Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Saç PRP Tedavisi

Saç PRP Tedavisi

  Saç PRP Tedavisi; Saç dökülmesi, saç seyrekliği gibi problemlerde saç kalitesini arttırmayı hedefleyen Saç PRP Tedavisi kişinin kanındaki plazma sıvısının saç derisine enjekte edilmesi esasına dayanan prosedür olup, saç analizi ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Saç PRP Nasıl Uygulanır? Kimler Saç PRP Tedavisi Yaptırabilir? Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi ve saç seyrekliği son dönemlerde hem kadınlarda hem de erkeklerde yaygın olarak görülen bir sorundur. Özellikle orta yaştan sonra yaşlanma ile birlikte stres ve diğer çevresel faktörlerin de etkisi ile saç dökülmesi ve seyrelme daha sık ve yaygın olarak görülmektedir. Estetik, kozmetik ve psikolojik açıdan tüm cinsiyetlerde problemlere yol açan saç dökülmesi ve seyrekliğinde farklı derecelerde güvenilirlik ve başarıları bulunan saç dökülmesi tedavileri bulunmaktadır.

  Saç dökülmesi ve seyrekliği için uygulanmakta olan pek çok yöntem optimum başarı sağlayabildiği gibi, bazı uygulamaların saç dökülme hızını arttırdığını ifade edebiliriz. Bilime dayalı uygulamalar içerisindeki tedavilerde ise başarı oranının daha yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Bu tedaviler içerisinde de trombositten zengin plazma yani PRP Tedavisi bulunmaktadır.

  Saç PRP Tedavisi

  Saç PRP Tedavisi kişinin kendi kanının alınması ve kandaki plazmanın saç derisine enjekte edilmesi esasına dayanan bir prosedürdür. Bu prosedür yeni saç folikülleri de dahil olmak üzere saçlı derinin iyileşmesinde önemli rol oynayan etken maddeler barındıran güvenli bir uygulamadır.

  Saçlı derideki problemleri gideren, dökülmeye neden olan hasarları iyileştiren ve yeni saç oluşumunu destekleyerek saç dökülmesi ya da seyrekliği problemini durduran trombositten zengin plazma tedavisi öncesinde saç dökülme tipinin değerlendirilmesi, saç sağlığının incelenmesi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kişinin kendi kanından elde edilen PRP ile saçların korunmasına, dökülme hızının yavaşlatılmasına ve yeni saç foliküllerinin desteklenerek uzamasına yardımcı olan işlem hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Saç PRP Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Mezoterapisi
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Mezoterapisi
  Saç sağlığını destekleyen ve saç kalitesinin arttırılmasını sağlayan Saç Mezoterapisi pek çok etken maddeden oluşturulan formülasyonların ince uçlu mezoterapi iğneleri ile cilt altına iletilmesi esasına dayanan bir mikroenjeksiyon işlemidir.

  Saç PRP Tedavisi Nedir?

  PRP, trombositten zengin plazma demektir. Enjekte edildiği alanlarda iyileşmeyi destekleyen bir maddedir. Kandaki plazmanın ayrıştırılarak enjekte edildiği plazma sıvısı kanın pıhtılaşmasında rol oynayan özel faktörler ve proteinler içermektedir. Kanın bu bileşeni hücre büyümesini destekleyen proteinleri de içerisinde barındırmaktadır. Bu amaçla tedavi içerisinde kandan plazma izole edilerek konsantre bir şekilde PRP üretilmektedir.

  Saç PRP Tedavisi ise; trombositten zengin plazma yine kişinin kendi kanının alınarak işlendiği ve daha sonrasında saç dökülme problemlerinin bulunduğu kafa derisine enjekte edildiği bir uygulamadır. Bu tedavi konsantre plazma sıvısının 3 aşamalı bir şekilde uygulandığı tedavi protokolüne sahiptir. Bu protokol doğal saç büyümesini destekleyen, tetikleyen ve saç foliküllerine kan akışını hızlandırarak saç hacmini arttıran güvenli bir işlemdir. Ayrıca saç dökülmesi, saç ekimi ya da diğer saç dökülmesi prosedürleri ile birleştirilebilir özelliğe sahiptir.

  Saç PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Saç PRP Tedavisi yukarıda da ifade edildiği gibi 3 aşamalı işlem prosedürüne sahiptir. İlk aşama kişinin kanın alınmasıdır. Bu aşamada kişinin kanı koldan alınarak farklı yoğunluktaki sıvıların ayrıştırılması amacı ile kullanılan hızla dönen bir makineye konulmaktadır. Santrifüje olarak adlandırılan bu cihazda kan ayrıştırılmış olmaktadır.

  İkinci aşamada ise santrifüjdeki kan 10 dakika gibi çok kısa bir sürede 3 katmana ayrılmıştır. Trombositten fakir plazma, trombositten zengin plazma ve kırmızı kan hücreleri olarak ayrışan kan ile ikinci aşama tamamlanmış olmaktadır.

  Üçüncü ve son aşamada ise trombositten zengin plazma sıvısı bir enjektöre çekilmektedir. Daha sonrasında ise enjeksiyona geçilmektedir.

  Enjeksiyon işlemi öncesinde de herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç duyulmamaktadır. Enfeksiyon riskinin en aza indirilebilmesi için işlemden hemen önce saçlı derinin temiz olması istenmektedir. Bölgenin temizliğinin ve hijyenin sağlanması ile enjeksiyon alanları lokal olarak uyuşturulmaktadır. Bazı durumlarda hasta hassasiyetine bağlı olarak topikal olarak solüsyon ile de uyuşturulabilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte saç dökülmesi ve seyrekliği sorunlarının bulunduğu alanlara minimal dozlarda PRP enjekte edilmektedir.

  Saç PRP Tedavisi Seans Sayıları

  Saç dökülme tipi, seyreklik derecesi, cinsiyet, yaş ve daha pek çok faktör değerlendirilerek uygulanan bu işlem prosedüründe genellikle 4 ila 6 hafta ara ile 3 aşama gerekmektedir. Bakım tedavileri ise 4 ila 6 ay arasındadır.

  Kimler Saç PRP Tedavisi Yaptırabilir?

  Saç büyüme hızının desteklenmesi, ve saç dökülme problemlerinin önlenmesi amacı ile uygulanan Saç PRP Tedavisi dökülme problemi bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Saç Mezoterapisi ile de kombine olarak uygulanabilen bu işlem, akut ya da kronik enfeksiyon, karaciğer hastalığı, kanser, cilt hastalığı, metabolik bozukluk, trombosit fonksiyon bozukluğu sendromları, sistemik bozukluklar, düşük trombosit sayısı ve tiroid hastalığı bulunan kişilere uygulanmamaktadır.

  Saç PRP Tedavisi İyileşme Süreci

  Saç PRP Tedavisi sonrasında enjeksiyon bölgelerinin dinlendirilmesi oldukça önemlidir. İşlemden sonra cerrahi prosedürlerde olduğu gibi hasta yatış süresine ihtiyaç duyulmamaktadır. İşlemin sonlanması ile birlikte günlük yaşama devam edilebilmektedir. Ancak bölgenin dinlendirilmesi esnasında 3 saat boyunca saçların yıkanmaması istenmektedir. Ayrıcaı 6 saatlik süre ile şekillendirici, saç kozmetik ürünleri ve spreylerinden uzak durulmalıdır.

  PRP tedavisinin etkinliği için ilk 3 gün süre ile pH seviyesi cilt ile uyumlu olan şampunların seçilmesi ya da önerilen şampuanların kullanılarak tedavi bölgelerinin desteklenmesi önemlidir. İyileşme süreci içerisinde işlem alanlarında şişlik görülmesi halinde soğuk uygulaması yapılabilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra kan sulandırıcı kullanan hastaların işlemden önce durumu bildirmeleri ve işlemden sonra da 7 gün boyunca kan sulandırıcı kullanımına ara verilmesi istenmektedir. İlk 3 gün boyunca sigara ve alkol tüketimi sınarlandırılmalı; sauna, hamam ve buhar odası gibi alanlara girilmemelidir.

  PRP Saç Tedavisi Sonrası İlk Etkiler

  Seanslar halinde uygulanan Saç PRP Tedavisi prosedürü sonrasında hemen etki görmek mümkün değildir. Plazma sıvısının enjekte edildiği saçlı bölgede büyüme faktörlerinin aktive olması ve hasarlı alanda onarıcı etkinliğini başlaması beklenmelidir. Bu etki mekanizmasının çalışması ve saç dökülme probleminde azalmalar meydana gelebilmesi için seansların düzenli periyotlar halinde tamamlanması oldukça önemlidir. Tedavinin maksimum etkinliğe ulaşması ile birlikte tedavi alanlarında hızla iyileşme elde edildiğini ve saçlı deri bölgesinde dökülme hızının yavaşlayarak yeni saç foliküllerinin daha sağlıklı uzadığını görmek mümkündür.

  Saç PRP Tedavisi Riskleri ve Yan Etkileri

  Saç PRP Tedavisi işleminden sonra enjeksiyondan ve tedavi prosedüründen kaynaklı bazı olası yan etkiler gelişebilmektedir. Ancak kişinin kendi kanından alınması ve plazma sıvısının tekrar saçlı deriye enjekte edilmesi prosedürü olduğu için bulaşıcı bir hastalık ya da tedavi sonrasında komplikasyon riski barındırmamaktadır. Tedavi prosedüründen kaynaklanan olası yan etkiler ise enjeksiyon alanlarında mikro kanamalar, hassasiyet, kızarıklık ve ağrı şeklindedir. Bu olası etkiler herhang bir müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Medikal estetik uygulamalardan tıbbi tedavilere kadar pek çok alanda güvenle tercih edilen PRP tedavisi ile saç dökülme problemlerini durdurarak daha sağlıklı yeni saç foliküllerinin uzamasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; saç dökülme tipi ve saç seyrekliği derecesine uygun özelleştirilmiş tedavi seanslarının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Saçlı derideki dökülmeye neden olan hasarlı bölgelerdeki iyileşmeyi hızlandırarak kellik probleminin önüne geçilmesini hedefleyen PRP enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da Saç PRP Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç PRP Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×