Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Sağlıklı Zayıflama

Sağlıklı Zayıflama

  Sağlıklı Zayıflama; Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi prosedürlerinden olan Sağlıklı Zayıflama metotları içerisindeki yöntemler ve teknolojiler ile vücudun formunun yeniden kazandırılması ve şekillendirilmesi sağlanmakta olup, kişisel tedavi planlaması öncesi merak edilen Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? ve Yeni Nesil Zayıflama Teknolojileri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazamız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kilo problemi, besinlerden alınan enerjinin vücut tarafından harcanan enerjiden fazla olması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Besinlerden alınan fazla enerjinin yakılmaması sonrasında ise vücudun belirli bölgelerinde yağ depolanmaya başlamakta ve bölgesel yağlanma problemi ortaya çıkmaktadır.

  Özellikle günümüzde doğal besin tüketiminin kısıtlı olması, hazır gıda tüketiminin artması ve sosyal yaşam içerisindeki fiziksel aktivitenin azalması vücuttaki yağ miktarının artmasına ve bunun sonucunda da yağlanma problemlerine eşlik eden hastalıkların da kendini göstermesine yol açmaktadır. Bu nedenle başta kronik hastalıklara zemin hazırlayan ve vücut formunun bozulmasına neden olan yağlanma problemine karşı Sağlıklı Zayıflama yöntemleri ile önlem alınması gerektiğinin altını çizmek gerekmektedir.

  Sağlıklı Zayıflama

  Düşük kalorili diyetler olmadan, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve Sağlıklı Zayıflama yöntemleri aracılığı ile vücudun formunun yeniden kazandırılması, şekillendirilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılarak daha dirençli bir vücut yapısının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Göbek, basen, kalça, sırt, kol ve bacak gibi bölgelerde biriken yağların erimesinde etkin rol oynayan zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bilgi edinmek, kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması öncesinde ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Sağlıklı Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Bölgesel Zayıflama
  BENZER TEDAVİLER
  Bölgesel Zayıflama
  Enjeksiyon uygulamalarından yeni nesil teknolojik cihazlara kadar çeşitli ameliyatsız prosedürü içerisinde barındıran Bölgesel Zayıflama tedavileri diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren lokal yağların vücuttan atılımını kolaylaştırmak amacı ile uygulanan işlemlerdir.

  Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

  Vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat, yağ, protein, vitamin ve minerallerin yeterli ve dengeli oranlarda besinlerden alınarak fiziksel açıdan herhangi bir bozukluk oluşmadan kilo verilmesi Sağlıklı Zayıflama olarak tanımlanabilmektedir. Bu zayıflama programları ise kişilerin cinsiyetine, yaşına, beslenme alışkanlıklarına, yağlanma probleminin derecesine ve yağlanma bölgesine göre değişiklik göstererek hazırlanmakta ve önerilmektedir.

  Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını günlük yaşam rutinine taşınması ile yağlanma probleminin önüne geçilmesi amacıyla uygulanan sağlıklı beslenme ve zayıflama programı, bazı kişilerde özellikle dirençli yağlanma olarak adlandırılan ve diyet – egzersiz programlarına yanıt vermeyen bölgesel yağlanma problemlerinde yeterli olmamaktadır. Bu aşamada kliniğimizde uygulamış olduğumuz Sağlıklı Zayıflama yöntemleri ve uygulamaları ile yağlanma problemine karşı savaşmak ve vücut formunun yeniden şekillendirilmesini sağlamak mümkündür.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz, yeterli ve dengeli beslenmenin yanı sıra vücut formunu yeniden şekillendiren ve diyet programlarına ek olarak uygulanabilen zayıflama yöntemleri şunlardır;

  Kavitasyon

  Ultrasonik Kavitasyon olarak da adlandırılan bu teknoloji, düşük frekanslı ses dalgalarıyla cilt altında lokalize olmuş yağ hücreleri üzerinde yüksek ve ani basınç etkisi ortaya çıkarmaktadır. Bu ani basınç etkisi sonrasında mikrobaloncuklar oluşturarak bu baloncukları patlatmakta ve daha sonrasında yağ hücrelerinin zarlarında hasarlar oluşturarak parçalanması prensibine dayanmaktadır.

  Köpükleşme, genişleme ve patlama olarak kendini gösteren, ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı Kavitasyon teknolojisi, vücudun belli bölgelerine lokalize olmuş yağ dokularının Sağlıklı Zayıflama yöntemi ile tedavi etmektedir. Cilt yüzeyi üzerinden cilt altına ultrasonik dalgaların iletilmesi şeklinde uygulanan tedavi, yağ dokularının eritilmesi noktasında son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Yağ hücrelerinde depo edilen ve bölgesel yağlanma problemine yol açan yağı sıvı hale dönüştürerek, yağ asitinin serbest kalmasına yardımcı olan bu uygulama, vücudun farklı alanlarında herhangi bir hasar oluşturmadan sağlıklı incelmeye ve zayıflamaya katkı sağlamaktadır. Ayrıca derin yağ dokularına etki etmesinin yanı sıra elastikiyet kaybı, sarkma ya da dalgalanma problemlerinde de destek tedavi olarak uygulanmaktadır.

  Elektroterapi

  Elektroterapi teravisi, elektrik enerjisinin tıp alanında değişik yöntemlerle kullanılması işlemidir. Sağlıklı Zayıflama tedavilerinde ve daha pek çok uygulamada kullanılmakta olan elektriksel uyarıcı akımlar geçmiş olduğu her bir doku ve hücre üzerinde etki gösterirken; yağlanma seviyesine ve doku türüne göre yanıt vererek yağların kontrollü bir biçimde parçalanmasını sağlamaktadır.

  Düşük ve orta frekanslı akım formları ile hastalar için en etkili ve kolay tedavi olanağı sunan Elektroterapi, yağ dokusunun birikmiş olduğu alanlarda pasif jimnastik etkisi ortaya çıkarak incelme sağlamaktadır. Bununla birlikte sarkmış ve güçsüzleşmiş kas dokularının toparlanması, cilt ve cilt altındaki dolaşımın arttırılmasına bağlı cilt kalitesinin iyileşmesi ve bölgenin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

  LPG

  Sağlıklı Zayıflama uygulamaları içerisinde yer alan LPG teknolojisi, masaj benzeri bir uygulama ile zayıflama sağlamaktadır. Kan dolaşımının yağlarda hapsedilmesi sonucunda yakılmaması ile oluşan bölgesel yağlanma alanlarını hedef alırken, dokuları düzeltmekte ve bunun sonucunda da sıkılaştırarak zayıflatma etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Sarkık ve yağlı dokuları hedef alan bu yeni nesil teknoloji, doku hareketleri ortaya çıkararak bölgenin havalanmasını ve kan dolaşımı yardımı ile yağların yakılmasını sağlamaktadır. Bu işlemler yapılırken aynı esnada dokunun oksijenlenmesine bağlı olarak bağ dokusundaki hücrelerde de canlanma görülmektedir. Böylece hücrelerin yeniden bağ dokusu oluşturması ile problemli olan bölge genç bir doku gibi sıkılaşarak incelmektedir.

  Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj ile Sağlıklı Zayıflama yöntemi, lenfatik sistemin daha düzenli ve sağlıklı bir biçimde çalışması amacı ile uygulanan bir masaj tedavisi işlemidir. Bu tedavinin asıl amacı; vücuttaki atıkların uzaklaştırılmasında görevli lenf sisteminin düzenli çalışmasını sağlamak ve ödemin atılmasına yardımcı olmaktır. Yani lenf drenaj masajı ile lenf dolaşımının hızı arttırılarak tıkanık bölgelerin açılması sağlanmakta ve artan akış sayesinde vücuttaki ödem ve yağlanma sorununu giderilmektedir.

  Cilt katmanının altında yer alan lenf dolaşım sisteminin hedef alınarak dokuya nüfuz eden hareketler ile masaj yapılması şeklinde uygulanan tedavi; ödeme bağlı şişlikler, selilüt ve kilo problemlerinde etkinliğini gösterirken aynı esnada deforme olmuş cilt dokusunun kalitesinin iyileşmesinde de son derce yararlı etkilere sahiptir.

  Soğuk Lipoliz

  Yağların dondurulması prensibine dayanan Soğuk Lipoliz uygulaması, özellikle diyet ve egzersiz programlarına yanıt vermeyen inatçı yağlanma problemlerinde etkinliğini kanıtlamış Sağlıklı Zayıflama uygulamaları içerisinde yerini almaktadır.

  Cilt dokusunun alt katmanlarında yer alan yağ hücrelerini hassas ve kontrollü bir biçimde soğutarak yağ hücrelerini kristalize eden bu teknoloji, özelleştirilmiş birden çok (bölgesel) soğuk lipoliz tedavisi uygulanmasına olanak sunmaktadır.

  Vücudun farklı bölgelerinde yaşanılan kilo ve yağlanma problemlerini aynı esnada tedavi edebilme olanağı sunan bu yeni nesil teknoloji, hedeflenen bölgede ortaya çıkardığı incelme etkisinin yanı sıra cilt yüzeyini koruyarak güvenli ve sağlıklı bir incelme sağlamaktadır.

  Velashape

  Yağ dokusunun hacmini küçülterek bölgesel incelme etkisi ortaya çıkaran Velashape, enerji kaynağı olan vakum teknolojisi ile doku arttırılırken, cihaz içerisinde bulunan kızılötesi ışınlar aracılığı ile uygulama bölgesinin ısıtılması sağlanmaktadır.

  Cilt yüzeyine herhangi bir şekilde hasar vermeden ısı artışının sağlanması ile birlikte radyo frekans enerjisi sayesinde ısının hedef bölgede eşit olarak yayılması sağlanmaktadır. Bu çalışma prensibi sonrasında da yağ hücreleri etkilenerek, tedavi alanında incelme açığa çıkmaktadır.

  Vakum teknolojisini içerisinde barındıran ve dokuyu derin ısıtarak yağlanma probleminin önüne geçen Velashape, cildin kollajen ve elastin hücrelerini de uyarmaktadır. Bu uyarı sayesinde zayıflama etkisi ile beraber belirgin derecede sıkılaşma ve cilt kalitesinde iyileşme etkisi göstermektedir.

  Mantis MR

  Sahip olduğu hareketli tekerlekler ile endomasaj yaparak dokularda derin uyarılma yapan Mantis MR, içerisinde barındırmış olduğu değişken rezonans etkisi ile pulse manyetik alanlar oluşturmakta ve böylece dokulardaki fibroblastik aktivitenin artmasını sağlayarak Sağlıklı Zayıflama ve incelme elde etmektedir.

  Yüz ve vücudun şekillendirilmesi, konturların düzeltilmesi ve bölgesel incelme alanlarında etkinliğini kanıtlamış olan Mantis MR, doku ve cilt elastikiyetini arttırarak hem bölgesel incelme hem de sıkılaşma ile daha dinamik bir vücut formunun oluşmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca fibroblastların sayılarının artmasına olanak sunarak cilt kalitesinin iyileşmesinde de etkin rol oynamaktadır.

  Sağlıklı bir vücutla birlikte sıkı, fit ve estetik bir görünümün oluşmasına olanak sunan zayıflama yöntemleri öncesinde kişiye, yağlanma derecesine ve tedavi bölgesine uygun kullanılacak tedavi yönteminin belirlenmesi için tedavi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, tedavi planınızın ve seans sürelerinizin oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Diyet ve egzersiz programlarına ek olarak tercih edilen medikal estetik uygulamalar ile sıkı ve daha sağlıklı bir zayıflığa kavuşmak için kliniğimizde uygulamış olduğumuz zayıflama yöntemleri hakkında bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Sağlıklı Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Sağlıklı Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×