Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

  Şakak Dolgusu; Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde yer alan Şakak Dolgusu elmacık kemiklerinin hemen üst bölümünde saç çizgisi hizasında bulunan şakakların kaybettiği hacmi yeniden kazandıran dolgu enjeksiyonu olup, cilt analizi, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Şakak Dolgusu Nasıl Uygulanır? Etki ve Kalıcılık Süresi Nedir?, Kimler Şakak Dolgusu Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşlanma ile birlikte cilt ve cilt altı dokularımızda hacim ve elastikiyet kayıpları oluşmaktadır. Cilt ve cilt altı dokularında oluşan bu deformasyonlar zaman içerisinde gözle görülür hale gelmektedirler. Cilt sarkması ve incelmesi ile kendini gösteren bu problemler kaz ayakları ve göz altları, nazolabial çizgi, elmacık kemikleri, alın, yanak ve kaş ortası gibi alanlarda belirgin olarak kendini gösterirken şakaklarda da çökme olarak gözlemlenmektedir.

  Her iki gözün yan kısımlarında elmacık kemiklerinin hemen üst bölümlerinde saç çizgisi önünde bulunan şakaklar, orta yaş ve sonrasında hacim kaybı, yağ ve bağ dokusunda azalma gibi faktörlere bağlı olarak çukurlaşmaktadır. Bu durum sonucunda da yer çekimi ile birlikte yüz hattındaki cilt dokusu aşağı doğru çekilmektedir. Şakaklarda hacim kaybı yaşanması sonrasında elmacık kemiklerinin aşağı düşmesi, gıdı sarkması ve kaşların düşüklüğü gibi estetik problemler de kendini göstermektedir.

  Şakak Dolgusu

  Şakaklardaki çukurluk ve çökmeler cilt deformasyonlarına ve destek dokuların azalmasına yol açarken kişinin ifadesini de değiştiren temel problemlere neden olmaktadır. Özellikle şakaklardaki çukurlaşmalar kaş ve alın seviyesi belirgin bir şekilde daralmaktadır. Bu daralma ile birlikte göz kapağı düşerek yaşlı ve yorgun bir ifade oluşturmaktadır. Bu düşüklük ince yapılı şakak derisinde derin ve kalıcı ışınlı çizgiler oluşmasına da sebep olmaktadır.

  Şakaklarda yaşlanma ile birlikte kendini gösteren deformasyonlar ve cilt doku problemlerinin giderilmesi, azaltılması ve yeniden şekillendirilebilmesi için dolgu enjeksiyonundan destek alınmaktadır. Dermal dolgu enjeksiyonları ile şakakların kaybetmiş olduğu hacim tekrar kazandırılmaktadır.

  Yüz ifadesinde bütünsel estetiğin sağlanabilmesi amacı ile uygulanan Şakak Dolgusu tedavisi ile ideal görünümün yeniden kazanılması ve canlı bir ifadenin oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ön kontrol esnasında yapılan cilt analizi ile birlikte şakaklardaki hacim kaybının derecesi ve kullanılacak dolgu oranı belirlenerek ideal tedavi planı oluşturulmaktadır.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile cilt ve cilt altında oluşan hacim kayıplarının giderilmesini sağlayan dermal enjeksiyon işlemi hakkında detaylı bilgi edinmek, merak ettiğiniz sorulara yanıt almak, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Şakak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Elmacık Kemiği Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Elmacık Kemiği Dolgusu
  Elmacık Kemiği Dolgusu yüz dinamiğinin ve yanak hattının yeniden şekillendirilmesi ve lifting etkisi ile yüzde dolgun bir görünüm elde edilmesi amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Şakakların yeniden şekillendirilmesi ve ciltte kaybedilen hacmin yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan Şakak Dolgusu uygulaması bir dermal enjeksiyon işlemidir. Ameliyatsız medikal estetik uygulamalar içerisinde olan bu dolgu enjeksiyonu işlemi genelle ağrısız ve acısız olarak gerçekleştirilmektedir.

  İşlem öncesinde acı ve ağrı hissinin en aza indirilebilmesi için her iki şakak bölgesine lokal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Daha sonrasında 15 ila 20 dakika beklenmektedir. Daha sonrasında şakak bölgesi solüsyonlar ile temizlenerek cilt makyaj ve kir kalıntılarından arındırılmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından da cilt analizi ve ön kontrol esnasında belirlenen enjeksiyon alanlarından hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi uygun dozlarda ince uçlu bir iğne yardımı ile direkt olarak enjekte edilmektedir.

  Uygulanacak doz miktarına göre ortalama 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen enjeksiyon sonrasında uygulama sonlanmaktadır.

  Şakak Dolgusu Tedavisinin Etki ve Kalıcılık Süresi

  Oldukça kısa süre içerisinde uygulanan dermal dolgu enjeksiyonu sonrasında şakak bölgesinde dolgunun etkisi hemen ortaya çıkmaktadır. İşlemden sonra günlük hayata geri dönmeyi hemen mümkün kılan Şakak Dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi ise kişinin mimik kaslarını kullanımına bağlı olarak ortalama 12 ila 15 ay arasında değişmektedir.

  Şakak bölgeleri yüzdeki mimiklerin fazla kullanıldığı bir alan olmamasından ötürü ve enjeksiyon işlemi geniş bir hatta yapılmasından dolayı etkisi daha uzun süreli olabilmektedir. Bu nedenle dolgu tedavisinin etkinlik yani kalıcılık süresi kullanılan dolgu maddesine ve mimik kullanım oranına bağlı olarak değişmektedir diyebiliriz. Ayrıca hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri tekrarlanabilir özellikte olması sebebi ile zamanla etkisini yitirmeye başladığı anda işlem tekrarlanarak elde edilen ideal görünüm yeniden kazanılabilmektedir.

  Tüm bunların dışında şakak bölgesine uygulanan dolgunun tam anlamı ile oturması için 3 ila 4 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sürenin tamamlanması ile birlikte genel görünümde ve ifadede daha belirgin ve maksimum sonuçlar oluşmaktadır. Bazı durumlarda bir hafta sonrasında enjeksiyon bölgelerine minik takviyeler yani kontür uygulamalarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu alanlar kontrol muayenesi sonrasında değerlendirilerek ihtiyaca göre takviye şeklinde minik dozlarda gerçekleştirilmektedir.

  Şakak Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Şakak Dolgusu sonrasında etkiler hızlı bir şekilde görülmektedir. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen bu medikal estetik uygulama ile birlikte mimiklerden kaynaklanan ve kaş düşüklüğü ile oluşan kaz ayaklarındaki ışınlı çizgiler hemen yok olmaktadır. Ayrıca şakakların hacim kazanmasıyla elmacık kemikleri yukarı kalmakta ve dinç bir ifade ortaya çıkmaktadır. Kaşlarda ve alında hem toparlayıcı hem de kaldırıcı etki gösterdiği için yaşlı ve yorgun görünüm yerini genç bir ifadeye bırakmaktadır. Tüm bunların dışında yüzdeki asimetrik hacim kayıplarını toparladığı için altın oran bir görünüm sağlamaktadır.

  Kimler Şakak Dolgusu Yaptırabilir?

  Şakak dolgu işlemi, şakak bölgesindeki hacim kaybına bağlı olarak cilt dokusunda gevşeme ve elastikiyet kaybı yaşadığını düşünen 18 yaş üstü tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Ancak hamile ve emzirme döneminde olan kadınlara, diyabet hastalarına, kalp hastalarına, cilt enfeksiyonu bulunanlara ve dolgu maddesine karşı alerjisi bulunanlara işlemin uygulanması önerilmemektedir.

  Şakak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Şakak Dolgusu enjeksiyonu sonrasında ilk 24 saat boyunca uygulama bölgesinin su ile temasından kaçınılması gerekmektedir. Aşırı sıcak ile temas etmemesine ve ağır spor yapılmamasına dikkat edilmelidir. Tüm bunların dışında solaryum, hamam ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınılarak güneşin dik ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

  Şakak Dolgusu Risk ve Yan Etkileri Nelerdir?

  Şakak Dolgusu işlemi bir dermal enjeksiyon işlemi olduğu için işlemden sonra genellikle en az miktarda morluk oluşması istenmektedir. Bunun için de dolgu enjeksiyonunda kullanılan en ince uçlu iğneler kullanılmaktadır. Ancak işlemden sonra enjeksiyon alanlarında kızarıklık, noktasal kanamalar, hafif hassasiyet gibi olası yan etkiler görülebilmektedir.

  Şakak bölgesinde kullanılan dermal dolgu maddelerinin pek çoğu yüzeyel olarak yayılmaktadır. Bu nedenle damar yapılarına veya atar damar duvarlarına temas etmemektedir. Bu nedenle risk oranı da oldukça düşüktür.

  Minimum rahatsız ve acı ile gerçekleştirilen işlem sonrasında etkiler hemen ortaya çıkarken bazı durumlarda bölgede şişlik oluşabilmektedir. Bu durum genellikle 2 ila 3 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Yüz hacmindeki değişiklikler ile yorgun ve yaşlı görünümü ortadan kaldırmayı hedefleyen şakak bölgesi dolgusu ile kaşlardan çene hattına kadar daha dinamik bir görünüm oluşturulmasına olanak sunabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilir ve ideal dozlar ile özelleştirilmiş tedavi planlaması oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Yüksek oranda seyreltilmiş hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile yan etki ve risk faktörü oluşturmadan uygulanan dermal dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Şakak Dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Şakak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×