Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

  Sakal Ekimi; Sakal seyrekliği ve yaralanmaya bağlı olarak bölgede sakal çıkmaması veya sakal azlığı gibi durumlarda kullanılan Sakal Ekimi, etkin ve başırılı bir medikal estetik uygulama olup, ekim tedavisi öncesinde merak edilen Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?, Sakal Ekimi Kimler İçin Uygundur? ve Sakal Ekimi Kalıcılığı hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sakal seyrekliği ve sakal derisindeki yaralanmaya bağlı olarak bölgede sakal çıkmaması veya sakal azlığı gibi olumsuz durumlara Sakal Ekimi ile çözüm bulmak mümkündür. Saçlı deriden alınan saç kökleri ile sakal bölgesinde ihtiyaç bulunan alanlara transfer işleminin yapıldığı bu ekim tedavisi başta psikolojik ve estetik sorunlara olumlu yanıtlar vermektedir.

  Sakal Ekimi

  Çeşitli pek çok nedene bağlı olarak oluşan seyreklikler ya da sakalsızlık durumu medikal estetik alanda yaygın olarak kullanılmakta olan sakal ekim tedavisi ile giderilirken, kişinin yüz hatlarında belirgin derecede değişiklikler oluşturmaktadır. Bununla birlikte ekim tedavilerinde kullanılan yöntemler ile iz kalması önlenirken doğal bir sakal görünümü de elde edilmektedir.

  Sakal yoğunluğu, sakal kıllarının karakterleri ve kaliteleri ile birlikte kılların çıkmış olduğu açılara uygun olarak yapılan ekim işlemi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve tedavi alanı ile toplam ekilecek greft sayısının belirlenmesine olanak sunabilirsiniz.

  Sakal kayıplarında ve seyrekliğine çözüm sunarak yüz formuna uygun doğal bir görünümün oluşmasına olanak sunan sakal nakli öncesinde kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması için randevu talebinde bulunmak ya da Sakal Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kaş Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş Ekimi
  Kaş yaralanması ve kıl kökü hasarı ile görülen seyreklik, dökülme ya da kaş şekillendirme gibi estetik ihtiyaçlara yanıt veren Kaş Ekimi, estetik, güvenli ve kalıcı bir ekim tedavisidir.

  Sakal Ekimi Nedir?

  Erkeklerde yüz formunda estetik görünümün bir parçası olan sakallarda; genetik faktörler, birtakım hastalıklar ve yaralanmalar sonrasında seyrelmeler ya da açıklıklar görülebilmektedir. Bu durum ise estetik sorunlar ile birlikte psikolojik problemlerin de yaşanmasına yol açmaktadır.

  Sakal seyrekliği ya da sakal bölgesindeki açıklıklar herhangi bir sağlık sorunu değildir. Ancak kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri ve yüz formlarına uygun sakallarının oluşturulmasına olanak sunulması amacı ile uygulanan Sakal Ekimi işlemi ile sosyal, psikolojik ve estetik sorunların önüne geçilmesi mümkündür.

  Sakal ekim uygulaması, saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi başka bir alandan alınan kıl köklerinin sakal bölgesine nakil yapılması esasına dayanan bir medikal tedavi yöntemidir. Bu uygulama sonrasında doğal, estetik ve yoğun bir sakal oluşturulması amaçlanmaktadır.

  Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

  FUE Tekniği ile yapılan Sakal Ekimi tedavisi, iki kulak arasındaki ense bölgesinden veya kulak üstlerinden saç köklerinin alınarak sakal bölgesine bu köklerin yani greftlerin nakil edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilen bu işlem sırasında acı ve ağrı hissi oluşmamaktadır.

  Ekim işlemi esnasında greftlerin toplanması ile kıl köklerinin kişinin var olan kılları ile aynı açılarda ekilmesine dikkat edilmektedir. Bu detay doğal bir sakal görüntüsü için oldukça önemli bir kriterdir. Ayrıca greftlerin ekilmesi ile birlikte sakal diplerinde çukurluk oluşmamaktadır.

  Sakal nakli ilk olarak iyi bir ön kontrol ile başlamaktadır. Bu kontrol ve muayene esnasında ilk olarak ekim yapılacak bölgenin ihtiyaçları belirlenmektedir. İkinci aşamada ise donör olarak belirlenen alandan toplam kaç adet greft alım yapılacağı değerlendirilmektedir.

  Yapılan değerlendirmeler ve incelemeler sonrasında sakalların çıkış yönüne dikkat edilerek ekim işlemine geçilmektedir. Bu işlem iki ayrı aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada donör alandan kökler alınmakta, ikinci aşamada ise belirlenen bölgelere saç köklerinden alınan greftlerin ekimi yapılmakta ve işlem tamamlanmaktadır.

  Sakal Ekimi Kimler İçin Uygundur?

  Sakal ekimleri genellikle hormon seviyelerinin daha düzenli bir seviyeye ulaştığı 20 ila 22 yaş aralığından sonra önerilen bir işlemdir. Hiç sakalı olmayan ve köse olarak adlandırılan kişiler tarafından tercih edilebilen bir işlem olması ile birlikte yaralanmaya ya da hastalık gibi tablolara bağlı olarak sakal bölgesinde açıklık olan kişilere de rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

  Sakal Ekimi Kalıcılığı

  Sakal nakli ya da Sakal Ekimi kalıcı bir medikal uygulamadır. Bu uygulama sonrasında kişinin kendi saç köklerinden alınan greftler sakallara ekilirken çıkış açılarına dikkat edildiği için doğal bir görünüm ile uzamaya devam etmektedirler.

  Sakal ekim işlemi sonrasında 1 ila 2 hafta içerisinde ekim yapılan bölgelerde kabuklanmalar görülmektedir. Bu kabukların dökülmesi ile birlikte sakallar da dökülmektedir. Bu dökülme beklenilen bir durumdur. 4 – 8 ay süre ile dökülmeye devam eden sakallar sonrasında doğal çıkış hızı ile kalıcı sakalar çıkmaya başlamaktadır.

  Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ortalama bir hafta içerisinde ekim yapılan sakal bölgeleri normal ve doğal görünümüne dönmektedir. Ancak greftlerin alındığı donör alının iyileşmesi ortalama 15 gün sürebilmektedir. Bu sürenin ardından yıkama prosedürü ile iyileşme sürecine destek olmak mümkündür.

  Sakal Ekimi işleminden 3 gün sonrasında sakal yıkama işlemine geçilebilmektedir. Önerilen şampuan ve losyonların dışına çıkılmaması ve kabukların tümünün dökülene kadar losyon kullanımının sürdürülmesine dikkat edilmelidir. Tüm kabuklar ise ortalama 20 gün içerisinde dökülmektedir. Kabukların kendiliğinden dökülmesi beklenmeli ve hiçbir şekilde kaldırılmaması gerekmektedir.

  Tüm bunların dışında iyileşme süreci içerisinde sakallar makine ile kısaltılmamalıdır. Bu süre boyunca sakal kısaltma işlemlerinin yalnızca makas ile yapılması önerilmektedir. Sakal bölgesine ekilen greftler aktif olduğu için iyileşme süreci sonrasında uzamaya başlamaktadır. İyileşme süreci sonrasında onay verilmesi ile birlikte tıraş olunabilmektedir.

  Sakal Ekimi Yan Etkileri

  Sakal nakli işlemi kişinin kendi saçlarından toplanan greftler aracılığı ile yapıldığı için herhangi bir yan etki ya da risk taşımamaktadır. Ciddi ağrı ve acı oluşmadan gerçekleştirilen bu işlemden kısa sürelerde yanıt alınabilmekte ve kalıcı bir şekilde sakal sorununun önüne geçilebilmektedir.

  Sakal Ekimi ile doğallığını koruyan sık bir sakal ile estetik görünüme sahip olarak sakalsızlık sorunun önüne geçmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve sakal probleminize uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Mikro cerrahi yöntemi ile sakal sorunun önüne geçen ve günümüzde yaygın olarak tercih edilmeye başlanan sakal nakli öncesinde donör alanın ve toplam greft sayısının belirlenmesi için randevu talebinde bulunmak ya da Sakal Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Sakal Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×