Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon; Biçimsiz sakal görünümüne yol açan sakal üstü kıllarını, sakal formunu bozmadan kıl köklerini tahrip etme esası ile ortadan kaldıran epilasyon yöntemi olan Sakal Üstü Lazer Epilasyon işlemi cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Sakal Üzeri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Seans Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sakallar erkeksi görünümde ve imaj oluşumunda önemli bir yere sahiptir. Ancak kıl yoğunluğunun fazla olması, sakal şeklinin dağınıklığı ya da yanaklardan göze kadar uzanım gösteren şekilsiz uzayan sakallar temiz ve estetik görünümün bozulmasına yol açmaktadır. Tıraş ve klasik kıl alma yöntemleri ile önlenemeyen ve hızlı uzayan bu kalın köklü kılar Sakal Üstü Lazer Epilasyon yöntemi ile kalıcı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon

  Sakal üzeri lazer epilasyon, erkekler tarafından en çok tercih edilen bölgedir. Şekilsiz sakal görünümüne yol açan sakal üstü kıllarını, sakal formunu bozmadan kıl köklerini tahrip etme esası ile ortadan kaldıran bu yöntem bölgedeki kalın kılların yapısına uygun lazer epilasyon cihazı seçilerek seanslar şeklinde uygulanmaktadır.

  Sakal üstündeki biçimsiz ve kirli görünüme neden olan kalın ve sert yapıdaki kılları çok kısa süren seanslar ile ortadan kaldıran sakal üzeri lazer epilasyon tedavisi öncesinde cilt tipine, kıl karakterine ve kılın lazer ışınına vermiş olduğu yanıta göre uygun cihazın seçilmesini sağlamak ve özelleştirilmiş seans planlamasının hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışları yaptırabilirsiniz.

  Sakal üstü kıllarını yeni nesil lazer epilasyon cihazları ile ortadan kaldıran erkek sakal üzeri lazer epilasyon hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Sakal Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yanak Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Yanak Lazer Epilasyon
  Yüz Lazer Epilasyon uygulamalarından olan Yanak Lazer Epilasyon estetik ve kozmetik sorunlara neden olan yanak kıllarının lazer ışınları ile güvenli bir şekilde tahrip edilerek vücuttan uzaklaştırıldığı epilasyon tedavisidir.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Elmacık kemiklerinden göz altlarına kadar uzanım gösteren sakal üstü kıllarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen Sakal Üstü Lazer Epilasyon ilk olarak cilt tipine, cilt rengine ve kıl karakterine uygun lazer epilasyon cihazının seçilmesi ile başlamaktadır. Yüzün en hassas bölgesi olan elmacık kemiği ve göz altı bölgesine uygun lazer teknolojilerinden birinin seçilmesi ile uygulamaya geçilmektedir.

  Yanaktan göz altına kadar uzanım gösteren şekilsiz kıllar lazer epilasyon cihazının sistem başlığı ile seri tekli atışları ile taranmaktadır. Ortalama 5 dakika gibi kısa bir sürede her iki sakal üzerinin taranması ile uygulamanın seansı tamamlanmaktadır.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralığı

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon seans süresi oldukça kısa ve konforlu bir işlemdir. 5 dakika gibi çok kısa bir sürede her iki sakal üstü bölgesinin taranması şeklinde uygulanan bu yöntemin seans sayısı kıl rengine, kılın yoğunluğuna, kalınlığına ve cilt rengine göre değişiklik gösterse de ortalama 8 seansta sonuç vermektedir.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon uygulamasında dikkat edilmesi gereken ilk nokta işlem öncesinde kıl köklerini yerinden koparacak kıl alma yöntemlerinden kaçınılmasıdır. Lazer ışınlarının kıl köklerine rahat bir şekilde ulaşabilmesi için uygulamadan en az 3 gün önce makas ya da jilet yardımı ile kılların kısaltılarak işleme gelinmesi önerilmektedir.

  Uygulamadan sonra cilt hassasiyetinin artması nedeni ile güneş kaynaklı leke oluşumunun önlenmesi amacı ile güneş koruyucu kremler sürülmesi önerilmektedir. İlk 24 saat boyunca sıcak su ile temasından kaçınılması ve cildi tahriş edecek peeling gibi uygulamaların yapılmaması gerekmektedir.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon Yan Etkileri Var Mı?

  Kıl özelliklerine ve cilt tipine göre belirlenen uygun dozlarda ve doğru cihazlarla yapılan Sakal Üstü Lazer Epilasyon sonrasında uygulama bölgesinde hafif kızarıklık görülmektedir. Bu kızarıklık lazer ışınlarının kıl kökleri tarafından emilmesi ve emilim sonucunda ısı artışına yol açması ile oluşmaktadır. Kıl köklerinde ısı artışı ile tahrip mekanizmasını geliştiren bu uygulama sonrasında görülen kızarıklık 1 ile 2 saat sonrasında kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır. Bu olası etkilerin dışında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Sakal Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×