Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Şarap Lekesi Tedavisi

Şarap Lekesi Tedavisi

  Şarap Lekesi Tedavisi; Kılcal damarların anormal gelişimiyle ortaya çıkan vasküler şarap lekelerinin tedavisinde kullanılan Şarap Lekesi Tedavisi, lazer teknolojisinin kullanıldığı ameliyatsız yöntem olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Şarap Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?, Hangi Bölgelere Uygulanır? ve Şarap Lekesi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Şarap lekesi, ciltteki kılcal kan damarlarının anormal gelişimi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Vasküler lekeler olarak da adlandırılan bu cilt lekeleri, genellikle doğumla birlikte zaman içerisinde koyulaşarak kırmızımsı bir görünüme sahip olmaktadırlar. Ciltte kalınlaşma ve mor renge dönüşme gibi değişikliklerin oluştuğu şarap lekelerinin tedavisinde pek çok yöntem bulunmaktadır.

  Şarap Lekesi Tedavisi

  Şarap Lekesi Tedavisi içerisinde kullanılmakta olan en etkili tedavi yöntemi lazerdir. Oldukça başarılı sonuçlar veren lazerle cilt tedavisi yöntemi, cilt içerisinde leke oluşumuna yol açan damarsal yapıları hedef alarak lekenin açılmasını amaçlayan güvenli bir yöntemdir.

  Lazer ışını ile damarsal yapılar içerisindeki hemoglobini hedef alarak absorbe edilmesini sağlayan lazer ile Şarap Lekesi Tedavisi öncesinde lekeninin rengi, derinliği, boyutu ve bulunduğu bölgenin analiz edilerek kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol eşliğinde cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Cilt tedavilerinde üstün başarılı etkilere sahip lazer teknolojisi ve lazerle cilt tedavileri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ve Şarap Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Doğum Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Doğum Lekesi Tedavisi
  Doğumsal olarak cilt üzerinde görülen cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan Doğum Lekesi Tedavisi lekenin derinliği, genişliği, bulunduğu bölge ve cilt özelliklerine göre uygulanan kişisel tedavi prosedürüdür.

  Şarap Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Ön kontrol esnasında yapılan tedavi planlaması ile kişiye özel seanslar belirlenmektedir. Seans halinde uygulanan Şarap Lekesi Tedavisi, lazer cihazının başlığı ile damarsal yapılar hedef alınarak kontrollü atışlar yapılması şeklinde uygulanmaktadır.

  Şarap Lekesi Tedavisi Etkileri

  Lazer ile uygulanan cilt tedavileri tek seansta uygulanabilen prosedürler olduğu gibi seanslar halinde uygulanan işlem basamaklarına da sahiptir. Lazerle Leke Tedavisi yöntemi de lekenin karakterine göre seanslar halinde uygulanmaktadır. Seans şeklinde uygulanan leke tedavisinin etkileri kişiden kişiye ve lekenin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Lekenin yoğunluğu, bulunduğu bölge, genişliği ve derinliğine göre elde edilen etkiler genellikle başarılı olmakla birlikte %60 ila %80 oranında başarılı yanıtlar vermektedir.

  Lazerle Şarap Lekesi Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Lazer teknolojisi vücudun her bölgesinde kullanılabilir özelliğe sahip güvenli bir teknolojik sistemdir. Sağlıklı cilt dokusunu ve cilt altı dokuları etkilemeden ya da hasara uğratmadan etkinliğini gösteren bu teknoloji, yüz bölgesindeki şarap lekeleri dahil olmak üzere kol, bacak ve vücudun her bölgelerinde optimum başarı ile kullanılmaktadır.

  Şarap Lekesi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Şarap Lekesi Tedavisi seans sayıları yukarıda da ifade edildiği gibi cilt lekesinin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte lekenin lazer ışınına vermiş olduğu yanıta göre de farklılıklar oluşabilmektedir. Ancak ortalama seans sayısı 4 ila 8’dir. Seans sayısının değişmesinde rol oynayan en önemli faktör tedaviye başlama sürecidir. Tedaviye ne kadar erken başlanırsa seans sayısı o kadar düşmekte ve alınan sonuç o kadar başarılı olmaktadır.

  Lazer ile Şarap Lekesi Yan Etkisi Var Mıdır? Riskli Midir?

  Yeni nesil lazer teknolojisi pek çok cilt tedavisinde etkinliğini kanıtlamış başarılı bir sistemdir. Cilt altı dokularında herhangi bir yan etki oluşturmadan cilt altı doku hücrelerini harekete geçirerek etkinliğini gösterirken; şarap lekesi oluşumuna yol açan kılcal damarlar tarafından absorbe edilerek renk hücrelerinin patlatılarak açılmasını sağlamaktadır. Cerrahi operasyonlara kıyasla oldukça konforlu ve komplikasyon riski düşük bir işlem olmakla birlikte; iyileşme süreci, istirahat, dikiş izi ve pansuman gibi süreçleri bulunmamaktadır.

  Şarap Lekesi İyileşme Süreci

  Seans şeklinde uygulanan bu tedavini her bir seansı sonrasında görülen etkiler birbirinden farklıdır. Renk tonunun ve cildin eşitlenmesi amacı ile seanslar halinde uygulanırken, seanslar sonunda görülen bir takım etkiler bulunmaktadır. Lazer ile Şarap Lekesi Tedavisi sonrasında 1 ila 2 hafta süre ile leke üzerinde koyulaşma görülebilmektedir. Bununla birlikte iyileşme süreci içerisinde cilt altındaki rejenerasyon sürecine bağlı olarak ödem ve hassasiyet oluşabilmektedir. Bu durum iyileşme süreci içerisinde görülmesi beklenen etkilerdir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Şarap Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×