Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

  Selülit Tedavisi; Dirençli lokal yağların giderilmesinde kullanılan Selülit Tedavisi ile basen, kalça ve uyluk bölgelerinde ortaya çıkan portakal görünümündeki çukurluklara müdahale ederek kontrol altına almak mümkün olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Selülit Nasıl Oluşur, Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır ve Tedavi Yöntemleri hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Selülit, cilt dokusu üzerinde çukurlu ve tümsekli bir portakal kabuğu benzeri görünüme yol açan bir estetik bir cilt problemdir. Genellikle kalça, uyluk ve karın bölgelerini etkileyen bu lokalize cilt problemi, özellikle kadınlar arasında oldukça yaygındır.

  Günümüzde kullanılan teknolojik cihazların gelişmesi sonucunda kadınların en büyük estetik problemleri arasında yer alan selülit sorunu tedavi edilebilir hale gelmektedir. Selülit probleminin önüne başarılı bir şekilde geçen ve ameliyatsız uygulama seçeneği sunan Selülit Tedavisi kalıcı etkileri bulunan ve bölgesel sıkılaşma elde eden uygulamalar içermektedir.

  Selülit Tedavisi

  Cilt dokusuna iyi bakarak selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Bu tedaviler yalnızca cilt altı yağ dokusunun azalmasını değil aynı sırada neden olan faktörlerin de kaldırılmasına yönelik uygulanmaktadır. Bu amaçla selülit tedavileri öncesinde en etkin sonucu alabilmek için detaylı bir değerlendirme yapılmakta ve diyet, spor ve tedavinin bir arada yürütüldüğü kobine tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

  Bu nedenle aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunarak kişiye özel hazırlanan tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabileceğiniz gibi Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi , cilt ve cilt altı dokularına negatif basınç uygulanması prensibi ile çalışan masaj metodudur.

  Selülit Nasıl Oluşur?

  Selülit probleminde epidermis ve dermis olarak adlandırılan cildin en üst katmanlarında aşırı oranlarda yağ hücreleri depolanmaktadır. Küçük bağ dokusu bantları bu yağ hücrelerinin arasında dikey olarak uzanmakta ve cildin en üst katmanlarını daha derin dokulara bağlamaktadır.

  Bantlar, normal boyutlardaki yağ hücrelerinin yeterli oranda boş olana sahip oldukları odalar ya da mini cepler oluşturmaktadır. Ancak yağ hücrelerinde genişleme olduğunda bu bantlar yağ dokusunu bir file gibi sıkıştırarak girintili ve çıkıntılı selülit problemi oluşmaktadır.

  Selülit Neden Oluşur?

  Bölgesel metabolik bozukluk olarak tanımlanan selülitin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak cilt altındaki bağ dokusu ile yağ katmanı arasındaki etkileşimin sonucunda ortaya çıktığı bilinmektedir. Bununla birlikte olası nedenler arasında; genetik faktörler, hormonal değişiklikler, kilo alımı, kilo kaybı, sağlıksız ve düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam ve sigara gibi unsurlar bulunmaktadır. Bunların dışında dar kıyafet seçimi ve çok fazla oturmak da selülitin oluşmasına neden olabilmektedir.

  Pek çok sağlıklı kadında sağlıklı bir beslenme ve egzersiz programına rağmen selülit gelişebileceğini söyleyebiliriz. vücut içerisindeki yağ dağılım şekli selülite yatkınlık oluştururken, pek çok faktörün selülite neden olması sonucunda hemen hemen her kadının selülit problemi ile karşılaşması kaçınılmaz olmaktadır.

  Selülit probleminde cildin alt katmanlarındaki yağların erimesi için yalnızca egzersiz ve diyet programları yeterli olmamaktadır. İlk evrelerde bir kozmetik sorun olarak kendini gösteren selülit, kilo verme ve egzersiz programları ile durdurulmadığında Selülit Tedavisi yöntemleri ile önüne geçilmesi gerekmektedir.

  Selülit Tedavisi

  Selülit tedavisinde kullanılan tamamen etkili spesifik bir tedavi metodu bulunmamaktadır. Ancak Selülit Tedavisi içerisinde kullanılan yöntemler selülit görünümünü iyileştirerek, cilt altındaki yağ dokusunun azalmasını ve aynı esnada selülit nedenlerinin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak uygulanmaktadır. Bu amaçla uygulanan tedavi yöntemlerinde ilk olarak selülit dereceleri ele alınmaktadır.

  Selülit Dereceleri

  • Birinci Derece: Bu selülit derecesinde ayakta dururken ve yatarken portakal kabuğu görünümü fark edilmemektedir. Bununla birlikte cilt pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Ancak kasların kasıldığında ya da deri elle sıkıştırıldığında portakal kabuğu görünümü ortaya çıkmaktadır.
  • İkinci Derece: Yatarken cilt pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Ancak ayağa kalkıldığında belli bir oranda çukurlaşma fark edilmektedir. Bununla birlikte elle sıkıştırılmadan ya da kaslar kasılmadan portakal kabuğu görünümü bulunmaktadır.
  • Üçüncü Derece: Bu selülit seviyesinde ayakta dururken ve yatarken ciltte portakal kabuğu görünüm bulunmaktadır. Selülitli bölgelerde varisler görülebilmektedir. Elle yapılan muayene esnasında küçük yuvarlak nodüller hissedilmektedir.
  • Dördüncü Derece: Cilt derin selülitler içermektedir. Bu nedenle dalgalı bir görünüme sahiptir. Cilt dokusundaki elastikiyetin iyice azalmasına bağlı olarak sarkma ve gevşeme görülmektedir. Elle muayene esnasında sert, iri ve ağrılı nodüller saptanmaktadır.

  Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Basen, kalça ve uyluk bölgelerinde ortaya çıkan portakal görünümündeki çukurluklara derecelerine göre doğru Selülit Tedavisi yöntemleri ile müdahale ederek kontrol altına almak mümkündür. Cilt kalitesini arttırırken, sorunlu alanlardaki yağ dokusunu hedef alarak etkisini gösteren yeni nesil teknolojiler aşağıda yer almaktadır.

  Velashape ile Selülit Tedavisi

  Velashape ile Selülit Tedavisi, hem cildin üst tabakasında hem de derin dokularda etkisini göstererek portakal kabuğu görünümün hafiflemesini sağlamaktadır. Selülit problemlerinde en etkili sistemler arasında yer alan Velashape; kızıl ötesi ışın enerjisi, radyo frekans ve mekanik masaj teknolojilerinin bir arada kullanıldığı sistemdir. Bu sistemde kullanılan enerjiler aracılığı ile yağ dokusuna direkt olarak etki edilmekte ve sorunlu bölgelerde düzelmeler elde edilmektedir.

  Selülit derecesine göre ortalama 4 ila 6 seanslık bir tedavi sonrasında cilt daha pürüzsüz, gergin ve sıkı bir görünüm alırken, uygulama bölgelerinin çap olarak küçüldüğünü söyleyebiliriz. Ancak tedavi süresi ve tedaviden alınan yanıtlar uygulama bölgesine ve selülit derecesine göre değişiklik göstermektedir.

  Radyofrekans ile Selülit Tedavisi

  Radyofrekans sistemi, diyet ve egzersizlere dirençli olan selülit problemindeki lokalize yağların ısı aracılığı ile parçalanmasına yardımcı olmaktadır. Radyo dalgalarının kullanıldığı bu sistem vücutta bulunan su moleküllerini ve iyonlarını harekete geçirmekte ve buna bağlı olarak ortaya çıkan enerji ile bölgenin ısınması sağlanmaktadır. Bu ısı artışı sonrasında lenfatik drenaj artmakta, ağ hücreleri küçülmekte ve azalmaktadır. Bunun sonucunda da radyofrekans ile Selülit Tedavisi başarılı bir şekilde etki mekanizmasını çalıştırmış olmaktadır.

  Tedavi ortalama 8 ila 10 seans arasında başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak bu seans süreleri selülit derecesine ve uygulama bölgesine göre azalabileceği gibi arttırılabilmektedir.

  Kavitasyon ile Selülit Tedavisi

  Bölgesel yağ birikimlerinde tercih edilen yeni nesil Kavitasyon teknolojisinde ultrasonik düşük frekanslı ses dalgaları kullanılmaktadır. Bu ses dalgaları aracılığı ile yağ hücrelerinin parçalanarak sorunlu bölgede daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir. Ses dalgalarının belli bir odağa gönderilmesi ve yağ hücrelerinin zarlarının parçalanması ile etki etmektedir. Ultrasonik ses dalgalarının yağ hücrelerini parçalaması sonrasında parçalanan hücrelerin içerikleri boşlukları yani kaviteleri doldurmaktadır. Böylece portakal kabuğu görünümünde düzelmeler ortaya çıkmaktadır.

  Haftada 1 seans olmak üzere toplamda 6 seans şeklinde uygulanan bu yöntem selülit derecesine ve uygulama yapılacak bölgeye göre farklı sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle gereklilik halinde seans süresi arttırılabilmektedir.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi yönteminde vücuttaki selülite neden yağ dokusu kontrollü soğutma sistemi ile lokal olarak dondurulmaktadır. Bu soğuk uygulaması yağ hücrelerinin ölmesine yol açmaktadır. Bununla birlikte sistemde kullanılan vakum başlıkları ile dokunun vakumlanarak kan akışının arttırılması sağlanmakta ve dondurucu etki ile selülit üzerinde etkinliğini göstermektedir.

  Selülit derecesine ve uygulama bölgesine göre ortalama 6 ila 8 haftalık seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Ancak kaç seansa ihtiyaç duyulduğuna, vücuttaki yağ dokusuna ve selülit seviyesine bakılarak karar verildiğini söyleyebiliriz.

  Bu yeni nesil teknolojik uygulamalar ile doğru derecelendirme ve yaklaşımla selülit probleminde önemli ölçüde düzelmeler elde edilmektedir. Bu nedenle uygulanacak doğru yöntemin belirlenebilmesi ve etkili sonucun alınabilmesi için ön kontrol gereklidir.

  Doğru metotlar ile selülit sorununa çözüm bulabilmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yine bu iletişim formu üzerinden Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Selülit Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×