Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Sırt Lazer Epilasyon

Sırt Lazer Epilasyon

  Sırt Lazer Epilasyon; Kadın Lazer Epilasyon ve Erkek Lazer Epilasyon bölgeleri içerisindeki Sır Lazer Epilasyon enseden bel bölgesine kadar uzanım gösteren tüylerin etkili ve güvenli bir şekilde tahrip edilerek ortadan kaldırıldığı bir işlem olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesi merak edilen Sırt Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? ve Seans Sayısı, Seans Aralıkları ve Seans Süresi hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genel olarak erkekler tarafından tercih edilen Sırt Lazer Epilasyon, omuzlardan sırta kadar uzanım gösteren istenmeyen tüylerin etkili ve kalıcı sonuçlar ile yok edilmesi amacı ile uygulanan en ideal tedavidir. Klasik tüy alma yöntemlerinde artan ve kalınlaşarak estetik görünümü bozan bu istenmeyen tüyler, yeni nesil teknolojik cihazlar ile yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkarmakta ve istenilen estetik görünümün yan etkisiz ve kalıcı olarak elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

  Sırt Lazer Epilasyon

  Kıl yoğunluğu, kıl rengi, tedavi bölgesi gibi parametrelere göre tercih edilerek uygulanan yenilikçi lazer epilasyon cihazlarından iletilen ışınlar derin yerleşimli kıl köklerine ulaşarak sırt kıllarından konforlu bir şekilde kurtulmaya olanak sunmaktadır.

  Genellikle erkek lazer epilasyon bölgesi olarak görülen ancak hormonal, ilaç kullanımı, genetik ya da pek çok farklı etken nedeni ile kadınlarda görülen sırt tüylerinde tercih edilen sırt bölgesi lazer epilasyon öncesinde; cilt tipi, kıl karakteri ve lazer ışınından alınmış olunan reaksiyonun değerlendirilerek doğru cihaz seçiminin yapılabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kalın, sert ya da ince karakterli sırt kıllarını yenilikçi lazer epilasyon cihazları ile ortadan kaldıran tedavimiz öncesinde ön kontrol kontrol gerçekleştirerek test atışı yaptırmak ve tedaviye ilişkin detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanabileceğiniz gibi aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden soru ve görüşlerinizi iletebilir, Sırt Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Omuz Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Omuz Lazer Epilasyon
  Omuz Lazer Epilasyon enseden omuza ve sırtta kadar yayılan kılların lazer ışınının tahrip etkisi ile ortadan kaldırıldığı bir epilasyon yöntemidir.

  Sırt Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Enseden omuzlara, omuzlardan da sırta kadar uzanım gösteren kıllar özellikle erkekler tarafından en çok başvurulan bölge arasındadır. Hijyenik ve estetik olmayan bu tüylenme problemi günümüzde kullanılan lazer epilasyon cihazları ile taranarak konforlu bir şekilde pürüzsüz hale getirilmektedir.

  İnce, kalın, sert, açık ve koyu renkli farklı kıl karakterlerinde farklı etkinliklere sahip lazer epilasyon cihazları ile test atışları yapılarak gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulamamız; cilt tipine, kılın gelişim sürecine ve kılın lazer epilasyon cihazına vermiş olduğu yanıta göre düzenli periyotlar ile uygulanmaktadır.

  Sırt Lazer Epilasyon uygulaması, her lazer epilasyon işleminde olduğu gibi öncelikle kılların kısaltılması ile başlamaktadır. Uygulamadan en az iki gün önce sırt bölgesindeki kılların köklerinden koparılmadan bir jilet ya da makas yardımı ile kısaltılması gerekmektedir. Bu işlem lazer ışınlarının kıl kökleri tarafından kolaylıkla tutulabilmesi için oldukça önemlidir.

  İşlem cilt tipine ve kıl karakterine uygun tercih edilen cihaz başlığı ile oldukça konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Lazer epilasyon cihazından üretilen ışınlar ile sırt bölgesi tekli atışlar halinde taranmaktadır. Bu tarama esnasında cilt altına gönderilen lazer ışınları, kıl yapısında bulunan melanin boya maddesini tutarak kıl kökünde ısı enerjisine dönüşmektedir.

  Lazer taraması esnasında kıl köklerinde oluşan ısı artışı uygulamanın etkinliğinde oldukça önemlidir. Kıl kökünün tahrip edilmesi ve uzama özelliklerinin yitirilmesini sağlayan bu ısı artışı cilt yüzeyinde kızarıklık ya da şişkinlik olarak kendini gösterebilmektedir. Ancak bu olası etkiler geçici yan etkiler olup, işlemden 1 ila 2 saat sonra hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Sırt Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Seans Aralıkları

  Sırt Lazer epilasyon seans süresi ve seans aralıkları kılın yapısına, yoğunluğuna, cilt tipine ve kullanılacak lazer epilasyon cihazına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kişiye özel düzenlenen seans planlamaları için ön kontrol önerilir. Ancak sırt bölgesi lazer epilasyon tedavisinin 6 seans uygulanması başarılı sonuçlar verirken seans aralıkları ise genellikle 2 aydır.

  Sırt Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon uygulamaları öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar lazer epilasyon seansı sonrasında işlem etkinliğinin sürdürülmesi ve arttırılması açısından oldukça önemlidir. Öncelikle işlem hazırlıklarında kıl köklerinin ağda, cımbız ve ip gibi kıl köklerini yerinden koparacak uygulamalardan kaçınılmalıdır.

  Sırt Lazer Epilasyon tedavisi sonrasında ise ilk 24 saat boyunca sırt bölgesi sıcak su ile temas ettirilmemelidir. Bununla birlikte 15 gün süre ile bronzlaşmaya yol açacak solaryum ya da güneşlenme gibi aktiviteler yapılmamalıdır. Güneşli havalarda ise güneş koruyucu kremler ile sırt bölgesinin korunması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Sırt Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×