Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama; Son dönemde en yaygın ve popüler bölgesel zayıflama teknolojisi olan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama cilt altındaki yağ hücrelerini hassasiyet ve kontrollü şekilde soğutarak yapılarını bozan etkin zayıflama işlemi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır? Kimler Soğuk Lipoliz Yaptırabilir? ve Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Metabolizmanın yavaşlaması, hormonal düzensizlikler, vitamin dengesizlikleri, beslenme alışkanlıkları ve psikolojik etkenler gibi pek çok faktör bölgesel kilo probleminin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bölgesel kilo ise günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir problem haline dönüşmektedir. Bölgesel olarak oluşan yağlanma sorunu ciddi hastalıkları ve metabolik sendromları beraberinde getirirken hem beden hem de ruh sağlığı açısından da sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle iyi bir görünüme kavuşmak ve daha sağlıklı olabilmek için çözümlenmesi gerekmektedir.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

  Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz programları ve daha pek çok yönteme yanıt vermeyen bu bölgesel yağlanma sorunları bölgesel kiloya yönelik uygulanan tedaviler ve teknikler ile çözümlenebilmektedir. Cerrahi prosedürlere alternatif olarak uygulanan bu medikal estetik tedaviler içerisinde yeni nesil teknolojik sistemlerden depo yağların yıkımını sağlayan enjeksiyon uygulamalarına kadar pek çok etkin tedavi ve yöntem bulunmaktadır. Bu medikal uygulamalar içerisinde en popüler teknoloji olan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama tedavisi, bölgesel yağların yüksek soğuklukta vukam etkisi ile parçalanmasını hedefleyen güvenli bir uygulamadır.

  Cilt altında birikmiş depo yağları vakum etkisi ile sararak hassasiyetle ve kontrollü bir şekilde soğutarak parçalayan Soğuk Lipoliz, bölgesel yağlanmalarda özel bir sistemle uygulanan ileri teknolojiyi içerisinde barındıran bir sistem olarak tercih edilmektedir. Yağlanma bölgesi, depo yağların direnci, yaygınlığı ve kişisel ihtiyaçlara göre uygulanabilir özelliğe sahip Soğuk Lipoliz ile bölgesel kilolardan kurtulabilmek için ücretsiz vücut analizi ve klinik muayenemizden yararlanarak kişisel seans planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir hasar oluşturmadan vücuttaki lokalize yağları hedef alarak bölgesel incelme ve sıkılaştırma etkinliği gösteren yeni nesil teknoloji Soğuk Lipoliz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz vücut analizi ve klinik muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Theramagnetic ile Bölgesel Zayıflama
  BENZER TEDAVİLER
  Theramagnetic ile Bölgesel Zayıflama
  Theramagnetic ile Bölgesel Zayıflama iki yüksek performanslı teknolojiyle doku masajı yaparak lokalize yağları hedef alan ameliyatsız bölgesel incelme prosedürüdür.

  Soğuk Lipoliz Nedir?

  Yeni nesil bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi teknolojisi olan Soğuk Lipoliz bir diğer adı ile Kriyolipoliz, bölgesel yağları -10 dereceye kadar soğutarak etki mekanizmasını çalıştıran bir sistemdir. Sağlıklı dokular üzerinde olumsuz etki oluşturmadan yağ dokusunu hedef alan bu sistem ile yağ hücrelerindeki hasarlar ve hücre ölümleri gerçekleşmektedir.

  Apoptozis adı verilen hücre ölümü sonrasında ise parçalanmış olan bu hücreler makrofajlar tarafından eritilerek parçalanmakta ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılmaktadır. Bölgesel yağların yüksek soğutma ile parçalanmasının ardından da bölgede incelme ve zayıflama görülmektedir.

  Soğuk Lipoliz ile Zayıflama Nasıl Uygulanır?

  FDA onaylı olan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama tedavisi bölgesel yağların vakum etkisi ile soğutulmasını sağlayan özel başlıklara sahiptir. Özel boyutlarda olan bu başlıklar yağlanma problemlerinin olduğu alanlara yerleştirilerek yağların dondurulması hedeflenmektedir.

  Vakum ve soğutma teknolojilerinin bir arada bulunduğu bu başlıklar ile uygulanan bölgesel zayıflama tedavisinin en önemli işlem basamağı ise klinik muayene ve vücut analizidir. Vücut analizi ile yağlanma problemlerinin bulunduğu alanlar tespit edilerek özel başlıkların hangi bölgelere yerleştirileceği tespit edilmektedir.

  Uygulama bölgelerinin belirlenmesinin ardından cilt yüzeyinin korunması amacı ile özel bir jel içeren Soğuk Lipoliz pedi yani mendili koyulmaktadır. Pedin yerleştirilmesinin ardından bölgenin şekline göre tasarlanmış en ideal başlık seçilerek yerleştirilmektedir. Başlığın yerleştirilmesinin ardından bölgesel yağlar başlık içerisine vakumlanmaktadır. Vakumlamanın bitmesinin ardından cihazda belirlenen doz ve sistem ayarlamalarına göre soğutma işlemi başlamaktadır.

  Vakum ve soğutma işlemi ortalama 45 ila 60 dakika sürmektedir. Bu süre yağlanma derecesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uygulama süresi istirahat halinde yatarak ya da oturma pozisyonunda konforlu bir şekilde gerçekleşmektedir. İşlem sırasında acı ya da ağrı hissedilmemekle birlikte; seans sonunda sosyal ve günlük yaşama devam etmek mümkündür.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama yöntemi yağlanma derecesine göre tek seans ya da seanslar halinde uygulanan bir tedavi protokolüdür. Genel olarak 60 dakika gibi seans süresine sahip olan bu işlem genellikle tek seansta opimum sonuçlar sağlarken gereklilik halinde 3 seansa kadar uygulanabilmektedir. Seans aralıkları ise 3 haftada bir şeklindedir. Seans planlaması ve seans aralıkları kişisel olarak yeniden düzenlenebilmektedir.

  Soğuk Lipoliz ile Zayıflama Sonrası Görülen Etkiler

  Dondurarak zayıflama olarak adlandırılan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama seansı sonrasında ilk etkiler ortalama 2 haftadan sonra gözle görülür bir incelme olarak kendini göstermektedir. 30 ila 45 gün sonunda ise hasara uğramış yağ hücrelerinin bölgeden uzaklaşmasının ardından olumlu etkiler belirginleşmektedir.

  İşlem sırasında yağ hücreleri -10 derece dondurulmaktadır. Bu donmanın etkisi ile birlikte yağ hücrelerinin duvarları hasara uğramakta ve parçalanmaktadır. Bölgesel kiloya neden olan bu yağların yıkımının gerçekleşmesi ile lenfatik dolaşım aracılığı ile vücuttan atılımı gerçekleşmektedir.

  Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeyen bu işlem esnasında işlem sırasında kullanılan ped ve sistem ayarları sayesinde çevre dokular üzerinde herhangi bir hasar oluşmadan bölgesel zayıflama etkinliği elde edilmektedir. Parçalanan yağ hücrelerinin ölümünün gerçekleşmesi ile belirgin derecede zayıflama sağlarken, vücut hatlarında şekillenme ve sıkılaşma etkinliği de ortaya çıkarmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama sonrasında elde edilen olumlu etkilerin sürdürülebilmesi için de beslenme alışkanlıklarına ve su tüketimi miktarına özen gösterilmelidir. Böylece tedavi sonrasında elde edilen olumlu etkilerin kalıcılığı arttırılmış olmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Zayıflama Hangi Bölgelerde Uygulanır?

  Soğuk Lipoliz teknolojisi sistem başlıkları ve farklı güç ayarları sayesinde vücudun pek çok bölgesinde görülen yağlanma problemine uygun bir sistemdir. Vücut şeklinin ve formunun bozulmasına neden olan, yağlanma sorunlarının daha sık görüldüğü gıdı, karın, basen, popo, bacak, bacak içi ve kol bölgelerinde uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Kimler Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme Yaptırabilir?

  Bölgesel yağları dondurarak parçalayan ve lenf drenaj ile vücuttan atılmasını sağlayan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama tedavisi 18 yaşını doldurmuş tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Ancak hamile ve emziren annelere, şeker hastası olanlara ve kan dolaşım bozukluğu bulunan kişilere uygulanması önerilmemektedir.

  Soğuk Lipoliz Riskli Midir? Yan Etkileri Nelerdir?

  Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan bu teknolojideki soğutma etkisi cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir hasar oluşturmadan direkt olarak yağların yapılarını bozarak etkinliğini göstermektedir. Bu nedenle herhangi bir risk ya da komplikasyon barındırmamaktadır. Ancak seans sonunda uygulama bölgelerinde vakum etkisine ve cihaz başlığına bağlı olarak morarmalar oluşabilmektedir. Bu morarma beklenen ve bilinen olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.

  Tek seans ya da maksimum 3 seans sonunda yağlanma derecesinde belirgin seviyede azalma oluşturan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama teknolojisi ile depo ve dirençli yağlardan kurtulmak için ücretsiz vücut analizi ve klinik muayenemizden yararlanabilirsiniz. Vücut analizi ve klinik değerlendirme sonrasında uygulama bölgeleri tespit edilerek kişisel tedavi planlaması oluşturulmaktadır.

  Göbek, karın alt bölgesi, simit bölgesi, basen, bacaklar, kollar ve gıdı bölgesinde cerrahi herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmadan bölgesel yağlanma sorunun dondurma etkisi ile ortadan kaldıran Soğuk Lipoliz ile zayıflama tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talep etmek ya da Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×