Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi; Cerrahi herhangi bir prosedürü içerisinde barındırmayan Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi lokal yağları vakum etkisi ile ani ısı değişimi sonrasında kristalleştirerek yapılarını bozan güvenli bir işlem olup, vücut analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? Hangi Bölgelere Soğuk Lipoliz Selülit Tedavisi Uygulanabilir? ve Soğuk Lipoliz Seans Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki detaylara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genellikle kadınlarda estetik ve genel görünüm sorunlarına neden olan selülit problemi nedeni tam olarak bilinmeyen lokalize yağ sorunudur. Genetik ve hormonal değişiklikler, kilo alma ve kilo kaybı, beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam sonucunda derinleşen bu problem yağ ve bağ dokusundaki yağlanma sorunu olmasının yanı sıra cilt yüzeyinde çukurlu ve tümsekli portakal kabuğu görünümüne yol açmaktadır.

  Cilt altında birikerek genişleyen yağ hücrelerinin ve cilt yüzeyine dik uzanan lift bantlarının bir araya gelmesi sonrasında küçük şişkinlikler ve çukurluklar oluşması olarak ifade edilen Selülit problemi, pürüzlü bir görünüme neden olduğu için tedavi edilerek genel görünümün düzeltilmesi istenmektedir. Bağ dokusu ve yağ tabakası arasındaki etkileşimler sonucu oluşan selülit sorununda ise pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Cerrahi ve cerrahi olmayan ameliyatsız selülit tedavileri selülit problemine neden olan bağ dokusu ve yağ tabakasını hedef alarak iyileşme elde etmeyi amaçlamaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

  Cerrahi selülit tedavisi prosedürlerinin kompilaksyon ve anestezinin içerisinde barındırdığı riskleri düşünüldüğünde ameliyatsız selülit tedavisi yöntemlerinin daha popüler olduğunu ifade edebiliriz. Yeni nesil teknolojik sistemlerin ve enjeksiyon uygulamalarının bulunduğu bu tedaviler içerisinde üstün etkili sonuçlar çıkaran en gelişmiş sistem ise Soğuk Lipoliz’dir. Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi çukurlu görünüme neden olan lokalize yağları dondurarak yapılarını bozan ve bölgeden uzaklaştırarak daha pürüzsüz bir cilt dokusu oluşturan non – invaziv bir tedavi yöntemidir.

  Cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alarak kontrollü bir şekilde soğutan, yapılarını bozan ve lipoliz etkisi ile yağları tahrip eden Soğuk Lipoliz tedavisi öncesinde kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi yaptırabilirsiniz.

  Son dönemde en popüler uygulama olmasının yanı sıra bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi işlemlerinde ihtiyaca yönelik sonuçlar ortaya çıkaran Soğuk Lipoliz teknolojisi ve selülit tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi , cilt ve cilt altı dokularına negatif basınç uygulanması prensibi ile çalışan masaj metodudur.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Nedir?

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeyen non – invaziv bir tedavi protokolüdür. Lokalize yağ hücrelerinin dondurulması, parçalanması ve bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanan bu tedavi iki farklı teknoloji olan vakum ve soğutma etkisini bir arada bulundurmaktadır. Bu iki farklı teknoloji ile yağ hücrelerinin ölümünü sağlayarak selülitli görünümü etkin düzeyde iyileştirmektedir.

  Acısız, ağrısız ve zahmetsiz işlem olanağına sahip bu uygulama tek seanslık bir tedavi protokolü olarak uygulanırken yoğun ve lokalize yağ problemlerini yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar soğutarak kristelleştirmekte lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını kolaylaştırmaktadır. Bu başarılı etki sonucunda da yağ hücreleri apoptoz yani hücre ölümü yaşayacağı için selülit düzenlenmekte ve pürüzsüz, düzenli ve orantılı vücut hattı oluşmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat işlem süresine sahip olan Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi klinik muayene ve vücut analizi ile belirlenen lokalize yağların değerlendirilmesi ve işlem bölgelerinin tespit edilmesi ile başlamaktadır. Uygulama alanlarının belirlenmesinin ardından sistem başlıklarının yerleştirilmesine geçilmektedir.

  Soğuk lipoliz geniş uygulama alanına sahip sistem başlıkları olan bir sistemdir. Özel başlıklar uygulama alanına göre tercih edilmektedir. Uygun başlıkların seçilmesinin ardından özel jel içeriği bulunan soğuk lipoliz pedi cilt yüzeyine koruyucu olarak serilmekte ve sistem başlığı bölgeye yerleştirilmektedir.

  Yüksek soğuk etkisinden yararlanılan Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi vakum başlıklar aracılığı ile kademeli olarak cildi emmekte ve belirli süre aralıklarında dokuyu soğutarak kademeli olarak etkinliğini göstermektedir. Dokunun 45 dereceye kadar soğutulması ve ani bir düşüşle -5 / -10 dereceye kadar soğutulması şeklinde ilerleyen tedavi seansı hücre ölümünün gerçekleşmesi ile sonlandırılmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Hangi Bölgelerde Uygulanır?

  Selülit probleminin yaygın olarak görüldüğü uyluk, kalça, karın, koltuk altı yanları, üst kol dış arka ve sırtın alt bölgeleri gibi alanlarda güvenle tercih edilebilmektedir. İşlem alanının genişliğine göre birden fazla vakum başlık aynı anda kullanılarak tek seansta geniş işlem bölgesine etki edilmektedir.

  Soğuk Lipoliz Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Soğuk Lipoliz bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi protokollerinde tek seans halinde uygulanan bir işlemdir. Ancak selülit problemine neden olan lokalize yağların direncine ve ihtiyaca göre 1 ila 3 seans arasında uygulanabilmektedir. Seans aralıkları ise özelleştirilmiş tedavi planlamasına göre belirlenmektedir.

  Soğuk Lipoliz Sonrası Görülen Etkiler

  Tek seansta kalıcı ve gözle görülür etkiler ortaya çıkaran Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi ilk iki hafta içerisinde etkinliğini göstermektedir. Uygulama yapılan alanlarda selülite neden olan lokalize yağ oranında %20 – %40 oranında azalma sağladığı için selülit derecesini ve derinliğini azaltmaktadır. Maksimum etkiler 30 ila 45 gün içerisinde kendini gösterirken lenfatik dolaşım ile lokalize yağların vücuttan atılımı sonrasında estetik görünümü bozan selülit problemi iyileşmiş olmaktadır.

  İşlemin en önemli etkinliği ise yağ hücrelerinin geri dönüşümsüz olarak kayba uğratılmasıdır. Ani sıcaklık değişimlerinin yağ hücreleri üzerindeki bu etkinliği uygulama bölgesindeki cildin sıkılaşmasına da katkı sağlamaktadır. Böylece lokalize yağların bölgeden uzaklaşmasının ardından boşalan bölgelerde çökme problemi olmadan vücut şeklinin sıkılaşarak korunmasına katkı sağlamaktadır.

  Soğuk Lipoliz Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Soğuk Lipoliz işlemi sonrasında özel dikkat edilmesi gereken özel bir program bulunmamaktadır. Ancak lokalize yağlanma probleminin artmaması ve Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi etkinliğinin kalıcılığının sürdürülmesi egzersiz programlarına ve beslenme koşullarına dikkat edilmelidir. Ayrıca uygulama bölgelerindeki kristalleşen yağ hücrelerinin vücuttan lenfatik dolaşım ile atılımını kolaylaştırabilmek için bol su tüketimine özen gösterilmelidir.

  Soğuk Lipoliz Yan Etkileri ve Riskleri Nelerdir?

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi çevre dokularda ve cilt katmanlarında herhangi bir hasar ya da risk oluşturmadan yalnızca yağ dokularını hedef alarak etkinliğini göstermektedir. Bu nedenle işlem esnasında risk ya da yan etki oluşturmamaktadır. Ancak vakum ve soğutma etkisi nedeni ile bir takım lokal ve olası geçici yan etkiler gözlemlenebilmektedir. Başlığın yerleştirildiği alanlarda hassasiyet, kızarıklık ve kaslarda sertleşme görülebilmektedir. Ayrıca ender durumlarda morarma oluşabilmektedir. Bu yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  FDA onaylı, kişiye ve bölgeye göre optimum yağ kaybı sağlayan Soğuk Lipoliz ile estetik sorunlara neden olan selülitli görünümün iyileştirilmesini sağlayabilmek için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanarak cilt analizi yaptırabilir, çalışılacak alanların belirlenmesine ve kişisel seansa planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Dirençli depo yağlarda ve selülit problemlerinde tek seans sonunda bile olumlu etkiler ortaya çıkararak lokalize yağ problemini iyileştiren ve cilt sıkılaşma etkisi ortaya çıkaran Soğuk Lipoliz teknolojisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×