Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

  Soğuk Lipoliz; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi işlemlerinde kullanılan Soğuk Lipoliz, zayıflama ihtiyacı duyulan ve yağ dokusunun biriktiği hemen hemen her bölgede rahatlıkla kullanılabilen incelme teknolojisi olup, tedavi öncesi merak edilen Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır, Soğuk Lipoliz Uygulama Bölgeleri ve Soğuk Lipoliz Kimler İçin Uygundur gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cryo Lipoliz bir diğer adı ile Soğuk Lipoliz, vücutta biriken fazla yağ dokusunu parçalayarak doğal yollar ile sorunlu bölgeden uzaklaşmasını ve atılmasını sağlayan etkinliği kanıtlanmış etkili bir Bölgesel Zayıflama uygulamasıdır.

  Karın, karın yan yağları, bacak, basen, kalça, bel, kol, diz iç kısmı ve diz üstü gibi lokal kilo problemlerinin olduğu bölgelerde uygulanabilen tedavi, diğer dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

  Soğuk Lipoliz

  Yağ kalınlığında %25 – 40 oranlarında azalma sağlayan, ideal sıkılaşma ve şekillendirme etkisine sahip lipoliz, ameliyat gerektirmeyen ve yan etkisi bulunmayan bir yöntem olması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir.

  Cilt altındaki yağ hücrelerini hassasiyetle kontrollü bir biçimde soğutarak bu yağların bozulmasını sağlayan lipoliz uygulaması öncesinde yağlanma bölgelerinin belirlenmesi ve tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Liposuction gibi cerrahi bir operasyona ihtiyaç duyulmadan bölgesel yağ sorunlarının önüne geçen Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  EmSlim
  BENZER TEDAVİLER
  EmSlim
  Yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik teknoloji ile çalışarak yağları yakan ve aynı anda kas dokularını aktive eden EmSlim son nesil ameliyatsız bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma teknolojisidir.

  Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  Soğuk Lipoliz uygulanacak bölgeye cihaz ile cildin temasını kesmek amacı ile özel bir ped serilmektedir. Bu koruyucu ped cilt yüzeyini soğuk yanıkları gibi yan etkilerden korurken, cihazın yağ dokusunu daha etkin bir şekilde hedef almasını sağlamaktadır.

  Pedin serilmesinin ardından cihaz uygulama bölgesini vakumlayarak bölgedeki yağ dokusunu içine doğru çekmekte ve dondurma işlemine hazır hale getirmektedir. Sistemdeki vakum etkisi ciltte ve yağ dokusunda emme işlemini başlatmaktadır. Yağ dokusunun başlık içerisindeki soğutucu tabakalara temas etmesi ile bölge -5 ila -10 dereceye kadar soğutulmaktadır.

  Soğutma esnasında dondurma ve parçalama işlemini şok etkisi ile gerçekleştirmekte ve yağları deforme etmektedir. Uygulamanın sonlanmasının ardından yağ dokusunun büyük bir bölümü doğal yollar ile vücuttan atılarak bölgesel incelme etkisinin ilk aşaması gerçekleştirilmiş olmaktadır.

  Soğuk Lipoliz Uygulama Bölgeleri

  Üç farklı başlığa sahip olan bu sistem, en geniş bölgelerden en küçük alanlara kadar müdahale etme olanağı sağlamaktadır.  Karın, karın yan yağları, bacak, kol, kalça basen, diz üstü ve diz iç kısmına uygulanabilen Soğuk Lipoliz bölgesel zayıflama ihtiyacı duyulan ve yağ dokusunun biriktiği hemen hemen her bölgede rahatlıkla kullanılabilen özelliğe sahip bir teknolojidir. Lokal kilo problemlerinin bulunduğu bölgeleri tedavi eden uygulama sıklıkla karın ve çevresi, basen, kollar ve bacaklar da tercih edilmektedir.

  Soğuk Lipoliz Kimler İçin Uygundur?

  18 yaşını doldurmuş ve genel sağlık durumu iyi olan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak kalıcı ve bölgesel yağ problemine etki eden bir işlem olması nedeni ile kilo vermeyi sağlamak amacı ile kullanılmamaktadır. Bu nedenle 15 – 30 kg gibi fazla kilo problemi olanlar için uygun bir zayıflama metodu değildir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için söz konusu kilonun verilmesi önerilmektedir.

  Hamilelik ve emzirme dönemi içerisinde bulunanlar ile birlikte; kalp pili, ağır karaciğer ve böbrek hastalığı, soğuk ürtikeri hastalığı, göbek fıtığı, kontrolsüz şeker hastalığı, sedef ve vitiligo gibi cilt hastalığı ve kalp damar hastalığı bulunan kişilere uygulanamamaktadır.

  Soğuk Lipoliz Seans Süresi ve Sayısı

  Tek bir seans ile incelme sağlayan Soğuk Lipoliz, uygulama bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 60 – 70 dakika arasında süren bir işlemdir. Birden fazla kilo problemi bulunan durumlarda 2 veya 3 seanslık uygulamalar sonucunda istenilen etkiler elde edilmektedir. Ortalama seans aralıkları ise 6 ila 8 hafta arasında değişmektedir.

  Uygulamadan 10 – 15 gün sonra ilk incelme belirtilerini göstermektedir. Parçalanan yağ dokusunun 2 ay gibi bir süre sonunda vücuttan atılması ile birlikte aynı bölgeden tekrar seansa girmek mümkündür.

  Tedavi planlamasında bölgesel yağlanma şikayeti olan bölgenin kaç seans ile tedavi edilebileceği, maksimum etkinin kaçıncı seans sonunda elde edileceği ve kaç bölgede Soğuk Lipoliz uygulamasına ihtiyaç duyulduğu ön kontrol esnasında belirlenmektedir.

  Soğuk Lipoliz Sonrası Görülen Etkiler

  Soğuk Lipoliz uygulaması yağ dokusunun yoğun olduğu alanı dondurarak etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Donma etkisi ile yağ hücreleri öldürülmektedir. Vakumlama sistemi ile dokunun vakumlanması sağlanarak o bölgedeki kan akışı arttırılmakta ve dondurucu etki ile bölgede değişim başlamaktadır. Lipolize uğramış olan bu yağ hücreleri ise vücut tarafından lenf dolaşımı aracılığı ile doğal olarak vücuttan atılmakta ve uygulamanın çalışma prensibi yerine gelmektedir. Ayrıca vücutta istenmeyen yağ dokusunun kontrollü soğutma sistemi ile dondurulması esnasında cildin kollajen yapısı ve elastikiyeti bozulmamaktadır.

  Lipoliz uygulaması sonrasında 10 – 15 gün içerisinde sonuçlar belli olmaya başlamaktadır. Donarak işlevlerini kaybeden yağ hücrelerinin vücuttan doğal şekilde atılması ile birlikte bölgesel incelme etkileri fark edilmektedir. Lipoliz ile parçalanan yağ dokusunun tamamen vücuttan atılımı sonrasında tedavinden beklenen maksimum incelme ortalama 90 gün içerisinde görülmektedir. Bu süre sonunda 2 – 16 cm arasında incelmeyi mümkün kılmaktadır.

  Tedavinin etkinliğinin arttırılması ve kalıcılığının sürdürülmesi için sağlıklı ve düşük kalorili beslenmenin tercih edilmesi önerilmektedir. Ayrıca egzersiz ve hareketli yaşam ile bu tablonun desteklenmesi daha etkili sonuçların alınmasına ve tedavinin kalıcılığının arttırılmasına katkı sağlamaktadır. Bu amaçla lipolizin kalıcılığı için yürüyüş ve bisiklet egzersizleri ile tedavinin desteklenebildiğini ifade edebiliriz.

  Soğuk Lipoliz Yan Etkileri

  Cerrahi olmayan bir prosedür olduğu için işlem sırasında acı oluşmamaktadır. Ancak vakumdan kaynaklanan hafif bir basınçla birlikte lokalize soğuk hissi meydana gelmektedir. Bu his tamamen kısa sürelidir. Acısız ve yan etkisiz bu işlem sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur. Bu nedenle anestezi ve ağrı kesici gerektirmediği için günlük ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür.

  İstenmeyen yağ dokusunun kontrollü soğutma sistemi sayesinde parçalanarak yok edilmesini sağlayan yöntem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×