Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Tarama Lazer Epilasyon

Tarama Lazer Epilasyon

  Tarama Lazer Epilasyon;  Yeni nesil epilasyon teknolojisi olan ve farklı dalga boylarına sahip olan Tarama Lazer Epilasyon, Scanner ve Leda Lazer Epilasyon olarak adlandırılan, iki ayrı özel başlığa sahip ve farklı derinliklerdeki tüm kıl kökleri hedefleyen bir sistem olup, test atımı ve cihaz seçimi öncesinde merak edilen Tarama Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir? ve Hangi Bölgelere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer ışınları yardımıyla vücutta bulunan istenmeyen tüylerin etkili ve kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon, geleneksel uygulamalara kıyasla en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

  Tarama Lazer Epilasyon

  Kalıcı ve etkili bir şekilde kılları ya da tüyleri kökünden yok eden, herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve cerrahi bir işlem gerektirmeyen bu uygulama hızlı ve konforlu tedavi olanağı sunmaktadır. Kıl karakterine ve cilt rengine uygun belirlenen cihaz seçimleri ise lazer epilasyon tedavilerinde elde edilen başarının en önemli etkenidir.

  Vücut yapısı, cilt rengi, kıl kalınlığı ve renkleri her bir kişide birbirinden farklılık gösterdiği için lazer epilasyon uygulamalarında çeşitli cihazlardan yardım alınmaktadır. Lazer epilasyon yöntemleri içerisinde yer alan Scanner Lazer Epilasyon tarama lazer olarak da adlandırılmakta ve en etkili olduğu cilt tipi koyu, renkli ve ince tüylerdir. Hem kalın hem de ince kıllarda etkinliğini gösteren bu epilasyon türü, en hızlı aynı zamanda cilde temas etmeden soğuk hava eşliğinde pratik ve konforlu bir uygulama sunmaktadır.

  Alexandrite Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Alexandrite Lazer Epilasyon
  Alexandrite Lazer Epilasyon lazer ışınları ile kıl köklerine odaklanarak çevre dokulara zarar vermeden sadece kıl köklerinde etkinliğini gösteren bir teknolojidir.

  Lazer Epilasyon Yöntemine Nasıl Karar Verilir?

  Lazer epilasyon yöntemleri arasında hangi cihazın kullanılacağı ve hangi metotla etkili sonuç alınacağına ten rengi, kıl yapısı ve uygulanacak bölge gibi parametrelere dikkat edilerek karar verilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon tedavisi öncesinde ön kontrol ve ön kontrol esnasında test atışlarının yapılarak uygun lazer tedavisinin etkinliğinin gözlemlenmesi gerekmektedir.

  Kıl ve ten yapısına uygun tarama lazer yöntemi ile istenmeyen tüy probleminin önüne geçmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışlarının yapılmasına ve lazer epilasyon parametreleri doğrultusunda uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Ayrıca Tarama Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Scanner Lazer Epilasyon

  Yeni bir teknoloji olan Tarama Lazer Epilasyon 808 ile 980 nanometre dalga boyuna sahip ışık kullanan lazer sistemleridir. Büyük spot boyutu sayesinde yüksek hız ve esneklik sunan tarama lazer, yüz ve vücuttaki küçük bölgelerde hedeflenen tedavilerin daha kolay ve basit olmasını sağlamaktadır.

  Lazer ışınının kıl köklerini tarayarak yakmasını sağlayan bu tarama lazer sistemi başlığının cilt üzerinde soğuk hava eşliğinde gezdirilmesi ile uygulanmaktadır. Özellikle koyu tenlerde ince tüylerde etkinliğini göstermektedir. Bunun yanı sıra uygulama yapılacak bölgenin geniş olması durumunda yöntemin hızlılığı sayesinde büyük avantaj sağlamaktadır.

  Tarama atışları esnasında lazer ışınları dalga boyu sayesinde doğrudan kıl kökleri tarafından emilmektedir. Böylece hem kalın hem de ince ve renkli kıl karakterlerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

  Tarama Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Leda Lazer Epilasyon ile uygulamalar jel kullanılmadan yapılmaktadır. Tarama esnasındaki lazer atışları ile ısınan cilt soğuk hava üfleme sistemi ile soğuk hava cilt yüzeyine üflenmektedir. Uygulamanın jelsiz olması ve hijyen koşulların üst seviyede olması ile epilasyon süresini kısaltırken, daha konforlu bir uygulama yapılmasına olanak sunmaktadır.

  Tarama Lazer Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Hassas ciltlere özel fraksiyonel modu ile tüm cilt tiplerinde uygulanan Tarama Lazer Epilasyon, kıl foliküllerine uygun lazer enerjisinin seçilmesi ile ışının melanin tarafından emilmesini sağlamaktadır. Bu etki mekanizmasından üst dudak, çene, yanak, koltuk altı, komple bacak, kol, göğüs, göbek, sırt ve genital bölge gibi vücudun her bölgesinde yararlanılmaktadır.

  Tarama Lazer Epilasyon Seans Süreleri ve Sayıları

  Tarama Lazer Epilasyon seans süreleri ve sayıları uygulama yapılacak bölgeye, kıl karakterine ve yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kalıcı ve etkili bir sonuç alınabilmesi için en az 4 seans gerekmektedir. Vücut bölgelerinde ortalama 6 seans sonrasında tedavi tamamlanabilirken, hormonal dengesizlikler ve koyu cilt rengi gibi durumlarda ortalama seans sayısı üzerine çıkılabilmektedir.

  Genel olarak tedavi için gerekli olan seans süreleri ve sayıları cilt tonu, kılların kalınlıkları, rengi ve kıl karakterleri gibi faktörlere bağlıdır. Bu nedenle seans sürelerinin ve sayılarının belirlenebilmesi için tedavi öncesi ön kontrol gereklidir.

  Tarama Lazer Epilasyon Avantajları

  Epilasyon yöntemleri içerisinde en hızlı lazer Tarama Lazer Epilasyon sistemidir. Hızlı ve ve seri atışlar yapması nedeni ile büyük avantaj sağlayan bu sistem, tüm cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Büyük uygulama başlığı sayesinde homojen ve yüksek penetrasyon bir tedavi imkanı sunarken, küçük uygulama başlığı ile de daha küçük tedavi alanlarında kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Tüm cilt tiplerinde ve kıl karakterlerine özel kullanım ayarları bulunan tarama lazer, fraksiyonel epilasyon ve düşük akış modu ile hassas ve nazik bir işlem yapılmasını sağlarken koyu cilt tiplerinde rahat kullanım avantajına sahiptir.

  Hızlı ve konforlu bir epilasyon tedavisi sunan tarama lazer sistemi, seansların daha ağrısız geçmesini sağlamaktadır. Çok ince ve çok açık tüylerde dahi yüksek etkilere sahip olması tedavi etkilerini arttırmaktadır.

  Uzun ömürlü ve kalıcı sonuçlar vermektedir. İki ayrı özel başlığa sahip olan Tarama Lazer Epilasyon ile farklı derinliklerdeki tüm kıl kökleri hedeflenerek tüm cilt tiplerinde hızlı çözüm sunmaktadır.

  Tarama Lazer Epilasyon Zararları

  Tarama lazer epilasyon yaptıranların yorumları genellikle olumludur. Tarama lazer yöntemi yüksek enerjilere daha kontrollü bir şekilde çıkılan lazer epilasyon sistemi olarak bilinmektedir. Ancak yeni sistemde yüksek enerji dozlarına çıkmaya gerek kalmadan işlem yapılmasına olanak sunulmaktadır. Böylece üst üste yapılan tarama atışları ile acıtmayan düşük ve çok sayıda atışlar yapılabilmektedir. Bunun sonucunda da tedavi sonrasında görülen yan etkilerin de azaldığını söylemek mümkündür. Özellikle yüksek doz kullanılmaması nedeni ile leke oluşma riski azalmıştır.

  Tarama Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Lazer epilasyon sonrasında uygulama bölgesinin en az 24 saat boyunca güneş ışınlarına maruz kalınmaması ve korunması gerekmektedir. UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunabilmek için yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

  Tarama Lazer Epilasyon sonrasında cilt hassasiyetine bağlı olarak kızarıklık görülebilmektedir. Bu kızarıklıklar uygulamanın etkinliğine bağlı olarak gelişmektedir. Ortalama 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bu nedenle seans sonrasında görülen bu etkiye müdahale edilmemesi önerilir.

  Her bir seans sonrasında cildi tahriş edici peeling ve kese gibi uygulamalardan kaçınılması ve bölgenin kaşınmaması gerekmektedir. Ayrıca iki seans arasında kılların ağda, cımbız, ip ve epilasyon aleti gibi yöntemlerle alınmaması gerekmektedir. Bölgenin 24 saat boyunca sıcak su ile temas etmemesi önemlidir.

  Epilasyon sonrasında bölgedeki kıllar ortalama 10 gün içerisinde dökülmektedir. Dökülmeyen kıllar için kontrol seansı yapılmaktadır. Kontrol seanslarında bir sonraki seans tarihi belirlenerek kontrollü bir şekilde tedavinin aksatılmadan ve başarılı bir şekilde yürütülmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle tedavi planlamasında seansların aksatılmaması ve seans zamanlarının geçirilmemesi gerekmektedir.

  Cilt tipinin ve kıl karakterinin incelenerek oluşturulduğu tedavi planlaması öncesinde test atışları yapılmakta ve kişiye özel bir epilasyon yöntemi belirlenmektedir. Kalıcı kıl epilasyonunda tercih edilen tarama lazer yöntemi ile her cilt tipine uygun etkili bir tedavi seçeneğinden yararlanabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir ve test atışları doğrultusunda uygun tedavi yönteminin hazırlanmasına olanak sunabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Tarama Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz gibi randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Tarama Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×