Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi; Cilt çatlaklarının ameliyatsız tedavisinde kullanılan Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi kollajen ve elastin liflerinin üretimini hızlandırarak cilt sağlığını onaran ve yenileyen non-invaziv bir tedavi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?, Çatlak Tedavisi Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt çatlakları özellikle kadınların etkilendiği estetik görünümü bozan önemli bir sorundur. Bir diğer adı “Stria” olan cilt çatlakları cildin dermis katmanının fazla gerilmesi sonucunda meydana gelmektedir. Cildin incelerek zayıflaması sonrasında oluşan bu estetik ve kozmetik problem gebelik, aşırı kilo alıp verme gibi problemlerde kendini göstererek sağlıklı derinin birbirinden ayrılması ile ten renginden koyu morumsu bir renk almaktadır. Zaman içerisinde bu morumsu renk açılarak zamanla daha açık bir tona ulaşmaktadır.

  Ana etkeni cildin epidermis, dermis e hipodermis katmanlarında meydana gelen cilt çatlakları dermis katmanındaki elastin ve kollajen liflerinin deriye vermiş olduğu elastikiyet ile ilgilidir. Elastin ve kollajen liflerinin kopması ile cilt dokusundaki bağlar zayıflar ve cilt yüzeyinde gözle görülür belirgin çatlaklar oluşmaktadır. Özellikle gebelik ile birlikte ergenlik sonrası kas yapısının gelişmesi, vücut geliştirme, kilo alıp verme gibi durumlarda vücudun hemen hemen her bölgesinde gözlemlenebilmektedir.

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi

  Vücutta oluşan her bir çatlağın yaygınlığı, derecesi, rengi ve görünümü birbirinden farklıdır. Genellikle karın, göğüs, kalça, bacak, kol içleri ve sırtta görünen cilt çatlakları birbirinden farklı karakterlerde olsa da uygulanacak tedavilerin amaçları bozulan kollajen ve elastin liflerinin onarılması ve cildin destek yapılarının tekrar yenilenmesidir. Bu amaçla uygulanan tedaviler içerisinde yerini alan en gelişmiş yeni nesil teknolojik sistem ise Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi yöntemidir.

  Theramegnetic teknolojisi non – invaziv bir cilt tedavisi yöntemi olup, içerisindeki iki yüksek teknolojik performans enerjisi sayesinde tüm vücut bölgelerinde görülen çatlak sorununu estetik bir problem olmaktan çıkarmakta ve cilt yenileme etkisi ile bağ dokusu hücrelerini aktive ederek çatlak problemine temelden etki etmektedir.

  Medikal Estetik Uygulamalar içerisinde vücut kusurlarının iyileştirilmesi aşamasında üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran Theramegnetic teknolojisi ile estetik ve kozmetik sorunlara neden olan çatlakların iyileştirilmesi ve dokunun desteklenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilir, kişisel tedavi protokolünün oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Cildin doğal güzelliğini yeniden kazandıran, cilt katmanlarının sağlığını iyileştiren ve yenilenmiş cilt doku hücreleri ile hasarları onaran Teramanyatik tedavi yöntemi ve çatlak tedavisi hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plexr Çatlak Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr Çatlak Tedavisi
  Plexr Çatlak Tedavisi invaziv plastik cerrahi işlemlerine alternatif olarak kullanılmakta olan en etkin ve güvenilir cilt çatlağı tedavisi yöntemidir.

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Nedir?

  İtalya’da üretilmiş olan Theramegnetic teknolojisi, medikal estetik alanda tüm yüz ve vücut bölgelerinde uygulanabilir özelliğe sahip olan en gelişmiş teknolojilerden bir tanesidir. Teramanyetik tedavi olarak da adlandırılan Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi, sistem başlığında bulunan motorlu silindirler sayesinde etkin bir endomasaj etkisi oluştururken yüksek performanslı stokastik rezonanslı darbeli manyetik alanlar oluşturarak hücresel yenilenmeyi ve doku aktivitesini harekete geçirmektedir.

  Sistem başlığındaki iki yönlü silindirler derin bir doku masajı etkisi ile cilt yüzeyini emme, sıkıştırma ve bırakma etkinliği gösterirken aynı anda hafif emiş gücü ile düşük frekanslı atımlar yapılmaktadır. Bu manyetik alan etkisi cilt ve cilt atı dokularında fibroblastik aktiviteyi hızlandırırken çatlak oluşumunda rol alan elastin ve kollajen liflerinin üretimini, aktivitesini ve onarımını sağlamaktadır.

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi kişisel tedavi protokolleri ile özel başlıklar ve özelleştirilmiş programlar aracılığı ile uygulanmaktadır. Motorlu silindirlerle yapılan mekanik manipülasyon farklı güç seviyelerinde çalışabildiği ve stokastik rezonans frekansları probleme yönelik olarak ayarlanabildiği için klinik muayene oldukça önemlidir. Klinik muayene cilt çatlaklarının bulunduğu bölge, yaygınlıkları, derinliği, oluşum süresi ve cilt kalitesi değerlendirilerek güç ve frekans ayarlamaları yapılmaktadır.

  Seans öncesi hazırlıkların tamamlanmasının ardından Theramegnetic teknolojisine özel vücut çorabı giyilerek uygulamaya geçilmektedir. İşlem bölgesinin genişliğine göre tercih edilen sistem başlığı kullanılarak cilt yüzeyinde ileri geri hareketler yapılmaktadır. Bu esnada çatlakların olduğu alanlarda düşük emiş gücü olan sıkıştırma ve bırakma etkisi hissedilmektedir. Aynı anda düşük frekanslı atımlar ile mekanik masaj etkisi sürdürülmektedir.

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Theramegnetic teknolojisi bölgesel zayıflama, selülit tedavisi, vücut şekillendirme, cilt gençleştirme ve leke tedavisi gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Tedavi amacına ve uygulama bölgesine göre seans şeklinde uygulanan Teramanyatik tedavi çatlak problemlerinde çatlak probleminin derecesine ve ihtiyaca göre 5 ila 15 seans arasında uygulanmaktadır. Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi seans aralıkları ise haftada 3 ila 4 gündür. Seans sayısı ve seans aralıkları çatlağın derinliğine, rengine ve bölgesine göre kişisel olarak yeniden şekillendirilebilmektedir.

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Uygulama Bölgeleri

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi çatlak probleminin görüldüğü her alanda uygulanabilir özelliktedir. Farklı güç ve frekanslarda uygulanan bu tedavi göğüs, kol içleri, karın, bacak içleri ve sırt bölgesinde oluşan çatlaklarda rahatlatıcı ve üstün etkili sonuçları ile güvenle tercih edilmektedir.

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  İlk seanstan itibaren gözlemlenebilir olumlu ve uzun süreli kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran Theramegnetic tedavi esnasında uygulanan mekanik masaj sayesinde cilt ve cilt altı dokusunda hareketlilik elde edilmektedir. Dokular arasındaki mikro dolaşımı arttıran bu etki cilt dokusu için önemli aktivite olan fibroblastik hareketliliği düzenlemektedir. Bu fibroblastik aktivite cilt çatlaklarının oluşmasında rol alan kollajen ve elastin liflerinin üretimini arttırmaktadır.

  Hasarlı ve incelmiş cilt dokusunda yenilenen ve onarılan kollajen ve elastin lifleri ile birlikte ciltte oluşan çatlaklarda azalmalar görülmektedir. Ayrıca düşük frekanslı stokastik rezonanslı manyetik alanların sağladığı olumlu etkiler hücresel yapılarda uyarılıma da neden olduğundan bağ dokusu desteklerinin üretimi düzenlenerek Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi seansları sonunda çatlak probleminde iyileşmeler gözlemlenmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra kilo ve selülit problemi olan kişilerde vücut yağ indeksinde azalmalara ve selülit görünümünde iyileşmelere de yardımcı olmaktadır. Lokalize yağ problemini iyileştirirken vücut şekillendirme ve biçimlendirme etkinliğini göstermektedir. Mekanik masaj prensibinde bir yöntem olduğu için vücut enerji seviyesinde ve doku esnekliğinde artış sağlamaktadır.

  Kimler Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Yaptırabilir?

  Cilt ve cilt altı sorunlarını hedef alan Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Özellikle hamilelik sonrası oluşan cilt çatlaklarında başarılı sonuçlar çıkaran bir işlem olduğu için emzirme döneminde güvenli tercih edilebilmektedir. Cilt çatlağı problemini düzenlerken aynı anda ruh halini iyileştirdiği için gebelik sonrasındaki tüm annelere önerilmektedir.

  Cilt çatlaklarının genel görünümünü iyileştirmenin yanı sıra çatlak oluşumu ile görülen gevşek cilt, lokalize yağ ve cilt incelmesi gibi sorunları hücresel düzeyde çalışarak onarak Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi ile daha pürüzsüz ve estetik bir görünüme sahip olabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Bağ dokusu aktivitesindeki fibroblastları uyararak kollajen ve elastin liflerinin üretimini tetikleyen Teramanyetik tedavi ve çatlak tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×