Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak Mantarı Tedavisi

  Tırnak Mantarı Tedavisi; Mantar tedavisinde kullanılan Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi el ve ayak tırnaklarına uygulanabilen dalga boyu, enerji ve atım sürelerine göre mantar üzerinde etkisini gösteren bir işlem olup, tedavi öncesi merak edilen Tırnak Mantarı Neden Olur, Tırnak Mantarı Tedavisi Nedir, Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi ve Nasıl Uygulanır konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Tırnak, uzama eğiliminde bulunan bir deri ekidir. Onikomikozis yani bir diğer adı ile tırnak mantarı bu deri ekinde kalınlaşma, rengini bozma ve tırnak yatağından ayırma gibi problemlere yol açmaktadır. Genellikle erişkinlerde görülen tırnak mantarı, ağrı, enfeksiyon ve bulaşıcı olma özelliği nedeni ile ciddi bir sağlık sorunu olarak nitelendirilmektedir.

  Tırnak Mantarı Tedavisi

  El ve ayak tırnaklarında hem estetik hem de sağlık açısından ciddi problemlere yol açan tırnak mantarı, demotofit olarak adlandırılan tek hücreli canlıların tırnak dokusuna yerleşmesi sonucunda bölgede hasara neden olması ile kendini göstermektedir. Sıklıkla ayak başparmağında ve el tırnaklarında görülebilen bu tablonun özellikle enfeksiyon riski taşıması nedeni ile tedavi gereklidir.

  Enfeksiyon riski taşıyan tırnak mantarı, yaşlı hastalarda, savunma sistemi düşük olan hastalarda ve şeker hastalarında dikkatli olunması gereken bir sağlık problemidir. Bulaşıcı bir hastalık olması nedeni ile Tırnak Mantarı Tedavisi ile söz konusu hastalığın ortadan kaldırılması önemlidir.

  Lazerle Siğil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Siğil Tedavisi
  Yayılım gösteren ve dirençli yapıya sahip siğillerin tedavisinde kullanılan Lazerle Siğil Tedavisi lazer enerjisi ile yakılarak ortadan kaldırılmasını sağlayan etkili bir tedavidir.

  Tırnak Mantarı Neden Olur?

  Tırnaklarda sertleşme ve şekil bozukluklarına yol açan mantar, mikroorganizmalar tarafından oluşan bulaşıcı bir hastalıktır. Mikroorganizmaların neden olduğu bu enfeksiyon tırnak kenarlarınca başlar ve tırnak beyaz – sarı, kahverengi ya da yeşil bir renk almaktadır. Mantarın tırnak içerisinde ya da tırnak plağının altında yayılım göstermesinin ardından kalınlaşmalara yol açmaktadır. Hatta bazı durumlarda mantar enfeksiyonları kalıcı tırnak kayıplarına yol açmaktadır.

  Tırnak uç kısımlarında kırılma, dökülme, kalınlaşma, şekil ve renk değişikliği gibi belirtiler veren tırnak mantarı; ortak kullanılan ayakkabı, çorap, tırnak makası, sauna, spor salonu aletleri, tırnak yaralanmaları, sağlıksız ortamlarda yaptırılan manikür ve pedikür gibi başlıca nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

  Tırnak mantarı, ağrı ve kokuya neden olurken, kişinin yaşam kalitesini düşürmekte ve en ileri safhalarda travmatik hasarlara yol açabilmektedir. Tırnak mantarlarında mikroorganizmaların rol oynaması nedeni ile tırnakların açılması ya da incelmesi halinde derin bir koku ortaya çıkmaktadır. Ayrıca el avuç içi ve ayak tabanının etkilenmesi halinde diğer tüm tırnakların tırnak mantarına tutulabildiğini söyleyebiliriz.

  Travmatik hasarların ve diğer tırnak tutulumlarının önüne geçilebilmesi için erken evre Tırnak Mantarı Tedavisi oldukça önemlidir. Tedavi mantarın boyutuna göre uygulanacağı için tedavi öncesinde ön kontrol gereklidir. Bu nedenle ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilir ve tedavi planlamanızı oluşturmamıza olanak sunabilirsiniz. Bununla birlikte aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Tırnak Mantarı Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi alabilir, randevu talebi oluşturabilirsiniz.

  Tırnak Mantarı Tedavisi Nedir?

  Son yıllarda Tırnak Mantarı Tedavisi için alternatif pek çok yöntem kullanılmaktadır. Medikal cilt bakımı alanında önemli sorun olan tırnak mantarı için Mantar kremi, mantar spreyleri, ağızdan alınan ilaçlar ve diğer tedavi yöntemleri süre, etkinlik ve kesin sonuç alınamamasından dolayı mantar hücrelerinde başarılı sonuçlar vermemektedir. Bu noktada tırnak mantarlarının tedavisinde en etkili ve en başarılı tedavi yönteminin başında lazer tedavisi geldiğini söylemek mümkündür.

  Kliniğimizde tercih etmiş olduğumuz lazer sistemi, tırnağın ve tırnak yatağının ısıtılması sonucunda mantarın yok edilmesini amaçlamaktadır. Yüksek hasta uyumu ve klinik iyileşme elde eden bu tedavi yöntemi, tırnak yatağındaki sağlıklı dokuya zarar verilmeden uygulanmaktadır. Konforlu ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi, düşük risk ve geniş kullanım özelliği sayesinde tüm mantar hastalarında rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

  Toplumda çok sık rastlanan bir enfeksiyon türü olan tırnak mantarları, lazer tedavisi aracılığı ile tırnak köküne kadar tedavi edilebilmektedir. Lazer ışınları tırnak yatağına kadar ulaşabilirken, problemli bölgelere yoğunlaşarak noktasal atışlarla kaynağında hem etkili hem de güvenli tedavi olanağı sunmaktadır.

  Bölgede yayılma olmadan direkt olarak söz konusu tırnak ya da deriye zarar vermeden enerjinin cilt altına gönderilmesi ile çalışan bir tedavi sistemidir. Uygulama mantar enfeksiyonu bulunan tırnağın tümünü kaplayacak şekilde uygulanmaktadır.

  Hem el hem de ayak tırnaklarına uygulanabilen lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi, dalga boyu, enerji ve atım sürelerine göre mantar üzerinde etkisini göstermektedir. Basit ve etkin bir yöntem olan bu uygulama ısıtma prensibine dayandığı için tırnaktaki mantarın gücünü azaltarak öldürmektedir. Lazer atışları esnasında cilt altı dokusunun kendi mekanizması hızlandırılarak tırnak yatağının yeniden yapılandırılması sağlanmakta ve sağlıklı tırnak dokusu ile uzamaya başlamaktadır.

  Tedavi tırnak üzerinden seans halinde yapılmaktadır. Seanslar muayene esnasında belirlenen süre kadar uygulanmaktadır. Bu süreler mantarın boyutuna, cinsine, bulunduğu parmak sayısına ve hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Tüm problemleri tırnaklar seans süresi içerisinde taranmaktadır. Ancak diğer tırnaklarda da mantar bulunma şüphesi nedeni ile uygulama diğer tırnaklarda da sürdürülmektedir.

  Tırnak Mantarı Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Lazer etkisinin tedavi alanına nüfuz etmesi için tedavi öncesinde mantarın seviyesine göre tırnağın törpülenmesi ya da inceltilmesi gerekebilmektedir. Tedaviye uygun alan hazırlanmasının ardından lazerle dairesel hareketler yardımı ile taranmaktadır. Tırnak yatağının kenarları ve parmak dokusu taranırken parazit mantarların hem tırnak yatağını hem de tüm çevre dokuyu tutabileceği ihtimali değerlendirildiğinden, atışlar üst üste yapılarak boşluk bırakılmadan tarama işlemi tamamlanmaktadır. Tüm dokunun taranması enfeksiyonun tekrarlanmasını engellemektedir.

  Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi ısıtma prensibine dayandığı için işlem esnasında hafif ısınma hissi duyulabilmektedir. Ancak herhangi bir şekilde ağrı kesici ya da anestezi uygulamasına gerek duyulmamaktadır. İşlemin bitmesinin ardından aynı gün sosyal ve profesyonel hayata dönmek mümkündür.

  Tedavide bazı hastalarda yalnızca tek bir seans yeterli olabilirken, ileri safhalarda olan mantar vakaları için daha fazla seans gerekebilmektedir. Uygulanacak tedavinin öngörülen seans süreleri ve sayıları ön kontrol esnasında belirlenmektedir.

  Lazerin Tırnak Mantarı Tedavisindeki Etkisi

  Tırnak Mantarı Tedavisi için tercih etmiş olduğumuz lazerin en büyük avantajı, lazerin baktesid etkisidir. Lazer ışınları cilt dokusu içerisinde ısı artışına yol açmaktadır. Bu ısı artışı patojen mikroorganizmalar üzerinde öldürücü etki yaratmaktadır. Bununla birlikte; doku içerisinde tedavi süreci başlatmaktadır.

  Tırnak mantarlarının lazer ışınları ile taranması esnasında mantarların büyüyerek çoğalması durdurulur. Yani lazerin üremeyi durdurucu etkisi ile travmatik hasar oluşumlarının önüne geçilmektedir. Tırnak yatağına kadar inen hem dermis üzerinde hem de tırnak yatağında bulunan mantarların yok edilmesi ve çoğalmasının önüne geçilmesi için kullanılan lazer sisteminin, ısı etkisi ile çalıştığını söyleyebiliriz.

  Enfeksiyonun ağırlık seviyesine göre belirlenen Tırnak Mantarı Tedavisi planlaması için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca hem estetik hem de enfeksiyon açısından büyük risk taşıyan mantarı tedavisi hakkında bilgi almak, ücretlerini öğrenmek, tedavi öncesi ve sonrası fotoğraflarına ilişkin görsel talep edebilmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden tüm bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Tırnak Mantarı Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×