Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Tüm Bacak Lazer Epilasyon

Tüm Bacak Lazer Epilasyon

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon;  Kadın ve erkek epilasyon uygulamalarında sıklıkla tercih edilen Tüm Bacak Lazer Epilasyon, üst ve alt bacak bölgesindeki istenmeyen tüylerin kalıcı etkiler ile vücuttan uzaklaştırılması amaçlanan güvenli epilasyon işlemi olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Bacak Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı, Süresi ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Hızlı uzama özelliği olan ve batığa yol açan üst ve tüm bacak bölgelerindeki istenmeyen tüylerde ağda, jilet, tüy dökücü ve epilatör gibi klasik yöntemler istenilen estetik ve hijyenik görüntüyü vermemekle birlikte kıl yoğunluğunun artmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle istenmeyen tüylerin çözümünde kullanılan en etkili ve kalıcı yöntemin lazer epilasyon olduğunu ifade edebiliriz.

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon

  Kıl batıkları, cilt tahrişleri ve kıl yoğunluğunda artış gibi problemler ile uğraşmadan gündelik hayatına devam etmek isteyenlerin tercihi olan Tüm Bacak Lazer Epilasyon, gelmişmiş lazer epilasyon sistemleri ve yeni nesil teknolojiler ile etkin ve kalıcı sonuçlar çıkararak pek çok kıl karakterinde ve cilt tipinde başarı sağlamaktadır.

  En çok tercih edilen lazer epilasyon bölgesi olarak ifade edilen bacak bölgesi lazer epilasyon uygulaması öncesinde cilt tipi ve kıl karakterine uygun doğru lazer epilasyon cihazı ve uygun doz seçimlerinin yapılabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışları yaptırarak özelleştirilmiş tedavi planlamasının hazırlanmasına olanak sunabilirsiniz.

  Klasik yöntemlere kıyasla oldukça konforlu ve kalıcı uygulama şansı veren lazer epilasyon tedavileri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Tüm Bacak Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Popo Üstü Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Popo Üstü Lazer Epilasyon
  Genellikle Bacak Lazer Epilasyon işlemi ile birlikte tercih edilen Popo Üstü Lazer Epilasyon hem kadın hem de erkeklerin şikayetçi olduğu popo üstü kıllarının lazerle yok edilmesini ya da azaltılmasını amaçlayan güvenli bir epilasyon işlemidir.

  Bacak Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Her lazer epilasyon işleminde olduğu gibi Tüm Bacak Lazer Epilasyon işleminde de uygulamadan en az 3 gün öncesinde kılların traş edilerek kısaltılması istenilmektedir. Lazer ışınları kıl köklerinde bulunun melanin renk hücrelerini hedef alarak tahrip ettiği ve fonksiyonlarını bozduğu için işlemden en az 1 ay öncesinde ağda, cımbız, ip ve epilatör gibi kılları köklerinden koparan uygulamaların yapılmaması istenilmektedir.

  İşlem esnasında cilt tipine, kıl yoğunluğuna ve kıl karakterine uygun tercih edilen cihazda doz ayarlamaları yapılmaktadır. Etkin dozun belirlenmesi ile sistem başlığı aracılığı ile üst bacak da dahil olmak üzere tüm bacak tekli atışlar halinde taranmaktadır. Her iki bacağın kontrollü ve düzenli atışlar ile taranmasının ardından işlem sonlanmaktadır.

  Bacak Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Bacak bölgesindeki kıl ve kıl kökleri lazer epilasyona başarılı yanıtlar veren karaktere sahiptir. Bu nedenle seans sayısı ve seans aralıklı diğer vücut bölgelerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 8 seansta tamamlanan bu işlem, kıl yoğunluğuna ve kıl köklerinin derinliklerine göre 1 ila 2 seans öncesinde de tamamlanabilmektedir. Seans aralıkları ise kılın uzama hızına bağlı olarak değişmekte olup, genellikle 1 aydır.

  Tüm Bacak Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon oldukça kısa süren bir işlemdir. Bu işlemin başarısının ve etkinliğinin arttırılabilmesi için bir takım püf noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon tedavisi süresi boyunca kıl köklerine lazer ışınlarının iletimini sağlamak amacı ile klasik kıl alma yöntemlerinin kullanılmaması gerekmektedir. Bunun dışında melanin yani renk hücrelerini hedef alan bir sistem olması nedeni ile bronzlaşmaya yol açacak solaryum gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. Aksi halde işlem bölgelerinde pigmentasyon sorunlarına yol açabilmektedir.

  İşlemden hemen sonra kıl köklerinde oluşan ısı artışına bağlı olarak kızarma, şişlik ve cilt hassasiyeti gibi geçici etkiler ortaya çıkmaktadır. Bu geçici etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden azalacağı gibi buz uygulaması yapılarak hassasiyet azaltılabilir. Ayrıca cildin yatıştırılmasını desteklemek amacı ile nemlendirici losyonlar kullanılabilir.

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon sonrasında tedavinin etkinliğinin arttırılması ve cilt tahrişinin önlenmesi için ilk 24 saat boyunca bacak bölgesinin sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Bununla birlikte güneşin zararlı etkilerinden kaçınılması amacı ile tüm bacak bölgesinin korunması ve yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler ile desteklenmesi gerekmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Tüm Bacak Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×