Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Tüm Yüz Lazer Epilasyon

Tüm Yüz Lazer Epilasyon

  Tüm Yüz Lazer Epilasyon; Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon bölgeleri içerisinde en çok tercih edilen Tüm Yüz Lazer Epilasyon derin yerleşimli, kalın ve hızlı uzama özelliği olan yüz kıllarının uygun cihaz ve etkin dozlar ile tahrip edildiği bir işlem olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Tüm Yüz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Seans Süresi ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İstenmeyen tüylere karşı klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla köklü çözüm sunan lazer epilasyon tedavileri hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. En sık tercih edilen Tüm Yüz Lazer Epilasyon tedavisi ise hormonal, genetik, ilaç kullanımı ve gebelik gibi faktörler nedeni ile estetik görünümü bozan aşırı tüylenme problemine çözüm üretmektedir.

  Tüm Yüz Lazer Epilasyon

  Yüz bölgesinde oluşan kılları tahrip ederek ve yeni kıl yapılarının oluşumunu durdurarak etkili çözüm üreten yüz lazer epilasyon tedavisi, kadınlar tarafından çok tercih edilen bir uygulama olmakla birlikte erkeklerde de sakalların yüzdeki dağılımının düzeltilmesi ve sakal çizgisinin yeniden oluşturulması amacı ile de tercih edilmektedir.

  Kıl köklerinin daha derin yerleşimli, kalın ve hızlı uzama özelliği bulunan yüz kıllarının uygun cihaz ve etkin dozlar ile tahrip edilerek yok edildiği ya da azaltıldığı Tüm Yüz Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek doğru lazer epilasyon cihazı ve doğru doz ayarlamalarının yapılmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışı yaptırabilirsiniz.

  Yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerde en sık tercih edilen lazer epilasyon tedavisi hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Tüm Yüz Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yanak Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Yanak Lazer Epilasyon
  Yüz Lazer Epilasyon uygulamalarından olan Yanak Lazer Epilasyon estetik ve kozmetik sorunlara neden olan yanak kıllarının lazer ışınları ile güvenli bir şekilde tahrip edilerek vücuttan uzaklaştırıldığı epilasyon tedavisidir.

  Tüm Yüz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Diğer lazer epilasyon uygulamalarında olduğu gibi Tüm Yüz Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde de yüz bölgesindeki kılların kısaltılması gerekmektedir. Bu kısaltma işlemi esnasında kıl köklerini koparan ağda, cımbız, epilatör ve ip gibi uygulamaların yapılmamasına dikkat edilmelidir.

  İşlem test atışında istenilen yanıtın alındığı doğru cihaz ve etkin doz ayarlamaları ile gerçekleştirilmektedir. Cihaz başlığı ile yüz bölgesinde istenmeyen tüylerin bulunduğu bölge tekli atışlar halinde taranmaktadır. 15 dakika gibi çok kısa sürede gerçekleştirilen bu tarama işlemi sonrasında yüz lazer epilasyon işlemi sonlanmaktadır.

  Tüm Yüz Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Yüz lazer epilasyon tedavisi seans sayısı ve seans aralıkları diğer vücut bölgelerine göre farklılık göstermektedir. Vücut bölgelerinde ortalama 4 ila 6 seans arasında başarılı sonuçlar alınırken, yüz bölgesinde seans sayısı 10’a kadar çıkabilmektedir. Seans aralığı kılın uzama hızına göre ortalama 1 aydır.

  Yüz Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon tedavisinin amacı kıl üreten kök hücrelerinin lazer ışınları ile tahrip edilmesi ve fonksiyonlarının bozulmasıdır. Bu nedenle Tüm Yüz Lazer Epilasyon işleminden en az bir ay önce kıl köklerini koparan klasik kıl alma yöntemlerinin kullanılmamasına ve kıl köklerinin korunarak kısaltılmasına dikkat edilmelidir.

  Yüz lazer epilasyon işleminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bronzlaşma ya da solaryumdur. Lazer ışınları kıl kökündeki melanin renk hücresini hedef alan bir işlem olduğu için cilt pigment hücrelerini yoğunlaştıran bu tip uygulamalardan kaçınılmalıdır. Ayrıca cilt lekesi oluşumunun da önüne geçilmesi sağlanmış olur.

  Lazer tedavisi sonrasında tüm yüz bölgesinde ısı artışına bağlı olarak cilt hassasiyetinde artış, kızarıklık ve şişlik görülebilmektedir. Buz uygulaması yapılarak bu geçici etkiler hafifletilebilir. Ayrıca nemlendirici kullanılarak cildin yatıştırılması önerilmektedir. Tüm bunların dışında işlemden sonra ilk 24 saat boyunca yüz bölgesinin sıcak suyla temasından kaçınılmalı ve güneş ışınlarından korunmak için yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmesi gerekmektedir.

  Yüz Lazer Epilasyon Yan Etkileri Var Mı?

  Lazer epilasyon uygulamaları oldukça güvenli bir işlemdir. Ancak Tüm Yüz Lazer Epilasyon işleminde yanlış cihaz ve yanlış doz kullanımı sonucunda bir takım problemler ortaya çıkabilmektedir. Kalın ve derin yerleşimli yüz kıllarında etkin doz ayarlamalarının yapılmaması kıl köklerinin uyarılmasına ve tüylenmenin artmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle uygulama öncesinde test atışı yaptırılarak cilt tipi, kıl karakteri ve atıştan alınan yanıta göre kişiye özel bir tedavi planlaması oluşturulmalıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Tüm Yüz Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×