Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

VelaShape ile Selülit Tedavisi

VelaShape ile Selülit Tedavisi

  VelaShape ile Selülit Tedavisi; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi teknolojisi olan VelaShape ile Selülit Tedavisi radyofrekans, kızılötesi ışın ve vakum teknolojileri ile dirençli ve depo yağları hedef alan etkin bir sistem olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen VelaShape ile Selülit Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genellikle kadınlarda estetik ve genel görünümü bozan selülit problemi; bacak, kalça, basen, uyluk ve karın bölgesinde yaygın olarak görülmektedir. Bir dolaşım bozukluğu olarak adlandırılan bu lokalize yağlanma problemi ciltte çukurlu ve tümsekli bir görünüme neden olmaktadır. Portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit problemi, cildin altında birikmiş olan ve genişlemiş yağ hücrelerinin cilt yüzeyine dik uzanmış septa yani lif banlarının bir araya birikmesi sonucunda oluşmaktadır.

  Sıkı lif bantlarının büzülmesi ciltte çukurluklara yol açarken, genişlemiş yağ hücreleri ise şişkinliklere neden olmaktadır. Bağ dokusu ve yağ katmanı arasındaki etkileşimin sonucunda kendini gösteren selülit probleminin altında yatan ana faktörler kesin olarak bilinmemekle birlikte genetik faktörler, fiziksel aktivitenin az olması, aşırı kilo alımı ve kilo kaybı, beslenme alışkanlıkları ve vücut dolaşımını zorlaştıran dar kıyafetler olarak sayılabilmektedir.

  VelaShape ile Selülit Tedavisi

  Vücutta lokalize olarak görülen selülite yatkınlık gösteren yağların dağılım şekilleri birbirinden farklıdır. Yoğunluğu ve yayılımları farklı olan bu dirençli yağların çözünmesinde düzenli beslenme ve yüksek eforlu egzersiz programları yeterli olmamaktadır. 3 farklı derecede ele alınan selülitlerde genel görünümün iyileştirilmesi için farklı tedavi yöntemleri ve kombine uygulamalar kullanılmaktadır. Böylece selülit ve cilt görünümleri daha kontrollü bir şekilde iyileştirilebilmektedir.

  Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, egzersiz programları ve kilo verme gibi durumlarda kontrol altına alınamayan selülit probleminin düzeltilerek iyileştirilmesi ve cilt görünümünün pürüzsüzleştirilmesinde kullanılan en etkin tedavi yöntemleri içerisinde gelişmiş teknolojiler ve enjeksiyon uygulamaları bulunmaktadır. Bu tedaviler içerisinde kullanılan yeni nesil teknolojik sistem ise VelaShape ile Selülit Tedavisi yöntemidir.

  Yağ dokularının cilt yüzeyindeki genel görünümünü iyileştirmek ve yağ hücre yoğunluğunu azaltmak amacı ile vakum ve doku manipülasyonunu bir arada bulunduran VelaShape kızılötesi ışık, radyofrekans ve vakumu bir arada bulunduran özel bir tasarımdır. Yağ hücrelerini ve bağ dokusundaki hücreleri hedef alarak etkinliğini gösteren bu yeni ve en gelişmiş teknolojik sistem ile cilt gevşekliği oluşmadan selülit probleminin hafifletilmesi ve genel iyileşmenin elde edilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Genellikle kadınların şikayetçi olduğu çukurlu ve tümsekli selülitli görünümü cilt altındaki yağ hücrelerini konforlu, derinlemesine ve kontrollü bir şekilde hedef alarak güvenli sonuçlar çıkaran VelaShape ve selülit tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da VelaShape ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Theramegnetic ile Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Theramegnetic ile Selülit Tedavisi
  Dirençli selülit batlarının hafifletilmesinde, yok edilmesinde ve azaltılmasında uygulanan Theramegnetic ile Selülit Tedavisi motorlu silindirler ve stokastik rezonansla lokalize yağları ve dokuyu hedef alan ameliyatsız tedavi yöntemidir.

  VelaShape ile Selülit Tedavisi Nedir?

  VelaShape teknolojisi, FDA onaylı sistemdir. Selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme tedavilerinde kullanılan bu yeni nesil sistem, yağ hücre yoğunluğunun azaltılması ve cildin genel görünümünün iyileştirilmesi amacı ile 3 farklı teknolojiyi bir arada barındırmaktadır. Vakum ve doku manipülasyonu ile çalışan VelaShape ile Selülit Tedavisi kızılötesi ışık, bi- polar radyofrekans ve vakum ile yağ hücrelerini ve cilt altı bağ dokusu hücrelerini hedef alarak çalışmaktadır.

  VelaShape sistemindeki 3 farklı teknoloji cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeden selülite yol açan yağ hücrelerini ve bu hücreleri saran bağ dokularını ve bölgedeki kollajen liflerinin derinlemesine ısıtılmasını sağlayarak yağ hücrelerinin yapısını bozmakta, lenfatik dolaşım ile parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılımını sağlamaktadır. Ayrıca işlem esnasındaki ısının derinlere inmesini sağlayarak hücre metabolizmasının hızını ve kolajen liflerinin oluşumunu arttırmaktadır. Böylece yağ hücrelerinin parçalanması ile oluşabilecek cilt gevşekliğini cilt kalitesini ve sağlığını iyileştirerek düzeltmektedir.

  VelaShape ile Selülit Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Vakumlu terapi olarak adlandırılan VelaShape ile Selülit Tedavisi tek seans protokolünde bir yöntemdir. Kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş seanslar halinde uygulanan bu tedavinin en önemli basamağı klinik muayene ve vücut analizidir. Vücut analizi esnasında selülit probleminin derecesine ve uygulama bölgesine göre vakum, kızıl ötesi ışık ve radyofrekans güç ve seviye ayarları belirlenmektedir.

  Klinik muayene ve vücut analizi sonrasında kişisel doz ve frekans ayarlarının yapılmasının ardından sistem başlığı cilde temas ettirilerek vakum tabanlı bir mesaj etkisi görülmektedir. Uygulama işlem bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte 45 ila 60 dakikalık seanslar halinde rahat ve konforlu bir şekilde tamamlanmaktadır. Cilt hassasiyetini ve hasta konfor düzeyini göz önünde bulunduran VelaShape ile Selülit Tedavisi sırasında vakum ve mekanik masaj etkisinin yanı sıra ısı ve sıcaklık hissedilmektedir. İşlem bölgesine uygun seçilen sistem başlığı ile cildin düzenli ve kontrollü taranmasının VelaShape seansı tamamlanmış olmaktadır.

  VelaShape ile Selülit Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  VelaShape ile Selülit Tedavisi selülit derecesine, işlem bölgesine ve ihtiyaca göre şekillenen seanslar halinde uygulanmaktadır. Periyodik seanslar sonunda başarılı ve kalıcı sonuçlar çıkaran bu tedavi genellikle 4 ila 10 seans halinde uygulanmaktadır. Seans aralıkları ise kişiden kişiye değişmekte olup 7 ila 10 gün arasındadır. Seans planlamasına uyum sağlamak tedavinin sonuçlarının kalıcı olmasını sağlayacağı için, kişisel seanslara uyum gösterilmesi oldukça önemlidir.

  VelaShape ile Selülit Tedavisi Uygulama Bölgeleri

  VelaShape ile Selülit Tedavisi selülit probleminin yaygın olarak görüldüğü tüm vücut bölgelerinde işlem yapılmasına olanak sunan sistem başlıklarına sahiptir. Geniş ve dar vücut bölgeleri için tasarlanmış VelaShape el aletleri ile bacak, basen, uyluk, kol arka yüzü ve karın gibi vücudun her alanında işlem yapılabilmektedir.

  VelaShape ile Selülit Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Vakum, kızılötesi ve radyofrekans teknolojilerini bir arada bulunduran bu tedavi esnasında özel sistem başlığı vakum ve mekanik masaj etkisi gösterirken radyofrekans enerjisi dokuyu 3 mm derinliğe kadar ısıtmaktadır. Bununla birlikte sistemdeki kızıl ötesi ışık ise dokunun 15 mm derinliğe kadar ısıtılmasını sağlamaktadır. Vakum ve masaj etkisi ile bu ısı hassas ve kontrollü bir şekilde yağ hücrelerine ve bağ dokusuna iletilirken güvenli ve etkin bir şekilde çalışma mekanizmasını harekete geçirmektedir.

  Son derece rahat ve konforlu seans sonunda ise gözle görülebilir, ölçülebilir somut ve kalıcı etkinlikler ortaya çıkarmaktadır. Yağ hücrelerinin ve yoğunluğunun ısı etkisi ile parçalanmasını ve ölümünü gerçekleştiren bu tedavi lenf drenaj ve hücre metabolizmasını hızlandırarak selülit problemini iyileştirmektedir. Ayrıca yüksek çıkış gücü ile yağ hücrelerini ısıtırken dermal kolajen fiberlerin ve kolajen oluşumunun tetiklenmesine yol açmaktadır. Bu maksimum etkinlik sonucunda da yağ hacminde azalmaya eşlik eden cilt sıkılaştırma etkinliği oluşmaktadır.

  VelaShape ile Selülit Tedavisi Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  VelaShape FDA onaylı bir sistemdir. Bu nedenle VelaShape ile Selülit Tedavisi oldukça güvenli ve konforlu bir işlem olanağı sunmaktadır. Tedavi sırasında ya da sonrasında çevre dokularda herhangi bir istenmeyen durum söz konusu olmamaktadır. Uzun vadede istenmeyen bir yan etki oluşturmayan bu tedavi sonrasında bölgede sıcaklık hissedilmesi oldukça normal bir etkidir. Isı artışına ve vakum masajı etkisine bağlı kızarıklık ve hassasiyet görülebilmektedir. Bu olası etkiler birkaç saat boyunca görülebilmektedir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Bölgesel incelme, selülit tedavisi ve vücut sıkılaştırma tedavilerinde vakum ve mekanik masajı bir arada kullanarak cerrahi herhangi bir risk ya da komplikasyon oluşturmadan yağ hücrelerinin lokalize olduğu bölgeden uzaklaştırılmasını sağlayan VelaShape teknolojisi ve VelaShape ile Selülit Tedavisi öncesinde klinik muayene ve vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Lokalize yağları vücuttan uzaklaştırırken cildin ihtiyacı olan sıkılığı ve toparlanma etkisini de sağlayan VelaShape ve selülit tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da VelaShape ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  VelaShape ile Selülit Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×