Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

VelaShape ile Vücut Şekillendirme

VelaShape ile Vücut Şekillendirme

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme; Yeni nesil ve üstün etkili teknolojilerden olan VelaShape ile Vücut Şekillendirme kızılötesi ışın, radyofrekans ve vakum teknolojilerini bir arada bulunduran etkili vücut sıkılaştırma tedavisi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde sıklıkla merak edilen VelaShape ile Vücut Şekillendirme Nedir? Nasıl Uygulanır? ve VelaShape Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde pek çok kadın ve erkek bölgesel kilolardan ya da genel görünümündeki estetik bozulmalara neden olan yağlanma sorunlarından ötürü estetik ve beden sağlığı problemleri yaşamaktadır. Genetik faktörler, hormonal düzensizlikler, metabolizmanın yavaş çalışması, hareketsiz yaşam, vitamin dengesizlikler ve psikolojik etmenler gibi pek çok unsurun neden olduğu bu lokalize yağlanma problemleri aşırı kilo alma ya da kilo verme durumunda vücut şeklinin ve formunun bozulmasına yol açarken aynı anda metabolik sendrom ve daha ciddi hastalıkların gelişmesine neden olmaktadır.

  Vücut şeklinin ve formunun bozulmasına neden olan lokalize yağlar vücudun pek çok bölgesinde farklı yoğunluklardadır. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve yüksek eforlu egzersiz programları yapılması halinde dahi olumlu yanıt alınamamaktadır. Bu nedenle vücut formunun ve genel görünümün bozulmasına neden olan lokalize yağlanma problemlerinde diyet ve egzersiz programlarına ek olarak bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme tedavilerinin uygulanması önerilmektedir.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme

  Vücut şekillendirme genetik ya da sonradan oluşan lokalize yağ problemlerinin medikal estetik uygulamalar içerisinde bulanan yeni nesil teknolojik sistemler ve enjeksiyon uygulamaları ile giderilmesini hedefleyen ve bölgesel şekil bozukluklarının düzeltilmesini sağlayan tedavilerdir. Cerrahi yöntemlere alternatif olarak kullanılmakta olan bu tedavi yöntemlerinin tümü yağ hücrelerinin yoğunluklarını azaltmayı sağlarken aynı anda cilt katmanlarında fibroblastik aktiviteyi hızlandırarak cildin ihtiyaç duyduğu sıkılığı ve sağlığı yeniden kazandırmaktadır. Böylece kilo kaybı ile boşalan dokuda elastikiyet kaybı ve gevşeme olmadan vücut şeklinin yeniden düzenlenmesini sağlamaktadır.

  Bölgesel incelme etkisi ile vücudu yeniden şekillendiren tedaviler metotlar içerisinde VelaShape ile Vücut Şekillendirme yöntemi bulunmaktadır. Tek seans protokolü ile çalışan bu sistem sağlık, estetik ve genel görürümü bozan lokalize yağları vakum ve doku manipülasyonu sağlayarak bölgeden uzaklaştıran, cildin ihtiyaç duyduğu sıkılaşma ve toparlanma etkisini sunan oldukça etkili ve başarılı bir teknolojidir.

  Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve vücut şekillendirme tedavilerinde konforlu ve rahat işlem olanağı sunan VelaShape teknolojisi ile cildin sağlığını ve diriliğini kaybetmeden yeniden şekillendirilmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi gerçekleştirebilir, kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Kızılötesi ışın, radyofrekans ve vakum ile mekanik masaj etkisini bir arada bulunduran VelaShape teknolojisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da VelaShape ile Vücut Şekillendirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kavitasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Kavitasyon
  Kavitasyon, istenmeyen yağlanma problemlerini ortadan kaldırmak, yerleşmiş bölgesel yağları eritmek, selülitli bölgelerin portakal kabuğu görünümünü değiştirmek ya da azaltmak amacı ile kullanılan çok güçlü bir sistemdir.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Nedir?

  Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve vücut şekillendirme tedavilerinde kullanılmakta olan VelaShape teknolojisi en yeni ve en gelişmiş sistemlerden bir tanesidir. FDA onaylı olan bu sistem VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavilerinde son derece rahat ve konforlu işlem olanağı sunarken, cerrahi olmayan bir tedavi protokolü olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

  Kızılötesi ışın (IR), bi polar radyofrekans (RF) ve mekanik masaj etkisi oluşturan vakum teknolojilerini bir arada bulunduran VelaShape, vücut formunun bozulmasına neden olan bölgesel kiloların, yağ hücrelerinin ve cilt altındaki fibroblastik aktivitenin artarak lenfatik drenaj ve hücre metabolizmasının artması ile iyileştirilmesini sağlamaktadır. Tedavi sonrasında bağ ve destek dokuların onarımını da arttıran bu etki mekanizması sayesinde yağ hacminde azalmalar görülürken cildin genel yapısında iyileşmeler ve toparlanmalar oluşturmaktadır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Nasıl Uygulanır?

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavisi vücudun dar ve geniş alanlarında kullanılabilecek sistem başlıkları kullanılarak uygulanmaktadır. Sistem başlığının cilde temas ettirilmesi ve vakum ile mekanik mesaj etkisi oluşturacak silindirler aracılığı ile manipülasyon sağlayan bu işlemin etkinliği ve kalıcı sonucu için klinik muayene ve vücut analizi oldukça önemlidir. Klinik muayene ve vücut analizinin doğru değerlendirilmesinin ardından sistem güç ve frekans ayarları yapılmaktadır.

  Gerekli klinik işlemelerin tamamlanmasının ardından uygulama bölgesinin alanına uygun sistem başlığı seçilmektedir. Konforlu ve rahat işlem basamaklarına sahip bu tedavi esnasında cilt yüzeyinde derin bir doku masajı etkisi hissedilmektedir. Bu esnada kızılötesi ışın ve radyofrekans enerjisinin cildin alt katmanlarına iletilmesi ile ısı hissedilmekte ve herhangi bir acı ya da ağrı oluşmadan VelaShape ile Vücut Şekillendirme seansı tamamlanmış olmaktadır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavisi seans protokolüne göre tek bir seansta pek çok alanda işlem yapılma olanağına sahip bir prosedürdür. Bu nedenle seans süresi işlem bölgesine ve genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Seans sayısı ve seans aralıkları ise lokalize yağların direncine, cilt kalitesine ve ihtiyaca göre şekillenmekle birlikte 4 ila 10 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Seans aralıkları ise genellikle 7 ila 10 gün arasındadır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Sonrası Görülen Etkiler

  Vücut ve formunun bozulmasına neden olan lokalize yağları ve cilt kalitesini hedef alan VelaShape ile Vücut Şekillendirme işlemi, cilt diriliğinin ve elastikiyetinin yeniden kazanılmasını sağlayan üstün etkili bir işlemdir. Düzenli periyotlar ile uygulanan seanslar sonunda son derece etkili, ölçülebilir ve somut değişimler ortaya çıkaran bu tedavi vakum ve mekanik masajı bir arada bulundururken kızılötesi ışın ve radyofrekans enerjisinin cilt katmanlarının daha derinlerine ve yağ hücrelerine ulaşmasını sağlayarak ısı enerjisinin oluşmasına ve bu kontrollü ısı ile yağ hücrelerinin değişime uğramasına yardımcı olmaktadır.

  Yağ hücrelerinin kontrollü ısı ile yapılarının bozulması ve lenfatik drenajın düzenlenmesi ile bölgeden uzaklaştırılmasını sağlarken aynı anda bağ ve destek dokuları için önemli olan fibroblastik aktivitenin artmasında da önemli rol oynamaktadır. Ciltteki vakum etkisi ile oluşan kontrollü ısı artışı kollajen ve elastin liflerinin aktivitesini arttırarak genel görünümü rahatsız eden gevşeme problemini onarmaktadır. Böylece VelaShape ile Vücut Şekillendirme seansları sonrasında onarılan doku hücreleri ile boşalan alanda gevşeme ve cilt sarkması oluşmadan toparlanma etkisi sağlamaktadır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Hangi Vücut Bölgelerinde Uygulanır?

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavisi sistemdeki iki farklı aplikatör sayesinde dar ve geniş vücut alanlarında kullanım olanağı sunmaktadır. Çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturmadan doku manipülasyonu sağlayan bu işlem kol, bacak, basen, bel, göbek gibi vücudun pek çok alanında rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Riskli Midir Yan Etkisi Var Mıdır?

  VelaShape teknolojisi FDA onaylı gelişmiş bir sistemdir. Rahat ve konforlu işlem olanağı sunan bu tedavi cilt ve cilt altı katmanlarında cerrahi bir prosedür gerektirmeden yenilenme, incelme ve vücut şekillendirme etkisi oluşturmaktadır. Ancak vakum ve mekanik masaj ile cilt altına iletilen radyofrekans ve kızılötesi ışın kontrollü ısı artışına neden olmaktadır. Bu ısı artışı cilt yüzeyinde kızarıklık ve hassasiyete neden olabilmektedir. Ancak bu etkiler VelaShape ile Vücut Şekillendirme etki mekanizması için oldukça önemli olup, yan etki ya da risk oluşturmadan çok kısa sürede kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Vakumlu terapi olarak adlandırılan VelaShape teknolojisi ile yağ hücrelerini azaltarak vücut sağlığını ve diriliğini yeniden kazandırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi yaptırabilir; etkin ve doğru tedavi başarısı için kişisel seans planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Gebelik sonrası oluşan sarkmalarda ve gevşemelerde dahi vücut şekillendirme etkinliği ile son derece popüler uygulamalar içerisinde yer alan VelaShape teknolojisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da VelaShape ile Vücut Şekillendirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×