Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Vücut Analizi

Vücut Analizi

  Vücut Analizi: Vücut analizi istenmeyen lokalize vücut yağlarında uygulanan tedavi yöntemlerinin öncesinde gerçekleştirilen ölçümlerdir. Bu ölçümler referans değerler ile karşılaştırılarak lokalize yağların oranları, derecesi, direnci, vücudun kas ve su oranının analiz edilmesi sonrasında etkin ve ideal tedavi planlamasının ya da kombine uygulamaların kişiselleştirilmesini ve hedeflenen başarıya yönelik yanıtların alınmasını sağlamaktadır.

  Bölgesel Zayıflama
  BENZER TEDAVİLER
  Bölgesel Zayıflama
  Enjeksiyon uygulamalarından yeni nesil teknolojik cihazlara kadar çeşitli ameliyatsız prosedürü içerisinde barındıran Bölgesel Zayıflama tedavileri diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren lokal yağların vücuttan atılımını kolaylaştırmak amacı ile uygulanan işlemlerdir.

  Vücut Analizi

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri, vücut şekillendirme ve vücut sıkılaştırma uygulamaları öncesinde yapılan vücut ölçümleri tek seanslık ya da periyodik seanslar sonunda elde edilen başarıların spesifik olarak değerlendirilmesine olanak sunarken; kayıtların daha optimum, objektif ve ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesine de olanak tanımaktadır.

  Dirençli ve lokalize yağ hücrelerinin vücut formunda yol açmış olduğu estetik, kozmetik ve psikolojik sorunları gidermeye yönelik uygulanan bölgesel zayıflama tedavileri öncesinde en doğru ve ideal uygulamaların planlanmasına olanak sunan ücretsiz Vücut Analizi için randevu talebinde bulunabilir; klinik değerlendirme sonrasında referans değerler eşliğinde yapılan ölçümler ile özelleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Bölgesel zayıflama tedavileri öncesinde vücudun kas, su oranı, yumuşak doku ve yağ seviyesini belirlemek amacı ile uygulanan vücut analizimiz ve analiz sonrasında uygulanacak bölgesel zayıflama tedavilerimiz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizimiz için randevu talebinde bulunmak ya da Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Vücut Analizi Amacı

  Vücut Analizi el ve ayaklara elektrotlar ile yapılan ya da cihaza yalın ayak ile çıkılması sonrasında hafif seviyede elektriksel akımlar ile vücuttaki su oranı, yumuşak doku, yağ ve kas oranı gibi dengelerin ölçülmesini sağlamaktadır. Bu ölçümlerin amacı bölgesel ve lokalize yağların vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamak amacı ile uygulanacak tedavi yöntemlerinden etkin ve ideal uygulamaların tercih edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yanlış uygulama ve metotların vücutta kas ve sıvı kaybına yol açmasını önlemeyi amaçlamaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra tedavi öncesinde gerçekleştirilen vücut testi kayıt altında tutularak tedavi ve uygulamalar sonrasındaki incelmenin, azalan yağ oranının, su ve kas seviyesinin kıyaslanmasına ve saptanmasına yardımcı olmaktadır.

  Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

  Kişilerin bireysel olarak vücut değerlerinin analiz edildiği ve ölçüldüğü Vücut Analizi vücuttaki su oranını, kas ve yağ dengesini hesaplayan cihaz ile gerçekleştirilmektedir. Biouyumlu elektrik akımının kullanıldığı bu ölçüm sırasında detaylı işlem prosedürü, anestezi ya da yatış gerektiren herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Cihaza yalın ayak ile temas edildikten sonra vücut sıvılarının ve kaslar arasındaki akamın yağ dokusu ile karşılaştırılması yapılmaktadır. Oldukça pratik ve konforlu bu ölçümde elektriksel akımın iletilmesinin ardından ekranda vücut yağ oranı hesaplanmaktadır.

  Vücut ölçümleri öncesinde sıvı tüketimi gerçekleşmiş ve aç olunması istenmektedir. Yağ, kas ve su dengesinin doğru analiz edilebilmesi için de spor yapılmamış olmasına özen gösterilmelidir. Analiz ve ölçüme girmeden önce su kaybına yol açabilecek sauna gibi etkinliklerin de durdurulması önemlidir.

  Etkin ve doğru vücut ölçümleri için sabah uyanma saatinden 3 ila 4 saatlik süre sonrasında Vücut Analizi yapılmalıdır. Sabah uyandıktan sonra insan vücudu fonksiyonlarını doğru olarak çalıştırdığı için analiz ve ölçüm sonrasında elde edilecek değerlerde doğru yansımaktadır. Böylece doğru veriler ile doğru tedavi planlaması yapılmış olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra bölgesel zayıflama tedavilerine başlanmasının ardından da vücut analizlerinin ilk analiz saatinde ve sürelerinde yapılması önerilmekte ve farklı sonuçların alınması önlenmektedir.

  Grafikler, yüzdeler ve tablolar şeklinde ekrana yansıyan ölçümler kişiseldir. Vücuttaki yağ oranları, kasların ve su oranının hangi vücut bölgelerinde daha az ya da daha yoğun olduğu bu yüzdeler ve grafikler incelenerek hesaplanmaktadır. Yapılan hesaplamalar sonrasında da yağ oranını, vücut su dengesini ve kas gücünü dengeleyecek tek ya da kombine bölgesel zayıflama tedavisi, tedavi süreci ve seans takvimi oluşturulmaktadır.

  Vücut Analizinde Elde Edilen Veriler

  Vücut Analizi işlemlerinde bioelektrikal impedans tekniği ile çalışan ekranlar kullanılmaktadır. Cihaza ayak ile temas edildiğinde ya da kollardan ve ayak bileklerinden elektrotlar ile cihaza bağlandığında düşük seviyede ve hissedilmeyen elektrik akımları vücut içerisindeki sıvı ve kaslar arasında dolaşmaktadır. Akımlar yağ dokusu ve yağ katmanlarına çarptığında bu bölgelerde direnç göstererek ekrana yağ dengesi üzerinde hesaplamalar yapıldığı bir oran çıkarmaktadır.

  Vücudun yağ dengesinin yanı sıra su ve kas oranının belirlendiği bu verilerde yumuşak doku yüzdeleri de görünmektedir. Vücut ağırlığı, vücuttaki toplam su miktarı, yağ ağırlığı gibi kilo değerlerinin de bulunduğu analizde Vücut Kitle İndeksi BMI’de hesaplamalarda yer almaktadır. Analiz ve rapor sonucunda yaş ve cinsiyete uygun referans değerleri de ölçümlere eklenmektedir.

  Sıvı oranı, sıvı oranının ağırlığı, kas ağırlığı, yumuşak kas dokusu, iskelet kaslar, kemik mineral ağırlığı gibi önemli değerler de ölümlere eklenerek tüm kilo içerisinde yer alan kütleler hakkında grafiksel olarak bilgi aktarımının elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bölgesel ölçümler ile kollar, bacaklar ve gövde şeklinde beş bölgeden bölgesel olarak analiz yapılması ve tedavi planlaması sonrasında tekrar analiz etme şansı elde edilebilmektedir.

  Estetik, kozmetik ve vücut sağlığını tehdit eden lokalize yağlanma problemlerinde uygulanacak tedavi yöntemleri öncesinde gerçekleştirilen vücut ölçümleri ideal kilo, metabolizma yaşı gibi önemli parametreleri de hesaplarken çeşitli vücut tiplerinde doğru analiz ve veriler ile kişiselleştirilmiş tedavi programlarının uygulanmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle bölgesel zayıflama tedavilerinin ilk basamağını Vücut Analizi ve ölçümler oluşturmaktadır.

  Vücut Analizinde Vücut Tipleri

  Dört farklı vücut tipi bulunmaktadır elma tipi, kalpk tipi, kum saati tipi ve armut tipi vücutlardır. Bölgesel zayıflama tedavilerinde vücut ölçümleri önemli olduğu kadar vücut tipinin doğru analiz edilmesi de önemlidir. Böylece hangi tedavi programının daha ideal olacağı kolaylıkla belirlenebilmektedir. Tedavi sürecini belirleyen bu vücut tipleri ne olursa olsun analizler ve ölçümler sonrasında elde edilen veriler kesinlikle aynı şekilde değerlendirilmekte ve programlar hem beden, hem genel görünüm hem de ihtiyaca göre oluşturulmaktadır.

  Vücudun toplam ağırlığı, vücuttaki yağ oranı ve yağların ağırlığı, sıvı oranı ve sıvıların ağırlığı, kas ağırlığı, yumuşak kas dokusu oranı, iskelet kaslar ve bu kasların ağırlığı, kemik mineral ağırlığı, metabolizma yaşı, bölgesel kilolar ve bölgesel ölçümler, ideal kilo ve obezite durumu varsa derecesi gibi hesaplamaların yapılarak kişisel grafiklerin ve yüzdelerin objektif olarak değerlendirilmesine olanak sunan Vücut Analizi ile dirençli lokalize yağlarınızdan kurtulmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ölçüm yaptırabilir; yağlanma problemine, derecesine ve bölgesel ölçümler ile elde edilen grafiklere uygun ideal tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Doğru bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi yöntemi ile kas kaybına yol açmadan dirençli lokalize yağları hedef alarak kilo vermek ve vücut formunu yeniden düzenlemek için uygulanan Vücut Analizi ve tedavi yöntemlerimiz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve analiz için randevu talebinde bulunmak ya da Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Vücut Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×