Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme

  Vücut Şekillendirme; Ameliyatsız bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri içerisinde yer alan Vücut Şekillendirme, kişinin vücudunda ihtiyaç duyduğu ya da şikayetçi olduğu bölgelerin formunun yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan etkin bir prosedür olup, tedavi öncesi merak edilen Vücut Şekillendirme Tedavisinde Kullanılan Teknolojiler ve Vücut Şekillendirme Hangi Bölgelere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar ve bu uygulamalar içerisinde kullanılan teknikler ile yeni nesil teknolojiler; bölgesel incelme, selülit tedavisi, vücut sıkılaştırma ve Vücut Şekillendirme alanlarında önemli gelişmelerin kaydedilmesine olanak sunarken, hasta memnuniyetini en üst seviyede tutan başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Vücut Şekillendirme

  Vücutta istenilen küçük değişikliklerde ameliyat dışı çözüm olarak tercih edilen bu uygulamalar, girişimsel yani ameliyatsız olma özelliği sayesinde iyileşme süreci gerektirmemesi ve kişilerin sosyal yaşamını aksatmaması nedeni ile avantaj sağlamasından dolayı yaygın olarak tercih edilmektedir.

  Bölgesel yağ fazlalıkları olan kişilerin istedikleri vücut şeklinde konforlu, güvenli ve başarılı bir şekilde ulaşmasına olanak sunan ameliyatsız şekillendirme tedavileri hakkında bilgi edinmek, vücudun tedaviye ihtiyaç duyulan bölgelerinin analiz edilmesini sağlamak ve kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cerrahi herhangi bir operasyona ihtiyaç duyulmadan ameliyatsız uygulamalar ile vücutta istenilen bölgenin şekillenmesine olanak sunan uygulamalar ile kolayca incelme sağlayan tedaviler hakkında bilgi edinmek, ücretsiz ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Vücut Şekillendirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Sağlıklı Zayıflama
  BENZER TEDAVİLER
  Sağlıklı Zayıflama
  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi prosedürlerinden olan Sağlıklı Zayıflama metotları içerisindeki yöntemler ve teknolojiler ile vücudun formunun yeniden kazandırılması ve şekillendirilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

  Vücut Şekillendirme Tedavisi

  Estetik cerrahinin yönünü değiştiren ve bölgesel zayıflama tedavisi içerisinde yer alan Vücut Şekillendirme uygulamaları, yağ hücrelerinin parçalanmasını amaçlayan ve herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan başarılı ve güvenli bir şekilde vücudun şekillenmesini sağlayan tedavilerdir. Bu tedaviler, herhangi bir yan etkiye sahip olmayıp, girişimsiz ve ölçülebilen oranlarda takip süreci olmadan vücudun şekillenmesine olanak sunmaktadır.

  Şekillendirme tedavisi kapsamında yapılan uygulamalar, kişinin ihtiyacına ve vücut yapısına göre uygulanan teknolojik yöntemleri kapsamaktadır. Bu teknolojiler yine ihtiyaca ve vücut yapısına göre tercih edilirken, seans sayıları ve süreleri de kişiye özel oluşturulan tedavi planlamasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Vücut Şekillendirme Tedavisinde Kullanılan Teknolojiler

  Günümüzde yeni nesil teknolojiler sayesinde başta bölgesel zayıflama olmak üzere Vücut Şekillendirme alanında önemli başarılar elde edildiğini ifade edebiliriz. Herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadan istenilen sonuçların ortaya çıkmasına olanak sunan bu teknolojiler, diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi acı, sancı, yan etki ya da iyileşme süreci gerektirmemektedir.

  Etki mekanizması yağ hücreleri olan ve yağ hücrelerinin parçalanıp sıvılaştırılmasının ardından bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanan bu teknolojiler, bölgede kalıcı zayıflama sağlarken aynı esnada cilt ve cilt altı dokusunda da kollajen ve elastin liflerinin harekete geçmesini sağlayarak doku yenilenmesine de olanak sunmaktadır.

  Kilo ya da yağlanma sorunu nedeni ile vücut şeklinin deforme olmasına yol açan faktörlerin hafifletilmesi ya da ortadan kaldırılması ile istenilen formun yakalanmasını sağlayan uygulamalar ise aşağıda yer almaktadır.

  Soğuk Lipoliz

  Cerrahi herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan yüksek soğutma etkisi sayesinde yağ hücrelerini dondurarak, cilt dokusuna zarar vermeden vücudu şekillendiren Soğuk Lipoliz teknolojisinde, yağ hücreleri belirli dereceye kadar soğutulmaktadır. Vücut Şekillendirme uygulamaları içerisinde en etkili yöntemler arasında bulunan bu yeni nesil teknoloji, kişinin ideal formuna ulaşmasını sağlayan ve üstün başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bir işlemdir.

  Uygulama esnasında yağ hücrelerini hassasiyetle ve kontrollü bir biçimde soğutarak etki mekanizmasını çalıştıran bu teknoloji, bölgedeki yağ hücrelerinin büzülmesi ve bu büzülme sonrasında bozulması esasına dayanan bir prosedürdür. Vücudun hemen hemen her bölgesinde uygulanan bu tedavi, son derece güvenli ve etkili bir yöntemdir.

  Velashape

  Kızılötesi ışın, radyofrekans enerjisi ve vakum gücünün bir arada bulunduğu bu yeni nesil teknoloji yağ hücrelerini ve çevresini saran bağ dokusu altındaki kollajen liflerini derinlemesine ısıtırken, ciltte yeniden yapılanma sürecini başlatmakta ve Vücut Şekillendirme tedavisinden istenilen etkiyi ortaya çıkarmaktadır.

  Seans şeklinde uygulanan Velashape cihazı, sahip olduğu üç farklı teknoloji sayesinde bölgenin 15 milimetre derinliğe kadar ısıtarak, belirli oranda incelme ve aynı bölgelerde çok hızlı bir biçimde iyileşme ortaya çıkarmaktadır. Dolaşımı hızlandıran, lenfatik drenaj sağlayan ve hücre metabolizmasının hızını arttıran FDA onaylı bu cihaz; ciltte sıkılaşma, toparlanma, yağlanma görünümünde azalma ve cilt kalitesinde gözle görülür artış ortaya çıkararak hasta memnuniyetini kazanmaktadır.

  LPG

  Özellikle bölgesel yağların azaltılması ve selülitli görünümün hafifletilmesi alanında kullanılmakta olan LPG ile Vücut Şekillendirme tedavisi, vakumlama ile beraber masaj hareketleri yaparak şekillendirme etkisi ortaya çıkarmaktadır. Ciltte kan dolaşımını arttıran ve sıkılaşma etkisi sayesinde ciltteki deformasyonları gideren bu teknolojinin en önemli özelliği vakumlu masaj tekniğidir.

  Emme ve dönme hareketlerinin birlikte kullanıldığı bu cihaz, cilt ve cilt altı dokulara basınçlı masaj uygulayarak etkinliğini göstermektedir. Cildin düzelmesi, sarkmış derinin sıkılaşması ve bölgesel yağlanma alanında ortaya çıkarmış olduğu sonuçlar ile hasta memnuniyetini en üst seviyede tutan bu teknoloji, kişinin durumuna göre sorunlu bölgeye yoğunlaşarak uygulama yapılmasına olanak sunmaktadır.

  Kavitasyon

  Ultrasonik kavitasyon olarak da adlandırılan bu teknolojide, yağ hücrelerinin duvarlarını parçalamak ve cilt dokusuna ait hücreleri aktive etmek için yüksek frekanslı ses dalgaları kullanılmaktadır. Yerleşmiş bölgesel yağların eritilmesi ve selülitli bölgelerin görünümünün hafifletilmesi alanında güçlü bir sistem olarak tercih edilen Kavitasyon teknolojisi, güçlü ultrason dalgaları ile cilt sıkılaşması alanında da faydalı bir işlemdir.

  Bölgesel zayıflama tedavilerinde etkinliğini kanıtlamış olan Kavitasyon uygulaması, cilt ve kas dokusu üzerinde sahip olduğu sıkılaştırıcı etkisi sayesinde Vücut Şekillendirme işlemlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle kilo alıp verme sonrasında ciltte oluşan sarkmaların Kavitasyon ile sıkılaşması ile vücudun formunun yeniden kazandırılmasına ve şekillendirilmesine yardımcı olmaktadır.

  Vücut Şekillendirme Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  Vücut Şekillendirme tedavileri, kişinin vücudunda ihtiyaç duyduğu ya da şikayetçi olduğu bölgelerin formunu yeniden kazanması amacı ile düzeltilmesi işlemi olması nedeni ile arzu edilen hemen hemen her bölgeye uygulanabilir özelliktedir. Tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilen bu uygulamalar, kaybedilen konturların yeniden oluşturulması amacı ile uygulanırken; gövde bir bütün olarak ele alınmaktadır. Meme, bel bölgesi, popo, kalça, basen ve kollar birer bütün olarak değerlendirilmekte düzensizlikler analiz edilerek uygulama bölgeleri tespit edilmekte ve vücut bütünlüğü uyumuna göre şekillendirme yapılmaktadır.

  Kişinin vücut formunda şikayetçi olduğu bölgelerin düzeltilmesi ve istenilen formun yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan vücudun şekillendirmesine yönelik uygulanan tedavi öncesinde; vücut deformasyonuna ve arzu edilen tedavi sonucuna göre uygulanacak teknolojik yöntemin ve tedavi alanlarına uygun seans sürelerinin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Kişinin vücut yapısına ve vücudun ihtiyacına göre uygulanan vücudun şekillendirilmesine yönelik uygulamalar hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz ön kontrol ile kişiye özel farklılık gösteren seanslar sayılarını öğrenmek ya da Vücut Şekillendirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Vücut Şekillendirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×