Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Vücut Sıkılaştırma

Vücut Sıkılaştırma

  Vücut Sıkılaştırma; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi içerisinde uygulanmakta olan Vücut Sıkılaştırma, gevşek cilt problemlerinde daha sıkı bir cilt dokusu oluşturmak için teknolojik yöntemlerin ve enjeksiyon uygulamalarının kullanıldığı bir prosedür olup, kişisel tedavi uygulamaları öncesinde merak edilen Vücut Sıkılaştırma Tedavilerinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? ve Vücut Sıkılaştırma Uygulama Bölgeleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde kullanılmakta olan yeni nesil teknolojiler ve teknikler sayesinde Vücut Sıkılaştırma, bölgesel incelme, selülit tedavisi ve vücut şekillendirme işlemlerinde önemli gelişmeler ve üstün başarılar kaydedilmektedir.

  Herhangi bir cerrahi müdahale ya da operasyon olmadan vücudun belirli bölgelerindeki gevşeklik, yağlanma, pürüzlü görünüm ya da vücut orantısızlığını hedef alarak direk sorunlu alanlardaki problemlerde etkinliği gösteren çeşitli cihazlar ve teknikler ile uygulanmakta olan her bir işlemin birbirinden farklı etki mekanizmasına sahip olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

  Vücut Sıkılaştırma

  Sıkılaşma, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme birbirinden farklı sorunlar olup, tedavileri ve çözümlenme yöntemleri değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda, gevşek cilt probleminin ortadan kalkmasını sağlamak amacı ile uygulanan Vücut Sıkılaştırma tedavileri ve kullanılan cihazlar da sorunu ortadan kaldırmaya yönelik cilt ve cilt altı dokularında etkinliğini göstererek belirgin bir sıkılaşma etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Zayıflama ya da bölgesel zayıflama sonrasında fazlalıkların bulunduğu alanlarda lokal incelme görülmesinin ardından cilt dokusunun gevşekliğini belirgin derecede sıkılaştıran ve daha gergin bir cilt yüzeyi oluşturan sıkılaştırma uygulamaları öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; probleme uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Cildin kollajen ve elastin sentezinin arttırılmasına yönelik olarak uygulanan sıkılaşma tedavileri ve kullanılan teknolojiler hakkında bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Vücut Sıkılaştırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Vücut Şekillendirme
  BENZER TEDAVİLER
  Vücut Şekillendirme
  Vücut Şekillendirme, kişinin vücudunda ihtiyaç duyduğu ya da şikayetçi olduğu bölgelerin formunun yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan etkin prosedürleri kapsamaktadır.

  Vücut Sıkılaştırma Tedavilerinde Kullanılan Yöntemler

  Medikal estetik alanda kullanılmakta olan Vücut Sıkılaştırma yöntemleri cilt ve cilt altı dokusundaki gevşekliğin toparlanarak yapısını düzeltmeye yönelik uygulanmaktadır. Cilt dokusundaki kollajen dokunun güçlenmesini hedefleyen ve cilt altı bağ dokusunu uyarması sonrasında vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getiren bu uygulamalar, cildin kaybetmiş olduğu sıkılığın ve gerginliğin yeniden kazandırılmasına yardımcı olmaktadır.

  Daha sıkı ve biçimli bir vücut yapısına sahip olmak için sıkılaşma tedavileri içerisinde kullanılmakta olan ileri teknoloji sistemleri;

  VelaShape ile Vücut Sıkılaştırma ve Toparlama

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavilerinde tercih edilen ve üstün etkili sonuçlar ile yağlanma problemini hafifleten VelaShape teknolojisi, etkili bir sıkılaştırma yöntemidir. Radyofrekans ve kızılötesi ışık enerjisinin mekanik mesaj ile birleştirmiş olan bu sistem, gevşemiş ve formunu kaybetmiş cilt yüzeylerinde belirgin derecede sıkılaşma etkisi göstererek ideal bir Vücut Sıkılaştırma etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Derin doku masajı ile birlikte sistemin içerisinde barındırmış olduğu enerjiyi direkt olarak cilt altı dokularına ileten VelaShape teknolojisi cilt altında güçlü ve etkili bir aktivasyona yol açarak kollajen üretimini ve elastin sentezini tetiklemektedir. Bunun sonucunda da ince ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşturarak sıkılaşma tedavilerinden beklenilen optimum sonucu ortaya çıkarmaktadır.

  Radyofrekans ile Vücut Sıkılaştırma ve Toparlama

  Radyofrekans teknolojisi, cilt dokusunun gerginleştirilmesi ve toparlanması amacı ile kullanılmakta olan üstün bir enerjidir. Radyofrekans tedavisi esnasında ortaya çıkan ısı artışı, dermis alt katmanlarına ulaşarak doku hücrelerinin aktive olmasında rol oynamaktadır. Bu özelliği sayesinde vücudun her bölgesinde sarkmaları ve gevşemeleri azaltarak Vücut Sıkılaştırma konusunda etkinliğini kanıtlamaktadır.

  Radyofrekans teknolojisinin önemli bir diğer etkisi ise yaşlanmış ve yıpranmış kollajen dokuları parçalayarak yok etmesidir. Bu etki ile vücudun yeni kollajen üretimini tetiklemesinin yanı sıra ısı artışı sayesinde gerginliği ve sıkılığı sağlayan bağ dokusunu oluşturan hücrelerin yani fibroblast hücrelerinin aktivasyonunu hızlandırmaktadır. Böylece kontrollü ısı mekanizması sayesinde deforme olmuş ve gevşemiş cildin sıkılaşıp toparlanmasını sağlamaktadır.

  Kavitasyon ile Vücut Sıkılaştırma ve Toparlama

  Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanması ile ultrason dalgalarının cilt katmanlarında ani ve yüksek basınçla değişlikler ortaya çıkaran bir teknolojik sistemdir. Ultrasonik kavitasyon olarak da adlandırılan bu yöntem, cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir hasar oluşturmadan değişik derinliklerde etkinliğini göstermekte ve cilt katmanlarında sıkılaşma sağlamaktadır.

  Vücut Sıkılaştırma uygulamalarında değişik enerji ve uygulama süreleri ile uygulanmakta olan kavitasyon teknolojisi, tedavi bölgesinde ıssı hissi oluşturan bir uygulama özelliğine sahiptir. Ses ve ısı etkisi ile cilt sıkılaştırma etkinliğinde üstün başarılara sahip olan yeni nesil teknoloji, germe operasyonlarının ya da ameliyatlarının gerekli olmadığı veya hasta tarafından talep edilmediği durumlarda tercih edilebilmektedir. Ancak cerrahi uygulamalara alternatif bir yöntem olarak adlandırmak doğru değildir.

  Soğuk Lipoliz ile Vücut Sıkılaştırma ve Toparlama

  Vücut şekillendirme ve Vücut Sıkılaştırma uygulamalarında cerrahi yöntemlere alternatif olarak tercih edilen Soğuk Lipoliz, adından da anlaşılacağı gibi dondurma etkisi ile cilt sıkılaştırma esasına dayanan bir işlemdir. Özel bir başlığa sahip olan bu teknoloji, gevşemiş ve sarkmış cilt dokusunu acısız, ağrısız ve cilt yüzeyine herhangi bir şekilde hasar vermeden kontrollü bir biçimde soğutarak etkinliğini göstermektedir.

  Bölgesel incelme ve zayıflama uygulamalarında sıklıkla tercih edilmekte olan Soğuk Lipoliz teknolojisinin en önemli özelliği yağları eritirken aynı esnada sıkılaşma etkisi göstermesidir. Sıkılaşma tedavilerinde bu etkisinden yararlanılan teknoloji, kan dolaşımını hızlandırırken cilt ve cilt altı dokularının ihtiyaç duyduğu oksijeni almasına yardımcı olmaktadır.

  Bununla birlikte bölgede oluşturmuş olduğu uyarıcı etkiler sayesinde cilt dokusundaki onarıcı hücrelerin faaliyetlerini ve aktivitelerini olumlu yönde etkileyerek dokuların iyileşmesini sağlamaktadır. Böylece özellikle karın bölgesinde, basen, kol ve bacaklardaki gevşek cilt problemlerine sıkılaşma ve gerilme olarak yanıt verebilmektedir.

  Vücut Sıkılaştırma Tedavisi Uygulama Bölgeleri

  Kilo alıp verme sonrasında başta karın bölgesinin eski formunu kaybetmesi kaçınılmazdır. Ayrıca oturma pozisyonundayken cilt elastikiyetini kaybetmesine bağlı olarak karın bölgesinde katlar, incelmeler ve pürüzlü bir görünüm kendini göstermektedir. Karın bölgesi dışında bacak ve kollarda da cilt gerginliğinin azalmasına bağlı olarak sarkmış ya da ince kat çizgileri şeklinde deforme bir görünüm oluşabilmektedir. Vücudun pek çok bölgesinde cilt kalitesinin azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan bu deforme görüntüleri ve gevşeme problemini ortadan kaldırmaya yönelik uygulanan sıkılaştırma tedavileri karın, kol, bacak, basen, göğüs gibi vücudun her bölgesinde uygulanabilen özelliğe sahip teknolojileri içermektedir.

  Cilt ve Vücut Sıkılaştırma uygulamalarının kişiye ve kişinin vücut yapısına uygun doğru teknoloji ve metotların seçilmesi halinde tedavilerin ilk seansından itibaren sıkılaşmış, gerilmiş ve daha dinamik bir cilt görünümü elde edilebilmektedir. Bu amaçla cildin ihtiyacının belirlenmesi ve tedavi alanlarının değerlendirilmesi ile uygun tedavi basamaklarının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Ciltteki gevşeme problemine ve tedavi alanının genişliğine ya da bölgesine göre değişiklik gösteren sıkılaşma tedavilerinin seans sürelerine ilişkin bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Vücut Sıkılaştırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Vücut Sıkılaştırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×