Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu; Kadın ve erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilen Yanak Dolgusu yaşlanma ve kilo verme gibi etkenlerle oluşan hacim kayıplarını gideren, dinç ve dinamik ifade kazanmayı sağlayan enjeksiyon işlemi olup, yüz analizi, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?, Kimler Yanak Dolgusu Yaptırabilir? ve Yanak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Alın ve saç çizgisi, kaşlar, göz, burun, dudaklar, çene hattı ve elmacık kemiklerinin birbirileri ile olan ilişkilerini altın oran olarak ifade edebiliriz. Özellikle yanaklardaki elmacık kemiği ve çene hattı yüzün V şeklini kazandıran bölümlerdir. Ancak bu altın oran ve üçgen görünüm zaman içerisinde cilt altı yağ ve bağ dokusunun kaybedilmesi ile ters üçgen bir görünüm almaktadır. Bu durum yaşın ilerlemesi ile birlikte oluşabildiği gibi bazı kişilerde doğuştan da olabilmektedir.

  Yanak Dolgusu

  Cilt elastikiyetinin azalması, yağ dokusundaki erimeler ve yer çekimi ile birlikte elmacık kemiklerinde ve orta yüz hacminde azalmalar şeklinde kendini gösteren bu estetik problem, medikal estetik uygulamalar ile ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Dermal dolgu enjeksiyonu olan Yanak Dolgusu tedavisi ile cilt altı dokusunda kaybedilen hacmi yeniden kazandıran bu işlem daha dinç ve dinamik bir ifade oluşturmaktadır.

  Yanaklardaki cilt ve cilt altı dokularında yaşanan hacim kaybı ile göz altı çukurluklarının oluşmasına, gülüş çizgilerinin belirginleşmesine ve burun kenarındaki hattın derinleşmesine neden olan yanak dokusundaki hacim kayıplarını küçük dozlarla ortadan kaldıran dermal dolgu enjeksiyonu ile hızlı, pratik ve güvenli sonuç almak isterseniz ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, cilt analizi ile en ideal tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Yanaklarda dolgunluk yaratmasının yanı sıra tüm yüz hattında lifting etkisi oluşturan yanak veya elmacık kemiği dolgusu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak veya Yanak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Nazolabial Dolgu
  Daha genç, daha diri ve sarkıklığı ortadan kaldırılmış bir yüz ifadesi oluşturmak ve yaşla birlikte belirginleşen gülme çizgilerinin giderilmesi amacı ile nazolabial oluğa uygulanan dolgu işlemidir.

  Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yanak Dolgusu işleminde hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi kullanılmaktadır. FDA onaylı bu dolgu maddeleri orta ya da şiddetli hacim kayıpları, kırışıklıklar ve elastikiyet kayıplarında anında hacim ve doygunluk hissi yaratan güvenilir ve doğal dermal dolgulardır.

  Pratik uygulama olanağına sahip olan dolgu enjeksiyonu, ilk olarak cildin temizlenmesi ile başlamaktadır. Yüz kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmak için özel solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında ön kontrol ve cilt analizi esnasında belirlenen enjeksiyon alanlarına lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile her iki yanak bölgesine belirlenen dozlarda dolgu maddesi küçük küçük enjekte edilmektedir. İstenilen hacmin ve yoğunluğun yakalanmasının ardından işlem sonlandırılmaktadır.

  Kimler Yanak Dolgusu Yaptırabilir?

  Genetik ya da daha sonradan yanak ve elmacık kemiği hattı zayıf olan kişiler, kilo alıp verilmesi nedeni ile yanaklarında yağ ve bağ dokusu kaybı yaşayanlar, yaşlanma ile birlikte yanaklarında sarkma ve elastikiyet kaybı oluşanlar yanak dolgu tedavisini güvenle yaptırabilirler. 18 yaş üstü tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özellikte olan bu işlem ile daha sıkı ve dinç bir görünüm kazanılmaktadır.

  Yanak Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  İnce uçlu iğneler aracılığı ile cilt altında dolgu maddesinin enjekte edilmesi esasına dayanan Yanak Dolgusu uygulamaları kesisiz, dikişsiz ve anestezisiz bir medikal estetik uygulama olması nedeni ile hızlı uygulanışa sahip olan ve hemen sonuç veren etkilere sahiptir. Uygulama sonrasında yanaklara uygulanan dolgu enjeksiyon bölgelerinde hemen dolgunluk oluşturmaktadır. Bununla birlikte yanaklardaki hacim eksikliğine bağlı olarak oluşan göz altı çukurları ve gülme çizgilerindeki derinlikler de açılarak ortadan kaybolmaktadır. Böylece tüm yüz hattında etkili bir lifting etkisi yaratarak cildi toparlamaktadır.

  Dolgu enjeksiyonundan sonra yanaklardaki çökük görünüm daha dolgun ve dinamik bir ifade ile yerini değiştirmektedir. İstenilen yüz ovalı ve V şekli tekrar kazanılmakla birlikte hem ifadeyi hem de cildi gençleştirici bir sonuç oluşturmaktadır. Böylece tedaviden istenilen etki hızlı ve güvenli bir şekilde elde edilirken yüzün harmonisini dengeleyerek istenilen estetiği sağlamaktadır.

  Yanak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yanak Dolgusu işleminden sonra uygulamadan üstün etkili sonuçlar alabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Enjeksiyon sonrasında dolgu maddesinin cilt altında doğru yayılabilmesi yanakların geriye itilerek dengeleme işlemi yapılmalıdır. Bu dengeleme işlemi yanak konturunun diğer yüz hatları ile bütünleşme etkisini arttırmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra elmacık kemiği dolgusu bir enjeksiyon işlemi olması sebebi ile iğne giriş yerlerinde küçük kanamalar, kızarıklık ve kısa süreli ödemler görülebilmektedir. Uygulama sonrasında hassasiyet azaltılması için enjeksiyon alanlarına buz uygulaması yapılabilmektedir. Olası geçici yan etkiler olarak ifade edilen bu etkiler ise ortalama 2 gün içerisinde hafifleyerek kendiliğinden kaybolacaktır.

  Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise dolgunun doğru yayılabilmesi ve istenilen formda kalabilmesi için iyileşme süreci yani dolgunun oturma süreci içerisinde sırt üstü yatılmasıdır. Ortalama olarak 5 ila 6 gün süren bu süre sonunda dolgu tam olarak oturmaktadır. Ancak bu süre içerisinde ağır spor yapılmamasına, yanaklara basınç oluşturacak uygulamalardan kaçınılmasına dikkat edilmelidir.

  Yanak Dolgusu Etkisi ve Kalıcılık Süresi

  Yanak Dolgusu diğer dolgu tedavisi uygulamalarında olduğu gibi kullanılan dolgunun niteliğine ve kişinin mimik kaslarını kullanım yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte; ortalama 12 ila 16 ay arasında devam etmektedir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan dolgu tedavisinin etkinliğinin arttırılması ve elde edilen görünümün korunabilmesi için etkinlik süresi sonunda işlemi tekrar etmek mümkündür. Ayrıca hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin yanaklardaki etkinlik süresinin bitmesi durumunda dahi genel görünüm işlemden önceki durumdan daha da iyi olmaktadır.

  Yanak Dolgusu Riskli Midir?

  Daha dinamik, dinç ve sıkı bir görünüm ile yüzlerindeki altın oranı sağlamak isteyen kişiler tarafından tercih edilen Yanak Dolgusu işlemi çok kısa süren, güvenilir ve cilt sağlığı ile uyumlu maddeler kullanılarak gerçekleştirilen bir dermal enjeksiyon uygulamasıdır. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri cildin genel sağlığını korumak ve desteklemekle birlikte yapay ve zararlı bir içeriğe sahip olmadığı için risk teşkil etmemektedir.

  Yanak Dolgusu işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli kriter uygulamayı yapan kişidir. Bazı durumlarda yanlış uygulama sonucunda yumşur oluşumu gibi problemler ile karşılaşılabilmektedir. Son teknolojik imkanlar ve estetik tecrübe ile bu riski ortadan kaldırıyoruz. Bu nedenle dolgu enjeksiyonunda olası risklerin en aza indirilebilmesi için profesyonel uygulama merkezimizi tercih edebilirsiniz.

  Yüzün çatısını ve ifadenin dinamiğini oluşturan yanak ve elmacık kemiklerine uygulanan dermal dolgu ile genç ve sıkı bir ifadeye kavuşmak isterseniz ücretsiz muayene ve cilt analizi olanaklarımızdan yararlanarak doğru ve ideal tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Ön kontrol ve cilt analizi ile altın orana uygun formda dolgu dozu belirlenmekte ve enjeksiyon alanları işaretlenerek en ideal doygunluk sağlanmaktadır.

  Yüz ovalinin üçgen görünümünü yeniden kazandıran dermal dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Yanak Dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yanak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×