Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Yanak Lazer Epilasyon

Yanak Lazer Epilasyon

  Yanak Lazer Epilasyon; Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon bölgeleri arasında yer alan Yanak Lazer Epilasyon estetik ve kozmetik sorunlara neden olan yanak kıllarının lazer ışınları ile güvenli bir şekilde tahrip edilerek vücuttan uzaklaştırıldığı epilasyon tedavisi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Yanak Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Süresi, Seans Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Erkeklerde Sakal Üstü Lazer Epilasyon, kadınlarda da Yüz Lazer Epilasyon olarak tercih edilen yanak bölgesi lazer epilasyon işlemi yüz bölgesinde estetik ve kozmetik problemlere yol açan ince karakterli ve derin yerleşimli kıl köklerinin azaltılması ve etkin bir şekilde ortadan kaldırılması için tercih edilmektedir.

  Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin yoğunlukla tercih ettiği bu işlem erkeklerde elmacık kemiği üzerine doğru yayılım gösteren kılların giderilmesi ve sakal çizgilerinin daha belirgin bir hatta sahip olması için uygulanırken; kadınlarda ise özellikle kulak önlerindeki yanaklara kadar uzanım gösteren favorilerin görünümünün iyileştirilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

  Yanak Lazer Epilasyon

  Sürekli tekrar eden cımbız, ağda, tüy dökücü krem, epilatör veya jilet gibi uygulamalar yerine daha etkin bir işlemle kalıcı sonuç almak isteyen kişilerin tercihi olan lazer epilasyon tedavisi ile istenmeyen tüylerinizden lazer ışını ile kurtulmak isterseniz ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Muayene ve ön kontrol esnasında yanak bölgesinde estetik görünüm kaygısı oluşturan kıllanma yoğunluğu, kılların karakterleri ve cilt tipi incelenerek uygun doz ve doğru lazer epilasyon cihazı tercih edilmektedir. Daha sonrasında test atışı yapılarak cildin ve kıl köklerinin bu atışa vermiş olduğu yanıt değerlendirilerek seans planlamaları oluşturulmaktadır.

  Ücretsiz muayene, ön kontrol ve test atışı için randevu talebinde bulunmak, yanak bölgesinde kullanılan lazer epilasyon cihazları ve bu cihazların başarı seviyelerini öğrenmek ve Yanak Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Boyun Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Boyun Lazer Epilasyon
  Boyun Lazer Epilasyon saç ve sakalların uzantısı olan veya ayva tüyü olarak adlandırılan boyun bölgesindeki rahatsız edici kılların lazer ışınıyla tahrip edildiği bir epilasyon yöntemidir.

  Yanak Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Muayene ve ön kontrol esnasında belirlenen lazer epilasyon cihazında cinsiyet, cilt rengi, kıl karakteri ve yanak bölgesinde uygulama alanı göz önünde bulundurularak doz ve sistem ayarlamaları yapılmaktadır. Daha sonrasında yanak bölgesindeki kir ve makyaj kalıntıları losyonlar ile temizlendikten sonra acı ve hassasiyet oluşumunun önüne geçilmesi, hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması için lokal anestezik krem sürülmektedir.

  Yanak bölgesinin yeterli oranda uyuşmasının ardından tercih edilen lazer epilasyon cihazına bağlı olarak yanaklara jel sürülmektedir. Tarama işlemi başlamadan önce gözler lazer ışınlarının etkilerinden korunması için uygulamayı yaptıran ve yapan kişilere koruyucu gözlük takılmaktadır. Daha sonrasında cihazın sistem başlığı kullanılarak düzenli taranmakta ve atışlar yapılmaktadır. Her iki yanak bölgesinin de kontrollü taranmasının ardından Yanak Lazer Epilasyon seansı 10 dakika gibi çok kısa bir süre sonlanmaktadır.

  Yanak Lazer Epilasyon Seans Süresi Sayısı ve Seans Aralıkları

  Lazer epilasyon işlemlerinde en zor bölgelerden biri yanak bölgesidir. Bu bölgedeki kılların diğer vücut bölgelerindeki kıl köklerine kıyasla farklı yapılarda ve derinliklerde olması seans sayısını ve seans aralıklarını değiştirmektedir. Diğer vücut bölgelerinde ortalama olarak 6 ila 8 seans arasında optimum başarılı sonuç elde edilirken; yanak bölgesinde özellikle hormonal etkenlerden kaynaklanan tüylenme mevcut ise seans sayısı 10’a kadar çıkabilmektedir. Seans aralıkları ise diğer vücut bölgelerinde 8 hafta iken yüz bölgesinde kılın uzama hızı daha farklı olduğu için ortalama 4 haftadır.

  Yanak Lazer Epilasyon İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon tedavilerinde amaç kıl oluşumunu sağlayan kıl kök hücrelerinin yapılarını bozmaktadır. Bu amaçla melanin pigmenti olarak ifade edilen ve kıl kökünde bulunan siyah boya maddesine lazer ışınları gönderilmektedir. Daha sonrasında bu kök hücrelerinde yüksek ısılı enerji açığa çıkmaktadır. Daha sonrasında da ısı artışı ile birlikte kök hücrelerinde hasarlar oluşmaktadır. Böylece lazer epilasyon tedavisinden istenilen etkin başarı seanslar sonrasında elde edilmektedir.

  Bu nedenle Yanak Lazer Epilasyon işleminden önce lazer ışınlarının kıl köklerine ve kök hücrelerine doğrudan iletilmesini sağlayabilmek için ağda, cımbız, ip gibi kılı kökünden koparan klasik epilasyon uygulamalarından kaçınmak gerekmektedir. Seanstan en az 3 gün öncesinde bir makas ya da jilet yardımı ile bölgedeki kılların kısaltılarak seansa gelinmesi gerekmektedir.

  Tüm bunların dışında lazer epilasyon işlemi esnasında cilt ve cilt altı dokularında ısı artışı olması, hassasiyet görülmesi ve cilt rengine uygun cihaz seçimi yapılması sebebi ile işlemden en az 1 ila 1.5 ay öncesinde güneşten bölgenin korunması ve bronzlaşmama dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca yine aynı süre içerisinde solaryuma girilmemesi gerekmektedir. Aksi halde istenilen etki elde edilememekte ve cilt üzerinde lazer epilasyon işleminden sonra cilt lekeleri oluşabilmektedir.

  Daha önce de ifade ettiğimiz gibi yanak bölgesindeki kıllar vücuttaki kıllara göre farklı yapılardadır. Bu bölgedeki tüylenme şikayetleri genellikle hormonal etkenli olduğu için, tüylenme problemine yol açan hastalığın tedavi edilmiş olması ya da hormonal kaynaklı olmadığı belirlenmesi gerekmektedir.

  Yanak Bölgesi Lazer Epilasyonu İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yanak Lazer Epilasyon işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bölgenin güneş koruyucu kremler ile UV ışınlarından korunmasıdır. Uygulamadan sonra en az 15 gün süre ile güneşe çıkılmadan önce yüksek faktörlü kremler kullanılması önerilmektedir. Ayrıca bu süre içerisinde solaryuma girilmemesi de gerekmektedir.

  İşlemden sonra görülen cilt hassasiyeti, ısı artışı ve şişlik gibi durumlarda da bölgenin soğuk uygulama yapılarak yatıştırılması ve nemlendirici ile desteklenmesi istenmektedir. Soğuk ve nemlendirici cildi yatıştırırken şişliğin ve kızarıklığında kendiliğinden kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca ilk 24 saat boyunca yanakların sıcak su ile temasından da kaçınılmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde hassasiyet ve kızarıklık şikayetinde artış gözlemlenebilmektedir.

  Yanak Bölgesinde Kullanılan Lazer Epilasyon Cihazları

  Yanak Lazer Epilasyon işleminde başarılı sonuç sağlanabilmesi için cilt tipi, yanaktaki bölge, kıl yoğunluğu ve kıl karakteri önemli olduğu kadar tercih edilen lazer epilasyon cihazının da önemli olduğunun altı çizilmelidir.

  Yüz bölgesindeki kıllar derin yerleşimli olduğu için yanlış cihaz seçimi bu bölgedeki tüylenme problemini azaltmak yerine daha çok tetikleyerek kıl yoğunluğunu arttırabilmektedir. Bu nedenle yanak bölgesinde dalga boyu farkı ile en etkili sonuçlar ortaya çıkaran lazer epilasyon cihazının Diode Lazer Epilasyon sistemi olduğunu ifade edebiliriz.

  Diode Lazer Epilasyon, dalga boyu diğer lazerlere göre daha uzun ve koyu cilt tiplerinde de kullanılabilir özelliğe sahip bir teknolojidir. Seans sürelerine göre başarılı sonuçlar ortaya çıkaran diod lazer, daha derin yerleşimli kıl köklerine ulaşarak istenilen tahribatı kıl kök hücrelerinde sağlamaktadır.

  Yanak Bölgesinde Lazer Epilasyon Riskli Midir?

  Lazer epilasyon tedavileri FDA tarafından onaylanan bir uygulamadır. Cilt tedavilerinden medikal estetik uygulamalara kadar pek çok alanda kullanılan lazer teknolojileri Yanak Lazer Epilasyon işleminde de güvenli ve konforlu bir şekilde tercih edilmektedir.

  Cilt ve cilt altı dokularında her hangi bir olumsuz etki oluşturmadan yalnızca kıl köklerindeki melanin yani siyah köklerde emilim göstererek çalışma mekanizmasını harekete geçiren bu tedavi sonrasında ısı artışına bağlı olarak kızarıklık, şişlik ve hassasiyet görülebilmektedir. Bu etkiler olası ve geçici yan etkiler olup, ortalama 24 saat içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır. Yanak bölgesi göze yakın bir bölge olduğu için de işlem esnasında koruyucu gözlük takılarak işlem yapıldığı için herhangi bir risk ya da yan etki oluşmadan seanslar tamamlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yanak Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×