Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Yarım Kol Lazer Epilasyon

Yarım Kol Lazer Epilasyon

  Yarım Kol Lazer Epilasyon; Üst – Alt Kol olarak da adlandırılan Yarım Kol Lazer Epilasyon kollardaki aşırı tüylenme problemini ve kıl yoğunluğunu en aza indiren ya da yok eden kalıcı etkili ve güvenli bir epilasyon yöntemi olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Yarım Kol Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? ve Seans Sayısı, Seans Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kol bölgesindeki kıllar diğer vücut bölgelerine kıyasla oldukça ince ve zayıf kıl köklerine sahip yapılardadırlar. Ancak hormonal, genetik, ilaç kullanımı ya da yanlış epilasyon yöntemlerinin kullanılması sonucunda kollardaki kıl yoğunluğunda artış gözlemlenebilmektedir.

  Kadınlarda ve erkeklerde estetik probleme neden olan kollardaki aşırı tüylenme problemleri klasik tüy alma yöntemleri ile geçici süre ile önlenmeye çalışılsa da bu yöntemler yalnızca birkaç hafta fayda sağlamaktadır. Tekrar eden bu uygulamalar ise daha sonraları daha zahmetli olmakla birlikte kılların tetiklenmesine ve daha gür ya da kalın çıkmasına yol açabilmektedir.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon

  Zahmetli ve uğraştırıcı epilasyon yöntemleri yerine daha etkili ve kalıcı sonuçlar ile estetik görünümlerini pürüzsüzleştirmek isteyenlerin tercihi olan lazer epilasyonu tercih ederek tüm ya da yarım kol bölgesindeki tüylenme sorununun önüne geçilebilmektedir. Tüm ya da Yarım Kol Lazer Epilasyon uygulamalarından yararlanarak kollarınızdaki aşırı tüylenme sorunu azaltabilir ya da kalıcı etki ile ortadan kaldırabilirsiniz.

  Lazer epilasyon tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek test atışı yaptırmak ve kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Lazer epilasyon tedavileri ve uygulama bölgeleri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Yarım Kol Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Tüm Kol Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Tüm Kol Lazer Epilasyon
  Kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen Tüm Kol Lazer Epilasyon tedavisi kol bölgesindeki istenmeyen tüylerin lazer epilasyon teknolojisiyle kalıcı etkilerle yok edildiği ya da azaltıldığı güvenli epilasyon tedavisidir.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Lazer ışıkları kıla rengini veren melanin yani siyah renk hücrelerini hedef alarak etkinliğini gösteren bir sistemdir. Bu nedenle kılların anajen yani uzama özelliklerinin bulunduğu dönemde uygulama yapılmaktadır. Anajen fazdaki kılların ve kıl köklerinin doğru etki ile tahrip edilmesini sağlamak ve işlemin başarısının elde edilmesi için uygulamadan en az 3 gün öncesinde kol kıllarının tıraş edilerek kısaltılması istenmektedir.

  Cilt tipi, kıl karakteri, kıl yoğunluğu ve uygulama bölgesi gibi parametrelere göre tercih edilen lazer epilasyon cihazının sistem başlığı kullanılarak Yarım Kol Lazer Epilasyon seansı başlatılmaktadır. Anajen fazdaki kılların üzerine kontrollü ve tekli atışlar halinde lazer ışınları gönderilmektedir. Her iki kol bölgesinin düzenli olarak taranmasının ardından uygulama seansı tamamlanmış olmaktadır.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Yarım Kol Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları tüm vücut bölgelerinde olduğu gibi kişiden kişiye ve kılın lazer epilasyon cihazına vermiş olduğu yanıta göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak 6 ila 8 seansta başarılı sonuçlar alınmaktadır. Seans aralıkları ise kılın uzama hızına göre değişmekte olup; ortalama 4 haftadır.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon Kalıcılığı

  Ağda, tüy dökücü kremler, tıraş, ip, cımbız ve epilatör gibi klasik tüy alma yöntemlerine göre oldukça kalıcı ve başarılı etkilere sahip olan Yarım Kol Lazer Epilasyon uygulamasının kalıcılığı uzun sürelidir. Seansların düzenli takibi sonrasında kıl yoğunluğunda %90 azalma ve kıl kalınlığında belirgin derecede azalmalar görülmektedir. Bu nedenle uygulama başarısının maksimum etki ile elde edilmesi için tedavi planlamasına düzenli olarak uyulması oldukça önemlidir.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mı?

  Lazer teknolojisi medikal estetik uygulamalar ve cilt tedavilerinde etkinliğini kanıtlamış yeni nesil teknolojik bir sistemdir. Cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir hasar oluşturmadan cilt dokularının rejenerasyon sürecini aktive eden güvenilir bir uygulamadır. Bununla birlikte epilasyon tedavilerinde de uygulama bölgelerindeki canlı dokuya zarar vermeden yalnızca kıl köklerindeki melanin hücrelerini hedef alarak etki mekanizmasını çalıştırmaktadır.

  Kıl kökleri tarafından emilen ışınlar köklerde ısı artışına yol açarak fonksiyonlarını bozmaktadır. Bu ısı artışı sonucunda da olası geçici yan etkiler ortaya çıkmaktadır. Kızarıklık, cilt hassasiyeti ve şişlik şeklinde kendini gösteren bu yan etkiler ortalama 1 saat içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır. Cilt hassasiyeti fazla olan hastalarda ise bu etkilerin daha hızlı hafifletilebilmesini sağlamak amacı ile buz uygulaması önerilerek cildin yatıştırılması sağlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yarım Kol Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×