Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı: Yaz aylarında cildi negatif ve olumsuz yönde etkilemeden olası geçici yan etkileri ortadan kaldırarak lazer epilasyon yapılmasına olanak sunan yeni nesil lazer epilasyon tipleri ve uygulamaları bulunmakta olup Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı, Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Yapılmalı? ve Bronz Tene Lazer Epilasyon hakkında merak ettiğiniz konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  İstenmeyen vücut kılların alınmasında çeşitli epilasyon yöntemleri kullanılmaktadır. Ağda, cımbız, epilatör, ip, jilet, tıraş makinesi ve kimyasal kıl dökücü kremler klasik kıl alma yöntemleridir. Ancak bu yöntemler kılları köklerinden koparan ya da cilt seviyesinde kısaltan uygulamalar olduğu için anajen yani aktif büyüme fazındaki kılları kalıcı etki ile yok etmemektedir. Kılların ve kıl köklerinin fonksiyonlarında etkinliği bulunmayan bu yöntemlerden sonra minimum birkaç gün içerisinde kıllar tekrar cilt üzerinde uzamaya başlamaktadır.

  Klasik kıl alma yöntemlerinin zahmetli, uğraştırıcı, cildi tahriş eden ve kalıcı etkili olmamasının yanı sıra yanlış kullanımda kılları tetikleyerek arttırması daha etkin, kalıcı ve güvenli epilasyon yöntemi olan Lazer Epilasyon uygulamalarının tercih edilme sıklığını arttırmaktadır. İstenmeyen vücut kıllarının kalıcı etki ile yok edilmesini sağlayan Lazer Epilasyon uygulamaları tüm vücut ve yüz bölgesindeki kıllarda işlem yapılmasına olanak sunarken çeşitli kıl karakterlerinde ve cilt renklerinde de hedeflenen başarının sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

  Geliştirilmiş lazer epilasyon cihazlarından üretilen farklı dalga boyları ile tüm kıl karakterlerinde ve cilt renklerinde işlem yapılırken Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bronz Tene Lazer Epilasyon işleminin yapıldığı farklı dalga boylarındaki geliştirilmiş cihazlar ile güneşin zararlı etkilerinden korunarak her mevsim işlem yapılabilmektedir.

  Açık ve koyu cilt tiplerinde kullanılan lazer epilasyon cihazlarından cilt ve kıl karakterine uygun cihazın seçilmesi, lazer epilasyona uygunluğun belirlenmesi ve doz ayarlamalarının yapılarak yaz aylarında etkin ve güvenli lazer epilasyon işleminin sağlanabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; Yaz Aylarında Lazer Epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Geçmiş dönemlerde uygulanmayan ancak geleneksel lazer epilasyon uygulamalarını geride bırakarak her mevsim işlem yapılmasına olanak sunan ileri teknoloji lazer epilasyon cihazları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı öğrenmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?
  Lazer epilasyonun etkinliğinde önemli olan seans sayısı yani tedavi döngüsü kişiden kişiye ve tedavi yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

  Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Yapılmalı?

  Lazer Epilasyon istenmeyen yüz ve vücut kıllarından kurtulmak isteyen kadın ve erkekler için oldukça etkin, başarılı, güvenli ve kalıcı bir işlemdir. Periyodik seanslar halinde uygulanan ve vücut kıllarında 6 hafta aralıklar ile 6 – 8 seans uygulama sonunda hedeflenen başarının elde edilmesine olanak tanıyan lazer epilasyon uygulamalarında cihaz seçimi, doz ayarlamaları, kıl karakteri, işlem bölgesi, cilt rengi ve cilt hassasiyeti önemli olduğu kadar seansların süreceği mevsim de oldukça önemlidir.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı konu başlığında ele alınacak ilk husus lazer epilasyonun etki mekanizmasıdır. Lazer epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar el aleti ile cilt üzerine uygulandığında kıllardan kıl köklerine ulaşmaktadır. Kıl köklerindeki siyah boya maddeleri tarafından emilen yani absorbe olan bu ışınlar ısı enerjisine dönüşerek kıl kök hücrelerinin büyüme ve gelişme fonksiyonlarını tahrip etmektedir. Bu tahrip etkisi sırasında oluşan ısı enerjisi işlem sırasında hafif batma hissi olarak kendini gösterirken kıl köklerinde ve cilt yüzeyinde ısı artışı olarak kendini göstermektedir. Hassas ciltlerde bu ısı artışı kızarıklık ve ender durumlarda ödem olarak olası geçici yan etki olarak kendini gösterdiği için Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı sorusu da sıklıkla sorulmaktadır.

  Lazer epilasyon seansı sonrasında ciltteki hassasiyet, kızarıklık ve ısı artmış olmaktadır. Bu nedenle özellikle hassas ciltlerde ve güneşin direkt olarak temas ettiği bölgelerde lazer epilasyon uygulamalarının kış aylarında ve sonbahar mevsiminde yapılması önerilmektedir. Ancak seansların yaz aylarına denk geldiği sürelerde güneş ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için UV ışınlarına daha az maruz kalınacak sürelerde yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılarak cildin korunması istenmektedir. Böylece epilasyon sonrasında oluşan hassasiyet önlenmiş olmakta ve ciltte istenmeyen lekelerin oluşumu da önlenmektedir.

  Bronzlaşmış Cilde Lazer Epilasyon

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı sorusu doğal bronzluğu olmayan ve güneş ile bronzlaşmış kişiler tarafından da sorulmaktadır. Açık ve koyu cilt renklerinde güvenli ve konforlu bir şekilde işlem yapabilen yeni nesil lazer epilasyon tipleri ve dalga boyları bulunsa da lazer ışınları kıl ve ciltteki pigmentleri ayrıştıramadığı için bronz tene lazer epilasyon uygulaması önerilmemektedir. Bu nedenle güneş ya da solaryum gibi uygulamalar ile bronzlaşmış cilt tiplerinde ciltteki pigment yoğunluğunun azalması için belirli bir süre beklenmektedir. Böylece ciltte istenmeyen yan etki oluşumunun da önüne geçilmektedir.

  Bronzlaşmış ciltler pigment açısından yoğun oldukları için ışınların kıl köküne daha etkin bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacı ile doz arttırılmaktadır. Dozların arttırılması ışınların istenilen etkide kıl köklerine ulaşmasını sağlamadığı gibi ısı ve cilt hassasiyetinin de artmasına yol açmaktadır. Bunun sonucunda da bronzlaşmış ciltlerde istenmeyen yüzeyel lekelenmeler ve tahrişler görülebilmektedir.

  Bronzlaşmış ciltlerde lazer epilasyon uygulamasının yapılması gereken durumlarda ise ciltteki pigment yoğunluğunun azalması beklenmektedir. Bronzluk derecesine göre 1 hafta ya da 30 günlük bekleme süresinin ardından ciltteki pigment yoğunluğu doğal sayısına düştüğünde lazer epilasyon uygulamaları rahatlıkla ve güvenle gerçekleştirilebilmektedir.

  Lazerin etki mekanizması ve güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkileri düşünüldüğünde yazın aylarında lazer epilasyon uygulamaları genellikle vücudun kapalı ve güneşe direkt olarak temas etmeyen bölgelerinde önerilmektedir. Genital Bölge Lazer Epilasyon ve Koltuk Altı Lazer Epilasyon uygulamaları yaz ayları da olmak üzere her mevsim işlem yapılabilecek vücut bölgeleridir.

  Yüz Lazer Epilasyon, Ense Lazer Epilasyon, Göğüs Lazer Epilasyon, Kol Lazer Epilasyon ve Bacak Lazer Epilasyon gibi uygulamalar yaz aylarında güneşe direkt temas eden vücut bölgeleri olduğu için önerilmemektedir. Ancak bu bölgeler için seansların sürdüğü tarihlerde işlem bölgelerinin buz kompresi ve nemlendiriciler ile desteklenerek yüksek faktörlü güneş kremleri ile korunması halinde uygulama yapılabilme şansına sahiptir. Bu nedenle Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı konu başlığında yaz aylarında lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken hususlara da özen gösterilmesi ve ciltte istenmeyen yan etkilerin minimuma indirilmesi oldukça önemlidir.

  İşlem sırasında cilt hassasiyetini ve ısı artışını kontrol altında tutan Buz Lazer Epilasyon ve diğer cihaz tiplerinde kullanılan soğutucu jel yöntemi ile yaz aylarında dahi daha konforlu lazer epilasyon seçeneği sunan uygulamalarımız öncesinde test atımı yaptırarak; cilt rengine, kıl rengine, kıl kalınlığına, kıl kökünün derinliğine, işlem bölgesine ve cilt hassasiyetine göre doğru cihaz ve doz seçiminin yapılmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; kişisel seans takviminizin oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Yaz aylarında cildi negatif ve olumsuz yönde etkilemeden olası geçici yan etkileri ortadan kaldırarak lazer epilasyon yapılmasına olanak sunan yeni nesil lazer epilasyon tipleri ve uygulamaları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı öğrenmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×