Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Yüz Botoksu

Yüz Botoksu

  Yüz Botoksu; Estetik ve tedavi amacı ile kullanılan Yüz Botoksu, cilt kırışıklıkları, migren, aşırı terleme gibi şikayetlerin engellenmesini, geciktirilmesini ve hafifletilmesini sağlamak amacıyla yapılan bir enjeksiyon işlemi olup, kişisel tedavi planlaması öncesi merak edilen Yüz Botoksu Uygulama Alanları Nelerdir?, Yüz Botoksu Nasıl Uygulanır? ve Botoks Etkileri ve Kalıcılığı hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Botoks, “Botulinum” adı verilen bir toksindir. Uygulanmış olduğu bölgelerde sinir ve kas arasındaki bağlantıyı geçici olarak bloke eden ve bulunduğu alanda kasların çalışmasını kısıtlayarak kas hareketlerine bağlı oluşan kırışıklıkların ve deformasyonların önüne geçmektedir.

  Medikal kozmetik alanda yaygın olarak kullanılan botoks maddesi, genel olarak alın bölgesine, göz çevresinde kaz ayakları ve kaş arasına uygulanmakta olup, bu bölgelerde mimik kasları içerisine enjekte edilmektedir.

  Yüz Botoksu

  Çevresel, genetik ya da yaşlanma ile birlikte oluşan kırışıklık, ince çizgi, migren, aşırı terleme gibi şikayetlerin geçici etki ile hafiflemesini, azalmasını ve engellenmesini sağlayarak hem sosyal hem de estetik alanlarda pek çok şikayeti ortadan kaldıran Yüz Botoksu uygulamaları öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yüzde ifade kaybı yaratmayan yaş ve uygulanan bölgenin durumunu etkileyerek etkinliğini gösteren botoks enjeksiyonu öncesinde cilt problemlerinin tespiti, uygulama alanlarının belirlenmesi ve tedavi öncesinde şikayete neden olan kas ve kas gruplarının değerlendirilmesi için randevu talebinde bulunmak ya da Yüz Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Masseter Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Masseter Botoks
  Ameliyatsız Çene Estetiği uygulamaları arasında yer alan Masseter Botoks kare ve erkeksi bir görünümüne yol açan çiğneme kasına botoks enjeksiyonu yapılarak kasın bloke edildiği ve V çenenin elde edildiği bir işlemdir.

  Yüz Botoksu Uygulama Alanları

  Yüz Botoksu, genellikle alın bölgesindeki yatay çizgilerin giderilmesinde ve göz çevresinde oluşan kaz ayaklarının hafifletilmesinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca kaş arasındaki dikey çizgilerde, burun üstündeki yaşlanma çizgilerinde, dudak üzerinde oluşan sigara çizgilerinde ve dudak köşelerindeki kırışıklıklarda kullanılmakta olan botoks ile kırışıklık tedavileri, burun ucu kaldırma işlemlerinde de tercih edilerek ameliyatsız estetik uygulamaların yapılmasına olanak sunmaktadır.

  Tüm bunların dışında botoks enjeksiyonu çene ve boyun bölgesindeki gevşemelerde kullanılmakta; cilt sıkılaştırma ve germe etkisini ortaya koymaktadır. Bununla birlikte massetter kasına yapılan botoks uygulamaları yüz ovalinin yeniden oluşturulması için tercih edilirken, diş sıkma yani diş gıcırdatma tedavilerinde de şikayeti azaltmak amacı ile tercih edilmektedir.

  Botoks uygulamalarının tedavi amacı ile kullanılmış olduğu alanlar da bulunmaktadır. Özellikle nöroloji alanında istemsiz kas sertleşmelerinin engellenmesi amacı ile kasların içerisine enjekte edilmekte ve böylece sertleşme şikayetlerinin hafifletilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca botoks ile migren tedavisi ve botoks ile aşırı terleme tedavisi ile de hastaların ağrı ve terlemeden kaynaklı problemlerini ve şikayetlerini gidermektedir. Söz konusu problemlere ilişkin migren ağrı ataklarını hafifletmekte ve aşırı terleme probleminden ortaya çıkan sosyal ve hijyenik sorunlara çözüm sunmaktadır.

  Yüz Botoksu Nasıl Yapılır?

  Uygulama süresi işlem alanına ve kullanılacak doza göre değişiklik gösteren Yüz Botoksu, ortalama 10 ila 30 dakika içerisinde lokal anestezi eşliğinde acı ve ağrı hissedilmeden hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması hedeflenerek gerçekleştirilen medikal estetik bir uygulamadır.

  İşlem esnasında çok ince uçlu iğneler yardımı ile tedavi alanında belirlenen mimik kaslarına ya da şikayete neden olan kas grubuna dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Bu işlem esnasında kasların geçici olarak bloke edilmesinde etkili olacak dozlarda dolgu maddesi kullanılmaktadır.

  Enjeksiyon işleminin sonlandırılmasının ardından botoks maddesinin diğer çevre kaslara yayılmasını veya dağılmasını önlemek için bölgenin ovuşturulmamasına özen gösterilmelidir. Bununla birlikte botoksun etkisinin arttırılması açısından 7 gün süre ile kas gevşetici ilaçların alınmaması önerilmektedir.

  Botoks Uygulamaları Kimlere Yapılır?

  Yüz Botoksu, mimik kaslarının hareketi esnasında cilt dokusu üzerinde ince çizgileri ya da kırışıklıkları bulunan; mimiksiz bir halde iken bu ince çizgilerin ve kırışıklıkların belirginleştiği tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir bir medikal estetik uygulamadır. Tedavi amacı ile yapılacak botoks enjeksiyonları için ise hastaların ön kontrol gerçekleştirmesi ve gerekli değerlendirmelerin yapılarak botoks tedavisine geçilmesi önerilmektedir.

  Botoks maddesinin cilt dokusu ve kaslar üzerinde belirgin herhangi bir riskinin ve yan etkisinin tespit edilmese de hamilelerde ve emziren annelerde uygulanmamaktadır.

  Botoks Maddesinin Özellikleri

  Kas hareketlerini geçici etki ile kısıtlayan ve engelleyen botoks yani “Botulinum Toksin Tip A”, sinir ve kas arasındaki iletiyi bozarak sinirlerin vermiş olduğu iletinin kaslara ulaşmasını engellemektedir. Bunun sonucunda da geçici etki ile botoks enjekte edilen kaslar kasılmamakta ve kasılmaya bağlı gelişen kırışıklık, ince çizgi, ağrı atakları ve aşırı terleme şikayetleri hafifleyerek azalmaktadır. Yani mimik çizgileri ve kırışıklıklar üzerinde olumlu etkilere sahip olan botoks maddesinin tedavi edici özelliğinden hem medikal estetik hem de nörolojik alanlarda yararlanılmaktadır.

  Botoks Etkileri ve Kalıcılığı

  Yüz Botoksu etkileri ve kalıcılık süresi uygulama bölgesine, işlemin dozuna ve yaşa göre değişiklik göstermektedir. Bu etmenler arasında yaş faktörü önemli bir kriterdir. Özellikle hasta ne kadar genç ise dolgu maddesinin sinir uçlarına yapacağı blokaj o kadar hızlı çözülmekte ve tedavinin uygulama sıklığı buna bağlı olarak artış göstermektedir. Ancak orta yaşlarda ve ileriki yaşlarda kas hareketlerine bağlı olarak botoks uygulama aralığında artış olmaktadır.

  Genel olarak botoks tedavisinin kalıcılığını söylemek gerekirse ortalama olarak 4 ila 6 ay arasında diyebiliriz. Ancak tedaviden görülen etkilerin arttırılması ve kırışıklık etkilerinin geciktirilmesi için bu etkinlik süresi sonrasında tekrarlanması gerekmektedir.

  Uygulama sonrasında ise ilk etkiler görülmeye başlanmaktadır. Mimik hareketi yapılmadan incelenen tedavi alanında ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde belirgin derecede hafifleme ve azalmalar gözlemlenebilmektedir. Bununla birlikte Yüz Botoksu ile canlanmış cilt yüzeyi daha parlak ve canlı bir hacim kazanmaktadır. Tedavinin maksimum etkileri ise ortalama 5 ila 7 gün içerisinde tamamen görülmektedir.

  Geçici ancak tekrarlanabilir özellikteki Yüz Dolgusu tedavisi ile bu etkileri korumak mümkündür. Hatta uygulama bölgelerinde mimik kaslarının kasılmasını etkilemesinden kaynaklı olarak antiaging etkisi yaratarak yaşlanmayı geciktirici olumlu etkiler de oluşturmaktadır.

  Botoks Yan Etkileri

  Botoks medikal estetik alanda yaygın olarak kullanılan ve herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiş güvenilir bir uygulamadır. Yüz Botoksu uygulaması sonrasında cilt dokusu üzerinde cerrahi bir operasyon ya da işlem olmadığı için iz ya da estetik görünümü bozan bir kalıcı doku hasarı oluşturmamaktadır. Ancak enjeksiyon işlemi esnasında iğne giriş bölgelerinde küçük kanamalar gözlemlenebilmektedir.

  Tüm bunların dışında enjeksiyon alanlarında kızarma ya da şişlik oluşabilmektedir. Bu tablo tamamen beklenilen bir durumdur. Uygulama bölgesinde görülen kızarıklıklar ve şişlikler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bununla birlikte bu bölgelere buz uygulaması yapılarak kızarıklık ve şişliğin daha erken hafifletilmesi sağlanabilmektedir.

  Uygulandığı alanda kasları bloke ederek yaşlanma karşıtı etki gösteren, kırışıklıkları ve ince çizgileri hafifleterek gideren, migren tablolarında ağrı ataklarını azaltarak ortadan kaldıran ve aşırı terleme şikayetinde terlemeye neden olan kas ve kas gruplarının hareketini azaltan botoks uygulamaları öncesinde cilt dokusu üzerindeki kırışıklıkların ve şikayete neden olan migren ile aşırı terleme gibi şikayetlerin tespiti ve değerlendirmelerinin yapılabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kişiye özel belirlenen tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Hem kozmetik hem de tedavi amaçlı kullanılan botoks ile mimik kaslarının aktif olarak kullanılması sonucunda ortaya çıkan şikayetlerin ortadan kaldırılmasına ilişkin yapılacak işlem öncesinde randevu talebinde bulunmak ya da Yüz Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yüz Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×