Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

  Yüz Mezoterapisi; Mezolift olarak da adlandırılan Yüz Mezoterapisi cildin gençleştirme, sıkılaştırma ve hasarlı doku hücrelerini onarma amacıyla mikroenjeksiyon tekniği ile uygulanan medikal işlem olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır? Mezoterapinin Faydaları Nelerdir? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İç ve dış pek çok etken sonucunda ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte ergenlik dönemindeki yüksek hormon seviyeleri nedeni ile akne ve sivilce problemleri de kendini göstermektedir. Yer çekimi, hormonal problemler, yaşlılık gibi pek çok faktör sonucunda da cilt dokusu üzerinde problemler ve sorunlar gözlemlenmektedir.

  Yüz Mezoterapisi

  Cilt ve cilt altı dokusundaki problemlerin hem estetik hem de kozmetik açıdan probleme neden olduğu durumlarda uygulanabilecek alternatif tedavi yöntemleri ve uygulamalar bulunmaktadır. Bu alternatif tedaviler içerisinde en yaygın olarak kullanılan medikal estetik işlem Yüz Mezoterapisi olarak ifade edilebilmektedir.

  Cildin orta katmanında ihtiyaç duyulan ürün ve formülasyonların direkt olarak cilt altına iletilmesi esasına dayanan bu mezoterapi işlemi ile pigmentasyon problemlerinden cilt kırışıklıklarına kadar birçok cilt sorununu ortadan kaldırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Farklı içerik ve yöntemleri içerisinde barındıran mezolift yani cilt mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Yüz Mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Leke Tedavisi
  Cilt tonunu ve cilt bütünlüğünü bozan lekelerde uygulanan Mezoterapi ile Leke Tedavisi mikroenjeksiyon yöntemiyle cildin dermal ya da epidermal katmanını hedef alarak bozulan melanosit hücrelerini onaran enjeksiyon işlemidir.

  Yüz Mezoterapisi Nedir?

  Yüz Mezoterapisi, cildin gençleştirilmesi, sıkılaştırılması ve hasarlı doku hücrelerinin onarılması amacı ile hyalüronik asit, vitamin, mineral, enzim, antioksidan, amino asit ve bitki özlerinden oluşturulmuş formülasyonların mikro enjeksiyon yöntemi ile cildin orta katmanına iletilmesini sağlayan Fransız cilt gençleştirme tekniğidir. Vitamin ve antioksidan kokteyllerinin parlak ve sağlıklı bir cilt dokusunun oluşturulması amacı ile cilt altına iletilmesi esasına dayanan bu mikroenjeksiyon tekniğinde cildin gençleştirilmesi için doğal ve güçlü etken maddelerden yararlanılmaktadır.

  Yüz Mezoterapisi İçerdiğinde Neler Vardır?

  Mezolift işlemi cildin beslenmesi, onarılması, desteklenmesi ve yenilenerek gençleşmesi amacı ile hazırlanan kokteyllerin cildin orta katmanına enjekte edilmesi prosedürü olduğu için Yüz Mezoterapisi işleminde kullanılan bileşenler cildin ihtiyacına göre tasarlanmaktadır. Genellikle 50’den fazla aktif bileşenin bulunduğu bu mezoterapi içeriğinde; bitki özleri, vitaminler, büyüme faktörleri, hyaluronik asit, peptitler, antioksidanlar, aminoasitler, enzimler, mineraller ve daha pek çok ürün kullanılabilmektedir.

  Yüz Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

  Yüz Mezoterapisi iç ve dış etkenlerden kaynaklı gelişen cilt problemlerinin iyileştirilmesi ve onarılmasında önemli etkilere sahiptir. Yorgun, yaşlı, donuk ve mat cilt üzerinde maksimum etki ile optimum sonuçlar verirken yüzeyel cilt kırışıklıklarının anında iyileşerek açılmasını sağlamaktadır. Aynı anda doğal ve güçlü etken maddeler sayesinde yüzdeki kan dolaşımını iyileştirerek yaşlanan toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

  Mezolift işleminin en belirgin etkinliği ise cilt yaşlanması ile gelişen pigmentasyon problemleridir. Hasarlı bölgelerde çalışırken aynı zamanda hiperpigmentasyonu gidermektedir. Cilt tonu eşitsizliğine neden olan güneş lekeleri, akne ve sivilce izleri, skar ve yara izleri gibi problemli alanlarda içten aydınlatma etkisi ile cilt tonu eşitleme mekanizmasını göstermektedir.

  Tüm bunların yanı sıra Yüz Mezoterapisi içeriğindeki vitamin kokteylleri cilt altındaki fibroblast hücrelerini cilt yaşlanmasına karşı direnç göstermesi amacı ile daha fazla kollajen ve elastin lifletinin üretilmesi için uyarmaktadır. Böylece etken ürünler ve bitki bileşenleri ile yaşlanma süreci gelişecek cilt deformasyonları ideal ve optimum seviyede geciktirilmiş olmaktadır.

  Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  Yüz Mezoterapisi yaklaşık 20 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen oldukça pratik bir işlemdir. Enjeksiyon işlemi esnasında çalışma bölgeleri lokal anestezik krem ile uyuşturulmaktadır. Böylece enjeksiyon anında hissedilecek batma hissi ortadan kaldırılarak hasta konforu en üst seviyeye çıkarılmaktadır.

  İşleme geçildiğinde de yüz solüsyonlar ile temizlenerek kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Daha sonra lokal anestezik krem ile uyuşturularak cildin ve yüz bölgesinin ihtiyacına özel hazırlanan bileşen bir iğne ya da mezoterapi tabancası ile cildin orta katmanına iletilmektedir. Düzenli aralıklar ile minimal dozlarda enjeksiyon işleminin yapılmasının ardından mezoterapi işlemi sonlanmış olmaktadır.

  Yüz Mezoterapisi Kullanım Alanları

  Selülit tedavisi, çatlak tedavisi, saç dökülmesi, bölgesel zayıflama gibi pek çok alanda kullanılan mezoterapi işlemi yüz bölgesinde cilt kırışıklıkları, donuk ve mat görünüm, pigmentasyon ve cilt lekesi sorunları, cilt gençleştirme, sıkılaştırma, akne ve sivilce problemleri gibi alanlarda üstün etkili sonuçlar ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanı ve amacına göre sonuçlar veren işlem sonrasında cilt nemlendirmekte, gençleştirmekte ve sıkılaştırmaktadır. Ayrıca cildi yenilerken, yapılandırır, akne ve yara izlerini iyileştirirken de anında parlaklık vermektedir.

  Yüz Mezoterapisi Sonrası Görülen Etkiler

  Yüz Mezoterapisi işleminde yüksek konsantrasyonlu serumlar, vitaminler ve güçlü bileşenler ile birlikte diğer besleyici ve tamamlayıcı karışımlar cildin orta katmanına iletildiği için enjeksiyon sonrasında yüzde taze ve gençlik hissi başlamaktadır. Cildin orta katmanında başlayan onarım, aktivite ve destek ile birlikte doğal görünümlü ve sağlıklı bir cilt için doku hücreleri harekete geçmektedir.

  Orta katmandaki ürün ve yüksek konsantrasyonlu serumların etkinliği ile cilt parlaklığı ve cildin enerjisi yükselmektedir. İlk seanstan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkaran yüz mezolifting işlemi yaşlılık lekesi, pigmentasyon problemleri gibi cilt sorunlarının çözülmesine ve eşit bir cilt tonuna sahip olunmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca içeriğindeki hyalüronik asit ile yüzün nem dengesini sağlayarak daha dolgun, sıkı ve sağlıklı bir doku oluşturmaktadır.

  Yüz Mezoterapisi Seans Sayısı

  Mezolift seans sayısı ve seans sıklığı cilt problemine, tedavi yoğunluğuna ve kullanılacak bileşenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca cinsiyet, yaş ve tedaviden beklenilen etkiler de seans sayısında değişikliğe yol açmaktadır. Bu nedenle mezoterapi seans sayıları kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiştir. Ancak mezolift işleminden üstün başarılı sonuçlar alınabilmesi için genellikle haftada 1 olmak koşulu ile 4 seans şeklinde uygulanması önerilmektedir.

  Yüz Mezoterapisi İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezolift cildin orta katmanına ürün ve formülasyonların enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlem protokolü olduğu için Yüz Mezoterapisi öncesinde morarma ve kanama riskini arttıracak nonsteroid antiinflamatuar ilaçların ve aspirin kullanımının durdurulması istenmektedir.

  Mezoterapi işlemi sonrasında ise cildin yatışması için 48 saatlik süre boyunca makyaj ve kozmetik ürünlerinin kullanımının sınırlandırılması istenmektedir. Ağır egzersizlerden kaçınılmalı, hamam ve sauna gibi alanlardan uzak durulması önerilmektedir. Güneşin cilt ve mezoterapi tedavisindeki olumsuz etkilerinden korunmak için de yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

  Yüz Mezoterapisi Yan Etkileri ve Riskleri

  Yüz Mezoterapisi diğer medikal enjeksiyon prosedürlerinde olduğu gibi olası geçici yan etkilere sahiptir. Bir enjeksiyon işlemi olması sebebi ile iğne giriş bölgelerinde kızarıklık, hassasiyet, mikro kanamalar, morarma ve ödem gibi etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler ortalama 1 ila 2 gün içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kaybolmaktadır. Ürün kokteylleri içerisindeki bileşenlerin ise cilt altında herhangi bir komplikasyon riski bulunmamaktadır.

  Cilde faydalı ürün ve maddelerin direkt olarak cildin orta katmanına verilmesi ile cilt ve cilt altı doku hücrelerinin uyarılmasını sağlayan mezolift işlemi öncesinde cilt görüntüleme sistemleri ile cilt analizi yaptırmak; kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cilt yenileme ve cilt gençleştirme tedavileri arasında en yaygın ve popüler olarak tercih edilen yüz mezolitfingi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, cilt analizi ve ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Yüz Mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yüz Mezoterapisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×