Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi

  Altın İğne Tedavisi; Radyofrekans – Altın İğne Tedavisi yöntemi cilt dokusunda uzun süreli etki etmesi avantajı ile pek çok cilt probleminde en sık tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olup, Altın İğne Tedavisi Nedir, Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır, Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır ve Altın İğne Tedavisinin Avantajları gibi merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Radyofrekans sistemi tıp alanında uzun yıllar boyunca hem estetik alanda hem de diğer alanlarda güvenli bir şekilde kullanılan yöntemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cilt gençleştirme, yara izi ve sivilce izi, cilt sıkılaştırma ve yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan deformasyonların giderilmesi gibi pek çok amaçla kullanılan radyo frekans yöntemi çeşitli gelişmeler göstermekte ve Altın İğne Tedavisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Altın İğne cilt dokusunda uzun süreli etki etmesi avantajı ile pek çok cilt probleminde en sık tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Cilt üzerinde parlaklık sağlaması, sivilce izlerinin giderilmesi, yüz bölgesinde ve göz çevresinde ortaya çıkan kırışıklıkların azaltılması, alın kırışıklıklarının ve kaş çatığı problemlerinin önüne geçilmesi aşamasında etkili ve başarılı sonuçlar çıkarırken cilt gençleştirme işlemlerinde etkisini ortaya koymaktadır.

  Seans şeklide uygulamış olduğumuz altın iğne uygulaması cilt üzerinde yoğun ve kaliteli kollajen üretimini arttırmaktadır. Ciltte tedavi etkilerini anında gösteren bu uygulama için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Ön kontrol esnasında sorunlu bölgeler tespit edilerek tedavi süresi planlanarak tedavinin etkinliğinin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Altın İğne Fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, bu iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçerek tüm sorularınızın cevabını öğrenebilirsiniz.

  Altın İğne Tedavisi

  Fraksiyonel uygulamalar lazer yöntemlerinde kullanılan bir sistemdir. Bu sistemlerde atışlar yapılırken cilt dokusunun zarar görmemesi için küçük noktasal alanlar belirlenmekte ve böylece sağlıklı dokuların zarar görmemesi ve etkilenmemesi sağlanmaktadır. Yani fraksiyonel lazer atışları esnasında cilt dokusu korunarak sağlıklı cilt dokularının etkilenmesi engellenmektedir. Böylece enerji bütün olarak değil noktasal atışlar ile cilt altına iletilmiş olmaktadır.

  Aynı sistem içerisinde uygulanan Altın İğne Tedavisi esnasındaki atışlar direkt olarak cilt altı dokusuna yani dermise yapılmaktadır. Bu atışlar gereksiz enerji kayıplarının önüne geçerken, cilt dokusunun katmanlarında oluşabilecek yan etki ve risklerinde ortadan kaldırılmasına olanak sunmaktadır. Altın iğne tedavisiyle radyofrekans enerjisi direkt olarak altın iğneler aracılığı ile hedeflenen alanlara verilmekte diyebiliriz.

  Mikro boyutlarda kullanılan altın iğneler cildi tararken, cilt altı dokusuna ısı iletilmektedir. Bu ısı artışı ile kollajen lifleri uyarılmakta; yenilenme, sıkılaşma ve sarkmalarda toparlanma elde edilebilmek için kontrollü hasarlar oluşturulmaktadır. Bu hasar epidermisin kendini onarması için harekete geçmesi için önemlidir. Enerji iletimini iyi bir şekilde sağlayan mikro boyutlu altın iğnelerin iletkenliğinden yararlanılarak etki hızlı bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

  Radyofrekans
  BENZER TEDAVİLER
  Radyofrekans
  Radyofrekans, ışık enerjisinden yararlanarak yağ dokularını ve kollajenleri kontrollü ısıtan çok yönlü kullanım alanına sahip etkili bir yöntemdir.

  Altın İğne Nasıl Yapılır?

  Uygulama esnasında mikro boyutlu altın iğnelerin bulunduğu sistem başlığı cilt üzerinde taranarak mikro delikler açılmaktadır. Hedeflenen derinliklere ulaşan bu delikler aracılığı ile cilt dokusunun tüm katmanlarına radyofrekans enerjisi iletilmektedir. Bu enerji cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermemektedir. Yalnızca cilt altında doku sentezlerinin artmasını tetiklerken, otomatik olarak ayarlanabilir özellikte olması nedeni ile tedavinin doğrudan cilt altına ulaşmasını sağlamaktadır.

  İğneler aracılığı ile mikro boyutlu deliklerin açılması esnasında tüm iğneler aynı anda cilt içerisine girmedi için ağrı hissedilmemektedir. İğnelerin yumuşak hareketleri eşliğinde yapılan taramalar alın gibi kemikli bölgelerde ve ince derili alanlarda darbe etkisine göre değişiklik göstermektedir. Böylece tedavi alanlarına göre daha zarif bir uygulama yapılmasına olanak sunarken, cilt üzerinde doğal bir şekilde etkisini göstermektedir.

  Seans yöntemi ile uygulanan Altın İğne Tedavisi süresi ve sayısı cilt problemine ve probleme neden olan nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tedavinin etkinliğinin uzun sürmesi ve gözle görülür etkilerin yaşanması için ön kontrol gereklidir. Ön kontrol esnasında problemlere uygulanan tedavinin maksimum etkileri belirlenmekte ve tedavi planlaması yapılmaktadır.

  Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır?

  Altın İğne Tedavisi özellikle yüz, alın, kaş bölgesi, göz çevresi, dudak çevresi ve üstü, yanak bölgesindeki kırışıklıklar gibi pek çok alanda tedavi amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır. Yüz bölgesinde sıkılaşma ve gençleştirme etkisi bulunmasından dolayı toparlayıcı etkisinden çok fazla faydalanılmaktadır. Tüm yüz bölgesi dışında; boyu ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan cilt deformasyonları ve kırışıklıklarda sarkmaları gidermek ve kırışıklıkları düzeltmek amacı ile etkili bir tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

  Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

  Yaşlanma belirtilerinin yanı sıra iz tedavisinde de etkinliğini kanıtlamış bir yöntemdir. Sivilce ve yara izi tedavilerinde, izlerin direkt olarak içine nüfuz ettiği için etkisini göstermekte ve iz problemlerini kabul edilebilir seviyeye ulaştırmaktadır. Özellikle sivilce izlerinde bu izlerin çaplarının küçülmesine, derinliklerinin azalmasına ve belirginliklerinin hafiflemesine olanak sunarken, gözenekleri daraltmaktadır. Cilt yüzeyini daha berrak ve canlı bir hale getirmektedir.

  İz problemlerinde ele alınan çatlaklar da Altın İğne Tedavisi ile giderilebilen sorunlar içerisindedir. Cilt altında noktasal ve kontrollü hasarlar oluşturan bu sistem deri ve deri altındaki yırtıkların tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. çatlakların renginin düzeltilmesinde, çaplarının daralmasında ve pürüzsüzleşmesinde etkinliğini sürdürmektedir.

  Özellikle kilo alıp verme ve doğum gibi durumlar sonucunda oluşan çatlakların yanı sıra kol ve bacak bölgelerinde oluşan sarkmaların tedavisinde de altın iğne uygulamasından yararlanılmaktadır. Kolların iç yüzeylerine ve bacakların iç bölgelerine yapılan bu uygulamalar son derece konforlu ve risksiz bir işlemdir. Seanslar şeklinde uygulanan bu yöntem sonrasında söz konusu bölgelerdeki gevşeklik ve sarkmalarda deri sıkılaşmasının başarılı bir şekilde elde edildiğini söylemek mümkündür.

  Altın İğne Tedavisinin Avantajları

  Altın İğne Tedavisi yan etkisi bulunmayan bir tedavi yöntemidir. Cilde genç ve taze görünümünü yeniden kazandıran bu işlem her mevsim ve her yaş aralığında kolaylıkla uygulanabilir özelliğe sahiptir. Sosyal ve profesyonel hayata hızlı dönüş sağlamasının yanı sıra tedavi sonrasında herhangi bir pullanma ya da kabuklanma oluşturmamaktadır.

  Altın İğne Tedavisinin Etkinliği

  Tüm bunların dışında diğer tedavi yöntemlerine kıyasla ilk seans itibari ile etkisini göstermektedir. Ayrıca kalıcılığının fazla olması bu tedavinin ayırıcı en önemli özelliğidir. Cilt renk tonu farklılıkları gibi problemler bu tedavide söz konusu değildir. Her cilt tonunda uygulanabilen ve etkili sonuç alınan bir işlem olması en avantajlı özelliğidir.

  Tedavinin etkinliği cilt kalınlığı, problemlerin türü ve cilt gevşekliğinin seviyesi gibi pek çok özelliklere dayanmaktadır. Bu nedenle ön kontrol esnasında belirlenen parametreler doğrultusunda bir takım sistemsel ayarlamalar yapılarak uygulama başlığı ve iğneleme boyutları belirlenmekte ve etkinliğin arttırılması amaçlanmaktadır.

  İlk seans itibari ile etkisini gösteren ve kalıcılığı uzun süren Altın İğne Tedavisi için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Muayene esnasında tedaviden elde edilecek başarının yüksek tutulması ve beklentinin karşılanabilmesi için cilt sorunları analiz edilmektedir.

  Cilt analizi sonrasında problemlere uygun parametreler belirlenerek; tedavi süreleri ve sayıları oluşturulmaktadır. Bu nedenle tedavi ücreti hakkında bilgi almak için ön kontrol gerekli diyebiliriz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden tedaviye ilişkin tüm sorularınızı bize iletebileceğiniz gibi, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Altın İğne Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×