Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Baby Botoks

Baby Botoks

  Baby Botoks; Cilt gençleştirme, cilt yenileme ve antiaging tedaviler arasında yaygın olarak kullanılan Baby Botoks cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılan mimikleri donuklaştırmadan yüzün genel ifadesini koruyan bir cilt tedavisi yöntemi olup, işlem öncesi merak edilen Baby Botoks Nasıl Uygulanır, Hangi Bölgelere Uygulanır, Baby Botoks Kimlere Uygulanır ve Botoks Sonrasında Görülen Etkiler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt yüzeyinin estetik görüntüsünü attırmak amacı ile uygulanan Botoks enjeksiyonları, cilt kırışıklıkları, çökme ve hacim kaybı gibi problemlerde en sık tercih edilen uygulamalar içerisinde yerini almaktadır. Etkili ve güvenli bir tedavi yöntemi olması ile birlikte yüzün genel görünümünü etkileyen ve mimik hareketlerini kısmen kısıtlayan bir uygulama olduğunu söylememiz mümkündür.

  Baby Botoks

  Baby Botoks tekniği ise, kırışıklıkların botoks enjeksiyonu ile giderilmesi sonucunda mimikleri kısıtlamayan ve yüzün donuk durmasının önüne geçen bir yöntemdir. Bu teknikte daha az dozda ve daha az düşük etkilerde enjeksiyon uygulamaları yapılmaktadır. Böylece yüz kaslarının doğal bir şekilde hareket etmesi sağlanarak cilt kırışıklıklarının ve hacim kayıplarının önüne geçilmiş olmaktadır.

  Mimik kullanımı esnasında yüzdeki doğal çizgilerin oluşmasına olanak sunan ancak mimik kullanımı dışında kalan çizgilerin ve kırışıklıkların önüne geçen botoks tekniği öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Minimal oranlarda doz kullanılan enjeksiyon uygulaması ile kırışıklık giderme, önleme ve kas gevşetme gibi etkili sonuçlar ortaya çıkaran botoks tekniği için randevu talebinde bulunmak ve Baby Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Önleyici Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Önleyici Botoks
  Anti aging ve cilt gençleştirme tedavileri içerisinde yer alan Önleyici Botoks azalan hyalüronik asit miktarının arttırılmasını ve yaşlanmanın etkilerini geciktirerek cildin gençleşmesini sağlayan estetik enjeksiyon işlemidir.

  Baby Botoks Nedir?

  Cilt kırışıklıkları tedavisinde kullanılan Baby Botoks, mimikleri donuklaştırmadan yüzün genel ifadesini koruyan bir botoks yöntemidir. Ciltteki kırışıklıkları ve yaşlılık çizgilerini yok ederken kasların hareket yeteneğini kısıtlamamaktadır. Klasik botoks enjeksiyonuna kıyasla genel ifade korunarak yalnızca tüm çizgileri ve kırışıklıkları giderilmektedir.

  Her kas bölgesine uygulama yapılmayan bu yöntemde, dozlar düşük tutularak kırışıklıklar yok edilmekte ve aynı esnada ifadesiz görünüme neden olan donukluğun önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

  Baby Botoks Nasıl Uygulanır?

  Yüzde uygulama yapılacak bölgelerin doğru bir şekilde tespit edilmesi ve uygun dozun belirlenmesi doğal bir görünümün elde edilmesi aşamasında oldukça önemlidir. Bu nedenle Baby Botoks uygulaması öncesinde kişiye özel cilt analizleri yapılarak botoks planlaması oluşturulmakta ve enjeksiyon bölgeleri belirlenmektedir.

  15 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan işlemde enjeksiyon bölgelerine az miktarlarda ve düşük dozlarda botulinum toksini enjekte edilmektedir. Dinamik yüz kaslarının aşırı hareketlerini azaltmak ve gevşetmek amacı ile yapılan bu işlemde enjeksiyon ince uçlu iğneler aracılığı ile dikkatli bir şekilde yapılar tamamlanmaktadır.

  Uygulama esnasındaki temel amaç; az miktarlarda ve düşük dozlarda toksin uygulaması ile bölgede bulunan kasları uyararak gevşemelerini sağlamaktır. Bu nedenle uygulama yapıldığı anda tedavinin tam etkilerinin görülmediğini söyleyebiliriz.

  İşlem esnasında acı şikayetinin önüne geçilmesi ve işlem konforunun arttırılması amacı ile lokal anestezik kremler sürülerek bölgenin uyuşturulması sağlanmaktadır. Böylece uygulama esnasında herhangi bir acı hissi oluşmamaktadır.

  Genellikle yaşlılık etkilerini hafifletmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen bu uygulama sonrasında gereklilik halinde kırışıklıkların düzeltilmesi amacı ile yine gerekli dozlarda enjeksiyon yapılarak işlemin başarılı sonuç vermesi sağlanmaktadır.

  Baby Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Yüzün doğal görünümünü koruma avantajı sağlayan Baby Botoks yöntemi yüzün belirli alanlarına uygulanabilen bir yöntemdir. Kaş aralarındaki ince çizgiler, göz çevresinde ortaya çıkan kaz ayakları ve alın bölgesindeki yatay çizgilerde tercih edilmektedir. Bununla birlikte gözlerin belirginleştirilmesi ve düşük kaş problemlerinin giderilmesi amacı ile kaş kaldırma uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

  Baby Botoks Yöntemi Kimlere Uygulanır?

  Kırışıklık oluşumunun önüne geçmek ve doğal bir görünüme sahip olmak isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Medikal estetik alanında ve tıbbi tedavilerde kullanılmakta olan botoks enjeksiyonu, cildini genç tutmak isteyen pek çok kişi tarafından rahatlıkla tercih edilmekte ve uygulamanın avantajlarından herhangi bir yan etki oluşmaksızın faydalanabilmektedir. Ancak hormonal faktörler göz önünde bulundurulduğu için gebelik ve emzirme durumlarında Baby Botoks uygulaması önerilmemektedir.

  Baby Botoks Sonrasında Görülen Etkiler

  Daha incelikli sonuçlar ortaya çıkaran ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran tedavinin tam olarak etkinliğini gösterebilmesi için ortalama 2 ila 3 gün beklenilmesi gerekmektedir. Botoks enjeksiyonu ardından tam etkinin ortaya çıkması ile birlikte mimik kullanımı sırasında tedavi bölgelerinin doğal bir şekilde hareket ettiğini ifade edebiliriz.

  Tam etkisini birkaç gün sonrasında göstermeye başlayan Baby Botoks uygulaması sonrasında kırışıklıklar giderek azalmaya başlamaktadır. Günden güne daha pürüzsüz ve genç bir cilt etkisi ortaya çıkaran tedavi soft bir yüz ifadesi oluştururken, pürüzsüz görünümün uzun süre boyunca korunmasına yardımcı olmaktadır.

  Tedavi sonrasında görülen etkiler kullanılan botoks maddesinin özelliğinden kaynaklı olarak geçici bir prosedürdür. Kalıcı bir işlem olmayan botoks tedavisinin etkinliğinin arttırılması için, cilt problemine ve kırışıklık seviyesine göre belli periyodlar ile tekrarlanması önerilmektedir. Ancak düzenli olarak tekrarlanması halinde klasik botoks uygulamalarında da olduğu gibi etki süresi giderek artmaktadır.

  Baby Botoks Sonrasında Görülen Yan Etkiler

  Baby Botoks uygulaması sonrasında diğer klasik botoks uygulamalarında da olduğu gibi herhangi bir risk ya da yan etki görülmemektedir. Enjeksiyon uygulaması sonrasında herhangi bir yara izi oluşturmamaktadır. Ayrıca dikkatli yapılan bu uygulama sonrasında morluk ya da şişlik gibi etkiler görülmemektedir.

  Enjeksiyon bölgelerinde küçük çaplı kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklık enjeksiyona bağlı olarak gelişen beklenilen etkiler içerisindedir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan bir ya da iki gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

  Baby Botoks Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İşlem sonrasında ortalama 2 saat uzanarak yatılmaması önerilmektedir. Ayrıca kozmetik ürünlerin kullanılmaması ve uygulama bölgesinin bu süre içerisinde su ile temas ettirilmemesi tedavinin etkinliği açısından oldukça önemlidir.

  Enjekte edilen toksinin gerekli kaslara ulaşma etkisinin arttırılması amacı ile önerilen mimik hareketlerinin yapılmasına özen gösterilmelidir. Ancak botoks uygulanan bölgelere elle masaj yapılmaması gerekmektedir. Masaj, uygulama bölgesinde botoks maddesinin yer değiştirmesine ya da istenmeyen etkilerin oluşmasına yol açabilmektedir.

  Genç görünümünü korumak isteyen ve doğal bir görünümü hedefleyen kişilere rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem öncesinde enjeksiyon bölgelerinin tespit edilmesi ve uygun dozun belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Mimik kullanımını kısıtlamayan, ağrısız ve acısız bir uygulama ile genç kalmak ya da kırışıklık problemlerinin önüne geçmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabilir ve Baby Botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Baby Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×