Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

  Bölgesel Zayıflama; Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama ve bölgesel incelme yöntemleriyle hedefe yönelik lokalize yağlarda kayıp sağlanarak, vücudun istenen bölgelerinde incelmeler sağlanırken cilt dokusunda da sıkılaşma elde edilmekte olup; vücut analizi ve klinik muayene öncesinde ameliyatsız zayıflama yöntemleri nelerdir, bölgesel zayıflama uygulamaları ve Bölgesel Zayıflama Öncesi Vücut Analizi önemi hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Zayıflama isteği hem beden hem de ruh sağlığı açısından önemli bir adımı oluşturmaktadır. Bu adım ile pek çok sağlık sorunun önüne geçebileceği gibi estetik sorunların yol açtığı bir takım problemlerde de kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Bu nedenle hedeflenen görüntünün yakalanması ile öz güven ve hareket kapasitesinin arttığını söyleyebiliriz. Yani daha sağlıklı bir beden ve estetik görünüme sahip bir vücut için zayıflama oldukça önemli bir koşuldur.

  Bölgesel Zayıflama

  Bazı tablolarda kişiler ideal kilolarında olsa dahi bölgesel kilo problemleri olabilmektedir. Bu durum sorunlu vücut bölgesinde estetik kaygılara yol açabilmektedir. Bölgesel Zayıflama için yapılan diyet ve egzersiz yöntemleri ile giderilemeyen bu bölgesel kilolar vücudun şekilsiz durmasına ve kişilerin daha hızlı zayıflama yöntemleri aramasına yol açmaktadır.

  Bel, basen, kalça, kollar ve iç bacak bölgeleri vücutta fazla yağların depolanma eğiliminde olduğu ortak bölgelerdir. Bu bölgeler diyet ve egzersiz yöntemleri ile istenilen değişimin sağlanması zaman ve çaba gerektirmektedir. Ancak Bölgesel Zayıflama yöntemleri ile hedefe yönelik yağ kaybı sağlanarak vücudun belirli bölgelerindeki incelmeler daha hızlı ve etkili bir şekilde kendini gösterebilmektedir.

  Vücut Şekillendirme
  BENZER TEDAVİLER
  Vücut Şekillendirme
  Vücut Şekillendirme, kişinin vücudunda ihtiyaç duyduğu ya da şikayetçi olduğu bölgelerin formunun yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan etkin prosedürleri kapsamaktadır.

  Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

  Bölgesel kiloların doğru planlanmış yöntemler ile giderilerek vücudun toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Bölgesel incelme yapılacak alanların ve uygun yöntemlerin belirlenmesi başarılı sonuçlar alınabilmesi için oldukça önemlidir.

  Ön kontrol gerçekleştirerek kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

  Bölgesel Zayıflama Nedir?

  Bölgesel Zayıflama, üst ve alt karın, basenler, bel, kalça, kollar ve iç bacak gibi belirli bir vücut bölgesindeki yağın yakılması ve daha estetik, sıkı ve toparlanmış bir cilt dokusunun ortaya çıkması amacı ile hedefe yönelik uygulanan yöntemlerdir. Bu yöntemler içerisinde ultrason veya radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleri bulunmaktadır. Bunun dışında yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan ve yağ hücrelerini parçalayan vakumlu sistemlerde bulunmaktadır.

  Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

  Bölgesel Zayıflama uygulamaları basen, karın ve bel bölgesi gibi pek çok vücut bölgesindeki yağ dokusuna etki ederek en inatçı bölgesel fazlalıklarda dahi neştersiz müdahaleye olanak sunmaktadır. Diyet, egzersiz hatta verilen kilolara rağmen ortadan kaldırılamayan lokal fazlalıkları hedef alan bu uygulamalar aşağıda yer almaktadır.

  Radyofrekans ile Bölgesel Zayıflama

  Radyofrekans sistemi su içeren tüm dokuları hücrelerdeki su molleküllerini aktive ederek kontrollü bir biçimde radyo frekans dalgalarının derin dokulara iletilmesine neden olmadan ısıtmaktadır. Bu sistem sayesinde su oranı yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Böylece yağ dokusunu eriterek bölgesel yağlanma sorununda etkisini göstermektedir.

  Vücut bölgesine ve yağlanma derecesine göre uygulanan seanslar ortalama 6 ila 8 arasında değişiklik göstermektedir. Gözle görülür etkili sonuçlar 2 seans sonrasında elde edilebilmektedir. Standart olarak 15 gün ara ile uygulama yapılabilirken, bölgenin durumuna bağlı olarak haftada 1 ya da 3 kez uygulama yapılabilmektedir.

  LPG ile Bölgesel Zayıflama

  Vakum yöntemi olarak da adlandırılan LPG uygulaması, uzun yıllardır bölgesel yağların giderilmesi amacı ile kullanılan ve cerrahi olmayan en etkili yöntemler arasında yerini almaktadır. LPG sisteminde bulunan döner motorize başlıklar sayesindeki lipo masaj tekniği kullanılmaktadır. Bu masaj tekniği ile bağ dokusu masajı yapılarak elastin ve kollajen liflerin aktivitesini artırmaktadır. Bunun sonucunda da dokuları yenilenerek Bölgesel Zayıflama elde edilmektedir. Yani bölgesel incelme ortaya çıkarken cildin eski elastikiyetine kavuşturmaya yardımcı olmaktadır.

  LPG uygulaması yağlanma bölgesine ve derecesine bağlı olarak haftada 2 ila 3 gün ortalama 12 ila 20 seans arasında önerilmektedir. Ortalama uygulama süresi ise 35 dakikadır.

  Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama

  Lenf drenaj sistemi, vücuda basınç masajı yapabilen cihazlar yardımı ile uygulanmaktadır. Bu cihazlar yardımı ile yapılan işlem, vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılar ile ayak tabanından göğüs altına kadar bir basınç ile cilt terapisi şeklinde gerçekleşmektedir. Bu işlem venöz ve lenfatik dolaşımı hızlandırmakta ve damarlar arasında biriken sıvıların ve toksinlerin drene edilmesine yardımcı olmaktadır. Böylece Bölgesel Zayıflama ve zayıflama sonrasında sıkılaşma etkinliğini göstermektedir.

  Kişiye ayak tabanı dahil tüm bacaklarını ve karın bölgesini saran özel bir kıyafet giydirilerek gerçekleştirilen bu uygulama, farklı programlar içeren sistemlere sahiptir. Bölgesel yağlanma derecesine ve bölgesine bağlı olarak uygun program seçilerek 20 ila 30 dakika arasında yapılan bir işlemdir.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

  Bölgesel Zayıflama uygulamaları içerisinde bulanan soğuk lipoliz sistemi, yağ hücrelerini dondurarak bu hücrelerin ölmelerini sağlayan bölgesel ve kontrollü bir cilt soğutma yöntemidir. Soğuk lipoliz ile yağ hücreleri hedef alınarak yağların bulunduğu bölgeler soğuk uygulama aracılığı ile parçalanmaktadır. Yağ hücrelerinin soğuk uygulama etkisi ile daralıp büzülmesi sonrasında lenf dolaşımı tarafından atılımı gerçekleşmektedir.

  Uygulamanın etkileri ilk seans sonrasında başlamaktadır. Ortalama 45 dakika süren seanslar şeklinde uygulanmaktadır. En ideal sonuçlar ortalama 2 ila 4 ay sonrasında kendini göstermektedir.

  Elektroterapi ile Bölgesel Zayıflama

  Elektroterapi vücudun kas noktalarına elektrotlar ile bağlanmayı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde kesintili akımlar veren masaj özelliği bulunmaktadır. Masaj, kasların çalışmasını, güçlenmesini ve atık maddelerin temizlenmesini sağlarken lipolitik etkisini yani bölgesel yağlanmada yağ yakımı etkisini göstererek vücut yağ oranını azalmasını sağlamaktadır. Bölgesel Zayıflama elde ederken, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasına, cilt ve cilt altı dolaşımı arttırarak cilt kalitesinin iyileşmesine ve uygulanan bölgenin sıkı bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

  Uzun süreli bir bölgesel incelme sürecinde gerçekleştirilen bu uygulama, yoğun olmayan yağlanma problemlerinde önerilmektedir. En az 10 seans şeklinde başlatılan bu uygulama yağlanma bölgesine ve derecesine bağlı olarak 20 seansa çıkabilmektedir.

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

  Kavitasyon sistemi bölgesel yağlanma ultrason yani ses dalgaları ile etki eden cerrahi olmayan bir işlemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrason aracılığı ile yayılan ses dalgaları yağ dokusu içerisindeki hücre sıvısında yüksek ve ani basınç değişikliklerine yol açmaktadır. Bunun sonucunda da kavitasyon denilen etki ortaya çıkmakta ve bu etki yağı sıvılaştırıp hücre duvarını tahrip etmektedir. Böylece depo yağların yapısının bozulması sağlanmaktadır. Bu dokulardaki yağ hücreleri ve kavitasyon etkisi ile ortaya çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolu aracılığı ile bölgeden uzaklaşmaktadır.

  İlk seans sonrasında yağlanma bölgesine ve derecesine bağlı olarak 2 ila 10 cm’ye kadar ciddi bir incelme elde edilmektedir. Daha sonraki seanslar yine yağlanma bölgesine ve derecesine bağlı olarak haftada 2, daha sonraki seanslar ise haftada 1 olarak düzenlenmektedir.

  Ozon Tedavisi ile Bölgesel Zayıflama

  Ozon tedavisinin zayıflamaya destek olarak kullanıldığı yöntem, ozon lipoliz uygulamasıdır. Bu Bölgesel Zayıflama uygulamasındaki ozon gazı, çok ince mezoterapi iğneleri yardımı ile incelme istenilen bölgedeki yağ dokularına enjekte edilmektedir. Özellikle göbek ve basen bölgelerinde tercih edilen bu uygulama yakılması zor olan dirençli depo yağların biriktiği bölgelerde ozon gazının enjekte edilmesi ile oradaki depo yağların yakılabilir hale gelmesini sağlamaktadır. Bunun dışında yağların parçalanmasını sağlarken hücre yenilenmesini ve kollajen üretimini aktive ederek dokunun toparlanmasına yardımcı olmaktadır.

  Kalça, bel, sırt, göbek, karın ön duvarı, diz iç kısımları ve kolda uygulanabilen bu yöntemin seans sayıları yağlanma probleminin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama 2 ila 3 ay sonrasında bölgesel incelmede oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

  Velashape ile Bölgesel Zayıflama

  Bölgesel Zayıflama uygulamaları içerisinde kullanılan Velashape, içerisinde radyo frekans, vakum, mekanik masaj ve infrared olarak adlandırılan 4 farklı sistem bulunmaktadır. Bu sistemdeki kızıl ötesi ışık dokunun 5 mm derinliğine kadar ısınmasını sağlamaktadır. Radyo frekans dokunun 2 ile 2 mm derinliğe kadar ısınmasını sağlarken, vakum sistemi dolaşımı arttırmakta ve bu ısının etkisini yükseltmektedir. Bununla birlikte mekanik mesaj lenf drenajı sağlarken kısa süreli seanslarda yüksek güç uygulanmış olmaktadır.

  Bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre seans süresi ve sayısı belirlenen bu uygulamanın diyetle birlikte sürdürülmesi işlemin etkisinin daha hızlı bir şekilde görülmesi açısından oldukça önemlidir.

  Mantis MR ile Bölgesel Zayıflama

  Bölgesel Zayıflama uygulamaları içerisinde bulunan Mantis MR sistemi hareketli tekerlekleri ile mekanik yapılan endomasaj sistemine sahiptir. Bu endomesaj sayesinde yağ dokularında derinlemesine uyarılma sağlanmaktadır. Değişken rezonans ile pulse manyetik alanlar ortaya çıkaran sistemi sayesinde de fibroblastik yani büyüme faktörlerindeki aktiviteyi arttırmakta ve bölgedeki doku hücrelerini uyararak hem yağ dokusu ve hem de cilt dokusu üzerinde etkisini göstermektedir. Manyetik rezonans akımının kullanım temeline dayanan bu sistemin hareketli tekerlekleri sayesinde Bölgesel Zayıflama elde edilirken aynı anda vücudun şekillenmesine olanak sunmaktadır.

  Bölgesel Zayıflama Öncesinde Vücut Analizi

  Doğru zayıflama yöntemini belirlemek, Bölgesel Zayıflama yapılacak alanları tespit etmek ve kişiye özel bir tedavi planlaması oluşturmak vücut analizin yapılması oldukça önemlidir. Bu analiz ön kontrol esnasında gerçekleştirilmektedir.

  Vücut ağırlığı, vücutta bulunan yağ, kas, su oranı ve vücutta bulunan ödem miktarı gibi pek çok parametre bu analiz esnasında değerlendirilmektedir. Ayrıca bu değerlendirmelere ek olarak bölgesel yağın bulunduğu alanlar da tespit edilerek vücutta fazla olarak bulunan yağ oranı ortaya çıkarılmaktadır. Bunun sonucunda da en uygun işleme karar verilerek seanslara başlanmaktadır.

  Bölgesel yağlanma şikayetine uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunarak doğru uygulamanın belirlenmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Bölgesel Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×