Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu; Medikal estetik işlemler arasında en çok tercih edilen enjeksiyon uygulaması Dudak Dolgusu etkinliği bakımdan hacmini kaybetmiş dudaklar için estetik görünümü geri kazandırma noktasında oldukça etkili olup; işlem öncesinde en çok merak edilen Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır, Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir ve Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dudaklar doğuştan ince ve küçük bir görünüme sahip olabildikleri gibi, yaşla birlikte bu görünüm giderek incelmekte ve dolgunluğunu yitirebilmektedir. Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan bu durum genellikle östrojen kaybıyla ilişkilidir. Az oranlarda dolgu maddesi uygulamaları ile hem doğuştan hem de yaşlanma ile ortaya çıkan dudak incelmelerinin önüne geçerek daha dolgun ve belirgin bir görünüm yaratılabilmektedir.

  Dudaklarda bulunmayan ya da kaybedilen hacmi geri kazandıran dudak estetiğindeki en önemli kriter kalıcılık süresi ve uygulama şeklidir. Yüzün şekline ve beklentilere en uygun kalıcılık süresi en ideal olan dudak dolgu işlemi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabilir ve Dudak Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu, ince dudaklara hacim kazandırmak ya da dudak yapısını yeniden şekillendirmek üzere dudakların iç ve çevre kısımlarına dermal dolgu enjekte edilmesine dayanan estetik bir müdahaledir. Doğuştan ya da zamanla dolgunluğunu yitiren dudaklar yüzle orantılı bir biçime getirilerek daha dolgun bir hale gelmesini ve istenilen şeklin kazanılmasını sağlayan işlemdir. Bu işlem su çekme kapasitesi yüksek ve vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit bazlı dolgu maddesinin enjeksiyon yöntemi ile dudak bölgesine uygulanması şeklinde yapılmaktadır.

  Anatomik olarak alt dudak üst dudağa göre biraz kalın, üst dudak ise alt dudağın 1 ila 2 mm kadar önünde olmaktadır. Hyalüronik asit içerikli Dudak Dolgusu ile bu oran konforlu, zahmetsiz ve güvenli bir şekilde yaratılabilmektedir. Ayrıca bu işlem dolgun bir dudak yapısı oluştururken, dudak çevresindeki ince çizginin ve kırışıklıkların ortadan kalmasını da sağlamaktadır.

  Jawline Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Jawline Dolgu
  Jawline Dolgu çene ve gıdının birleşim noktalarını netleştiren, çene köşelerini keskinleştiren ve çene ucunu sivrileştiren bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dudak Dolgusu uygulaması esnasında blok anestezi uygulanmaktadır. Böylece işlem esnasında acı seviyesi düşürülerek daha konforlu bir işlem yapılmasına olanak sunulmaktadır. Uygulama sırt üstü pozisyonda belli bir açıda yatarken, özel enjektörler içerisinde bulunan hyalüronik asit dolgu maddesinin ince bir iğne yardımı ile dudak bölgesindeki ve dudak konturlarındaki belirlenen noktalara enjekte edilmesi ile yapılmaktadır.

  İşlem süresi ortalama 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasında enjeksiyon noktalarında noktasal şekillerde az miktarda kanamalar görülebilmektedir. Bu kanamalar beklenilen bir durumdur.

  Dudak içerisinde enjekte edilen hyalüronik asit işlem sonrasında ortalama 6 ila 12 ay içerisinde emilerek vücuttan atılmaktadır. Bu nedenle işlemin bu süre sonrasında tekrarlanması gerekmektedir. Ayrıca ilk enjeksiyon tarihi sonrasında 1 ya da 2 hafta içerisinde kontrole gelinmesi istenmektedir. Kontrol esnasında gereklilik halinde ekstra enjeksiyonlar ya da küçük düzeltmelere ihtiyaç duyulursa belirlenen noktalara tekrar asit uygulaması yapılmaktadır.

  Dudak Dolgusunda Kullanılan Hyalüronik Asitin Özellikleri

  Dudak Dolgusu işleminde kullanılan hyalüronik asit, vücutta yer alan bağ dokunun ana yapı maddesidir. Yani cilt dokusunun temel elemanlarından bir tanesidir. Cilt dokusundaki parlaklık, nem, canlılık, renk ve sıkılık hyalüronik asit etkileri ile kendini göstermektedir.

  Özellikle bebek cildinde yüksek miktarda bulunan hyalüronik asit yaşla birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalmakta ve cildin su tutma kapasitesi doğru orantılı olarak düşmektedir. Bunun sonucunda da cilt dokusunda belirgin değişiklikler ortaya çıkmaktadır.

  Dolgu işlemi esnasında kullanılmakta olan hyalüronik asit, oldukça etkili ve cilde hacim kazandıran bir maddedir. Cildi pürüzsüz tutan ve dokuların onarılmasında rol oynayan bu madde, dudak dokusu ile uyumlu bir yapıya sahiptir.

  Bununla birlikte ciltte bulunan hücrelerin suyu tutmasını sağlayan bir yapısı bulunmakta ve asit enjeksiyonu sonrasında doğal bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Kısaca vücudun yapısında bulunan hyalüronik asit ile uygulanan bu dudak estetiğinin en doğal Dudak Dolgusu yöntemi olarak öne çıktığını söyleyebiliriz.

  Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

  Dudaklarda asimetri sorunu bulanan, şekillendirme ve dudak dolgunlaştırma ihtiyacı olan ve dudak kenarı sarkması yaşayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Estetik görünüme ihtiyaç duyan her birey tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek bu işlem herhangi bir mevsim sınırlaması olmadan dudaklara estetik bir görünüm verilebilmektedir.

  Dudak Dolgusu Sonrasında Görülen Yan Etkiler

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi alerjik bir etkiye sahip değildir. Bu nedenle uygulama öncesinde test enjeksiyonuna gerek duyulmadan hızlı ve güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Dudak Dolgusu uygulamaları sonrasında ortalama 24 saat süren bir kızarıklık ve şişme olabilmektedir. Bu kızarıklıklar ve şişlikler 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden düzelmektedir. Enjeksiyon kaynaklı bu şişliklerin etkisini azaltmak için buz uygulaması yapılabilmektedir.

  Bazı vakalarda enjeksiyon bölgelerinde küçük çaplı morarmalar oluşabilmektedir. Bu morarmalar beklenen etkilerdir. Morarma etkisi ortalama 5 ila 7 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Enjeksiyondan 12 saat sonra makyaj yapılabilmekte ve morluklar makyaj ile rahatlıkla kapatılabilmektedir.

  Enjeksiyon yöntemi ile dudak içerisinde verilen asit vücut tarafından atıldıktan sonra tekrarı gerekmektedir. Bu tip tekrarlayan uygulamaların cilt üzerinde herhangi bir zararlı etkisi oluşmamaktadır.

  Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

  Dudak Dolgusu uygulamasının başarılı olmasında ele alınacak en önemli kriter dolgu maddesinin kalitesidir. Ayrıca dolgu uygulamasının her kişiye aynı şekilde yapılan bir standart uygulama olmadığını belirtmek gerekir. yüz yapısına ve dudak şekline uygun doğal bir görünüm elde edilebilmesi için her bir kişide enjeksiyon noktaları ve enjekte edilecek asit miktarı birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle dolgu uygulaması öncesinde ön kontrol gereklidir.

  Dudak dolgusunda maksimum dolgun bir dudak ortaya çıkarmak yerine, kontürleri belirgin ve düzgün, üst dudaktaki V şekli belirli, çizgileri ortada ve pozitif bir görünüm ortaya çıkaran kalın ve estetik bir dudak dolgunluğuna sahip olunması gerekmektedir. Yanlış noktalara yanlış ya da fazla miktarlarda yapılan enjeksiyonlar veya beklentilerin fazla olması doğal olmayan bir görünümün ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle aşırı dudak kalınlaştırmadan kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.

  Dudak dolguları kişiye özel ve bireylerin ihtiyaç ve taleplerine göre planlanan bir uygulamadır. Bu uygulamalarda her iki dudak ya da bir tanesi dolgunlaştırılabilmektedir. Bu işlemdeki asıl amacın yüzün doğal yapısına uygun daha estetik ve çekici bir görünüm elde edilmesi olduğu unutulmamalıdır.

  Estetik prensipler doğrultusunda yüz şekline uygun en doğal dolgun dudak yapısının oluşturulması için gerekli değerlendirmeler ön kontrol esnasında yapılmaktadır. Kişiye özel ve ihtiyaçlara yönelik dudak dolgusunun enjeksiyon noktalarının belirlenebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca randevu talebinde bulunmak ve Dudak Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dudak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×