Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

İple Burun Kaldırma

İple Burun Kaldırma

  İple Burun Kaldırma; Ameliyatsız Burun Estetiği olan İple Burun Kaldırma burun ucu estetiği uygulaması tercih edilen basit bir şekilde düzeltilmesi mümkün olan burunlar için tercih edilen bir işlem olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen İple Burun Kaldırma Nedir? Nasıl Yapılır? ve İple Burun Kaldırma Kimlere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cerrahi yöntemlerin dışında İple Burun Kaldırma yöntemi burun dokusunda çok fazla değişim yapılmadan istenilen estetik sonuçların elde edilebilmesine olanak sunmaktadır. Özellikle burun ucu düşüklüğü probleminde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bu yöntemin estetik uygulamalar içerisinde en çok tercih edilen işlem olduğunu söylemek mümkündür.

  Rahat nefes almaya yardımcı olan burun kaldırma ya da asma yöntemi, burun ucunun kaldırılması ile ilgili noktalarda tercih edilebilecek en ideal yöntemdir. Özellikle burnun genel yapısının normal olması halinde ve cerrahi işlemin gerekmediği durumlarda burun kemiklerine dokunulmadan estetik işlem yapılmasına olanak sunmaktadır.

  İple Burun Kaldırma

  Ameliyatsız burun kaldırma işlemi öncesinde burun cildinin kalınlığı, burun kemeri, burun tabanının genişliği, burun sırtı, burun iç ve dış eğrilikleri, burun ucunun kabalığı, burun ucunun düşüklüğü, burun deliği asimetrisi, burnun yüz yapısı ile uyumu gibi parametrelerin değerlendirilmesine olanak sunmak ve tedavi planlamasının oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Burun içerisinden yapılan küçük bir kesi ile burun ucu kalkıklığını arttırmaya yönelik yapılan oldukça basit ve konforlu bu işlem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da İple Burun Kaldırma fiyatlarını öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Burun Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Burun Dolgusu
  Ameliyatsız Burun Estetiği tedavileri içerisinde yer alan Burun Dolgusu burun sağlığı dışında kalan estetik problemlerin dermal enjeksiyon yöntemi ile giderildiği ve azaltıldığı bir dolgu tedavisidir.

  İple Burun Kaldırma Nedir?

  Büyük ve kapsamlı burun estetiği operasyonlarının gerekmediği hastalarda basit burun estetiği uygulaması olarak tercih edilen bu işlem, basit bir şekilde düzeltilmesi mümkün olan burunlar için tercih edilen bir prosedürdür.

  Burun ucu düşüklüğü, burun sırtı üzerinde bulunan hafif kemer ve burun deliği asimetrisini düzelten bu uygulama, oldukça basit ve rahat bir iyileşme sürecine sahip olan, burun kemiği dokusunu koruyan ve hafif olgularda tercih edilen bir tekniktir.

  İple Burun Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Burun kaldırma işlemi öncesinde yapılan ön kontrol esnasında ilk olarak burun ve total yüz biçimi incelenmektedir. Bu inceleme esnasında kemik yapısı ve burun ucu kontrol edilmektedir. Burun yapısı ve problemlerinin incelenmesinin ardından hasta ve hekim diyalogları doğrultusunda ve beklentilerin netleştirilmesi ile birlikte ameliyatsız İple Burun Kaldırma yöntemine karar verilmesinin ardından burnun ölçüleri alınarak fotoğraflandırılmaktadır.

  Ameliyatsız burun estetiği uygulamasına geçilmesi ile ilk olarak burun lokal anestezi kullanılarak uyuşturulmaktadır. Çalışma yapılacak alanın uyuşturulması ile işlemin acısız, ağrısız ve daha konforlu sürdürülmesi sağlanmaktadır. Yalnızca burun içerisinin ince uçlu aletler yardımı ile küçük bir iğne girişinin sağlanmasının ardından burun kanatları üzerinden geçilen küçük bir sütur ile burun ucu kıkırdakları septum adı verilen kıkırdak desteğe asılmaktadır. Burnun şekillendirilmesinin ardından ortalama 10 – 20 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde işlem tamamlanmaktadır.

  İple Burun Kaldırma Kimlere Uygulanabilir?

  İple burun asma uygulamasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmayan, özellikle burnun genel yapısı dışında burun ucu bölümünden rahatsızlık duyan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Cerrahi operasyonların oluşturabileceği komplikasyon riskleri, yan etkiler ve iyileşme süreci gibi dezavantajları yaşamak istemeyen; kısa süreli iyileşme ile sosyal ve profesyonel hayata hızlı dönüş yapmak isteyenler için rahatlıkla tercih edilebilecek konforlu ve güvenli bir işlemdir.

  İple Burun Kaldırma Hangi Problemlerde Uygulanır?

  İple Burun Kaldırma estetiği ile burun ucu düşüklüğü giderilirken ek olarak burun kemerinin düzeltilmesini de mümkün kılmaktadır. Burun ucunun kaldırılması ile birlikte burun kemerinin estetik olarak daha az dikkat çekmesine yol açacağından yalnızca burun ucu düşüklüğünün ortadan kaldırılması için uygulanırken; aşırı kemerli görüntünün de azaltılması sağlanabilmektedir.

  Burun kaldırma yönteminde düzeltilen bir diğer problem ise; nefes alma sorunudur. Düşük burun ucu problemlerinde hava geçişinin zor olmasından dolayı, iple asma yöntemi sonrasında daha iyi nefes alış verişi sağlandığını söyleyebiliriz. Ayrıca burun deliği asimetrisi de burun askılama yöntemi ile düzeltilebilmektedir.

  İple Burun Kaldırma Seans Süresi

  İple Burun Kaldırma seans süresi burun üzerindeki problemlere bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 10 ila 20 dakika içerisinde tamamlanabilen oldukça basit bir işlemdir. Burun kaldırma tedavisi tek seans olarak uygulanmasına rağmen gereklilik hallerinde ve kalıcılığın arttırılması açısından ek uygulamalara ihtiyaç duyulabilmektedir.

  İple Burun Kaldırma – Asma Avantajları

  • Uygulaması kolay
  • Morarma ve ödem oluşmaz
  • Sosyal ve profesyonel hayata ertesi gün dönüş
  • Ağrısız, acısız, izsiz, tamponsuz ve alçısız işlem
  • İntranazal pansuman gerekmez
  • Burun kemiği dokusu korunur
  • Düşük komplikasyon riski

  İple Burun Kaldırma Sonrası Görülen Etkiler

  • Burun ucundaki kalkıklık artar
  • Burun ucundaki kabalık azalır / gider
  • Burun boyu kısalır
  • Burun ucu uzar
  • Burnun yan görünümü estetiklik kazanır
  • Burun kemeri minimal düzeltilir

  İple Burun Kaldırma Yan Etkileri

  İşlem sonrasında hızlı bir iyileşme görülmektedir. Cerrahi bir operasyon olmadığı için ameliyat sonrasında görülen morarma etkilerine sahip değildir. Bunlara ek olarak cerrahi müdahalelerden farklı olarak ağrı şikayeti oldukça az görülmekte, dikiş aldırmaya gerek duyulmamakta ve burun alçısı yapılmamaktadır.

  İple Burun Kaldırma işlemi burun yapısına göre uygulanacak müdahalenin detaylarına bağlı olarak çeşitlilik ve değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle tedavi öncesi ön kontrol ile tedavi parametrelerinin oluşturulması, kullanılacak ip miktarının belirlenmesi ve ek uygulamalara ihtiyaç duyulup duyulmadığı gibi parametrelerin belirlenebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Burnun genel görüntüsünü tümü ile değiştirmek istemeyen yalnızca burun ucu düşüklüğü şikayeti bulunan hastalar için tercih edilen burun ucu girişimi öncesinde ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da İple Burun Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Burun Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×