Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kavitasyon

Kavitasyon

  Kavitasyon; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi yöntemleri içerisinde kullanılan Kavitasyon, işlem esnasında yağ hücrelerinin parçalanarak vücuttan atılmasında rol oynayan etkin bir prosedür olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? Kavitasyon Nasıl Uygulanır? ve Kimler İçin Uygundur? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri içerisinde en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan Kavitasyon, yağ hücrelerinin parçalanarak atılmasında rol oynayan bir tedavidir. Ses dalgaları ile etkinliğini gösteren bu yöntem, ultrasound ve elektropadler aracılığı ile zarar görmüş bu yağ hücrelerinin atılmasına yardımcı olarak bölgesel zayıflama etkisini göstermektedir.

  Kavitasyon

  Kavitasyon, istenmeyen yağlanma problemlerini ortadan kaldırmak, yerleşmiş bölgesel yağları eritmek, selülitli bölgelerin portakal kabuğu görünümünü değiştirmek ya da azaltmak amacı ile kullanılan çok güçlü bir sistemdir. Bununla birlikte güç ayarları üzerinde yapılan değişiklikler sonrasında güçlü ultrason dalgaları ile incelme etkisi gösterirken aynı zamanda cildi sıkılaştırma etkisi bulunmaktadır.

  Liposuction uygulamasının risksiz bir alternatifi olarak tercih edilen ve yağ hücrelerinin eritilmesi esasına dayanan bölgesel incelme tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek yağlanma probleminin derecesinin belirlenmesi, seans sürelerinin ve sayılarının planlanması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Bölgesel yağ fazlalıklarını ve birikimlerini azalmak, vücuda yeniden şekil vermek amacı ile uygulanan tedavi yöntemi ile bölgesel yağ problemlerini ortadan kaldırmak ya da selülit görünümünü hafifletmek için randevu talebinde bulunmak ya da Kavitasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lenf Drenaj
  BENZER TEDAVİLER
  Lenf Drenaj
  Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi yöntemlerinden olan Lenf Drenaj, ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bir prosedürdür.

  Kavitasyon Nedir?

  Kavitasyon işlemi, düşük ultrason dalgalarına dayanan doğal ve sağlıklı bir uygulamadır. İhtiyaca yönelik olarak geliştirilmiş ve etkin bir yağ parçalama tedavisi olarak kullanılan bu işlem, ultrasonun yayılması ile yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınçlı değişikliklerin ortaya çıkmasına dayanmaktadır. Cerrahi olmayan uygulama, yağlar üzerinde oluşan köpüklenme, genişleme ve patlamaya yol açmaktadır. Kavitasyon olarak adlandırılan bu etki yağların sıvılaştırılarak hücre duvarlarını tahrip etmekte ve yağların yapısını bozmaktadır.

  Kavitasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı Kavitasyon uygulamasında, yağ hücrelerinin duvarlarını parçalamak için yüksek frekanslı ses dalgalarından yararlanılmaktadır. Bu ses dalgaları yağ hücrelerinin içeriğini vücudun akışkan alanlarına sızdırmaya yardımcı olmaktadır. Bu sızma etkisi ile birlikte lenf sistemi tarafından atık malzeme karaciğerde işlenerek atılmaktadır.

  Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

  Uygulama öncesinde tedavinin etkinliğinin arttırılması ve yağ parçalanma etkisinin ortaya çıkabilmesi için uygulama öncesinde bol su alınması istenmektedir. Özellikle parçalanan yağların lenf drenaj yöntemi ile atılabilmesi için 1 ila 2 gün öncesinde an az 2,5 lire su tüketilmesi gerekmektedir.

  Herhangi bir anestezik işlem yapılmadan ve cildin dış yüzeyine uygulanan bu yöntem tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı uygulamalarda ses dalgalarının vücut üzerinde oluşturmuş olduğu titreşim minimum seviyede rahatsız eden bir tabloya yol açabilmektedir. Ancak bu etki tamamen zararsız ve uygulamanın bitmesi ile ortadan kaybolmaktadır.

  Kavitasyon Hangi Bölgelerde Uygulanır?

  Bölgesel yağlanma ya da selülit tedavilerinde derin, yüzeyel, kalın, ince, sert ya da yumuşak yağ dokusu e selülit üzerinde etkinliğe sahiptir. Kavitasyonel etki ile rahatlıkla ve güvenle uygulama yapılan bölgeler ise; karın, bel, kalça, basen, iç ve dış bacak, kol ve sırtta çözülemeyen tempo yağların bulunduğu alanlardır. Bu alanlarda direkt olarak yağlar hedeflendiği için güvenli bir şekilde kullanılabilir özelliktedir.

  Kavitasyon Kimlere Uygulanır?

  Ağrısız ve acısız bir işlem olan bu tedavi hamile ve emziren kadınlara, karaciğer bozukluğu olan, enfeksiyonu bulunan ve böbrek taşı bulunan kişilere uygulanmamaktadır. Bununla birlikte yara ve dermatitli hastalara, kulakta sabit işitme cihazı bulunanlara, akut ya da kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış hastalarda kullanılmamaktadır. Bunun dışında bölgesel yağlanma şikayeti bulunan her kişiye güvenle uygulanabilmektedir.

  Kavitasyon Seans Süresi ve Sayısı

  İlk seanstan itibaren etkisini gösteren bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde kullanılan bu yöntemden iyi sonuçların alınabilmesi için 6 ila 8 seans arasında uygulanmaktadır. İşlemin seans aralıkları ise 3 – 7 gün arasındadır. Uygulamanın seans süresi ve seans sayıları bölgesel yağlanma şikayetinin bulunduğu alana ve yağlanma probleminin derecesine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 60 ila 120 dakika arasında sürmektedir.

  Kavitasyon Sonrası Görülen Etkiler

  Tedavinin etkilerini ilk seans sonrasında ölçülebilir derecede görmek mümkündür. Anında ve uzun süreli sonuçlar ortaya koyan tedavinin daha belirli etkileri ve farkları uygulamadan 72 saat sonra ortaya çıkmakta ve görülebilmektedir. İlk etkilerin ortaya çıkması ile birlikte uygulama bölgesindeki cilt dokusunda ve kaslarda sıkılaştırıcı bir etki ortaya çıkarmaktadır. Böylece incelme etkisi ile birlikte gevşeyen ya da sarkan cilt dokusunun sıkılaşmasına ve gerilmesine katkı sağlayarak cilt dokusunun elastikiyetini yeniden kazandırmaktadır.

  Tüm bu etkiler ve tedaviden elde edilen sonuçlar yağlanma probleminin süresine, yoğunluğuna ve lenf dolaşım sistemine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yoğun yağlanma birikimleri olgunlaşmamış yağlara göre daha zor atılmaktadır. Bu nedenle tedaviden görülen etkilerin yağlanma derecesi ile direkt olarak doğru orantılı olduğunu söyleyebiliriz.

  Selülit için de etkin bir tedavi şekli olan selülit tedavisinde uygun beslenme programı ile desteklendiğinde kilo verme etkisine sahip olan Kavitasyon işlemi sonrasında etkinliğin arttırılması amacı ile bol su içilmesi önerilmektedir.

  Kavitasyon Yan Etkileri

  Kavitasyon uygulamasının yan etkileri nadir görülmekle beraber tedavi bölgesinde kızarıklık şeklinde kendini göstermektedir. Bu kızarıklık ise birkaç saat içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır.

  Bölgesel yağlanır vücudun kendi filtrasyon sistemi ile işlenmesine ve doğal yollar ile atılmasına yardımcı olan bu tedavi cerrahi yöntemlere kıyasla ağrı, kanama, yara izi, enfeksiyon riski ve iyileşme süreci gerektirmeyen oldukça konforlu bir işlemdir. Bu nedene uygulama sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür.

  Ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı ve yağları parçalayarak bölgesel yağlanma şikayetini ortadan kaldıran bölgesel zayıflama yöntemi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve çok kısa sürede etkili sonuçlar alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Lokalize olmuş yağ dokularını ve selülitli dokuları tedavi ederek yağlanma problemini ortadan kaldıran ve portakal kabuğu görünümünün önüne geçerek ciltte sıkılaşma etkisi ortaya çıkaran işlem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ya da Kavitasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kavitasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×