Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk Altı Beyazlatma

  Koltuk Altı Beyazlatma; Koltuk altı bölgesinde pigmentasyon sorunu olarak kendini gösteren cilt kararmalarında hızlı ve etkin çözüm olarak tercih edilen Koltuk Altı Beyazlatma işlemi kararma üzerinde etkisini gösterirken, gözeneklerin sıkılaşmasını ve cilt kalitesinin de artmasını sağlayarak etkinliğini göstermekte olup, cilt dokusunun sağlıklı görünümünü destekleyen bu işlem öncesinde merak edilen Koltuk Altı Neden Kararır, Lazerle Koltuk Altı Beyazlatma, Seans Sayısı ve Süresi hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Koltuk altı bölgesinde ortaya çıkan cilt kararmaları oldukça rahatsız eden bir durumdur. Hem kadınlar hem de erkekler için estetik soruna yol açan bu kararma, koltuk altı bölgesindeki aşırı pigmentasyon problemi olarak değerlendirilmektedir. Pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan ve estetik kusur olarak değerlendirilen bu tablo, esmer tenli kişilerde daha sık kendini göstermektedir.

  Koltuk Altı Beyazlatma

  Cilt üzerinde sürtünme bölgelerinde ve koltuk altında ortaya çıkan koyu renkli lekeler ve kararmalar pek çok kişi tarafından çözüm aranan bir problemdir. Dolayısıyla koltuk altında cilt lekesi ve kararma gibi şikayetlerinde Koltuk Altı Beyazlatma yöntemlerine ilişkin pek çok alternatif seçeneğe başvurulduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu alternatif seçenekler söz konusu bölgedeki kararmalarda başarılı ve etkili sonuçlar vermemekle birlikte kararma problemlerinin artmasına yol açabilmektedir. Hatta yapılan yanlış uygulamalar cilt dokusunun tahriş olmasına ve zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle koltuk bölgesinde yaşanılan kararmalarda ve leke problemlerinde profesyonel bir tedavi metoduna başvurulması önemlidir.

  Esmer tenli kadınlarda ve erkeklerde dikkat çekici bir estetik soruna yol açan koltuk altı kararmalarına ve leke problemlerine, Koltuk Altı Beyazlatma yöntemleri ile profesyonel bir yanıt alabilmek ve cilt tonunun eşitlenmesini sağlayabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Uygulamış olduğumuz tedavi ile gözle görülür etkiler sağlanmakta ve koltuk altında kararmaya neden olan pigmentler baskılanmaktadır.

  Cilt Beyazlatma
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Beyazlatma
  Cilt Beyazlatma estetik, kozmetik ve psikolojik sorunlara neden olan cilt kararmalarında ve pigmentasyon problemlerinde kullanılan enjeksiyon uygulamalarını ve teknolojik sistemleri içerisinde barındıran tedavi ve yöntemlerdir.

  Koltuk Altı Neden Kararır?

  Koltuk altı bölgesinin diğer cilt bölgeleri ile aynı tonda olması gerekmektedir. Ancak bir takım faktörlere bağlı olarak ton farkları, lekeler ve kararmalar görülebilmekte ve koltuk altı bölgesinde daha koyu bir cilt tonu oluşabilmektedir.

  Vücudun koltuk altı gibi kıvrımlı bölgelerinde ortaya çıkan bu kararmalar, genellikle melanosit olarak adlandırılan pigment hücrelerinden kaynaklanmaktadır. Melanosit hücrelerinin arttığı bölgelerde cilt tonu daha koyu bir renge dönmektedir. Bu nedenle koltuk altı kararma problemleri beyaz tenli kişilere göre esmer tenli kişilerde daha sık görülmektedir. Bu nedenle Koltuk Altı Beyazlatma yöntemine başvuran kişilerin pek çoğunun cilt tonu koyu olan yani esmer tenli kişilerden oluştuğunu söylemek mümkündür.

  Tüm bunların dışında bu tabloya neden olan en önemli etken; melanosit üretiminin uyarılmasıdır. Koltuk altının tahriş edilmesi, aşırı kiloya bağlı sürtünme, hormon sendromları, bakteriler, bazı ilaçlar, deodorant ve diğer ter önleyiciler koltuk altındaki menaosit üretimini tetikleyebilmektedir. Bunun sonucunda söz konusu bölgede lekeler hatta kararmalar ortaya çıkabilmektedir. Özellikle koltuk altı kıllarının alınma yöntemi kararmada önemli rol oynamaktadır. Traş ya da ağda yöntemi ile sıklıkla tahriş edilen koltuk altında kararma şikayetlerinin daha sık görüldüğünü söyleyebiliriz.

  Koltuk Altı Beyazlatma

  Koltuk altı bölgesindeki koyulaşan cilt tonunun açılmasına yönelik pek çok yöntem ya da tedavi bulunduğunu söyleyebiliriz. Koltuk Altı Beyazlatma kremleri, ilaçlar ve doğal yöntemler bölgedeki şikayetlerin hafifletilmesine yönelik uygulanmaktadır. Ayrıca bazı uygulamalar yan etkiye yol açabileceği gibi pigmentasyonu arttırabilmektedir.

  Estetik görünüm olarak sorun yaratan, koltuk altı bölgesindeki kararma ve renk değişikliklerinin giderilmesi ile eski cilt renginin yeniden kazandırılması için kullanılan en etkili yöntem lazer yöntemidir. Lazer yöntemi Koltuk Altı Beyazlatma işleminde pigmentasyon sorununun önüne geçerek, koltuk altındaki cilt tonunu eşitlemektedir. Pigment açıcı etkisinin yanı sıra cildin en üst tabakasına yerleşmiş olan melanin hücrelerinin parçalayarak tüm dirençli lekelerde etkili ve kalıcı çözümlere olanak sunmaktadır.

  Lazerle Koltuk Altı Beyazlatma

  Kliniğimizde kadınlara ve erkeklere uygulamış olduğumuz lazerle Koltuk Altı Beyazlatma yöntemi oldukça hızlı, güvenilir ve etkili bir işlemdir. Koltuk altı kararmalarına basit çözüm sunan bu tedavi yöntemi, kararmaya karşı alınan bir önlem olarak da nitelendirilebilir. Uygulama esnasında derinin üst ve alt tabakasına etki etmesi nedeni ile bölgede mikro hasarlara yol açarak, cildin kendi kendini tamir etme ya da iyileştirme prensibi doğrultusunda çalışmaktadır. Bu nedenle koltuk altında aydınlatma etkisi yaratmaktadır.

  Daha çok kadınlar tarafından tercih edilen beyazlatma işlemi, cilt tonuna ve kararma sorunun derecesine göre uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında çok kısa süre içerisinde gözle bir etki sağlamaktadır. İşlem esnasında yapılan lazer atışları cilt dokusunun gözenekleri arasından gönderilmektedir. Bu ışınlar aracılığı ile cilt dokusunun yenilenmesi uyarılmaktadır.

  Çok kısa süre içerisinde etkisini gösteren işlemde temel olarak lazer ışığının etkisinden yararlanılmaktadır. Bu etki ile cilt üzerinde bulunan epidermis tabakasının uzaklaştırılması sağlanmakta ve sağlıklı cilt dokusunun etkin ve kalıcı bir şekilde ortaya çıkması sağlanmaktadır. Koltuk Altı Beyazlatma işlemi leke ve kararma üzerinde etkisini göstermekle birlikte, gözeneklerin sıkılaşarak koltuk altı cilt dokusunun daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasına olanak sunmaktadır.

  Koltuk Altı Beyazlatma Seans Süresi ve Sayıları

  Koltuk Altı Beyazlatma işleminin seans süresi ve sayısı kararmanın kapladığı alanın muayenesinin yapılmasının ardından belirlendiğini ifade edebiliriz. Bu nedenle ön kontrol yapılmamış bir durum için seans süresinden ve işlem sayısından bahsetmek pek mümkün değildir. Ancak genel olarak her iki koltuk altındaki tüm bölgelerin beyazlatılabilmesi için iki farklı seansa ihtiyaç duyulduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte muayene esnasında tercihe bağlı olarak her iki koltuk altının aynı seans içerisinde beyazlatılabilmesi talep edildiği takdirde, işlem her iki koltuk atı için aynı seans süresi içerisinde yapılmaktadır.

  Cilt beyazlatma işlemi uygun durumlarda yalnızca tek bir seansta bile iyi sonuçlar vermektedir. İhtiyaç halinde ve kararma seviyesinin fazla olduğu durumlarda seans süreleri ve sayıları arttırılabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki; işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlara uyulması halinde tedavinin etkinliği olumlu yönde ilerlemektedir.

  Tedavi Sonrası Görülen Etkiler

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz beyazlatma tedavisi kalıcı etkidedir.  Sağlığa zarar vermeyen güvenli bir tedavi yöntemi olan bu uygulama, kolay bir yöntem olmakla birlikte kişinin günlük yaşantısına rahatça devam etmesine olanak sunmaktadır. Pürüzsüz ve canlı bir renkte cilt görüntüsünün elde edilmesine olanak sunan tedavinin ilk etkileri işlem esnasında görülmeye başlamaktadır.

  Kararma üzerinde hızlı açılma sağlayan beyazlatma tedavisi için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz muayenemizden yararlanarak Koltuk Altı Beyazlatma hakkında bilgi alabilir ve ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Bu fiziki muayene esnasında kararmanın seviyesi, yaygınlığı, cilt tonu ve tedavinden beklenen etkiler değerlendirildikten sonra bir tedavi planı oluşturulmaktadır.

  Seans süreleri ve sayılarını içeren tedavi planı sonrasında beyazlatma işlemine geçilmektedir. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden tedaviye ilişkin tüm sorularınızı bize iletebileceğiniz gibi, muayene için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Koltuk Altı Beyazlatma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×