Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon; Farklı dalga boylarına ve çalışma prensiplerine sahip yeni nesil teknolojik cihazlar ile uygulanan Lazer Epilasyon uygulamaları ile istenmeyen kılları vücuttan uzaklaştırmak mümkün olup, Epilasyon Tedavileri öncesi merak edilen Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?, Nasıl Uygulanır ve Seans Sayıları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İstenmeyen tüyler, hem bayan hem de erkekleri çok fazla uğraştıran ve estetik sorunlara yol açan bakım problemleri arasındadır. Özellikle yaz aylarında zarif, pürüzsüz ve tüy sorunu olmayan bir cilt yüzeyine sahip olmak isteyenler; ağda, epilatör ya da jilet gibi yöntemler ile bu tüy sorunun üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Ancak bu tip geleneksel uygulamalarla tüy probleminin sonlandırılması pek mümkün olmamaktadır.

  Lazer Epilasyon

  Son dönemlerde hızla yayılan Lazer Epilasyon uygulaması ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Acılı ve zahmetli işlemler yerine daha etkili ve kalıcı çözümler sunan uygulama ile tüysüz bir cilt yapısına sahip olmak kaçınılmazdır.

  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte etkinliğini ve güvenirliliğini kanıtlamış olan lazer uygulamasında istenmeyen tüylerin yok edilmesi amacı ile farklı lazer cihazları tercih edilmekte ve her bir farklı kıl türünde uzun süreli etkinin elde edilmesi sağlanmaktadır.

  Tüm Vücut Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Tüm Vücut Lazer Epilasyon
  Tüm Vücut Lazer Epilasyon, istenmeyen vücut kıllarının yeni nesil teknolojik sistemler ile kalıcı etkiler ile vücuttan uzaklaştırılmasını amaçlayan epilasyon işlemidir.

  Kalıcı Lazer Epilasyon Tedavisinde Kullanılan Teknolojiler

  Son teknolojinin başlıca sistemlerini kullanmış olduğumuz lazer uygulaması ile deri ve ter bezlerine zarar vermeden yalnızca kıl köklerini hedef alarak istenmeyen tüy probleminin önüne geçmekteyiz. Kişiye özel planlanan lazer uygulaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol ve test seansını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Lezer, ışıktan farklı olarak lazer ışığının tek dalga boyunda tek ve düz bir demet halinde yayılmasıdır. Epilasyon, cihazların yardımı ile selektif fototermolizis lazer ışını zararsızca ve deri arasındaki en uygun etkileşimi sağlayarak cilt yüzeyi üzerindeki istenmeyen tüyleri yok etme prensibine dayanan bir tedavidir. Bu lazer uygulaması birden fazla seanstan oluşan, tüylerin lazer ışığı aracılığı ile kontrollü atışlar yapılarak tahribata uğratılmasına ve sonlandırılmasına yönelik yapılan medikal bir uygulamadır.

  Lazerle epilasyon istenmeyen tüylerin sonlandırılmasında kullanılan en sağlıklı ve en hızlı yöntemdir. Bu uygulama esnasında cilt yüzeyine uygulanan lazer enerjisi, kıl köklerine melanin pigmenti sayesinde ulaşarak kökleri ısı enerjisi ile yok etmekte ya da uzama özelliklerini kaybetmesine yol açmaktadır.

  Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Lazer epilasyon uygulamaları “selektif fototermolizis” prensibi üzerine çalışmaktadır. Bu prensiple lazer atışlarının renkli kıllar üzerine özgün ve yoğun bir şekilde gönderilmesi sonrasında ışığın kıl kökünde yoğunlaşması ile ortaya çıkan ısı enerjisi sayesinde kıl köklerinde bir tahribat ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda da çevre dokuya zarar vermeden birbirini izleyen birkaç seans sonrasında uygulama yapılan bölgelerdeki istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilmektedir. Böylece Epilasyon ile istenmeyen tüy sorununa kalıcı ve etkili bir sonuç elde edilmiş olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Epilasyon tedavisi esnasında uygulama yapılacak bölgedeki tüylerin temizlenmiş ve kısaltılmış olması istenmektedir. Tüylerin kısaltıldığı bölgelere lazer ile tarama işlemi yapılmaktadır. Lazer atışları esnasında enerjinin deriden geçmesi ile kıl köklerinde tahribat oluşmaktadır. Bu işlem uygulama alanının genişliğine göre birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilmektedir.

  Tarama işleminin sonlanmasının ardından uygulama yapılan bölgedeki tüylerin kendi kendine dökülmesi ve lazer etkisinin kendisini göstermesi beklenmektedir. Profesyonel cihazlar ve uzman kişiler tarafından uygulanması gereken ciddi bir tedavi olan bu işlemin ilk etkileri sonrasında istenmeyen tüyler üzerinde kalıcı çözümler elde etmek mümkündür.

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

  Kıl oluşumunu tamamlamış ve lazer uygulamasına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan tüm kadın ve erkek lazer epilasyon yaptırabilir. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan bu uygulama; koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, göbek, kol, bacak, yüz, kulak, sırt, bel göğüs, kol, bıyık, çene, boyun, ense ve sakal gibi tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

  Lazer Epilasyon Seans Süreleri ve Sayıları

  Her seans uygulamanın yapılacak olduğu bölgenin genişliğine göre farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Bunun dışında kıl yapısı, uygulama alanı, ten rengi gibi faktörler de işlemin seans sürelerinin ve sayılarının değişmesinde etkili rol oynamaktadır.

  Özellikle epilasyon uygulamasında ele alınan en önemli faktör kıldır. Bu nedenle işlem esnasında lazer ışınlarının kıl üzerinden kıl köklerine gönderilmesi sonucunda kılların kendiliğinden dökülmesi beklenmektedir. Bu aşamada da bir sonraki lazer işlemi için yeni bir kıl çıkışı beklenerek yeni seans süresi planlanmaktadır. Bu süreler genellikle 6 ila 8 hafta arasında değişmektedir. Ancak bazı bölgelerde ve kıl yapılarında bu sürelerde değişiklik olabildiği gibi 8 ila 12 hafta gibi bir süre kıl çıkışı görülmemektedir. Bu nedenle tedavi sonrasında elde edilen bu tablolarda tedavinin etkinliğine göre seans süreleri ve sayıları belirlenmekte diyebiliriz.

  Lazer Epilasyon Zararları Var Mıdır?

  Lezar epilasyon yaptıranların yorumları ve sonuçlara bakıldığında lazer epilasyonun sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Ancak deri hastalığı olan ve ağır ilaç tedavisi gören kişilerden Lazer Epilasyon uygulaması öncesinde hekim onayı talep edilmektedir. Ayrıca işlem bölgesinde iltihap ya da açık yara bulunan kişilerde epilasyon uygulaması yapılmamaktadır.

  Kronik ya da genetik bir hastalığın veya cilt probleminin bulunması halinde tedavi öncesinde muhakkak bu durumun belirtilmesi gerekmektedir. Özellikle ileri derecede sedef hastalığı tedavilerinde kullanılan ilaçlardaki etken maddelerden kaynaklı olarak en az 6 ay süre ile lazer uygulaması yapılmamaktadır. Tüm bunların dışında hamilelik sürecinde lazere tedavisi uygulanmamaktadır.

  Ayva tüylü ve beyaz tüylü olan kişilerde lazer etkinliğini göstermemektedir. Bu nedenle bu tip tüy gruplarına sahip bazı hastalarda Lazer Epilasyon tedavisi sonuçsuz kalınabilir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tedavi sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür. Ancak ilk 24 saatlik süre içerisinde uygulama bölgesine sıcak su uygulaması yapılmaması, kaşınmaması ve parfüm gibi ürünlerin kullanılmaması önerilmektedir. Bunun yanı sıra uygulama bölgesinin bir sonraki seansa kadar güneş koruyucu kremler aracılığı ile UV ışınlarından korunması istenmektedir.

  Uygulamadan sonra ortaya çıkan kıl çevresindeki kırmızılıklar ve çok hafif kabarıklar uygulamanın etkisidir. Bu etkilerin hafifletilebilmesi için kısa süreli soğuk uygulaması yapılması yeterlidir. Bu bölgelere nemlendirici ya da krem gibi ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir. Soğuk uygulama sonrasında etkiler kendiliğinden hafifleyerek geçmektedir.

  Bir sonraki seans süresine kadar kılların uzaması halinde kıl kökünü etkilemeden kılların kesilmesi mümkündür. Ancak cımbız ve ağda gibi kılı kökünden ayıran yöntemlerin uygulanmaması gerekmektedir.

  Lazer Epilasyonun Etkinliği ve Kalıcılığı

  Cilt tipi, kıl folikülü, uygulama alanı ve diğer yapısal özellikliklere bağlı olarak epilasyon etkinliği değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle doğru tedavi planlaması ile hasta tatmini sağlanmaktadır. Hormonal bir sorunun söz konusu olmadığı durumlarda kıl ve ten rengine uygun seçilen tedavi yöntemi ve planlaması ile kıl köklerindeki tüy üretimi kalıcı bir şekilde durdurulabilmektedir. Bununla birlikte kliniğimizde kullanmış olduğumuz cilt ve tüy yapısına uygun cihazlar sayesinde tüy köklerinin üzerinde kalıcı etkiler elde edilmektedir.

  Cilt özellikleri ve kıl yapısı epilasyon başarısında büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla tedavi öncesinde gerçekleştirilen ön kontrol esnasında test atışları yapılmakta ve kıl özelliklerine göre cihazların seçimi yapılarak bir tedavi planlaması belirlenmektedir. Bu nedenle epilasyon tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve tedavi planlamasının oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×