Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer Epilasyon Cihazları

  Lazer Epilasyon Cihazları: Lazer epilasyon tedavisinde etkin ve başarılı sonuçların elde edilebilmesi, kıl ve cilt tiplerine göre uygulama yapılabilmesi için nanometre cinsinden farklı dalga boylarına sahip Lazer Epilasyon Cihazları ile uygulanmakta olup Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar, Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir? ve Lazer Epilasyon Cihazlarının Özellikleri hakkında merak  ettiğiniz konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kıl foliküllerinde yerleşmiş olan melaning adındaki siyah boya maddelerini hedef alarak bu kıl köklerinde emilen lazer ışınları, ısı enerjisine dönüşerek anajen yani aktif büyüme ve gelişme fazındaki kılların fonksiyonlarını tahrip etmektedir. İstenmeyen yüz ve vücut kıllarını kıl kök hücrelerini kontrollü olarak hasarlara uğratan lazer epilasyon tedavisi etkin ve başarılı sonuçların elde edilebilmesi, kıl ve cilt tiplerine göre uygulama yapılabilmesi için nanometre cinsinden farklı dalga boylarına sahip lazer tipleri ile uygulanmaktadır.

  Lazer Epilasyon Aşamaları
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Aşamaları
  Her cilt tedavisinde olduğu gibi lazer epilasyon işlem aşamaları da cilt ve kıl karakterinin analiz edilmesi ile başlamakta olup doğru cihaz seçimi sonrasında seans planlaması ile devam etmektedir.

  Lazer Epilasyon Cihazları

  Nanometre cinsinden ışık dalga boylarına göre isimlendirilen ve sınıflandırılan cihazların seçimleri klinik muayene esnasında test atımı yapılarak belirlenmektedir. Böylece doğru cihaz, doğru doz ve seans takvimi ile istenmeyen vücut ve yüz kıllarını tümü ile yok etmek mümkündür. Ayrıca doğru tedavi planlaması ile kıllarda ve kıl köklerinde maksimum etkinlik elde edilerek en zorlu kıl tiplerinde ve işlem bölgelerinde de optimum başarı elde edilmiş olmaktadır.

  Geliştirilmiş Lazer Epilasyon Cihazları ile üretilen ışığın bir el aleti ile cilt üzerine uygulandığı ve cilt ile sınırlı kalarak kıl köklerinde etki mekanizmasını çalıştırdığı Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde ideal cihazın seçilmesini sağlamak ve kişisel seans takviminin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; hedefe ve ihtiyaca uygun etkin sonuçlar elde edebilirsiniz.

  Ciltten kıllara kıllardan da kıl köklerine ulaşarak enerjiyi absorbe etmesini sağlayan lazer ışınlarını üreten yeni nesil Lazer Epilasyon Cihazları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

  Lazer Epilasyon Cihazları içerisinde farklı tipler bulunmaktadır. Kalıcı epilasyon sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan bu cihazlar kıl rengi, cilt rengi, kıl kalınlığı, kıl köklerinin derinliği, kıl yoğunluğu ve cilt hassasiyeti gibi parametrelere göre seçilen ve nanometre cinsinden farklı ışık boylarına sahip olan bu cihazlar kullanıldıkları alanlara göre de değişmektedir.

  Başarılı ve etkin lazer epilasyon seçimi için ilk lazer epilasyon aşaması doğru cihaz seçimidir. Bu amaçla farklı kıl karakterlerinde ve cilt renginde etkinliğe sahip olan cihazlardan ideal olanı seçilerek bir el aleti aracılığı ile 15 mm çapında bir alan tek seferlik olarak tekli atışlar ile taranmaktadır. Bu test atımı cildin ve kılın lazer epilasyona vermiş olduğu yanıtın değerlendirilmesini sağlamaktadır. Daha sonrasında epilasyona uygunluğun, yan etkilerin ve olası sonuçların da değerlendirilmesi ile doz ve seans takvimi oluşturulmaktadır.

  Lazer epilasyon tedavilerinde kullanılan yeni nesil lazer tipleri nanometre cinsinden ışık boyları ile adlandırılmaktadır. Yüz ve vücut kıllarında etkin ve başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bu cihazlar:

  • Diode Lazer Epilasyon
  • Alexandrite Lazer Epilasyon
  • Nd Yag Lazer Epilasyon
  • Tarama Lazer Epilasyon
  • Buz Lazer Epilasyon

  Diode Lazer Epilasyon Cihazı

  Lazer Epilasyon Cihazları içerisinde 810 nanometre dalga boyuna sahip Diode Lazer Epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon tipine göre ciltte daha derine inen ışık boyuna sahiptir. Diğer lazer epilasyon cihazlarından daha uzun dalga boyunda olması koyu cilt renklerinde dahi tedavi ve seans süresi açısından değişkenlik göstermesine olanak tanımaktadır. Işınların cildin derinliklerine inerek derin yerleşimli kıl köklerine etkin bir şekilde ulaşması seanslardan başarılı sonuçların alınmasına olanak tanırken, dalga boyundaki uzunluk koyu cilt renklerinde de işlem yapılmasını sağlamaktadır. Kontrollü atışlar esnasında kıl köklerini direkt olarak hedef alırken cildin alt katmanlarında ya da çevre dokularda istenmeyen bir hasar ya da olumsuz etki oluşturmamaktadır. Kıl ve kıl köklerindeki melanin pigmenti üzerine yoğunlaşarak etki mekanizmasını çalıştırmaktadır.

  Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı

  Alexandrite Lazer cihazı 755 nanometre dalga boyuna sahip epilasyon cihazı tipidir. Oldukça pratik, etkin ve güvenilir bu cihaz teknik özellikleri sebebi ile açık renkli ciltlerde tercih edilmektedir. Diode Lazer tipinde olduğu gibi bu cihaz tipinde de hedef direkt olarak kıl kökleri olduğu için kıllar işlem sonrasında dökülerek vücuttan uzaklaşmaktadır. Böylece seans sonunda da pürüzsüz bir cilt ile hasta memnuniyetini sağlamış olmaktadır.

  Alexandrite epilasyon tipi ile koyu ciltlerde işlem yapılması tercih edilmemektedir. Bu cihaz ile işlem yapılması uygulama bölgesinde yan etki olasılığını arttırmaktadır. Özellikle ince karakterli kıllarda kılların tetiklenerek artmasına neden olabilmektedir. Yalnızca açık cilt tiplerinde kullanılarak doğru dozlarda ve seanslarda başarılı, etkin ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Nd Yag Lazer Epilasyon Cihazı

  Lazer Epilasyon Cihazları içerisindeki Alexandrite Lazer tipinden farklı olarak yalnızca koyu cilt tipleri için geliştirilmiş olan Nd Yag Lazer Epilasyon cihazı 1064 nanometre dalga boyundadır. Dalga boyunun fazla olması işlem esnasında hissedilecek batma hissini de arttırmaktadır. Diğer Lazer Epilasyon Cihazları arasında kullanımı ve kullanım alanları kısıtlı olan bu tip test atımı sonrasında belirlenen dozlarda uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Hemoglobin üzerine yoğunlaşan ve kıl köklerini besleyen damarları etkileyen bu cihaz seçiminde klinik muayene ve test atımı oldukça önemlidir.

  Tarama Lazer Epilasyon Cihazı

  Tarama Lazer Epilasyon tipi scanner yöntemi ile işlem yapılmasına olanak sunan bir sistemdir. Hızlı ve maksimum fayda sağlanmasına olanak sunan bi cihaz ince ve açık renkli kıllar üzerinde etkinliğini göstermektedir. En hızlı lazer epilasyon sistemi olarak da adlandırılan Tarama Epilasyon farklı cilt renginde ve cilt hassasiyetinde uygun planlama oluşturulmasına da olanak tanımaktadır. Scanner epilasyon ile her bölgede işlem yapılırken özel kullanım ayarı ile her mevsim kişiye özel şekilde işlem yapılmasına da olanak tanımaktadır.

  Buz Lazer Epilasyon Cihazı

  Yeni nesil Lazer Epilasyon Cihazları arasında yer alan Buz Lazer Epilasyon sistemi Alexandrite, Diode ve Nd Yag lazer dalga boylarının tek bir sistemde birleştirilmiş tipidir. 3 farklı dalga boyuna sahip bu sistem içerisinde kademeli ısıtma metodu bulunmaktadır. Bu metod kıl köklerini kontrollü bir şekilde tahrip ederken cilt altında ya da çevre dokularda hasar oluşma riskini önlemektedir. Ayrıca işlem sırasında ciltte yanık ve leke oluşumunun da önüne geçmektedir.

  Buz Lazer teknolojisinde en dikkat çeken özellik ise safir uçtur. Uygulama esnasında cildi uzun süreli etki ile serinleten bu kontakt soğutma batma ve ısı artışı ile oluşabilecek hassasiyetlerin önlenmesine yardımcı olmaktadır.

  Farklı cilt tiplerinde, yüz ve vücut kıllarında maksimum etki ile çalışarak kıl köklerindeki fonksiyonları tahrip eden yeni nesil lazer epilasyon sistemlerinden ideal olanını tercih ederek pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilirsiniz.

  İnce ve kalın kıllarda, derin yerleşimli kıl köklerinde ve farklı kıl renklerinde işlem yapılmasına olanak tanıyan yeni nesil ve geliştirilmiş epilasyon cihazları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Cihazları hakkında bilgi almak, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Cihazları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×