Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter: Lazer epilasyonun etkinliğinde önemli olan seans sayısı yani tedavi döngüsü kişiden kişiye ve tedavi yapılan bölgeye göre değişiklik göstermekte olup kılların büyüme hızlarına göre kişisel olarak planlanmaktadır. Lazer epilasyon seans sayısını ve sıklığını belirlemek için bölgenin değerlendirilmesi gerekmekte olup Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter, Seans Sayıları, Lazer Epilasyonda Seans Ne Kadar Sürer ve Seans Aralıkları hakkında merak edilen önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter

  Lazer epilasyon tedavisinde seanslar istenmeyen kılların kalıcı olarak yok edilmesi ya da azaltılması için gerekli olan işlem sayılarıdır. Bu seans sayıları kişiden kişiye ve işlem yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Çünkü lazer epilasyon işleminde lazer ışığı kıl köklerindeki melanin pigmentine odaklanmakta ve melanin tarafından emilerek ısı üretilmektedir. Bu kontrollü ısı kılların büyümesinde sorumlu kök yapılarında bozulmalara ve tahribata neden olmaktadır.

  Lazer atımları sırasında kıl foliküllerindeki bozulmalar köklerdeki büyüme kapasitesinin kaybolmasına ve kılların zamanla dökülmesine yardımcı olmaktadır. Ancak kılların ve kıl köklerinin büyüme özelliklerini tamamen kaybedebilmesi için birkaç seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Bu seanslar ise kılların uzama döngüsü dikkate alınarak; kıl karakteri, cilt rengi, kullanılan lazer epilasyon cihazı, dalga boyu ve kıl yoğunluğu gibi çeşitli parametrelere göre kişisel olarak planlanmaktadır.

  Profesyonel medikal estetik polikliniğimizde klinik değerlendirme yapılarak cilt rengi, kıl karakteri ve işlem bölgesine uygun cihaz seçimi yapılarak test atımı sonrasında elde edilen sonuçlara göre seans planlaması yapılmaktadır. Merkezimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilir, test atımı ile size özgü uygun seans sayınızı ve sıklığınızı belirlememize yardımcı olabilirsiniz.

  Lazer epilasyon cihazlarımız, lazer epilasyon fiyatları ve seans ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Aşamaları
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Aşamaları
  Her cilt tedavisinde olduğu gibi lazer epilasyon işlem aşamaları da cilt ve kıl karakterinin analiz edilmesi ile başlamakta olup doğru cihaz seçimi sonrasında seans planlaması ile devam etmektedir.

  Lazer Epilasyon Seans Sayıları

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter konu başlığında lazer epilasyon seans sayılarının bilinmesi daha önemlidir. Lazer epilasyon tedavilerinde işlem seansları yani sayıları kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bilinmelidir ki lazer epilasyon tedavileri bir dizi seans gerektiren ve periyodik olarak uygulanan kozmetik bir prosedürdür. Çünkü kıllar farklı büyüme döngülerine sahiptir ve lazer ışınlarının etkinlik gösterebilmesi için bu döngülerin hedef alınarak uygulanması gerekmektedir.

  Lazer epilasyon seanslarını belirleyebilmek için uzmanımız klinik muayene esnasında cilt tipini, kıl karakterini ve işlem yapılacak olan bölge ile bölgedeki kıl yoğunluğunu değerlendirmektedir. Ancak pek çok kişi için vücut bölgelerinde 6 ila 8 seans istenmeyen kılların kalıcı olarak azaltılması veya yok edilmesi için yeterlidir. 

  Kıl karakterine ve lazer ışınlarının ilk seanstan itibaren kıllar üzerindeki etkisine bağlı olarak epilasyon seansları azalabileceği gibi artabilmektedir. En etkin yanıt birkaç seans sonrasında görülmeye başlamakta ve seans sayısı şekillenmiş olmaktadır.

  Lazer epilasyon bölgeleri seans sayıları ise genel olarak şu şekildedir:

  • Yüz Lazer Epilasyon (dudak üstü, çene, yanak ve favori bölgesi gibi): 8 ila 10 seans
  • Sakal Üstü Lazer Epilasyon:6 ila 8 seans
  • Koltuk Altı Lazer Epilasyon: 6 ila 8 seans
  • Kol Lazer Epilasyon: 6 ila 8 seans
  • Göğüs ve Karın Lazer Epilasyon: 6 ila 8 seans
  • Sırt ve Omuz Lazer Epilasyon: 8 ila 10 seans
  • Bacak Lazer Epilasyon: 8 ila 10 seans
  • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon: 6 ila 8 seans

  Yukarıda yer alan seans sayıları genel bir rehberlik sunmaktadır. Kişisel farklılıklara ve periyodik seanslara uyuma göre bu sayılar değişiklik gösterebilmektedir.

  Lazer Epilasyonda Seans Ne Kadar Sürer?

  Lazer epilasyon seans süreleri işlem alanının genişliğine, kullanılan epilasyon cihazına, kıl yoğunluğuna ve cilt hassasiyetine bağlı olarak değişmektedir. Ancak genel olarak günlük yaşamı etkilemeyen optimum sürelere sahiptir.

  Lazer epilasyon bölgelerinin seans süreleri ise genel olarak şu şekildedir:

  • Yüz Lazer Epilasyon (dudak üstü, çene, yanak ve favori bölgesi gibi): 15 ila 30 dakika
  • Sakal Üstü Lazer Epilasyon:15 ila 30 dakika
  • Koltuk Altı Lazer Epilasyon: 15 ila 30 dakika
  • Kol Lazer Epilasyon: 20 ila 40 dakika
  • Göğüs ve Karın Lazer Epilasyon: 20 ila 40 dakika
  • Sırt ve Omuz Lazer Epilasyon: 30 dakika ile1 saat 
  • Bacak Lazer Epilasyon: 45 dakika ile 1.5 saat 
  • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon: 20 ila 40 dakika

  Yukarıda da ifade edildiği gibi lazer epilasyon işlemlerinde belirtilen bu süreler kişiden kişiye değişiklik gösterebildiği gibi hızlı ve konforlu bir şekilde uygulanabilen prosedürlerdir. İşlem sonrasında herhangi bir kesintiye veya dinlenmeye gerek duyulmadan günlük yaşama devam etmek mümkündür.

  Lazer Epilasyon Seans Arası Kaç Gündür?

  Lazer epilasyon seanslarının sayılarının belirlenmesinde kullanılan cilt tipi, kıl rengi ve bölge gibi önemli parametreler seans sıklığında da değerlendirilmektedir. Vücudun her bir bölgesinde kılların büyüme döngüleri birbirinden farklılık gösterdiği için seans sıklığı genel olarak birkaç periyodik seans sonrasında şekillenmektedir.

  Genel olarak vücut bölgelerinde lazer epilasyon sıklığı 4 ila 6 hafta arasındayken, yüz bölgesindeki kılların uzama döngüleri daha farklı olduğu için daha sık seanslara ihtiyaç duyulmaktadır. Kıllar büyüme, dinlenme ve dökülme döngülerinden geçip tekrar büyüme döngüsüne girdiği yani aktif olduğu dönemde lazer epilasyon tedavisinin etkinliğinin en üst düzeyde olduğu süreçtir. Bu nedenle lazer epilasyon seans aralıkları ve kişisel planlamalara uyum tedavinin etkinliği ile doğru orantılıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×