Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazerle Cilt Tedavileri

Lazerle Cilt Tedavileri

  Lazerle Cilt Tedavileri; Lazerle Cilt Tedavileri lazerin cilt üzerindeki tedavi eden, onaran ve iyileştiren etkinliğinden yararlanıldığı güvenli işlemler  ve prosedürler olup yazımız içerisinde Lazerle Dövme Silme, Lazerle Çatlak Tedavisi ve Kılcal Damar Tedavisi gibi konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Cilt problemleri ilk olarak cilt sağlığı açısından önemli bir konu olarak ele alınsa da kişilerin hem estetik hem de psikolojik sorunlar yaşamasına yol açabilen tablolara neden olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle güneş lekeleri, faça, jilet, yara izleri ve yanık izleri, sivilce izi, dövme ve kilo ya da doğum kaynaklı cilt üzerinde oluşan çatlaklar gibi pek çok faktör hem güzellik hem de estetik kaygılara yol açmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki; bu gibi cilt problemleri lazer uygulamaları ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

  Lazerle Cilt Tedavileri, cilt üzerindeki pek çok soruna yanıt verirken, kişilerin yaşamış oldukları sosyal ve psikolojik sorunların da önüne geçilmesine olanak sunmaktadır. Bu nedenle cilt problemlerinde tercih edilen lazer tedavilerinde herhangi bir yan etki yaşamadan iyi bir sonuç elde etmek için; lazer uygulamaları ile hizmet vermekteyiz. Başarılı bir tedavi, uygulama metodunun ve tedavi basamaklarının doğru bir şekilde seçilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle polikliniğimiz tarafından sunulan ücretsiz ön muayene hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Lazerle Cilt Tedavileri

  Cilt Tedavileri cilt üzerindeki çeşitli sorunların giderilmesine olanak sunan medikal estetik yöntemleri olarak ifade edilebilir. Gelişen teknoloji ve tıbbın sunmuş olduğu bu olanaklar ile birlikte tedavilerimiz kapsamında akne, leke, kırışıklık, sarkma, çatlak ve kılcal damar problemleri gibi dış faktörlere ve yaşa bağlı olarak ortaya çıkan pek çok sorunla birlikte dövme silme işlemleri de lazer yöntemi ile giderilebilmektedir. Özellikle güneş ışınları gibi yıpratıcı etkenlere maruz kalan cilt etkili ve sağlıklı bir şekilde lazer uygulamaları ile daha genç ve ışıltılı bir görünüme kavuşmaktadır.

  Kliniğimizde lazer uygulamalarında kadın erkek fark etmeksizin bireyin dış görünümünü etkileyen cilt sorunları için cildin sağlını yeniden kazandırmaya yönelik cildin ihtiyacına uygun tedaviler kullanılmaktadır. Bu lazer tedavilerinde; leke tedavisi, akne tedavisi, cilt yenilme ve sıkılaştırma ve yüz gerdirme gibi dermotolojik problemlere yanıt verilmektedir.

  Lazerle Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Leke Tedavisi
  Lazerle Leke Tedavisi lazer ışınlarının cilt katmanları ve hücreleri üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanıldığı güvenli ve etkili bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Lazerle Leke Tedavisi

  Cilt üzerindeki lekeler deri üzerindeki lezyonlar olarak ifade edilebilir. Yani pigmentlerin bölgesel olarak birikmesi sonucunda ortaya çıkmaktadırlar. Bu lekeler fiziki bir soruna neden olmasalar da kişinin estetik ya da kozmetik açıdan sorunlar yaşamasına hatta ileri seviyelerde psikolojik problemlere dönüşmesine neden olmaktadır.

  Lazerle Cilt Tedavileri içerisinde yer alan leke tedavisi uygulamasında ciltte meydana gelen lekelerin altına gönderilen lazer ışınları ile cilt yüzeyindeki doğum lekesi, güneş lekesi, çil lekesi, yara ve sivilce lekesi gibi pek çok leke tipinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yüz, boyun, göğüs bölgesi, kollar, bacaklar, dekolte bölgesi, basen ve göbek bölgesi gibi uygulama alanının geniş olduğu bu tedavi ortalama olarak 30 ila 40 dakika arasındadır. Bu tedavideki asıl amaç lazer ışınları aracılığı ile derinin sıcaklığının arttırılması ve buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakasının soyularak iyileştirilmesidir. Böylece hasar görmemiş hücreler çoğalarak fibroblastlar uyarılmakta ve kollajen sentezi tetiklenmektedir.

  Lazerle Dövme Silme

  Dövme silme tedavileri leke tedavisi içerisinde de yer almaktadır. Lazerle dövme silme tedavilerinde de kullanılan en etkili yöntemin lazer olduğunu ifade etmek mümkündür. Polikliniğimizde sunmuş olduğumuz lazerle dövme silme tedavilerinde tedavi sonuçlarından başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Sunmuş olduğumuz dövme silme tedavileri sayesinde dövmelerinizden kurtulmanıza olanak sağlıyoruz.Muayene esnasında dövmenin boyutu, cilt rengi, kullanılan boyaların türü, dövmenin uygulandığı derinlik, yoğunluk, dövmenin yaşı ve kullanılan lazer sistemine bağlı olarak tedavi seansları belirlenmekte bu seanslar doğrultusunda tedaviden yanıt alınmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki dövmede kullanılan boyaların kalitesine göre lazerle dövme silme sonuçları değişiklik gösterebilmektedir.

  Lazerle dövme silme tedavilerinde deri altındaki dövme boyaları küçük parçalara ayrılmaktadır. Bu boyaların deriden uzaklaştırılması esnasında dövme üzerinde geçici bir beyaz renk hâkimdir. Bu renk lazerin etki etmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu beyaz görünüm daha sonra kırmızıya dönüşmekte ve 3 ila 5 günün ardından saydam bir kabuk halini almaktadır. Cilt üzerindeki kabuklaşmalar 2 ila 3 hafta içerisinde kendiliğinden kuruyarak dökülmekte ve iyileşme evresine geçilmektedir.

  Lazerle Cilt Tedavisi

  Polikliniği’mizde sunulan lazerle cilt tedavisi, kozmetik açıdan değil cilt sağlığı açısından da önemli bir ihtiyaca yanıt vermektedir. Bu nedenle polikliniğimizde alanında uzman doktorlar tarafından yapılan cilt muayenesi sonrasında cilt problemlerinin çözülmesine yönelik bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Bu tedavi planı oluşturulurken problemli cilt tiplerindeki dermotolojik sorunların önlenmesi ve giderilmesi amaçlanmaktadır.

  Lazerle Cilt Tedavileri kapsamında sunulan profesyonel cilt bakımı uygulamalarında özellikle siyah nokta olarak adlandırılan komedonların temizliği ilk sırada yer almaktadır. Lazer eşliğinde yapılan cilt bakımlarında cilt üzerinde derinlemesine temizlik ve cildin ihtiyacı olan nem geri kazandırılmaktadır. Bu nedenle lazerle cilt bakımı uygulamalarının yüz, boyun, göğüs ve ellerde daha sağlıklı bir görünüm elde edilmesine olanak sunmaktadır diyebiliriz.

  Lazerle Cilt Yenileme ve Sıkılaştırma

  Yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar ve pigmentlerin yol açtığı cilt üzerindeki izler lazerle cilt yenileme ve sıkılaştırma uygulamaları ile giderilebilmektedir. Özellikle çevresel dış faktörlerin neden olduğu cilt üzerindeki çökmeler ve kırışıklıklar lazer yöntemi ile yok edilerek daha genç ve sağlıklı bir cildin oluşmasına olanak sunmaktadır.

  Polikliniğimizde sunmuş olduğumuz lazerle cilt yenileme ve sıkılaştırma tedavilerimizde lazer ışınlarının doku içerisindeki etkileri kullanılmaktadır. Dokularda oluşturduğu hasar odakları cilt üzerinde iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Böylece tedavi sonrasında yepyeni ve sıkı bir cildin ortaya çıkması sağlanmaktadır. Ancak bu uygulamalar cilt problemine, derinin gevşeme ve sarkma seviyesine, kırışıklık durumuna ve cildin ihtiyaçlarına göre seans ve tedavi yöntemleri belirlenmektedir.

  Seans, tedavi süreleri ve uygulanacak tedavi metodları muayenelerde belirlenmektedir. Polikliniğimizde sunulan ücretsiz ön muayene ile cildinizin ihtiyacı olan tedavi yöntemini öğrenebilirsiniz. Ayrıca iletişim formu üzerinden de tedavi hakkında ek bilgi almak mümkündür. Yapılan muayeneler ve testler sonrasında kişiye uygun selektif tedaviler belirlenmektedir.

  Lazerle Çatlak Tedavisi

  Cilt çatlakları vücudun farklı bölgelerinde genellikle kilo artışına bağlı olarak derinin altı dokusunda yoğun ve sürekli gerilmeye bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Cilt dokusundaki gerilmeye bağlı olarak derideki bazı hücrelerden bir takım maddeler ortaya çıkmakta ve bunun sonucunda da alt deride bulanan kollajen ve elastik liflerin zarar gördüğünü söyleyebiliriz.

  Cilt çatlaklarında ortaya çıkan estetik sorunlar lazer tedavisi ile çözüme kavuşmaktadır. Lazerle Cilt Tedavileri alanında en etkili çatlak tedavisi sunan polikliniğimizde karın, koltuk altı, uyluk bölgesi, kalça ve göğüs gibi pek çok alana uygulama yapılmaktadır. Ayrıca cilt çatlaklarının derin, geniş ve daha yaygın olduğu bölgelerde de başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

  Bacak bölgelerindeki varisler ve bunlara eşlik eden kılcal damar çatlamalarının en etkili tedavi yöntemi lazerdir. Lazerle kılcal damar tedavileri özellikle bacak bölgelerinde ortaya çıkan genişlemiş kılcal damarların kozmetik olarak ortaya çıkardığı sorunların giderilmesini hedeflemektedir.

  Polikliniğimizde lazer tedavileri güvenli bir şekilde uygulanırken, özellikle bacak bölgelerinde ve yüz gibi vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan kılcal damar genişlemelerinin tedavileri de yapılmaktadır. Bacak damarlarındaki ince kılcal damar türündeki mavi ya da kırmızı renklerdeki damarlara başarı ile uygulanan Lazerle Cilt Tedavileri, ayrıca yüz bölgesinde, yanak ve burun kenarlarındaki damar çatlaklarında da tercih edilmektedir.

  Yukarıda belirtilen tüm Lazerle Cilt Tedavileri polikliniğimizde tüm hastalarımızın taleplerine olumlu yanıtlar vererek gerçekleştirilmektedir. Tedavi süreci, tedavi planlamaları ve sonuçlar hakkında ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanarak bilgi alabileceğiniz gibi, iletişim formu üzerinden de tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Cilt Tedavileri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×