Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plazma ile Çil Tedavisi

Plazma ile Çil Tedavisi

  Plazma ile Çil Tedavisi; Yaz aylarında yoğunlaşarak artan çillerin tedavisinde kullanılan Plazma ile Çil Tedavisi cihaz ve cilt arasındaki potansiyel farkın kullanıldığı ve havadaki oksijenin plazma enerjisine dönüştürüldüğü bir prosedür olup, kişisel tedavi planlaması öncesi merak edilen Plazma Enerjisi Nedir?, Plazma ile Çil Tedavisi Nasıl Yapılır? ve Tedavi Sonrası Görülen Etkiler hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yeni nesil teknolojinin kullanıldığı plazma enerjisi ile tedavi pek çok dermo-kozmetik sorunun önüne geçmektedir. Cihaz ve cilt arasındaki potansiyel farkın kullanıldığı ve havadaki oksijenin plazma enerjisine dönüştürüldüğü bu sistem, probleme neden olan lezyona temas etmeden bir ark oluşturarak söz konusu dokuyu süblimleştirerek yani buharlaştırarak etkisini göstermektedir.

  Etki mekanizmasını hava aracılığı ile çalıştıran ve enerjinin dördüncü hali olan plazma ile tedavi etkisi ortaya çıkaran plazma enerjisi pek çok cilt problemine çözüm sunarken, Plazma ile Çil Tedavisi ile yüzeyel ve derin dermal cilt lekeleri üzerinde başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Plazma ile Çil Tedavisi

  Kısa sürede iyileşme etkisi gösteren, ağrı ve acı hissi oluşturmadan direkt olarak çil lekesi üzerinde etkinliğini göstererek problemin ortadan kalmasını sağlayan plazma enerjisi tedavisi öncesinde tedavi planlamasının oluşturulması ve çil lekelerinin derinliklerine uygun seans sayılarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Atmosferik gazların iyonize hale geçmesi sonucunda ortaya çıkan plazma enerjisi ile cilt üzerinde bulunan çil lekesi sorunun ortadan kaldırılmasını sağlamak ve tedavi ettirmek için randevu oluşturmak ya da Plazma ile Çil Tedavisi fiyatları almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plexr Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr Leke Tedavisi
  Plexr Leke Tedavisi sistem başlığının cilt yüzeyine temas ettirilmeden havadaki gazın iyonize edilmesi ile ortaya çıkan plazmanın dokuyu sublimleştirme etkisinden yararlanıldığı ameliyatsız leke tedavisi işlemidir.

  Plazma Enerjisi Nedir?

  Plazma, maddenin dördüncü hali şeklinde tanımlanmaktadır. Yani sıvılaştırılmış gaz olarak da tanımlamak mümkündür. Plazma enerjisi uygulanmış olduğu bölgede, ortamda gaz halinde olan azot ve su buharının yüksek enerji sonucunda plazmaya dönüştürülmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Etkileşim sonucunda oluşan iyon bulutunun cilt yüzeyini etkilemesi ile birlikte doku üzerinde çok hızlı bir yenilenme sağlamaktadır.

  Havadaki oksijeni plazma enerjisine dönüştüren ve dokuyu buharlaştırarak etkileyen bu sistem, üst ve alt kapağı kırışıklıkları, üst dudak kırışıklığı, akne skarı ve yara izleri, güneş ve hamilelik lekeleri gibi alanlarda tedavi edici olarak kullanılmakla birlikte, Plazma ile Çil Tedavisi ile cilt üzerinde bulunan yüzeyel ve dermal çil lekelerinin yenilenme etkisi ile ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

  Plazma ile Çil Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın uygulanabilen Plazma ile Çil Tedavisi tedavi öncesinde, lokal anestezik kremler kullanılarak işlemin konforlu ve rahat geçmesi sağlanmaktadır. Tedavi alanının uyuşmasının ardından cihazın uç kısmı deriye temas ettirilmeden hedef alanda nokta atışlar ile dolaştırılmaktadır. Bu tarama işlemi esnasında plazma sistemindeki cihazın ucundan üretilen elektriksel enerjiden yararlanılmaktadır. Bu elektriksel enerji cilt ile cihaz arasında bulunan havadaki gazın iyonizasyonunu sağlayarak nanometre boyutunda çil lekesini anında iyonize etmekte ve buharlaştırmaktadır.

  Buharlaştırma etkisi uygulama esnasında ortaya çıkan sıcaklık artışıyla birlikte cilt dokusu üzerinde bulunan istenmeyen çil lekesinin süblime olması şeklinde oluşmaktadır. Bu subilamsyon ise, üst cilt dokusunda keratinosit adı verilen hücrelerin buharlaşması olarak tanımlanmaktadır.

  Cilt ve cilt altı dokular üzerinde herhangi bir zarar etkisi oluşmadan etki mekanizmasını gösteren bu işlemde oldukça kontrollü çalışılmakta ve çevre cilt dokusu korunarak yalnızca istenilen deri alanına etki ederek 20 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Plazma ile Çil Lekesi Tedavisi Seans Süresi ve Sayıları

  Plazma enerjisi yüzeyel cilt lekelerinde tek seansta çözüm sunabilirken, derin yani dermal cilt lekelerinde ise 2 – 3 seans sonrasında sonuç verebilmektedir. Tedavi bölgesinin niteliğine ve çil lekesinin derinliğine göre bu seans süreleri ve sayıları değişmekle birlikte, uygulamanın yenilenmesi gerekebilmektedir.

  Plazma ile Çil Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Birçok dermatolojik ve estetik problemlere yanıt veren plazma enerjisi tedavisi sonrasında deri üzerinde bulunan çil lekelerinin derinliklerinde buharlaşma etkisi sonucunda belirgin derecede azalma görülmekle birlikte tedavi alanında yenilenme etkisi göstermektedir. Ancak bu aşamada uygulama yapılan bölgede 1 hafta gibi çok kısa bir süre kabuklanma görülebilmektedir. Kabuklanma sonrasında oluşan yeni pembe dokulu cilt görünümü 2 – 3 hafta içerisinde kendini göstermekte ve iyileşme dönemi sonrasında normale dönmektedir.

  Plazma ile Çil Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plazma ile Çil Tedavisi sonrası uygulama bölgesinde şişlik ya da ödem oluşabilmektedir. Bu ödem 1 ila 5 gün içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçmektedir. Buharlaşma etkisi ile kabuklaşan dokular ise 7 ila 20 günde düşmektedir.

  Kabukların düşme süreci içerisinde kesinlikle kaldırılmaması ve kendiliğinden düşmesi beklenmelidir. Ayrıca kabukların yumuşatılması için herhangi bir nemlendirici krem sürülmemeli ve kabukların bant ya da flaster ile kapatılmaması gerekmektedir. Tedavi alanının ise nötr sabunlar ile temizlenmesi ve alkollü ürünlerin kullanılmaması önerilmektedir. Gün içerisinde ise güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek için güneş koruyucu kremler ya da likit fondöten uygulanmalıdır.

  Plazma Enerjisi Yan Etkileri

  Plazma ile Çil Tedavisi esnasında uygulanan enerji 200 – 300 nanometre derinliğe ulaştığı için işlem oldukça güvenli bir uygulamadır. Yani işlem esnasında enerji cihazın görmüş olduğu alanda sınırlı kalmakta ve çevre dokular olaydan etkilenmemektedir.

  Bununla birlikte kısa sürede iyileşme etkisi göstermesi, tedavi sonrasında ağrı ve acı hissinin oluşmaması hasta konforu yönünden avantaj sağlamaktadır. Cilt tedavileri içerisinde hasta konforu açısından pek çok avantajı bulunan bu plazma enerjisi ile cilt tedavisi yönteminin belirlenen bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

  Yeni doku oluşum sürecini başlatan ve noktasal uygulamalar ile cilt yüzeyi üzerinde bulunan çil lekelerini tedavi eden plazma enerjisi tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cerrahi herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan acısız, ağrısız ve izsiz bir şekilde çil lekesi tedavisi olanağı sunan plazma tedavisi için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Çil Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Çil Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×