Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr ile Cilt Germe

Plexr ile Cilt Germe

  Plexr ile Cilt Germe; Ameliyatsız cilt germe tedavileri içerisinde yer alan Plexr ile Cilt Germe plazma enerjisinin gevşeyen dokuyu buharlaştırma yeni doku oluşumunu aktive etme özelliğinden yararlanılan bir cilt tedavisi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr ile Cilt Germe Nedir?, Plazma ile Cilt Germe Nasıl Uygulanır? ve Kimler Plexr ile Cilt Germe Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kronolojik yaşlanma, beslenme alışkanlıkları, düzensiz kilo alıp verme, alkol ve sigara tüketimi, güneş ışınları, genetik faktörler ve daha çok çeşitli faktör sonucunda cilt ve cilt altı katmanlarında hücresel düzeyde değişiklikler oluşmaktadır. Cildin destek dokularındaki kollajen üretiminin azalması ve elastikiyet kaybı, yağ ve nem dengesinin azalması sonrasında epidermal sarkma yani cilt sarkması oluşmaktadır.

  Cildin kronolojik yaşlanmaya eşlik eden iç ve dış faktörler sonucunda cildin kollajen kaybı ve yokluğu ile elastikiyetini kaybetmesi sonrasında gelişen dermal cilt sarkmaları cilt yaşlanması olarak ifade edilmektedir. Hacmini ve eski sağlığını kaybederek yer çekimi ile birlikte gevşeyerek oluşan bu sarkmalar göz kapağında cilt katlanmaları, kaz ayaklarında kırışıklık, kaşlarda düşüklük, gülme çizgilerinde derinleşme ve dudak çevresinde sigara çizgisi olarak adlandırılan kırışıklar gibi çeşitli şekilde kendini göstermektedir.

  Plexr ile Cilt Germe

  Alın, kaş ve göz çevresi, yanaklar, dudak köşeleri, gıdı ve yüzün diğer tüm hatlarında belirginleşerek kişinin daha yaşlı ve yorgun gözükmesine neden olan cilt sarkması ve cilt kırışıklıkları cerrahi ve ameliyatsız cilt germe tedavileri ile iyileştirilebilmektedir. Modern yaşamda hem kadınların hem de erkeklerin en önemli kozmetik problemlerinden biri olan cilt kırışıklıklarında cerrahi prosedürlere alternatif ve en popüler tedaviler arasında Plexr ile Cilt Germe işlemi bulunmaktadır.

  Ameliyatsız estetik tıp alanında çok yönlü etkinliği ile kullanılan Plexr Tedavisi’nin cilt problemlerini plazma enerjisi ile iyileştirme mekanizmasından yararlanıldığı Cilt Germe tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak işlem alanlarının ve kişisel seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Göz kapağı kaldırma, gıdı toparlama, leke tedavisi, siğil ve ben tedavisi, çatlak tedavisi ve cilt gençleştirme gibi pek çok alanda kullanılan Plexr Plazma Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr ile Cilt Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Hifu İle Cilt Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Hifu İle Cilt Germe
  Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisinin kullanıldığı Hifu İle Cilt Germe Tedavisi ameliyatsız cilt tedavisi prosedürü olup cildin üst ve orta katmanında etkili başarılı bir yöntemdir.

  Plexr ile Cilt Germe Nedir?

  Cerrahi estetik prosedürlere alternatif olarak kullanılmakta olan Plexr ile Cilt Germe işlemi, cilt yenileme, gençleştirme, sıkılaştırma ve lifting etkisi olan son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Maddenin dördüncü hali olarak nitelendirilen plazma enerjisinin fiziksel ve kimyasal tepkime yaratarak cilt ile sınırlı mikro hasarlar oluşturmasını sağlayan bu yöntem, Cilt Germe tedavisinin prensibini oluşturmaktadır.

  Kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmeden 0,5 mm çapında hassas bir iğne ile cilde temas ettirilmeden uygulanan tedavide kontrollü ve hassas atışlar yapıldığında uç ile cilt arasındaki mesafede havada asılı olan su buharı ve azot tepkimeye girerek yüksek enerjili plazma enerjisine dönüşmektedir. Bu enerji ciltte iyon bulutu oluşturarak hasarlı dokuyu süblimleştirmekte yani buharlaştırmakta ve mikro boyutlarda karbon kabukları oluşturmaktadır.

  Plazma ile Cilt Germe Nasıl Uygulanır?

  Plexr ile Cilt Germe tedavi alanının genişliğine ve problemin yaygınlığına göre ortalama 10 ila 45 dakika arasında süren seans süresine sahiptir. Cilt analizi ve klinik değerlendirme ile tedavi alanlarının belirlenmesi ile cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenerek kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Cilt temizliğinin tamamlanmasının ardından lokal anestezik krem sürülerek işlem esnasında hissedilecek hafif batma hissi yumuşatılmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte Plexr Pen yani prop kullanılarak belirli mesafeden kontrollü ve düzenli atışlar yapılmaktadır. Milimetrik aralıklar ile atışlar yapılmasının ardından uygulama alanında küçük kahverengi noktalardan oluşmuş bir ağ görüntüsü oluşmaktadır. Bu görünüm tedavinin süblimleşme etkinliği ile oluşan karbon kabuklarıdır.

  Plexr Plazma ile Cilt Germe İyileşme Süreci

  Tek seansta dahi optimum sonuçlar ortaya çıkaran Plexr ile Cilt Germe tedavisi sonrasında tedavi alanlarında karbon kabuklarının çevresinde kızarıklık, hassasiyet ve ender durumlarda ödem görülebilmektedir. Kişisel durumlar ve kişilerin yara iyileşme ritmine göre değişiklik gösteren bu süreç içerisinde bu etkiler bir kaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  İyileşme süreci içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise karbon kabuklarıdır. ortalama 7 ila 10 içerisinde kuruyarak kendiliğinden dökülmektedir. Kahverengi mikro kabukların dökülmesi ile bu alanlarda epitel doku ortaya çıkmaktadır. Taze, yenilenmiş ve cildin onarım mekanizmasının aktive edildiği bu alanlarda destek doku hücrelerinin artması ile ciltte belirgin derecede sıkılaşma ve lifting etkisi sağlanmaktadır.

  Plexr ile Cilt Germe Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plexr ile Cilt Germe tedavisi sonrasında iyileşme sürecinin desteklenmesi ve tedaviden elde edilecek başarının arttırılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır. Tedavi sonrası iz oluşumunun önlenebilmesi için karbon kabuklarının yani yara kabuklarının koparılmaması ve travmatik etkilerden korunması oldukça önemlidir. İşlem sonrasında bölgeye pansuman yapılmaması ve üzerinin kapatılmaması önerilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra bölgenin temizliğine dikkat etmek ve enfeksiyon risklerinin önlenmesini sağlamak için kozmetik ürünlerinin kullanılması sınırlandırılmaktadır. Ayrıca yüksek faktörlü güneş kremleri sürülerek güneşin ve UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunması istenmektedir. Güneş kreminin kullanılması tedavi alanında pigmentasyon problemlerinin oluşumunu da önlemektedir.

  Plexr ile Cilt Germe Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Plazma ile Cilt Germe cilt problemlerinin derinliğine, tedavi alanına, cinsiyete, ilk seanstan alınan yanıta ve ihtiyaca göre seans protokolü ile uygulanan bir prosedürdür. Plexr ile Cilt Germe işleminden tek seansta başarılı sonuç alınabildiği gibi gereklilik halinde 2 ila 3 seans uygulanması önerilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine göre kişisel olarak belirlenmektedir.

  Kimler Plexr ile Cilt Germe Yaptırabilir?

  Gazın iyonize edilmiş halinin cilt ile sınırlı kalması ve dokuyu süblimleşme etkisinden yararlanıldığı Plexr ile Cilt Germe tedavisi her mevsimde kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Tüm yaş gruplarında tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu işlem hamilelere, tedavi alanında açık yarası ve enfeksiyonu bulunanlara uygulanmamaktadır.

  Plexr ile Cilt Germe Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Plexr ile Cilt Germe tedavisi non – invaziv bir prosedür olduğu için ve genel anestezi gerektirmemesi sebebi ile cerrahi ameliyatlara oranla oldukça güvenli ve komplikasyon barındırmayan bir işlemdir. Seans sonunda kesi, dikiş veya kanamalı bir yara oluşmadığından pansuman ile kapatılmasına gerek yoktur.

  Tedavi sonrasında işlem alanlarında hassasiyet, kızarıklık ve ender durumlarda ödem görülebilmektedir. Ancak bu yan etkiler tedavi sonrası görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Maddenin katı, sıvı ve gazdan sonraki dördüncü formunun kullanıldığı plazma enerjisinin cilt problemlerinin iyileştirilmesinde kullanılan Plexr ile Cilt Germe tedavisi öncesinde cilt kalitesi, cilt problemlerinin derinliği, yaş ve cinsiyet gibi parametrelere uygun etkin ve kişisel seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İlk seanstan itibaren cilt yüzeyini etkileyerek doku hücrelerinin aktivitesini sağlayan ve cilt germe ameliyatlarına benzer etkinlikte başarı sağlayan Plexr ile Cilt Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr ile Cilt Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr ile Cilt Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×