Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Yara İzi Tedavileri

Yara İzi Tedavileri

  Yara İzi Tedavileri; Ciltteki hasar dokuların onarılması ile oluşan nedbe dokularını hedef alan Yara izi Tedavileri enjeksiyon uygulamalarından yeni nesil teknolojik sistemlere kadar çeşitli yöntemi içerisinde barındırmakta olup yazımız içerisinde bu yara izleri nasıl oluşur, skar yara izi tedavisi nelerdir konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Vücudun pek çok bölgesinde çeşitli nedenler sonucunda farklı izler oluşmaktadır. Fiziksel travmalar, geçirilen kazalar, ameliyatlar, hastalıklar, yanık izleri, faça izleri, jilet izleri ve bir takım dermal enfeksiyonlar vücutta iz oluşmasının temel nedenleri arasındadır.

  Yara İzi Tedavileri

  Derinin en üst tabakasında ortaya çıkan bu yara izlerinin ortaya çıkış nedeni ise cilt dokusunun en alt katmanlarını etkileyen hasarlardır. Bu hasarlar sonucunda cilt normal vücut dokusu şeklinde onarılmaz. Vücut tarafından oluşturulan ve asıl dokudan farklı fibröz doku olarak adlandırılan onarım dokusu ile onarılmaktadır.

  Yara İzleri Nasıl Oluşur?

  Yaralanmalar ya da operasyonlar sonucunda hasar dokuların onarılması bir nedbe yani onarım sonrasında kalan iz ve doku topluluğu ile sonuçlanmaktadır. Bağ dokusunun artımı ile oluşan izler skar dokusu ile iyileşmektedir diyebiliriz. Cildin en üst tabakasında bulunan yara izleri iyileşme sonrasında kötü ve olumsuz izlere neden olmaktadır. Normal deriye ait dokular olmaması nedeni ile cilt üzerinde farklı bir görünüme yol açmaktadırlar. Bu nedenle Yara İzi Tedavileri ile iz düzeltmeleri yapılarak, söz konusu izlerin kabul edilebilir düzeyde giderilmesi sağlanmaktadır.

  Lazerle Cilt Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Cilt Tedavileri
  Lazerle Cilt Tedavileri lazer ışınlarının cilt üzerindeki onarıcı, iyileştirici ve destekleyici etkilerinden yararlanıldığı tedavi prosedürleri ve işlemler bütünüdür.

  Yara İzi | Skar İzi Tedavileri

  Kliniğimizde modern ve teknolojik imkânlar doğrultusunda derideki yara izlerinin kaldırılması ve hafifletilmesi için tedavi işlemlerinde lazer ile iz düzeltme yöntemlerini kullanmaktayız. Yaraların tedavi süreleri ile iyileşme oranları cilt tipine, skar dokusunun derinliğine ve boyutuna, izin ya da yaranın vücut üzerinde bulunduğu alana göre değişiklik göstermektedir. Söz konusu ameliyat ve yara izlerinin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde iyileşme sağlayabilmesi için bu detaylar oldukça önemlidir.

  Ameliyat izi ve yaraların tedavisinde ilk olarak detaylı bir muayene ve muayene sonrasında skar dokusuna bağlı bir değerlendirme yapmaktayız. Bu değerlendirme sonrasında tedavi sonrasında elde edilecek başarı ve yara izinin belirginliğinin ne kadar azaltılacağı daha net bir şekilde ifade edilmektedir. Bu nedenle Ameliyat ve Yara İzi Tedavileri hakkında bilgi almak ve muayene olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Bu muayene sonrasında seans süresi, cilt üzerindeki düzensizliklerin ne kadar giderileceği ve uygulanacak lazer tekniği belirlenmektedir. Ücretsiz muayenemiz ve yara izi tedavileri fiyatları hakkında bilgi alabilmek için aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  Vücutta Oluşan İzler Nelerdir?

  Geçirilen ameliyatlar, yaralanmalar, yanıklar, faça kesileri, cilt enfeksiyonları cilt üzerinde yara izi bırakarak iyileşmektedirler. Bu iyileşme sonrasında ameliyat bölgesinde, yaralanma alanlarında, yanıklarda, faça ve jilet izlerinin etrafında bir nedbe dokusu ortaya çıkmaktadır. Bu dokular ciltten farklı belirgin dokulardır. Cilt üzerinde anormal ve istenmeyen nedbeleşme, çevre cilt dokusundan farklı bir görünümde olduğu gibi daha farklı bir renge hakimdir. Bu nedenle sevimsiz bir tablonun ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

  Ameliyat ve Yara İzleri Nasıl İyileşir?

  Cilt üzerinde oluşan ameliyat izi ve yara izleri deri dokusu ile onarılmamaktadır. Bu yaralar vücut tarafından oluşturulan orijinal cilt dokusundan farklı bir fibröz doku (onarım dokusu) ile onarılırken yara üzerinde bir iyileşme elde edilmektedir. Yani yaranın iyileşmesi sonrasında iz olarak kendini gösteren doku normal cilt dokusu değil, iyileşme dokusudur diyebiliriz. Bu nedenle iyileşme sonrasında deriden farklı bir görüntüye neden olmaktadır. Tam bu noktada derinin en üst tabakasından en alt katmanına kadar içeren ameliyat izlerinin ve yaralanmaların tümünün iz bırakarak iyileşeceğini ifade etmek mümkündür.

  Ameliyat izi ve yara izlerinin daha az görünür ya da dikkat çekmeyecek bir hale gelmesi, küçültülmesi ya da daraltılması mümkündür. Bu amaçla uygulanan tedavide vücutta bulunan çizgiler ve diğer yaralanmalarda da tercih edilmektedir. Özellikle yüz bölgesindeki ameliyat ya da yara izleri, görülebilir seviyede olması nedeni ile kozmetik soruna yol açmaktadır. Bu nedenle yüzdeki izler için bu tedavi yöntemine daha sık başvurulmakta ve bu izlerin daha kabul edilebilir bir hale getirilmesi sağlanmaktadır.

  İz Tedavileri Nasıl Uygulanır?

  İz Tedavisi hastaya özel uygulanacak bir tedavi yöntemidir. İzin taşımış olduğu özellik, yapısı, bulunduğu bölge ve boyutu tedavinin en önemli detaylarını oluşturmaktadır. Bu nedenle her tedavi planlaması kişiden kişiye göre yapılmaktadır. Geniş, çökük, kabarık ve cilt renginden daha farklı izlerde tedavi süreleri ve seanslar değişkenlik göstermektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazerle yara izi tedavileri seanslar halinde uygulanmaktadır. Her bir seans esnasında iz üzerinde belirgin bir şekilde düzelme elde edilebilmesi için iz dokusunun deriye benzer bir hal alması amaçlanmaktadır. Uygulamış olduğumuz lazerle tedavi yöntemi; derinliklerin ve çukurlaşmaların kamufle olması ve düzensizliklerin düzeltilmesi konusunda oldukça etkilidir. Ancak belirtmek gerekir ki ameliyat izi ve yara izlerinde izlenecek yol ve başarılar kişinin beklentilerine göre değişiklik göstermektedir.

  Tedavi esnasında lazer ışınları ile cilt içerisinde tüm katmanlarda yenilenme odakları oluşturulmaktadır. Bu odaklar sayesinde ciltteki izlerin belirginliğinin azaltılması sağlanmaktadır. Cildin noktasal olarak tüm katmanlarını yenileyebilen lazer ışınları sayesinde iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ayrıca lazerle tedavi yönteminde derinin üst tabakasının kendini iyileştirme özelliğinin kullanılması sonucunda total bir düzelme elde edilmektedir. Ayrıca tüm tabakalara noktasal atışlar yapılırken; deri bütünlüğünün bozulduğu alt tabakalarda da etkili olmaktadır.

  İz Tedavilerinde Lazerin Etkisi

  Lazer yönteminin özellikle yara iyileşmesinde çok büyük etkisi ve rolü bulunmaktadır. Noktasal atışlar esnasında cilt atında fibroblastların çoğalmasını sağlarken, doku kan akımında ve kollajen liflerinin miktarında artışa olanak sunmaktadır. Bu durum sonucunda da iz boyutlarında kasılmaya bağlı olarak küçülmeler meydana gelmektedir. Yani her seans sonrasında iyileşme ve düzelme açısından son derece olumlu etkilere sahiptir. Özellikle çeşitli yaralarda ve ameliyat izlerinde düzelmeyi hızlandırması açısından başarılı bir tedavi yöntemidir.

  Ameliyat İzi Tedavileri için uygulamış olduğumuz lazer yönteminde tüm bu izlerin deri seviyesine getirilmesi amaçlanmaktadır. Ancak uygulanan tedavinin başarısı ve etkinliği izin tipine ve nedbe dokusuna göre değişkenlik gösterirken, izin derinliği de başarı oranında önemli rol oynamaktadır. İzlerin düzelmesi her hastada, her yaşta ve her vücut tipinde farklı seyretmektedir. Cilt rengi, yaş ve genetik faktörler belirginliğin azalmasında rol oynayan gizli unsurlardır. Lazer tedavisi ile birlikte cilt bakımı uygulamaları yapılması sonuç almayı hızlandıracak etkenler arasında gösterilebilir.

  Omuz, üst kol ve göğüs bölgelerinde oluşan izler daha belirgin olması nedeni ile seans süresi ve sayısı diğer bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle tedavi öncesi muayene gereklidir. Kişiye özel planlanan tedavi metodları için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Böylece iz yapısına uygun bir tedavi planlaması yapılarak; daha az dikkat çeken ve daha az belirgin bir hale getirilmesi sağlanabilmektedir. Bununla birlikte aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Yara İzi Tedavileri hakkında bilgi alabilir, tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yara İzi Tedavileri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×