Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

  Lazer Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?; Lazer epilasyon seans planlaması öncesinde merak edilen Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer sorusu kıl alma yöntemlerinin zaman kaybettiren ve uğraştırıcı durumlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler için önemli olup, Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? Lazer Epilasyon Seans Sürelerini Etkileyen Faktörler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ergenlik dönemi ve sonrasında deri üzerinde uzayan kıllar neredeyse tüm vücudu kaplamaktadır. Biyolojik cinsiyete bağlı olarak farklı bölgelerde yoğunlaşan ve farklı uzunluk, kalınlık ve renklerde uzayan bu kıllar deri üstü ve deri altında olmak üzere iki bölümden oluşmaktadırlar. Cilt üzerinde kıl ve cilt altında kıl kökü ya da kıl torbası olarak iki farklı bölüme sahip olan bu kılar anajen evredeyken yani aktif büyüme fazındayken klasik kıl alma yöntemleri ile köklerinden koparılarak ya da cilt üzerindeki kısımlarının kısaltılması ile birkaç hafta içerisinde tekrar uzayarak gelişimlerini sürdürmektedirler.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

  Bulundukları bölgelere, kullanılan epilasyon yöntemlerine ve hormonal, genetik, kullanılan ilaçlar gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak tetiklenerek yoğunlaşan, kalınlaşan ve hızlı uzayan kıllar estetik, hijyenik hatta psikososyal problemlere yol açmaktadır. Klasik ve zahmetli kıl alma yöntemlerinin tekrarlanır olması hatta yanlış epilasyon yöntemlerinin kıl yoğunluğunu arttırması Lazer Epilasyon tedavilerinin tercih edilme sıklığını da arttırmaktadır.

  Can sıkıcı vücut kıllarını lazer ışınlarının etki mekanizması ile yok etmeyi ya da azaltmayı hedefleyen kalıcı lazer epilasyon tedavileri geliştirilmiş cihazlar, özelleştirilmiş tedavi planlaması ve seans süreleri ile uygulanarak etkin, kalıcı ve hedeflenen başarının elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  Cilt rengi, kıl rengi, kıl kökünün derinliği, işlem bölgesi ve cinsiyet gibi parametrelere göre seçilen cihaz ve seans süreleri ile kılların anajen evredeki uzama fonksiyonlarını tahrip eden Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer öğrenebilirsiniz.

  Yeni nesil ve en gelişmiş teknolojik cihazlar ve lazer cihazı tipleri ile üretilen ışınların bir el aleti yardımı ile cilt altına iletilerek kıl köklerindeki melanin pigmentini hedef almasını sağlayan kalıcı etkili Lazer Epilasyon tedavileri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer öğrenmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusunda Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması ve cihazların dalga boyu önemli rol oynamakta olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?, Lazer Epilasyon Riskli Midir? ve Yan Etkisi Var Mıdır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer sorusuna yanıt vermeden önce lazer ışınlarının kıl köklerindeki etki mekanizmasının bilinmesi gerekmektedir. Lazer Epilasyon tedavisi nanometre cinsinden farklı dalga boylarına sahip lazer tipleri ile uygulanmaktadır. Lazer cihazlarından üretilen ışınların bir el aleti ile tekli atışlar şeklinde uygulanması esnasında ışınlar kıllardan kıl köklerine iletilmektedir. Kıl köklerindeki siyah boya maddesi olan melanin pigmenti tarafından tutunan ışınlar enerjiye dönüşerek bu enerji kontrollü bir ısı artışına yol açmaktadır.

  Kıl köklerinde seçici olarak absorbe edilerek ısı enerjisine dönüşen bu ışınlar cilt katmanlarında ve çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturmadan yalnızca kıl ve kıl kökünü etkileyerek tahrip etmektedir. Bu tahribat etkisi anajen evredeki kılın büyüme ve gelişme özelliğini kaybetmesini sağlamaktadır. Kıl kök hücrelerindeki bu deformasyon ve hasarlar ise kılların incelmesini ve özelliklerini kaybetmesini sağlamaktadır. Ancak kıl kökünün tahrip olması tek bir seansta kalıcı ve etkin sonuç alınması için yeterli değildir. Bu nedenle periyodik seanslar halinde planlanarak kılların ve kıl köklerinin her seans süresinde  yavaş ve belirli oranda hasara uğratılması hedeflenmektedir.

  Lazer Epilasyon Başarısı

  Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisi ve seanslardan etkin sonuçların alınabilmesi için doğru cihaz, doğru doz ve doğru seans planlaması oldukça önemlidir. Bu nedenle işlem öncesinde cilt rengi, kıl rengi, kıl kökünün derinliği, işlem bölgesi ve cinsiyet gibi parametreler değerlendirilerek cihaz seçimi yapılmakta ve test atımı yapılarak lazer ışınlarının kıl köklerinde ve ciltte oluşturmuş olduğu etki analiz edilmektedir. Daha sonrasında ise cihaz ve doz belirlenerek Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer sorusunda da merak edilen kişisel ve özelleştirilmiş seanslar oluşturulmaktadır.

  Lazer Epilasyon Seanslarını Belirleyen Faktörler

  İstenmeyen kıllardan ve klasik epilasyon yöntemlerinin acılı ve zahmetli uğraşlarından kurtulmanın en kalıcı yöntemi olan Lazer Epilasyon tedavisi düzenli seanslar halinde uygulanmaktadır. Doğru cihaz ve doz seçimi kadar önemli olan periyodik seanslar belirlenirken işlem bölgesindeki kılların tümü ile temizlenebilmesi için dikkat edilmesi gereken önemli faktörler bulunmaktadır.

  Seans takviminin oluşturulabilmesi için değerlendirilen faktörler ise şunlardır:

  • Kıl rengi
  • Cilt rengi
  • Kılın uzama evresi
  • Cinsiyet
  • Yaş
  • İşlem bölgesi
  • Kıl yoğunluğu
  • Kıl kalınlığı
  • Kıl kökünün derinliği
  • Hormonal faktörler
  • Seans takvimine gösterilen uyum

  Vücuttaki kıllar ve fazları birbirinden farklı dönemlerde olduğu için 6 ila 8 haftalık seans aralıklarına ve lazer epilasyonda dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterildiğinde hedeflenen başarı sağlanmaktadır.

  Lazer Epilasyon Seansları ve Seans Aralıkları

  Lazer Epilasyon tedavisinin ve lazer ışınlarının kıl köklerinde etkili olabilmesi periyodik ve düzenli seanslar ile uygulanması oldukça önemlidir. İşlem başarısında önemli bir yere sahip olan bu seanslar kılların fazlarına ve evrelerine göre oluşturulmaktadır. Vücut bölgelerinde optimum başarı için genellikle 6 seans uygulanan lazer epilasyon tedavisinde yine vücut kıllarının her biri aynı fazda ve uzama evresinde olmadığı için 6 ila 8 hafta seans arası verilmektedir.

  Vücut lazer epilasyon işlemlerinde seans aralıklarının uzun olması kılın anajen evrede yani uzama evresinde olup olmadığı ile ilgilidir. Telogen evrede lazer epilasyon sonrasında tahrip olan kıllar dökülmektedir. Daha sonrasında tekrar cilt yüzeyinde uzayabilmesi ve uzamasının tümü ile durması için anajen evreye geçmesi beklenmektedir. Bu evrede kıllardaki melanin pigmentleri yüksek olduğu için lazer epilasyon için en ideal süredir. Kılların tamamen uzama özelliğini durdurduğu ve melanin pigmentinin yoğunlaştığı dönem ise 6 ila 8 hafta sürmektedir.

  Kıl köklerini periyodik seanslar ile kademeli olarak tahrip eden lazer epilasyon seansları Yüz Lazer Epilasyon işlemlerinde değişiklik göstermektedir. Yüz bölgesindeki kılların vücuttaki kıllardan farklı karakterde ve özellikte olması Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer sorusunun yanıtını değiştirmektedir. Çene, yanak, kaş üstü, bıyık, kaş ortası ve elmacık kemiği gibi yüz kıllanmalarında kılları tetikleyen unsur hormonal etkiler olabilmektedir. Hormonal kıllanmalarda seans sayısı 10’a çıkmaktadır. Yüz kıllarının uzama hızı vücut bölgelerine göre daha hızlı olduğu için seans aralıkları ise genellikle 4 haftadır.

  Tüm bunların yanı sıra hormonal tüylenmelerde kalıcı etkili sonuç elde edilebilmesi için tüylenmeye neden olan hastalıkların, kullanılan ilaçların ya da diğer faktörlerin değerlendirilerek; hastalığın tedavi edilmesi, hormon ilaçlarının kullanımının durdurulması istenmektedir.

  Aktif dönemdeki kıl ve kıl köklerini geliştirilmiş lazer epilasyon cihazları ile farklı dalga boylarındaki lazer ışınları ile hedef alarak büyüme ve gelişme özelliklerini yitirmesini sağlayan ve tahrip eden kişiselleştirilmiş Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde seans takviminin oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer sorusuna yanıt alabilirsiniz.

  Doğru cihaz seçimi, doğru doz ve doğru seans takvimi ile kalıcı etkili sonuçlar ortaya çıkararak kılların neden olduğu estetik, hijyenik ve psikososyal problemleri yok eden Lazer Epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak, Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer öğrenmek ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×