Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plazma ile Ben Alma

Plazma ile Ben Alma

  Plazma ile Ben Alma; Ben tedavileri içerisinde en sık tercih edilen Plazma ile Ben Alma ciltteki çıkıntılı dokuda ısı artışı sağlayarak buharlaştıran ve sonrasında ben problemini ortadan kaldıran güvenli bir tedavi yöntemi olup, işlem öncesinde Plazma ile Ben Alma Nasıl Yapılır, Plazma ile Ben Alma Sonrası İz Kalır mı, seans süresi ve sayıları gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Orta yaşlı ve yaşlı kişilerde sıklıkla görülen et benleri hamilelik, aşırı kilo, menopoz ya da hormonal düzensizlik sonucunda çoğalabilmektedir. Genellikle vücudun boyun, göz çevresi, koltuk altı ve üst gövde bölümlerinde daha sık karşılaşılan benler tek ya da çok sayıda ortaya çıkabilmektedirler.

  1 ila 3 mm çapa sahip ten ya da kahverengi, yumuşak saplı ve ağrısız oluşumlar olarak tanımlanan benler, zaman içerisinde büyüyerek çoğalma eğiliminde olabilmektedirler. Bazı durumlarda tahriş olabildikleri gibi renkleri koyulaşabilmekte ve ağrılı bir hal alabilmektedirler. Ancak bilinmelidir ki et benleri genel olarak kanserleşme riski taşımamaktadır. Bu nedenle tedaviler genellikle estetik sorunların önüne geçilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

  Lazerle Siğil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Siğil Tedavisi
  Yayılım gösteren ve dirençli yapıya sahip siğillerin tedavisinde kullanılan Lazerle Siğil Tedavisi lazer enerjisi ile yakılarak ortadan kaldırılmasını sağlayan etkili bir tedavidir.

  Plazma ile Ben Alma

  Estetik ve psikolojik açıdan sorun yaratan et benlerinin tedavisi artık gelişmiş teknolojik yöntemler ile daha kolay ve güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir. Bu yöntemler içerisinde kullanılmakta olan Plazma ile Ben Alma tedavisi, cilt üzerindeki çıkıntılı dokuda ısı artışı sağlayarak buharlaşma elde etmektedir. Bu dokunun buharlaşmasının ardından ben problemi ortadan kalkmaktadır.

  Teknolojik sistemler sayesinde ameliyatsız ben alma işlemine olanak sunan plazma enerjisi ile estetik sorunlara yol açan benlerin aldırılmasını sağlamak için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilir ve ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Tedavi süreci, planlaması ve iyileşme süreci hakkında bilgi alacağınız ön kontrol sonrasında Plazma ile Ben Alma yöntemi ile güvenilir, konforlu ve hızlı bir tedavi ile sosyal ve profesyonel hayatınıza hızlı bir şekilde dönebilirsiniz. Bununla birlikte aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Ben Aldırma Fiyatları hakkında bilgi alabilir ve merak ettiğiniz tüm soruları bize iletebilirsiniz.

  Ben Alma Tedavisi

  Cilt dokusu ile cihaz arasındaki havanın iyonize edilmesi ile etkisini göstermektedir. Bu iyonizasyon ile arada kalan hava maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisine dönüşmektedir. Yani cihaz plazma etkisi ile benleri tedavi etmektedir. Bu nedenle yöntemi plazma tedavisi olarak tanımlamak ve Plazma ile Ben Alma yöntemi olarak adlandırmak mümkündür.

  Estetik cerrahi işlemlerinde alternatif olarak kullanılan plazma enerjisi, uygulamanın yapıldığı bölgelerde göz halinde bulunan su buharı ve azotu yüksek enerji kullanarak plazma haline dönüştürmekte ve benler üzerinde etkisini bu şekilde sağlamaktadır. Bu etkileşimin sonunda oluşan iyon bulutları, cilt dokusu yüzeyine etki ederek hızlı bir şekilde yenilenme sağlamaktadır.

  Plazma enerjisi ile ben tedavisi deri ile aynı düzlemde olan yani ciltten kabarık olmayan benlerin tedavilerinde kullanılabildiği gibi kabarık ya da et beni olarak adlandırılan ben türlerinin tedavilerinde de başarılı sonuçlar vermektedir.

  Plazma ile Ben Alma Nasıl Yapılır?

  Plazma enerjisi ile ameliyatsız ben aldırma işlemi öncesinde bölge antiseptik sıvılar ile temizlenerek, ağrı ve acının en aza indirilebilmesi için bölgeye lokal anestezik kremler sürülmektedir. Hissizliğin sağlanmasının ardından ben aldırma işlemine geçilmektedir. İşlem aynı gün içerisinde biten oldukça konforlu, güvenli ve kısa süren bir işlemdir.

  Plazma ile Ben Alma işleminde cihazın ucu bene dokundurularak üzerinde gezdirilmektedir. Gezdirilmiş olduğu noktalarda ben üzerinde ince bir tabaka buharlaştırılmaktadır. Benin zeminindeki temiz alana gelene kadar bu buharlaştırma işlemine ve tabakalar halinde kaldırmaya devam edilmektedir. Temiz zemine gelindiği anda da işlem sonlandırılmaktadır.

  Plazma Enerjisi ile Ben Aldırma Seans Süreleri ve Sayıları

  Plazma tedavisi genellikle tek seans uygulanan bir tedavidir. Bazı durumlarda ben zemininde kahverengi lekelenme olabilmektedir. Bu durumlarda da ikinci seans gerekebilmektedir.

  Plazma ile Ben Alma Sonrası İz Kalır Mı?

  Plazma tedavisi cilt dokusunun hemen üzerindeki havada iyonizasyon elde ederek plazma enerjisinin ortaya çıkmasını ve ben üstünde ince bir tabaka kalmasını sağlamaktadır. İşlem esnasında cilt dokusunun derinine inilmediği için ben tedavisi sonrasında ciltte iz oluşumu oldukça hafif düzeylerdedir.

  Plazma ile Ben Alma işlemi esasında yüksek derecelerde sıcaklık ile istenmeyen ben dokusu buharlaştırılırken, benin bulunduğu çevre dokulara istenmeyen herhangi bir ısı ya da enerji akışı olmamaktadır. Böylece yalnızca benin bulunduğu alanda etkinliğini göstererek cildin kendini yenilemesini sağlamakta ve ben sorununu ortadan kaldırmaktadır.

  Benim alınmış olduğu bölgede benin çapında bir yara oluşmaktadır. Yaranın büyüklüğüne göre kabuklanma olmakta ve birkaç gün içinde bu kabuk kendiliğinden düşmektedir. Daha sonrasında zeminde pembe bir alan oluşmaktadır. Bu pembe alan iyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından diğer cilt dokusu ile aynı renge dönüşmektedir. İyileşme süreci kişinin cilt dokusuna, benin alındığı bölgeye, yaşa ve benim boyutuna göre kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

  Plazma ile Ben Alma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plazma ile Ben Alma işleminin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem esnasında lokal anestezik kremlerin etkisi ile ağrı ya da acı hissi oluşmadan işlem sonlandırılmaktadır. Ancak uygulamanın bitmesinin ardından benin alındığı bölgede çok hafif bir sızı hissi oluşabilmektedir. Bu his kesinlikle yüksek seviyelerde ve rahatsız edici boyutlarda değildir. Ortalama 1 ile 2 gün içerisinde tamamen ortadan kaybolmaktadır.

  Tedavi sonrasında bölgenin güneş koruma faktörlü kremler ya da fondötenler kullanılarak korunması gerekmektedir. Bu kremler ultraviyole ışınların zararlı etkilerinden korurken, bölgede oluşacak kabuklanmasının yumuşayarak ortadan kalkmasına ve iyileşmesinin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

  Sosyal ve profesyonel hayatı olumsuz yönde etkilemeyen Plazma ile Ben Alma işlemi, çok kısa sürede gerçekleştirilen ve pansuman gerektirmeyen bir tedavidir. 5 ile 7 gün içerisinde iyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından plazma tedavisi etkinliğini göstermiş olmakta ve yüzeyel benlerde tekrarlanma beklenmemektedir.

  Gelişmiş teknolojinin ışığında plazma enerjisi ile çok kısa sürelerde ben probleminden kurtulmak mümkündür. Seans süreleri benlerin rengine ve derinliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi öncesi ön kontrol gereklidir. Ön kontrol esnasında seans süreleri belirlenirken, tedavi süreci, planlaması ve iyileşme süreci hakkında da fikir sahibi olunmaktadır. Bu nedenle plazma tedavisi öncesinde kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirmenizi öneririz.

  Sunmuş olduğu imkanlar ve avantajlar ile benlerden çok kısa sürelerde ve sağlıklı bir şekilde kurtulmayı sağlayan Plazma ile Ben Alma ücretleri hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu iletişim formu üzerinden tedaviye ilişkin tüm sorularınızı bize iletebileceğiniz gibi, tedavi öncesi ve sonrası fotoğrafları talep edebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Ben Alma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×