Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Velashape

Velashape

  Velashape; VelaShape 3 Bölgesel Zayıflama ve vücut şekillendirmede tercih edilen kısa sürede uygulanabilen ve seans aralığı geniş olan bölgesel incelme tedavisi olup, hem kadınlar hem de erkekler tarafından en sık tercih edilen prosedür olması sebebi ile merak edilen Velashape ile Bölgesel Zayıflama Nedir, Nasıl Uygulanır ve Uygulama Bölgeleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cerrahi müdahale olmadan son derece etkili ve konforlu bir incelme ve vücut şekillendirme olanağı sunan Velashape; bölgesel zayıflama, sıkılaşma, selülit problemleri ve çatlak görünümünü hafifletmede tercih edilen oldukça etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran bir sistemdir.

  Velashape

  Son teknoloji ürünü olan VelaShape ile bölgesel fazlalıkların vücuttan uzaklaşarak selülit ve bölgesel yağ problemlerine çözüm üretilmiş formda bir vücut yapısına sahip olabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yağ dokusunun hacmini azaltmak amacı ile uygulanan bölgesel zayıflama teknolojisi için randevu talebinde bulunmak ya da Velashape tedavi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Radyofrekans
  BENZER TEDAVİLER
  Radyofrekans
  Radyofrekans, ışık enerjisinden yararlanarak yağ dokularını ve kollajenleri kontrollü ısıtan çok yönlü kullanım alanına sahip etkili bir yöntemdir.

  Velashape ile Bölgesel Zayıflama Nedir?

  Velashape teknolojisi, bölgesel zayıflama ile vücudu şekillendirebilen ve selülit probleminin önüne geçebilen tek seans protokolüne sahip sistemdir. Sosyal ve profesyonel hayatı aksatmadan ve herhangi bir yan etki oluşturmadan bölgesel zayıflama tedavilerinde belirgin sonuçlar alınmasını sağlayan bu sistem, yağ dokularının görünümünü ve hacmini azaltan vakum ve doku manipülasyonuyla birleşmiş ilk ve tek teknolojidir.

  VelaShape teknolojisi, Bi-Polar radyofrekans, kızıl ötesi enerji, doku manipülasyonu ve negatif basınç etkilerini kapsayan bir uygulamadır. Bu uygulamada bulunan RF ve kızıl ötesi enerjilerinin sinerjik kombinasyonları cilt dokusu altında kontrollü bir ısı artışı sağlayarak, oksijenin hücre içi diffüzyonunu arttırmaktadır. Vakum ve özel olarak tasarlanmış olan silindirler sayesinde cilt dokusunu manipüle ederek, etkin ve güvenli enerji aktarımı sağlanmaktadır. Bunun sonucunda da çok kısa süre içerisinde vücudun sağlıklı bir incelmeye ve hızlı sonuç alınmasına imkan sunmuş olmaktadır.

  Uygulama ile depolanmış olan enerjinin metabolizması hızlandırılmaktadır. Lenfatik drenajı attıran bu uygulama, yağ hücrelerinin küçülmesinde etki ederken, sorunlu bölgelerdeki yağların azalmasına katkı sağlamaktadır. Yani tedavi sonrasında uygulama bölgesinde gözle görülür oranlarda küçülme elde edilmektedir.

  Velashape Nasıl Uygulanır?

  Tek seansı ortalama 45 dk ile 1 saat arasında süren bu tedavi son derece rahat ve konforlu bir uygulama imkanı sunmaktadır. Sıcak bir doku masajı etkisine sahip olan işlem esnasında enerji kaynağı olan vakum ile hedef dokunun arttırılması sağlanırken, sistemin içerisinde bulunan kızıl ötesi ışınlar uygulama bölgesini ısıtmaktadır. Böylece işlem yapılan bölge cilt dokusuna zarar verilmeden kolayca ve hızlı bir şekilde ısıtılmış olmaktadır.

  Bi-Polar RF enerjisi ise; güvenli ve kontrollü bir şekilde hedeflenen alanda ısının eşit olarak yayılmasını sağlamaktadır. Bu enerji sonunda ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilemekte ve yağların hacimlerinin küçülmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte özellikle selülit görünümlerinde de belirgin derecede hafifleme elde edilmektedir.

  VelaShape ile Bölgesel Zayıflama Kimlere Uygulanabilir?

  Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve sıkılaşma etkileri ile başarılı sonuçlar veren Velashape yöntemi, herkes için uygun olan bir yöntemdir. Tedavi bölgesinin enfekte ya da yaralı olması, kalp düzenleyicileri, kan pıhtılaşması, damar tıkanıklığı, tedaviden iki hafta önce aspirin kullanılması ve hamilelik durumlarında uygulanmamaktadır.

  VelaShape Uygulama Bölgeleri

  Bu tedavi yöntemi genellikle karın, basen, bacak ve iç bacak bölgelerindeki fazla kilo problemlerinde tercih edilmektedir. Bu bölgelerde hızlı ve etkili bir şekilde cilt kalitesinde artış ortaya çıkarmaktadır. Ancak sistemde bulunan dar ve geniş bölgelere özel tasarlanmış iki farklı aplikatör sayesinde tüm vücut bölgelerine etkili ve güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir.

  Seans Süreleri ve Sayıları

  Bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirmede tercih edilen Velashape teknolojisinin en önemli özelliği çok kısa sürelerde uygulanabilir özellikte olması ve seans aralığının geniş olmasıdır. En fazla 8 ile 10 seans önerilen bu tedavinin seans aralıkları haftada bir şekillenmektedir. Ancak uygulanacak bölgelerin yağ oranlarına ve selülit yoğunluğuna göre bu süre ve sayıları değişiklik gösterebilmektedir.

  Tedavi Sonrası Görülen Etkiler

  Uygulama bölgelerinde cilt dokusu daha sıkı, gergin ve kalitesi artmış bir yapıya sahip olmaktadır. Bu belirgin etkiler ilk seanstan itibaren hissedilmektedir. Özellikle kilo verilen dönem içerisinde hızlı bir şekilde cildin sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlamaktadır.

  Kızıl ötesi ışınlar, vakum ve mekanik masaj ile birlikte RF enerjisi ile güvenli bir uygulama sunan VelaShape; yağ hücrelerinin azalmasına katkı sağlarken, kollajen sentezini tetikleyerek ciltte daha sıkı bir görünüm elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  Yapılan klinik çalışmalarda, Velashape uygulaması sonrasında karın bölgesinde yaklaşık olarak 2.5 cm, bacak bölgesinde 1.5 cm’lik bir incelme elde edildiği gözlemlenmektedir. Ortalama olarak tedavi bölgelerinde 1 ila 3 cm arasında bir incelme olduğunu söylemek mümkündür. Yeni doğum yapmış hasta gruplarında ortaya çıkan etkilerde ise, tedavinin uygulandığı bölgelerde son derece başarılı incelme sonuçları elde edilmektedir.

  Vakumlu bir terapi yöntemi olması nedeni ile RF enerjisinin yağ hücrelerine daha iyi iletilmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda da yalnızca yağlar üzerinde değil vücutta bulunun ödemin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki; tedavinin diyet eşliğinde sürdürülmesi tedavi sonrasında görülen etkilerin arttırılması ve etkinliğin sürdürülmesi açısından oldukça önemlidir.

  VelaShape Zararları

  Velashape teknolojisi tüm cilt tiplerinde uygulanabilen bir sistemdir. Bu sistemin kullanıldığı tedavi sonrasında istenmeyen bir etkinin görülmediği onaylanmıştır. Bununla birlikte yapılan klinik çalışmalar sonrasında uzun vadeli bir yan etkiye sahip olmadığını ifade edebiliriz.

  Hastanın cilt hassasiyetini ve konfor düzeyini en üst seviyede tutan bu işlem sonrasında bölgede sıcaklık hissedilmesi beklenilen bir tablodur. Bununla birlikte, çok nadir vakum etkisinden dolayı bölgede kızarıklık ya da hassasiyet oluşabilmektedir.

  Velashape Hangi Vücut Problemlerinde Kullanılır?

  Özellikle hamilelik döneminde hızlı kilo alıp verme dönemi içerisindeyken cilt toparlanmasında katkı sağlamaktadır. Bunun sonucunda da hamilelik dönemi sonrasında vücutta oluşan sıkılaşma ve toparlanma ihtiyaçlarına başarılı çözümler sunmaktadır. Ancak bu işlem doğamdan 2 ay sonra yaptırılabilmektedir. Bununla birlikte vücudun farklı alanlarında bulunan ve başka nedenlerden kaynaklanan çatlakların görünümlerinde de genel bir düzelme sağlamaktadır.

  Bölgesel zayıflama, sıkılaşma ve selülit problemlerinin görünümünü hafifletme aşamasında son derece başarılı olan ve etkili çözümler sunan bu teknoloji yalnızca cilt kalitesinin arttırılabilmesi amacı ile de tercih edilmesi mümkündür.

  Fazla kilo ve selülit problemi olmayan kişilere de uygulanabilir bir yöntem olan bu teknoloji cilt kalitesinin arttırılması noktasında da etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Yağlanmanın derecesine ve uygulama alanına göre efektif sonuçlar alınabilmesi amacı ile gerekli seans ve uygulama protokolünce belirlenen tedavi planlaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Şikayete neden olan bölgesel yağlanma yoğunluklarına konforlu bir tedavi sunan son nesil teknoloji için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, VelaShape fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  VelaShape Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×