Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Radyofrekans

Radyofrekans

  Radyofrekans; Bölgesel Zayıflama teknolojisi olan Radyofrekans ışık enerjisinden yararlanarak yağ dokularını ve kollajenleri kontrollü ısıtan bölgesel kilo problemlerinde kullanılan etkili yöntem olup, işlem öncesi merak edilen Radyofrekans Yönteminin Etki Mekanizması Nasıl Çalışır, Radyofrekans Nasıl Yapılır ve Uygulama Bölgeleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Karın bacak, kalça, bel, basen, kol ve yüz bölgesindeki bölgesel yağ problemleri ile selülit sorunlarına yanıt veren Radyofrekans (RF) teknolojisi, ısı kontrollü bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Elektromanyetik radyo dalgaları üreten özel teknolojik cihazın kullanıldığı bu tedavi yöntemindeki RF dalgaları, cildin derin tabakasına ve cilt yüzeyine zarar vermeden doku içerisinde ısı yaratarak tamir sürecinin devreye girmesini sağlamaktadır.

  Radyofrekans

  RF sistemi cilt yüzeyi üzerinde herhangi bir yaralanmaya neden olmadan eş zamanlı olarak üst ve alt cilt katmanlarında ısı oluştururken; yüzeyel ve derin yağ tabakalarının işleme tabi tutulması sonucunda yağ hücrelerinin büzüşmesini, kollajen liflerin kasılmasını ve üretimini arttırarak bölgesel incelme sağlamaktadır.

  Bölgesel yağların erimesi, cilt dokusundaki kollajenlerin çoğalması, bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme etkilerini gösteren bölgesel zayıflama tedavisi yöntemi öncesinde yağlanma bölgelerinin tespit edilmesi ve kişiye özel hazırlanan tedavi parametrelerinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Bölgesel incelme, selülit tedavisi, toparlanma ve sarkıkların giderilmesi gibi etkilere sahip olan Radyofrekans fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Selülit Tedavisi
  Selülit Tedavisi içerisinde kullanılan yöntemler selülit görünümünü iyileştirerek, cilt altındaki yağ dokusunun azalmasını ve aynı esnada selülit nedenlerinin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak uygulanmaktadır.

  Radyofrekans Yönteminin Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Radyo dalgaları vücut içerisindeki su molekülleri ile sodyum, potasyum, kalsiyum ve megnezyum gibi iyonları harekete geçirmektir. Moleküllerin ve iyonların harekete geçmesi ile birlikte bölgede enerji açığa çıkmakta ve doku ısınmaktadır.

  Dokunun ısınması ile birlikte tedavi alanında normalde 36 – 37 derece olan ısı oranı 41 – 43 dereceye kadar arttığını ifade edebiliriz. Bu artış cilt altı bölgesinde ve vücutta herhangi bir tahribata ya da yan etkiye yol açmadan bölgesel incelme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Radyofreakans Nasıl Yapılır?

  Cihaz içerisinde iki ayrı başlık bulunmaktadır. Vücudun faklı bölgelerindeki incelme ihtiyaçlarına çözüm üretebilen bu başlıklar yüz ve vücut uygulamalarına göre tercih edilmektedir.

  Seans şeklinde uygulanan tedavi gliserinle yapılmaktadır. Gliserin oluşan ısının cilt katmanının üst dokusunda daha az hissedilerek sabit kalmasını sağlamaktadır.

  Tedavi süreci boyunca ısı artışı sürekli olarak Radyofrekans sistemi üzerinden ölçülmektedir. Ayrıca uygulama sırasında kontrollü bir şekilde cilt dokusu ısıtılırken, uygulama başlığında bulunun soğutma sistemi sayesinde işlemin acısız olarak tamamlanması sağlanmaktadır.

  RadyoFrekans Uygulama Bölgeleri

  Bölgesel yağ probleminin bulunduğu ve vücudun hemen hemen her bölgesinde rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem; karın bacak, kalça, bel, basen, kol ve yüzdeki yağlanma problemlerini gidermektedir. Bu tedavide en çok tercih edilen bölgeler ise genellikle karın, bacak, kol ve basen bölgeleridir.

  Radyofrekans Kimlere Uygulanabilir?

  Herhangi bir ışık enerjisinden yararlanmadan yağ dokularını ve kollajenleri seçici olarak ısıtan Radyo frekans sistemi, bölgesel yağlanma problemi yaşayan her yaştaki tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilir özelliğe sahiptir. Radyo frekans teknolojisi hiçbir cilt tipinde yan etki oluşturmamaktadır. Bu nedenle yazın bronz tenlerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Hamilelere, kalp pili bulunanlara, cilt yüzeyinde enfeksiyon ve vücudunda büyük metal protez olanlara uygulanmamaktadır.

  Radyofreakans Tedavi Süresi ve Seans Sıklığı

  Küçük bölge tedavileri genellikle 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilirken, göbek ve basen bölgeleri 20 – 25, bacak ve kalçalar ise ortalama olarak 46 ila 60 dakika arasında sürmektedir. En kısa seans aralığı 2 hafta olup, uyulama bölgesine göre en uzun seans aralığı 4 haftadır. Ancak bu tedavi süresi ve seans sıklığı kişinin yağlanma derecesine ve bölgesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Toplam seans sayısının genel olarak 6 olduğunu söyleyebiliriz.

  Radyofrekans Yönteminin Etkileri

  Radyofrekans yöntemi su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde ısıtırken, enerji derin dokulara iletilmemektedir. Yalnızca hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek etkini gösteren bu sistem, su düzeyi yüksek olan yağ hücrelerine ulaşmaktadır. Bunun sonucunda hücreler üzerinde oluşan hareketlilik yağ dokusunun parçalanmasını ve erimesini sağlamaktadır.

  Uygulama alanında meydana gelen ısı artışı bölgedeki yağ hücrelerinin duvarlarını parçalayarak yağları eritmeye başlamaktadır. Eriyen yağlar ise, vücut dolaşımı üzerinden emilerek vücuttan atılmakta ve yöntemin bölgesel incelme etkileri kendini göstermektedir.

  Radyo frekans dalgaları yaşlanmış ve yıpranmış kollajen dokuların parçalanarak ölmesini sağlamaktadır. Bu dokuların ölmesi ile birlikte vücut yeni kollajen üretimine başlamaktadır.

  Bölgesel zayıflama etkilerinin yanı sıra dokuda oluşan ısı artışı cilt dokusu içerisinde yer alan fibroblast hücrelerinin aktivasyonunu hızlandırdığı için vücutta sıkılığı ve gerginliği sağlayan bağ dokusuna destek olmaktadır. Bu bu doku hücrelerinin harekete geçirmesi ile incelme elde edilen alanda belirgin seviyede sıkılaşma ve gerilme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Radyofrekans Tedavisi Yan Etkileri

  Uygulama sonrasında görülen etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte uygulama sonrasında genellikle cilt üzerinde hafif bir kızarıklık ve gerginlik kendini göstermektedir. Bu etkiler tedavi sonrası beklenilen yan etkilerdir. Çok kısa bir süre içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır. Ağrı, kanama ya da morarma gibi etkileri bulunmayan bu yöntem sonrasında sosyal ve profesyonel hayatı aksatmadan günlük yaşam faaliyetlerine hızlı bir şekilde devam etmek mümkündür.

  Radyofrekans uygulaması ilk seans itibari ile etkisi gösteren bir uygulamadır. Hedeflenen sonuca ne kadar süre ve seans sonunda ulaşılacağı ise uygulanan bölgedeki yağlanma boyutu ile doğru orantılı olarak düzenlenen tedavi planlamasında belirlenmektedir.

  Uygulama öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve yağlanma problemine uygun tedavi programlamasının cilt kalitesi ve kalınlığına göre oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Belirli bir frekansta elektrotlar aracılığı ile elektrik akımını dokudan geçirerek dokunun etkin ve kontrollü bir şekilde ısınmasına yardımcı olan ve bu ısı ile bölgesel incelme etkisi ortaya çıkaran Radyofrekans fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Radyofrekans Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×