Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi yöntemlerinden olan Lenf Drenaj, ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bir prosedür olup, tedavi öncesi merak edilen Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?, Kimlere Uygulanır? ve Lenf Drenaj Hangi Alanlarda Kullanılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücutta biriken ödemlerin atılmasında görev alan hücrelere ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımına lenf sistemi adı verilmektedir. Bölgesel incelme, selülit tedavisi ve sıkılaşma programları içerisinde kullanılan lenf masası yöntemi ise, parçalanan yağların lenf sistemine aktarılarak vücuttan kolay atılmasını sağlayan bir sistemdir.

  Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj, vücutta bulunan ödemin ve toksinlerin atılmasını sağlayarak dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Özellikle bölgesel yağlanma ve selülit problemlerine neden olan dolaşım bozukluklarında kan ve lenf dolaşımını etkileyerek, lenf dolaşımının bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan bu problemlerin tedavi edilmesi açısından lenfatik akım yönünde farklı basınç güçlerinde masaj uygulayarak lenf dolaşımının hızlanmasını sağlamakta; bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri içerisinde etkinliğini göstermektedir.

  Birtakım hastalıklar nedeni ile vücutta oluşan ödemin atılması, selülit tedavileri, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaşmada kullanılan ve başarılı sonuçlar ortaya çıkaran basınç masajlı yöntem öncesinde bölgesel yağlanma alanlarının belirlenmesi ve uygun tedavi parametrelerinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Lenf drenajı makinası ile uygulanan bu masaj tedavisi ile kanda dolaşan serbest yağ asitlerinin kolayca yakılmasını sağlamak ve yağlanma probleminin önüne geçmek için randevu talebinde bulunmak ya da Lenf Drenaj fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Elektroterapi
  BENZER TEDAVİLER
  Elektroterapi
  Elektrotrepi ağrı ve kas güçsüzlüklerini ortadan kaldırmak, vücut fonksiyonlarını iyileştirmek, bölgesel yağlanma ve selülit tedavisi amacı ile değişik frekanslarda elektrik akımlarının kullanıldığı tedavi yöntemidir.

  Lenf Drenaj Nedir?

  Pressoterapi ya da lenf masajı vücudun en önemli sistemlerinden olan iç organların temizliği ile atıkların giderilmesinde rol oynayan lenfatik sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması amacı ile uygulanan bir tedavi ve mesaj yöntemidir.

  Lenf Drenaj basınç masajı özelliği ile vücut üzerinde lenfatik ve venöz dolaşımı arttıran özellikli bir etkiye sahiptir. Bu özellik sayesinde damarlar arasında birikmiş olan sıvıların drene edilebilmesi için ortam yaratılmaktadır.

  Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

  Lenf Drenaj ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri, direnaj sistemi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulama, ayak parmak uçlarından itibaren bel bölgesine kadar; hatta boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanmaktadır. Bu basınçlı masaj etki mekanizmasının çalışması ile birlikte lenf dolaşımı hızlanmış olmaktadır.

  Lenf tedavisi esnasında hastaya basınçlı masaj etkisini oluşturan bir kıyafet giydirilmektedir. Tedavi süresi boyunca bu kıyafet içerisinde yatış pozisyonunda hastanın dinlenmesi sağlanmaktadır. Dinlenme esnasında kıyafet içerisinde sağlanan ısı, titreşim ve akımlar aracılığı ile lenf akışı uyarılmaktadır.

  Lenf akışının uyarılması ile lenf damarlarına baskı oluşturan yağ dokuları vücuttan itilmektedir. Bunun sonucunda da lenf akışının hızlanması ile yağ yakımı, kollajen artımı, sıkılaşma ve bölgesel incelme etkisi ortaya çıkmış olmaktadır.

  Uygulama esnasında herhangi bir ek ürün kullanılmamaktadır. Uygulamış olduğu masaj oldukça hafif ve sürekli tekrar eden özelliğe sahiptir. Tek yönlü olan bu masaj, aşağıdan yukarı kalbe doğru olan hareketle yapılmaktadır.

  Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır?

  • Sülelit ve kilo problemi bulunanlara
  • Toksin birikimi yaşayanlara
  • Ödem ve şişmelerde
  • Kan dolaşımı bozukluğu olanlara
  • Doğum sonrasında vücut ağırlığını gidermek isteyenlere
  • Vücudunda, karnında, kollarında ve bacaklarında şişkinlik bulunanlara

  Lenf Drenaj Kimlere Uygulanmaz?

  Yüksek tansiyon hastalarına, hemeroid hastalarına, şeker hastalarına, kemik erimesi hastalarına, kan dolaşım bozukluğu olanlar ile kalp pili bulunan kişilere Lenf Drenaj uygulanmamaktadır.

  Lenf Drenaj Hangi Alanlarda Kullanılır?

  • Ödem ve şişme
  • Vücutta biriken toksinlerin atılmasında
  • Selülit Tedavisi
  • Bölgesel Zayıflama
  • Gevşemiş deri ve kas problemlerinde
  • Hamelilek döneminde ortaya çıkan ödem ve varis problemlerinde

  Lenf Drenaj Tedavisi Hangi Bölgelerde Kullanılır?

  Lenf masaj tedavisi, uygulama tekniği ve yöntemi açısından tüm vücudu saran bir tedavi şekli ve sistemi olması nedeni ile tüm vücuda uygulanabilir özelliğe sahiptir. Bölgesel açıdan herhangi bir sakıncası ya da riski bulunmamaktadır.

  Lenf Drenaj Seans Süresi ve Sayısı

  Lenf Drenaj bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi seans süresi ve sayıları tedavinin türüne ve şikayete neden olan yağlanma veya selülit problemine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Destekleyici tedavi olarak kullanılması halinde seans sayısı ve süresi asıl tedavi yöntemine göre belirlenmekte ve oluşturulmaktadır. Ancak bölgesel yağlanma ve selülit problemlerinde ortalama 10 ila 15 seans sonrasında başarılı sonuçların ortaya çıktığını ifade edebiliriz. Seans süreleri ise ortalama 20 ila 25 dakika arasında değişiklik göstermekle birlikte seans sıklığı kişiye göre 2 – 3 gün arasındadır.

  Lenf Drenaj Sonrası Görülen Etkiler

  Lenf tedavisi, lenf sistemini aktive ederek bölgesel yağlanmaya yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını sağlamakla beraber, aynı esnada yoğur bir biçimde dolaşım sisteminin de düzene sokulmasına katkı sağlamaktadır. Hücrelere yoğun kan ulaşımı sağlaması ile tedavi alanlarındaki derinin ve dokusunun üzerinde sıkılaşma etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Lenf masajının kaslar üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. Cihaz tarafından yapılan hareketler damarlardaki lenf akışını iterken, lenfatik sistemin düz kaslara ait olan kısımlarına da etki oluşturmaktadır. Böylece cilt ve cilt altı dokularının kalitesinde düzelmelere yardımcı olmaktadır.

  Lenf Drenaj yönteminin estetik alanda kullanılması halinde ise; kollajen üretimini tetiklemesinden dolayı cilt dokusu üzerindeki kırışıklıkların, lekelerin ve yara izlerinin hafiflemesine katkı sağlayarak gençleştirici ve iyileştirici etkisini göstermektedir

  Tüm bunlara ek olarak bir takım nedenler ile vücutta biriken ödemlerin dışarı atılmasında da rol oynarken, özellikle varis problemlerinin giderilmesinde de başarılı sonuçları mümkün kılmaktadır.

  Lenf Drenaj Avantajları

  Uygulamanın en önemli avantajı lenfatik dolaşımı hızlandırması ile birlikte kan dolaşımını arttırmaktadır. Böylece hücrelere daha yoğun oksijen ulaştırılmakta ve cilt dokusunu canlandırmaktadır.

  Selülit problemine yol açan dokular arasında birikmiş yağların lenf sistemine katılarak vücuttan atılmasında etkin rol oynamaktadır. Böylece selülit görünümde belirli oranda azalma ortaya çıkmaktadır.

  Kavitasyon gibi bölgesel zayıflama uygulamalarından sonra tedavi bölgelerinde parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak vücutta istenmeyen maddelerin uzaklaştırılmasını hızlandırarak önemli bir detoks etkisi sağlamaktadır.

  Lenf Drenaj Yan Etkileri

  Lenf Drenaj uygulaması esnasında herhangi bir ağrı ya da acıya neden olmamaktadır. Tamamen acısız gerçekleştirilen bu işlem sonrasında cilt yüzeyi üzerinde herhangi bir kızarıklık, şişme ya da morarma gibi etkisi yoktur. Bu özelliğinin yanı sıra herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

  Ayak parmak uçlarından bel bölgesine kadar yoğunlaştırılmış mesaj metodu olan lenf tedavisi ile hücre ve dokulara besin taşıyan dolaşım isteminin düzenlenmesini sağlayarak bölgesel kilo ve selülitlere ol açan ödem ve toksinleri vücuttan atmak için tedavi öncesi ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Tüm vücuttaki lenf sistemini etkili bir şekilde çalıştıran ve drenajını sağlayan masaj metodu ile bölgesel incelme etkisi sonrasında cildin iyileşmesine ve gençleşmesine destek sunarak etkili bir sıkılaşma ortaya çıkarabilmek için randevu talebinde bulunmak ya da Lenf Drenaj fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lenf Drenaj Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×