Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Koltuk Altı Botoksu

Koltuk Altı Botoksu

  Koltuk Altı Botoksu; Aşırı Terleme Tedavisi olarak da adlandırılan Koltuk Altı Botoksu hızlı çalışan ter bezlerinin bloke edilerek yavaşlamasını sağlayan ve aşırı terleme probleminin azalmasını hedefleyen etkin ve başarılı bir enjeksiyon uygulaması olup, enjeksiyon işlemi öncesinde merak edilen Botoks Maddesi Özellikleri, Koltukaltı Botoksu Nasıl Uygulanır?, Etkinliği ve Etkileri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sempatik sinir sisteminin ileri derecede uyarılması sonucunda ortaya çıkan terleme problemi; koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı gibi bölgelerde kendini göstermektedir. Kişinin yapısal özellikleri ile ilgili olan bu durum özellikle stres ve gerginlik anında daha da artmakta ve sosyal açıdan sorun yaratabilmektedir.

  Koltuk Altı Botoksu

  Sosyal açıdan büyük problemlere yol açan aşırı terleme şikayeti medikal estetik uygulamalar içerisinde yer alan botoks enjeksiyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Koltuk Altı Botoksu olarak adlandırılan bu işlem özellikle koltukaltına uygulanan deodorantların ve losyonların fayda etmediği tablolarda etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Estetik ve kozmetik amaçlı kullanılmakta olan botoks maddesinin tedavi amacı ile kullanılmış olduğu botoksla koltuk altı terleme tedavisi öncesinde terleme şikayetinin ve bölgelerinin tespit edilmesi ile kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Hiperhidrozis olarak adlandırılan ve koltukaltı, avuç içi ve ayak tabanında kendini gösteren aşırı terleme probleminin botoks enjeksiyonu ile tedavi edilmesine olanak sunmak için randevu talebinde bulunmak ya da Koltuk Altı Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Aşırı Terleme Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Aşırı Terleme Tedavisi
  Aşırı Terleme Tedavisi söz konusu bölgedeki terlemeye neden olan uyarıları botoks ile bloke ederek durduran ve terleme sorununun lokal olarak önüne geçen enjeksiyon işlemidir.

  Botoks Maddesi Özellikleri

  Botoks maddesi bir nörotoksindir. “Clostridium Botulinum” olarak adlandırılan bir bakteri tarafından salgılanan bu toksin, laboratuvar ortamında işlenerek tedavi edici hale getirilmekte ve botoks maddesi adı verilmektedir.

  Nöroloji, fizik tedavi ve ortopedi gibi pek çok alanda hastalıkların tedavi edilmesi ve medikal uygulamalar içerisinde de estetik ve güzellik amacı ile kullanılan botoks, sinir uçlarında bulunan reseptörlerin yani alıcıların belli bir süre durmasını sağlamaktadır.

  Koltukaltı Botoksu işleminde kullanılan botoks, belli bir süre etkinliğe sahiptir. Bununla birlikte yalnızca uygulanmış olduğu bölgede etkili olmaktadır. Yani enjekte edilmediği bölgenin dışına taşmaz ve alerjik herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

  Koltukaltı Botoksu Nasıl Uygulanır?

  Uygulama kolaylığı bulunan botoksla terleme tedavisi işlemi esnasında koltuk altı fazla hissedilmemektedir. Ancak işlemin daha konforlu ve rahat geçebilmesi için lokal anestezik kremler sürülerek bölge uyuşturulmakta ve enjeksiyona geçilmektedir.

  Koltukaltı terlemesi şikayetlerinde yoğun olarak tercih edilen Koltuk Altı Botoksu, ilk olarak terlemenin fazla olduğu bölgelerin işaretlenmesi ile başlamaktadır. Daha sonrasında terleme şikayetine uygun belirlenen dozlarda ve oranlarda bu işaretlenen bölgelere ince uçlu iğneler aracılığı ile botoks enjekte edilmektedir.

  Ortalama 30 dakikalık çok kısa bir süre içerisinde seans şeklinde uygulanan botoks maddesi, uygulanan bölgede ter bezlerine ulaşarak sinirleri etkilemekte ve bu ter bezlerinin ter salgılamasını ve kasılmasını önleyerek tedavinin etkinliğini açığa çıkarmaktadır. Enjeksiyon işleminin bitmesinin ardından ise sosyal ve profesyonel hayata ara vermeden devam etmek mümkündür.

  Koltukaltı Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

  Günümüzde pek çok kişinin şikayet etmiş olduğu ve her mevsimde karşılaştığı aşırı terleme problemine uygulanan botoks tedavisi, 18 yaşını doldurmuş tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Ancak hamile ve emziren annelere uygulanabilir özellikte değildir. Bununla birlikte kas hastalığı bulunanlara uygulanmamaktadır.

  Koltukaltı Botoksu Etkinliği ve Etkileri

  Kalıcı bir tedavi yöntemi olmayan Koltuk Altı Botoksu, uygulamadan sonraki birkaç gün içerisinde etkisini göstermeye başlamaktadır. Maksimum etkinliğe ise ortalama 2 hafta içerisinde ulaşmaktadır. Bu etkinlik sonrasında ter bezlerinde aşırı ter salgılanması yüksek oranlarda durmaktadır.

  Özellikle yaz aylarında şikayete neden olan aşırı terleme sorunun neredeyse tümü ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca tedaviden 15 sonra terleme şikayetinin aktif olarak devam ettiği durumlar da ise terlemenin bulunduğu noktalara ek doz botoks enjeksiyonu yapılabilmektedir.

  Koltukaltı Botoksu ile terleme tedavisi etkisi ortalama olarak 6 ila 12 ay arasında sürmektedir. Etkinin azalması ya da geçmesi sonrasında kişinin talebi üzerine ikinci bir uygulama yapılabilmektedir. Yani koltuk altı botoks enjeksiyonu işleminin tekrarlanabilir özelliktedir. Ancak tedavinin etkinliğinin geçmesi sonrasında terleme oranının belirgin derecede azaldığını söylemek mümkündür.

  Koltuk Altı Botoksu Yan Etkileri

  Koltuk altına botoks enjeksiyonu sonrasında beklenen önemli bir yan etki bulunmamaktadır. Uygulama cilt altına yapıldığı için koltukaltı bölgesindeki dokuyu etkilememekte bu nedenle de herhangi bir doku zedelenmesi oluşmamaktadır. İşlem yalnızca hızlı çalışan ter bezlerinin yavaşlamasını sağlamaktadır. Ancak enjeksiyona bağlı olarak iğne giriş yerlerinde çok kısa bir süre kızarıklık ve morluklar oluşabilmektedir.

  Hem hijyen hem de sosyal açıdan son derece rahatız eden ve kıyafetlerin ıslanarak lekelenmesine yol açan aşırı terleme sorununun tespitini yaptırmak ve kişiye özel planlanan tedavi parametrelerinin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kliniğimizde gerçekleştirmiş olduğumuz ön kontroller ter bezlerindeki ve ter bezlerini uyaran sinirlerdeki sorunların tespit edilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle tedavi öncesindeki ilk muayene esnasında bu tabloya yol açan sistemik bir hastalığın varlığı araştırılmaktadır. Çeşitli hormonal problemlerin ve kullanılan ilaçların değerlendirilmesinin ardından botoks ile aşırı terleme tedavisi işlemlerine geçilmektedir.

  Terleme tedavisi içinde sıkça kullanılmakta olan botoks yöntemi ile terleme şikayetini engelleyerek; sosyal, psikolojik ve hijyen sorunlarının önüne geçecek botoks enjekisyonu için randevu talebinde bulunmak ve Koltuk Altı Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Koltukaltı Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×