Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı: Lazer epilasyon seansları sonrasında güneşlenmek veya güneşe çıkma konusunda çok dikkatli olunması gerekmektedir. Lazer epilasyon işlemi uygulama bölgesinde hassasiyet ve kızarıklık gibi olası geçici yan etkilere ve reaksiyonlara neden olduğu için güneşin zararlı etkilerinden korunmak için geniş spektrumlu güneş kremi kullanılması önerilmekte olup Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı? Lazer Epilasyon Sonrası Neden Güneşe Çıkılmaz? Lazer Epilasyon Sonrası Güneşin Zararları ve Nelere Dikkat Edilmeli gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?
  Lazer epilasyon sonrası oluşan lekeler olası geçici yan etkiler arasında yer almakta olup genellikle geçicidir ve zamanla kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı konu başlığında dikkat edilmesi gereken ilk nokta epilasyon sonrasında güneşe çıkmaktan kaçınmaktır. Seans sonrasında ciltte hassasiyet ve kızarıklık gibi reaksiyonlar kendini gösterdiği için hassaslaşan cildin güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek için birtakım önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemler arasında ilk sırada ise geniş spektrumlu güneş kremi bulunmaktadır.

  Lazer epilasyon seansları sonrasında cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması için en az 30 SPF içeren güneş kremi tercih edilmelidir. Geniş spektrumlu güneş kremlerinin tercih edilmesi oluşabilecek yan etki riskinin de en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca cildi destekleyerek epilasyon sonrasında güneşin zararlı etkilerini önlerken koruma altına da almaktadır.

  Lazer epilasyon seansları sonrasında güneşe çıkılmaması, güneşe çıkarken geniş spektrumlu güneş kremleri kullanılarak önlem alınmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca lazer epilasyon sonrasında en az birkaç gün güneşten kaçınılması da tavsiye edilmekte olup işlem bölgesi, cilt hassasiyeti ve tavsiye edilecek güneş kremleri hakkında detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Lazer Epilasyon sonrası güneş koruyucu ürünler ve diğer önlemler hakkında merak ettiğiniz diğer tüm konu başlıkları hakkında sorularınızı iletmek veya randevu talebinde bulunmak bulunmak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi aşağıda yer alan iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Neden Güneşe Çıkılmaz? 

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı konu başlığına ek olarak bilinmesi gereken önemli nokta Lazer Epilasyon Sonrası Neden Güneşe Çıkılmaz sorusudur. Lazer epilasyon seansları sonrasında cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması için bir takım temel nedenler bulunmaktadır. Cilt hassasiyeti, ciltte istenmeyen renk değişiklikleri, melanin etkisi, olası geçici yan etkilerin artması ve istenmeyen yan etki riskleri bu nedenler arasındadır.

  Lazer epilasyon ciltteki kıl köklerini hedef alarak lazer ışığını kullanmakta ve etkinliğini göstermektedir. Bu esnada kıl köklerinde ısı enerjisi üretilmekte ve kıl kökleri tahrip olmaktadır. Bu çalışma prensibinde cilt yüzeyinde ısı artışı, kızarıklık, karıncalanma ve hassasiyet artışı gibi belirtiler kendini gösterebilmektedir. Bu aşamada ciltte oluşan reaksiyonlara ek olarak güneşin zararlı etkilerinin de eklenmemesi ve iyileşme sürecinin desteklenmesi için güneş koruyucu ürünlerin kullanılması çok önemlidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşin Zararları 

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı sorusu altında açıklanması gereken bir diğer konu ise güneşin lazer epilasyon sonrasında ciltte bıraktığı istenmeyen olumsuz etkilerdir. Lazer epilasyon ciltte ısı enerjisi kullanarak çalışan bir sistem olduğu için güneş ile birleştiğinde yan etki riski artmaktadır. Özellikle cildin güneşe daha hassas olduğu dönemde maruz kalması yan etki riskini yükselterek ciltte tahriş, ciltte renk değişiklikleri ve ciltteki melanin seviyesinde değişikliklere neden olabilmektedir. Uzun süre güneşe maruz kalınması halinde de istenmeyen güneş yanıklarına yol açabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı sorusuna net bir yanıt vermek gerekirse dikkatli olunması gerektiğinin altı çizilmelidir. Ciltte görülen hassasiyet ve kızarıklık ile lazer epilasyon sonrası kabarma reaksiyonlarının yatıştırılması ve güneşin zararlı etkilerinden cildin korunabilmesi için güneş koruyucu kremler dışında bir takım dikkat edilmesi gereken ve alınması gereken önlemler bulunmaktadır.

  Güneş koruyucu ürünler kullanılsa dahi mümkünse öğle saatlerinde güneşin en güçlü olduğu zamanlarda güneşten kaçınılmalıdır. Şapka ve koruyucu giysiler giyilerek işlem bölgesinin korunması önerilmektedir. Ek olarak güneş yanıklarının oluşmaması için uzun süre güneşte kalınmamalı; soğuk su ve önerilen losyon veya nemlendirici ile cildin yatışmasına destek olunmalıdır.

  Her cilt tipi ve işlem bölgesi farklıdır. Lazer epilasyon işlemleri sonrasında kişiselleştirilmiş bakım prosedürlerini önemsemek çok önemlidir. Lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında güneşe çıkmadan önermiş olduğumuz uygulamalara ve bakım yöntemlerine uyulması işlemin etkinliği ve yan etki riskleri açısından çok önemlidir.

  Lazer epilasyon sonrası güneşten korunma ve bakım yöntemleri hakkında merak ettiğiniz ek konular hakkında aşağıda yer alan iletişim formunu kullanarak ya da iletişim numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçerek sorularınızı iletebilir, klinik muayene ile kişisel bakım ve koruyucu yöntemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×