Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr Çatlak Tedavisi

Plexr Çatlak Tedavisi

  Plexr Çatlak Tedavisi; Ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olan Plexr Çatlak Tedavisi invaziv plastik cerrahi işlemlerine alternatif olarak kullanılmakta olan en etkin ve güvenilir cilt çatlağı tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde sıklıkla merak edilen Plexr Çatlak Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Plexr Tedavisi İyileşme Süreci ve Etkinliği hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çatlaklar cildin dermis katmanının gerilmesi sonucu ortaya çıkan yırtıklardır. Bu yırtıklar genellikle hormonal kaynaklı olup; ergenlik dönemi, hamilelik, hızlı kilo alma ya da ani zayıflama ile gelişen bu yırtıklar cilt altındaki liflerin bozulması ile gelişmektedir. Bir cilt hastalığı olmayan ancak cilt bütünlüğünü bozan bu estetik sorun genel görünümde probleme yol açtığı için kadın ve erkekleri estetik ve psikolojik olarak etkilemektedir.

  Cilde esnekliğini veren elastin ve kollajen lifleri gibi önemli proteinlerin çeşitli hasarlar sonucunda kopması ve bu liflerin aralarındaki bağların zayıflaması ile gelişen çatlakların tedavisinde çeşitli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. “Stria” olarak adlandırılan bu cilt deformasyonu farklı evrelerde ve renklerde olup; derinliklerine, yaygınlıklarına, derecelerine ve evrelerine göre uygulanan tedaviler ile iyileştirilmektedir. Pembe, kırmızı ve mor renklerde görülen cilt çatlaklarında kullanılan etkin tedavi yöntemleri arasında ise Plexr Çatlak Tedavisi bulunmaktadır.

  Plexr Çatlak Tedavisi

  Plexr Çatlak Tedavisi plazma enerjisinin kullanıldığı bir cilt yenileme işlemi olup; çatlakların derinliğini azaltmak ve onarım mekanizmasını aktive ederek cilt renginin yeniden eşitlenmesini hedeflemek amacı ile uygulanan çok yönlü bir prosedürdür. İncelmiş ve cilt katmanlarında yavaşlamış ya da azalmış doku hücrelerini aktive eden plazma enerjisi ile çatlak tedavisi öncesinde cilt analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Hasarlı ve yırtık cilt katmanında etkinliğini göstererek sağlıklı doku hücrelerinin aktivitesini sağlayan ve cilt yenileme mekanizmasıyla çatlakları onaran plexr tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çatlak Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Çatlak Tedavisi
  Çatlak Tedavisi cilt çatlaklarının iyileştirilmesi ve kozmetik problemlerin önüne geçilmesi amacı ile enjeksiyon uygulamalarının ve teknolojik sistemlerin tek ya da kombine bir şekilde uygulandığı tedaviler bütünüdür.

  Plexr Çatlak Tedavisi Nedir?

  Gelişen teknoloji sayesinde tıp alanında ve cilt problemlerinde kullanılan yöntemler arasında en gelişmiş sistemlerden biri Plexr sistemidir. Plazma enerjisinin kullanıldığı bu sistem çatlak ve yırtıkların bulunduğu cilt yüzeyinin üst katmanının süblimleştirilmesi yani buharlaştırılması hedeflenmektedir. Dokunun süblimleşme etkisi ile kendi kendini onarım mekanizmasını aktive eden ve cilt yenileme etkinliğini sağlayan Plexr Çatlak Tedavisi, maddenin dördüncü formunun kullanıldığı bir yöntemdir.

  Plexr plazma enerjisi maddenin dördüncü formunun kullanıldığı bir enerjidir. Hasarlı dokuyu katı durumdan gaz duruma dönüştüren bu enerji ortamdaki gaz halindeki bulunan azotu ve su buharlarını yüksek enerji uygulanması ile plazma enerjisine çevirmektedir. Böylece iyon bulutu cilt yüzeyini etkiledikten sonra karbon kabukları olun bir görünümde cildi buharlaştırmaktadır. Böylece kesi, dikiş ya da cerrahi prosedür gerektirmeden yalnızca cilt yüzeyini etkileyerek doku onarımını ve hücre aktivitesini sağlamaktadır.

  Plexr Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Çeşitli cilt tedavilerinde kullanılmakta olan Plexr Tedavisi, çatlak görünümünün ve derinliğinin iyileşmesini sağlamak amacı ile yalnızca cilt yüzeyini etkileyen bir çalışma prensibine sahiptir. Cerrahi prosedür gerektirmeyen, hızlı ve acısız işlem olanağına sahip olan tedavi öncesinde batma hissinin en aza indirilebilmesi için tedavi alanına lokal anestezik krem sürülerek uyuşması sağlanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından Plexr cihazının sistem başlığı kullanılarak atışlara geçilmektedir.

  Çatlak probleminin genişliğine bağlı olarak 15 ila 45 dakikalık seans süresine sahip olan tedavide, kontrollü ve milimetrik aralıklar ile atışlar yapılmaktadır. Sistem başlığının cilde temas ettirilmeden belirli bir mesafeden yapıldığı bu atışlarda çatlakların bulunduğu doku plazma enerjisi ile buharlaşmaktadır. Bu buharlaşma ile birlikte çatlak alanlarında kabuk biçimindeki kahverengi küçük karbonlar bulunmaktadır. Buharlaştırma yani süblimleştirme etkinliği ile küçük kabukların oluşması tedavinin etkinliği ve yeni doku oluşum sürecinin aktivitesi için oldukça önemlidir.

  Plexr Çatlak Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Çatlak Tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Çatlakların derinliklerine, derecesine, yaygınlıklarına ve evrelerine göre kişisel olarak planlanan bu tedavi genellikle tek seans uygulanabildiği gibi ihtiyaca göre 2 ila 3 seans olarak da uygulanmaktadır. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine göre kişisel olarak belirlenmektedir.

  Plexr Çatlak Tedavisi İyileşme Süreci ve Etkinliği

  Hızlı, pratik ve konforlu işlem olanağına sahip olan Plexr Çatlak Tedavisi sonrasında süblimleşen cilt dokusunun onarımı ve cildin kendi kendini iyileştirmesi için bir süreci ihtiyacı vardır. Bu iyileşme süreci ortalama 7 ila 10 gün arasında değişmektedir. Atışlardan sonrasında oluşan kabuklanmalar iyileşme sürecinde tamamen dökülmektedir. Kabukların dökülmesi ile taze, yeni ve sağlıklı doku ortaya çıkmaktadır.

  Epitel doku olarak adlandırılan bu alanlar hafif pembemsi bir görünümdedir. Cildin onarım mekanizmasının çalışması ile bu görünüm zaman içerisinde hafifleyerek cilt tonu eşitlenmektedir. Ancak bu süreç içerisinde iyileşme sürecinin ve doku onarımının engellenmemesi için kabuklara travmatik hareketler yapılmaması önerilmektedir. Kabukların yerlerinden kaldırılmaması, koparılmaması ve pansumanla üzerinin kapatılmaması oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Kozmetik ürünlerinin kullanımı ve işlem alanlarının kese, peeling ve kaşıma gibi tahriş edici işlemlerden korunması istenmektedir.

  Plexr Plazma Çatlak Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Seans sonrasında cildin yüksek faktörlü güneş kremi ile korunması oldukça önemlidir. UV koruyuculu kapatıcılar iyileşme süresinde kullanımı önerilen ürünlerdir. Lezyonlar görünmeyecek biçimde günde birkaç kez sürülmelidir. Kabukların dökülmesi ile birlikte epitel dokunun ortaya çıkması sonrasında cildin güneşin zararlı etiklerinden korunmasına daha da çok dikkat edilmesi istenmektedir. Bu nedenle Plexr Çatlak Tedavisi sonrasında cilt güneşten ve zararlı UV ışınlarından korunmalıdır.

  Kimler Plexr Çatlak Tedavisi Yaptırabilir?

  Medikal estetik tedaviler ve kozmetik prosedürlerin tümünde olduğu gibi Plexr Çatlak Tedavisi işlemi hamile ve emziren annelerde önerilmemektedir. Kadın erkek tüm yaş gruplarında uygulanabilen bu tedavi çoğu çatlak probleminde istenilen ve hedeflenen sonuca ulaştırmaktadır.

  Plexr Çatlak Tedavisi Riskli Midir? Yan Etkisi Nelerdir?

  Plexr plazma tedavisi invaziv plastik cerrahi işlemlerine alternatif olarak kullanılmakta olan en gelişmiş ve güvenilir sistemlerden biridir. Ameliyatsız estetik alanda çeşitli cilt tedavilerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran ve iyileşme sürecini minimuma düşüren bu tedavi oldukça hassas ve kontrollüdür. Süblimleşme ile elektrik arkı oluşturarak problemli cilt katmanının gaza dönüşmesini sağlayan bu işlem non – invaziv işlem prosedürlerine sahip olduğu için oldukça güvenlidir.

  Tüm bunların yanı sıra iyileşme süreci içerisinde bir takım görülmesi beklenen olası yan etkiler gelişebilmektedir. Ciltte hassasiyet, ödem ve kızarıklık gibi kendini gösteren bu yan etkiler tedaviden sonra gelişebilecek ve kendiliğinden kaybolan durumlardır. Ayrıca tedavi sonrasında iyileşme süreci içerisinde kahverengi kabukların dökülmesi ve pembe epitel dokunun ortaya çıkması aşamasında önerilen cilt bakım önerilerine uyulması istenmektedir.

  Doğru teknikle uygulandığında ve iyileşme sürecinde hassasiyet ile korunduğunda çatlak görünümünü belirgin derecede azaltarak cilt bütünlüğünü sağlayan Plexr Çatlak Tedavisi öncesinde çatlakların derinliğine, yaygınlığına ve derecesine göre kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Madenin dördüncü formu olarak adlandırılan plazma enerjisi ile cerrahi herhangi bir prosedüre ihtiyaç olmadan çatlak görünümünün hafifletilmesini ve aynı anda cildin toparlanarak sıkılaştırılmasını sağlayan Plexr Plazma Çatlak Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Çatlak Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×