Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Dudak Kenarı Botoks

Dudak Kenarı Botoks

  Dudak Kenarı Botoks; Ameliyatsız yüz estetiği işlemleri içerisindeki Dudak Kenarı Botoks, dudak kenarı düşüklüğüne neden olan kasların bloke edilerek dudak konturunun yeniden oluşturulmasını hedefleyen enjeksiyon işlemi olup, tedavi planlaması öncesinde merak edilen Dudak Kenarı Botoksu Nasıl Uygulanır? Kimlere Uygulanır ve Dudak Çizgisi Botoksu Sonrasında Görülen Etkiler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dudaklar yüz estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Dudak çizgisi, dudak dolgunluğu, dudak şekli ve dudak kıvrımları bu yüz estetiğinde önemli parametrelere sahiptir. Özellikle dudak kenarları ifadenin oluşumunda önemli bir kriterdir. Dudak kıvrımlarının ve kenarlarının aşağı doğru bükük olması ve bu bölgedeki kırışıklıklar yorgun, üzgün ve kaygılı bir görünüme yol açmaktadır.

  Dudak Kenarı Botoks

  Yüz ifadesini oluşturmada önemli faktör olan dudak kenarlarındaki kaslar mimik hareketlerinin aşırı kullanımı sonucunda bölgede kırışıklığa ve sarkmalara da yol açabilmektedir. Bunun sonucunda da ifade kaybı yaşanabileceği gibi cilt kırışıklıkları ve dikey çizgilenmeler ortaya çıkabilmektedir. Bu tip olumsuz cilt problemleri ve ifade bozulmalarının önüne geçebilmek için Dudak Kenarı Botoks uygulaması ile hem üzgün hem de yaşlı görünümden kurtulmak mümkündür.

  Dudak kenarının aşağıya dönük olması ve aşırı mimik hareketlerinin kullanılmasına bağlı gelişen cilt kırışıklıklarının önüne geçen botoks enjeksiyonu öncesinde dudakların ve dudak kenarlarının incelenerek enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesini ve uygun doz ayarlamalarının yapılması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Botoks maddesinin dudak kenarlarına enjekte edilerek daha estetik ve daha genç bir görünümün elde edilmesine olanak sunan medikal estetik uygulamamız hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak ve Dudak Kenarı Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Botoksu
  Çene Estetiği ve bir antiaging tedavi prosedürü olan Çene Botoksu, alt çene ve elmacık kemiğinin arasında bulunan ve çiğneme fonksiyonunda görev alan masseter kasına botoks enjekisyonun yapıldığı ameliyatsız estetik işlemdir.

  Dudak Kenarı Çizgileri Botoks

  Dudak kenarlarının aşağıya dönük olduğu durumlarda ve dudak kenarı çizgilerinin belirginliğinde tercih edilen Dudak Kenarı Botoks, dudak kenarlarını aşağıya doğru iten kaslara botoks enjeksiyonu yapılan bir işlemdir. Diğer botoks uygulamalarından daha farklı tekniğe ve metoda sahip olan bu işlem sonrasında dudakların şekli belirgin derecede değiştirilirken, düzenli ve tekrar uygulanması halinde aşırı kas hareketlerine bağlı olarak gelişen dudak kenarı kırışıklıkları ve çizgilerini de önlemektedir.

  Dudak Kenarı Botoks Nasıl Uygulanır?

  Genç ve estetik bir ağız çevresine sahip olunmasına olanak sunan Dudak Kenarı Botoks uygulaması bir enjeksiyon işlemidir. Dudak kenarı konturunun yeniden düzenlenmesi ve yaşlanma ile birlikte ortaya çıkabilecek cilt deformasyonlarının geciktirilmesi amacı ile uygulanan bu enjeksiyon işlemi oldukça kısa bir süre içerisinde ince uçlu iğneler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

  İşlem esnasında dudak kenarlarını aşağıya çeken kaslar belirlenmektedir. Ön kontrol esnasında da değerlendirilen bu kasların bulunduğu bölgelerden enjeksiyon alanlarına karar verilmektedir. Daha sonrasında dudak kenarlarının düşüklüğüne ve kas aktivitesine bağlı olarak uygun dozlarda botoks enjeksiyonu yapılmaktadır. Küçük ve belli oranlarda yapılan doz enjeksiyonu ile uygulama sonlandırılmaktadır.

  Dudak Kenarı Botoks Sonrası Görülen Etkiler

  Dudak Kenarı Botoks enjeksiyonunun etkileri 3 gün içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. Dudak kenarlarındaki kasların bloke edilerek dudak konturunun yeniden şekillendirilmesini sağlayan bu işlem 7 gün içerisinde maksimum etki göstererek yeni bir ifade kazandırmaktadır. Dudak kenarları yukarı kalkmakta ve estetik görünüm elde edilmektedir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu işlemin etki süresi ise ortalama 4 ila 6 ay olup; 6 ay sonrasında botoksun etkinliğinin yeniden sürdürülebilmesi için işlemin tekrarlanması gerekmektedir.

  Dudak Kenarı Botoks Sonrası Yan Etki Var Mıdır?

  Botoks, clostridium botulinum adlı bir bakteriden elde edilmektedir. Medikal estetik uygulamalardan tıp alanına kadar pek çok tedavide kullanılan bu toksin sinir uçlarına iletimi geçici olarak bloke ederek etkisini göstermektedir. Sistemik olarak tüm kaslara etki etmemesi ve geçici bir etkiye sahip olması nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir.

  Hem tedavi edici hem de koruyucu özelliği bulunan botoks, Dudak Kenarı Botoks uygulamasında da güvenle kullanılmaktadır. Herhangi bir riski bulunmayan bu işlem sonrasında yalnızca enjeksiyon giriş bölgelerinde kızarıklık ve küçük noktasal kanamalar oluşturabilmektedir. Bu durum ise iğne giriş yerleri ile ilgili olup, 1 ila 2 saat içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dudak Kenarı Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×